Geen gek idee, ik weet iig welke baantjes ik mezelf niet zie doen: in de bouw. kinderopvang, callcenter en de zakenwereld. Wil geen tijd kwijt zijn aan baantjes waar ik niet zou passen zoals volgens velen hier in een winkel.quote:Op woensdag 14 september 2016 18:44 schreef Cat22 het volgende:
[..]
Is dat zo?
[..]
Dat geldt ook voor de banen in je vakgebied.
[..]
Hate to say...
Nee, dat is flauw. Ik vind het knap dat je in dit topic eindelijk wat zelfinzicht gaat tonen en je ideeën en verwachtingen naar wat meer realistische beelden gaat bijstellen.
Ja, je zit nu in een lastige positie (al valt dat best mee, je hebt immers een nette financiële buffer om het de komende tijd te redden). Je woning heb je nu, dus laat dat je startpunt zijn. En laat dat idee van werken in je vakgebied echt los als enige mogelijk optie. Ga naar een jobcoach en ga daarmee uitzoeken waar je sterke kanten en interesses echt liggen. En tot die tijd solliciteer je op alle losse en vaste baantjes. Brood op de plank en werkervaring. En -belangrijker nog- levenservaring.
Niet bepaald. Ongeveer een uur van Utrecht af, anderhalf van Amsterdam en bijna twee uur van Rotterdam/Den Haag af. Dus een baan minder dan 1,5 uur enkele reistijd is al mooiquote:Op woensdag 14 september 2016 18:50 schreef Koral het volgende:
Je woont, als ik me niet vergis, in t midden van het land?
Ook als je in de grote steden woont zit je maar zo aan een uur reistijd naar je werk enkele reis van deur tot deur.
Als jij ook een uur reistijd als maatstaaf neemt vanaf midden nederland, welke kant dan ook op, dan heb je me toch een zoekgebied waarin je werk kunt vinden!
Sorry maar t komt op mij over als beperkingen zien terwijl je juist door je centrale locatie vollop mogelijkheden hebt.
Klopt, dus jij zegt: alles binnen jouw vakgebied, ongeacht afstand of wat ze vragen, gewoon proberen en reageren?quote:Op woensdag 14 september 2016 18:55 schreef Azpilicueta het volgende:
Je denkt echt nog als een student. Ga eens echt aan het werk en kijk dan waar je interesses liggen. Je hebt misschien het idee dat jouw hbo papiertje de heilige graal is van de arbeidsmarkt, maar dat valt in de praktijk tegen. Het is een startkwalificatie en je toont daarmee aan over een bepaalde kennis niveau te beschikken. Maar dat is het dan ook wel voor de meeste opleidingen. Maar waar je je brood echt mee gaat verdienen is je werkervaring en kennis/vaardigheden die je op het werkgebied opdoet.
Salaris op jouw leeftijd is echt niet zo heel relevant tenzij je misschien al een gezin van 3 en een hond moet onderhouden. Dat komt vanzelf wel. Doe eerst ervaring op, kijk waar je interesses liggen en ga daarvan uit verder. Stel jezelf wat meer open en denk minder in hokjes.
Dat ben ik met je eens. Sommige functies reageer ik ook alleen maar op om te kijken hoe ver ik kom, zoals bij de politie. Bij de NS lijkt me dan wel weer oprecht tof en je wordt er nooit slechter van.quote:Op woensdag 14 september 2016 19:55 schreef Fripsel het volgende:
Het baantje wat je nu neemt hoeft niet de rest van je carrière vast te leggen.
Dus als jij lekker bij de NS wil werken, ga je dat toch voor een tijdje doen als je aangenomen word. Het is alleen maar extra ervaring, je laat geen gek gat achter op je CV en na een jaar kun je alsnog verder solliciteren als het hem toch niet word voor de rest van je leven?
Natuurlijk wel. Met zulke acties zet je de toon voor de rest van je loopbaan.quote:Op woensdag 14 september 2016 20:02 schreef DatIsJammurZeg het volgende:
Bij de NS lijkt me dan wel weer oprecht tof en je wordt er nooit slechter van.
Hmm om te kijken of het mij inderdaad wel tof leek en het ook een vrij beroep is en ik ben op mijn vrijheid gesteld. Voor mijn sociale skills kan zo'n baan zeker geen kwaad, het roept misschien juist hele andere aspecten op. Ik heb gewoon duidelijk in mijn hoofd waar ik aan de slag zou willen binnen mijn vakgebied en als dat niet lukt dan maar iets (totaal) anders. Ik zie mezelf niet ergens werken waar ik geen interesse in heb eerlijk gezegd. Ik ben gek op koffie en de variatie daarin, heel enthousiast en goed op de hoogte van die markt, maar als verkoper in Nespresso winkel werken gaat mij denk ik niet lukken, op de afdeling communicatie allicht wel.quote:Op woensdag 14 september 2016 21:14 schreef Hallmark het volgende:
[..]
Natuurlijk wel. Met zulke acties zet je de toon voor de rest van je loopbaan.
Stel dat je een jaartje gaat conducteuren, en toch besluit om in je vakgebied te solliciteren. De eerste vraag die je gaat krijgen, als je uberhaupt wordt uitgenodigd, is dan natuurlijk: "waarom ben je niet meteen aan de slag gegaan?"
Bovendien is je stage-ervaring een stuk minder waard. Immers, bij je eerste baan gaan ze kijken naar je stage-ervaring. Bij je tweede baan gaan ze kijken naar je eerste baan (die waardeloos is voor je vakgebied).
Ik vind dat werkervaring echt mateloos overdreven wordt.quote:Op woensdag 14 september 2016 18:55 schreef Azpilicueta het volgende:
Je denkt echt nog als een student. Ga eens echt aan het werk en kijk dan waar je interesses liggen. Je hebt misschien het idee dat jouw hbo papiertje de heilige graal is van de arbeidsmarkt, maar dat valt in de praktijk tegen. Het is een startkwalificatie en je toont daarmee aan over een bepaalde kennis niveau te beschikken. Maar dat is het dan ook wel voor de meeste opleidingen. Maar waar je je brood echt mee gaat verdienen is je werkervaring en kennis/vaardigheden die je op het werkgebied opdoet.
Dan verschillen wij van mening. Als ik naar mijzelf kijk heb ik veruit het meeste geleerd op de werkvloer zelf. De theoretische kennis die je opdoet gedurende een opleiding is leuk, maar je leert ook heel veel dingen die je gelijk weer vergeet nadat het tentamen/examen voorbij is. Dat kan voor jou anders zijn, maar voor mij wel. Alles wat ik niet relevant vond of interessant genoeg ben ik lang en breed vergeten. Het hangt ook wel een beetje af van de soort opleiding natuurlijk.quote:Op woensdag 14 september 2016 21:51 schreef Snepar het volgende:
[..]
Ik vind dat werkervaring echt mateloos overdreven wordt.
In je studie leg je de basis waar je de rest van je loopbaan profijt van kan hebben. Je manier van werken, problemen benaderen/oplossen, fundamentele kennis vergaren, alles leer je, waar je alle tijd voor krijgt, in je studie.
Tijdens het werken leer je vaak maar een beperkte set aan kunstjes sneller en beter uit te voeren, waar je ook maar beperkt aan zelfontwikkeling kan doen omdat je met tal van dubbele agenda's/afspraken te maken hebt.
Maarja, het is ook wat je er zelf van maakt. Je hebt hele goede en serieuze studenten, en matige studenten die na het afstuderen zich eigenlijk afvragen wat ze nou gedaan of geleerd hebben.
Ligt aan welk vakgebied je zit.quote:Op woensdag 14 september 2016 21:51 schreef Snepar het volgende:
[..]
Ik vind dat werkervaring echt mateloos overdreven wordt.
In je studie leg je de basis waar je de rest van je loopbaan profijt van kan hebben. Je manier van werken, problemen benaderen/oplossen, fundamentele kennis vergaren, alles leer je (of kun je gaan leren), waar je alle tijd/mogelijkheden voor krijgt.
Tijdens het werken leer je vaak maar een beperkte set aan kunstjes sneller en beter uit te voeren, waar je ook maar beperkt aan zelfontwikkeling kan doen omdat je met tal van dubbele agenda's/afspraken te maken hebt.
Maarja, het is ook wat je er zelf van maakt. Je hebt hele goede en serieuze studenten, en matige studenten die na het afstuderen zich eigenlijk afvragen wat ze nou gedaan of geleerd hebben.
Hoeveel sollicitaties heb je inmiddels werkelijk verstuurd sinds je klaar bent met je opleiding?quote:Op woensdag 14 september 2016 23:27 schreef DatIsJammurZeg het volgende:
Ik maak mezelf vooral gek met voorstellen hoe het is om ergens te werken terwijl ik nog niet eens een reactie terug hebMaar goed, de hele dag vacaturesites afstruinen is ook gewoon niet goed voor je.
Het is in die zin een vrij beroep dat je op die trein zelf invulling kunt geven. Er zijn natuurlijk richtlijnen zoals bijvoorbeeld ronde tijden etc, maar dan nog heb je de vrijheid om daar zelf invulling aan te geven. Bovendien heb je natuurlijk niet een manager om je heen hangen die je op de vingers kijkt. Tenzij in burger een manager even een steekproef houd. Maar dan nog. Ik denk dat dit bedoeld word met vrijheid.quote:Op donderdag 15 september 2016 10:59 schreef sibella2 het volgende:
Heb je tijdens je studie nooit iets gedaan met kerncompetenties? Wat zijn die van jou en in wat voor beroep zou je deze het best kwijt kunnen?
Daarnaast lijkt conducteur me helemaal geen vrij beroep, je meldt je op plek x om tijd x en doet je werk en bent daarna klaar op plek x en tijd x. Niet eerder vrij kunnen nemen als het toch lekker weer blijkt te zijn etc.
Van wat ik heb meegekregen van mensen die net begonnen met werken zijn bij de NS is het inderdaad een mooi bedrijf om voor te werken. Is er veel ondersteuning, training en doorgroei mogelijkheden plus veel collegialiteit onderling (althans, bij het rijdend personeel). De vakbond voor het rijdend personeel is ook opvallen actief en goed georganiseerd.quote:Op donderdag 15 september 2016 12:31 schreef Cherna het volgende:
Vergeet ook niet dat er meer functies zijn binnen NS. Je stroomt in als conducteur en intern kun je verder sollicteren als de spoorweg branche je bevalt. Van persvoorlichting tot bijsturing tot team manager etc. Je wilt niet weten hoeveel mensen zijn binnengestroomd in de laagste functies maar nu een manager functie hebben. Daar moet je wel wat voor over hebben. Maar die mogelijkheid is er zeker.
Stuk of acht, waarvan ik bij twee op gesprek ben geweest maar het zelf heb afgekapt omdat ik het mij niet de hele dag zag doen of de omschrijving niet overeenkwam met de praktijk.quote:Op donderdag 15 september 2016 11:01 schreef Leandra het volgende:
[..]
Hoeveel sollicitaties heb je inmiddels werkelijk verstuurd sinds je klaar bent met je opleiding?
Precies.quote:Op donderdag 15 september 2016 12:46 schreef Ryon het volgende:
[..]
Van wat ik heb meegekregen van mensen die net begonnen met werken zijn bij de NS is het inderdaad een mooi bedrijf om voor te werken. Is er veel ondersteuning, training en doorgroei mogelijkheden plus veel collegialiteit onderling (althans, bij het rijdend personeel). De vakbond voor het rijdend personeel is ook opvallen actief en goed georganiseerd.
Ik vind de arbeidsvoorwaarden ook zeer redelijk. Zeker aangezien er nog veel mer toeslagen gewerkt wordt bovenop het reguliere inkomen.
Ik heb al gereageerd. Ben alleen bang dat ze me niet serieus nemen wegens bovengenoemde redenen. Machinist lijkt mij ook tof, maar dat is een stuk eenzamer en ben je minder met mensen en reizigers bezig.quote:Op donderdag 15 september 2016 13:17 schreef Cherna het volgende:
[..]
Precies.
Die arbeidvoorwaarden zijn uitstekend. Dat merk je als je eerst jaren lang voor diverse ing. bureau's hebt gewerkt.
Maar goed de TS benoemd steeds het vak conducteur. Ik zou zeggen blijf niet malen maar spring erin. Niet geschoten is altijd mis. Tijdens die hele sollicitatie procedure zal een en ander wel duidelijk worden. Je hoeft je niet te schamen als hbo student dat het minderwaardig is(kijk nooit naar de buurman). Er zijn meer collega's die hoger opgeleid zijn die werken als machinist of conducteur. Nergens om je voor te schamen. Uiteindelijk gaat het erom hoe prettig je in je vel zit.
Daar komen de eerste beren alweer tussen de bomen vandaan..quote:Op donderdag 15 september 2016 13:17 schreef DatIsJammurZeg het volgende:
[..]
Stuk of acht, waarvan ik bij twee op gesprek ben geweest maar het zelf heb afgekapt omdat ik het mij niet de hele dag zag doen of de omschrijving niet overeenkwam met de praktijk.
Overigens is op lagere baantjes solliciteren helemaal niet zo makkelijk want de meeste werkgevers en recruiters denken gezien je opleiding dat je snel weg bent als je wat beters of binnen je vakgebied kan krijgen, dus waarom zouden ze in je investeren? Conducteur is half jaar training, machinist een jaar. Moet je heel expliciet in je motivatiebrief melden waarom jij het graag wilt. Ik ben overigens wel op zoek naar een vrij beroep, maar niet als freelancer. Wil wel enige vastigheid.
Bedankt voor je reactie. Duidelijk, lijkt me echt een fijne baan, mits je geschikt bent. Ik vraag me nu af wat TS bedoelt met vrijheid? TS?quote:Op donderdag 15 september 2016 12:20 schreef Cherna het volgende:
[..]
Het is in die zin een vrij beroep dat je op die trein zelf invulling kunt geven. Er zijn natuurlijk richtlijnen zoals bijvoorbeeld ronde tijden etc, maar dan nog heb je de vrijheid om daar zelf invulling aan te geven. Bovendien heb je natuurlijk niet een manager om je heen hangen die je op de vingers kijkt. Tenzij in burger een manager even een steekproef houd. Maar dan nog. Ik denk dat dit bedoeld word met vrijheid.
Natuurlijk is het zo dat je niet tijdens je dienst zomaar kunt afsluiten en verlof nemen. Maar dat geld ook voor een projectmanager die nog rekening moet houden met een opdrachtgever. Ook die kan niet altijd zomaar even zijn taken afsluiten op de dag.
Maar als je in een beschikbaar rooster zit kun je wel voor de donderdagse weekindeling met een dienstindeler om de tafel gaan zitten welke diensten er nog in de bak liggen.
Verlof nemen is inderdaad zeer moelijk. Je kunt niet zomaar gegarandeerd verlof krijgen als je denkt, he deze week word het mooi weer ik wil graag verlof. Dat lukt niet. Je kunt je laten inschrijven maar ga er maar vanuit dat je geen verlof krijgt. Natuurlijk, heb je een calamiteit in je gezin dan kan een teammanager zorgen dat je bijzonder verlof krijgt.
Er is veel mogelijk juist omdat je met diensten werkt en al zeker als je in een beschikbaar rooster zit waardoor je behoorlijk wat flexibel bent in werktijden. Bovendien kun je ook met collega's ruilen. Zo werk ik regelmatig voor jongeren op de zaterdag zodat zij kunnen gaan stappen. En hij werkt dan voor mij op een andere dag. Het moet wel rooster technisch mogelijk zijn.
Nogmaals als je geschikt bent voor conducteur of machinist en je vind het zelf leuk heb je bij NS niets te klagen. Wie over de arbeidsvoorwaarden en salaris klaagt bij NS is gek.
Redelijk dat. Werken binnen een vaste taak maar niet de hele dag op je vingers gekeken worden en redelijk afwisselend qua steeds andere mensen of omstandigheden als een verstoring of het weer of dat je je werk mee naar huis neemt.quote:Op donderdag 15 september 2016 13:33 schreef sibella2 het volgende:
[..]
Bedankt voor je reactie. Duidelijk, lijkt me echt een fijne baan, mits je geschikt bent. Ik vraag me nu af wat TS bedoelt met vrijheid? TS?
Dat is moeilijk te zeggen en is afhankelijk van het gesprek en wie tegenover je zit. Dat gevoel had ik ook toen ik solliciteerde voor de functie machinist 14-15 jaar geleden met een HTSwtb en 17 jaar ervaring als constructeur en eindfunctie projectengineer. Uiteindelijk toch door die hele procedure gerold. Dit door aan te geven dat ik al vaker gesolliciteerd had bij NS voor een functie als machinist, liefhebber ben van de spoorbrance en uitvoerig de taken van een machinist kon uitleggen met alle voor en nadelen etc. En ik heb een klein beetje gelogen dat ik niet al te goed was als engineer en me daar ongelukkig in voelde en een hekel had om van 8 tot 5 te werken en het werken met diensten mij ontzettend aansprak. Dat laatste is bij mij zeker het geval. Ik zou niet meer van 8 tot 5 willen werken. Zo heb ik dat gesprek destijds gevoerd. Maar dat was 14-15 jaar geleden. Mogelijk verlopen de procedures nu anders. Maar ik zou me daar niet te druk om maken.quote:Op donderdag 15 september 2016 13:23 schreef DatIsJammurZeg het volgende:
[..]
Ik heb al gereageerd. Ben alleen bang dat ze me niet serieus nemen wegens bovengenoemde redenen. Machinist lijkt mij ook tof, maar dat is een stuk eenzamer en ben je minder met mensen en reizigers bezig.
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |