Docu: Het laatste jaar van FC Twente
Ma 12 september 2016, 20:25 tot 22:00, NPO 2.![image-5218143.jpg]()
Documentaire over het grootste drama van voetbalseizoen 2015-2016. Door de ogen van de supporter word je deelgenoot van hoe het voelt voor de Tukkers dat hun FC Twente de paria van het land wordt. Bekende fan Erik Dijkstra is de hoofdpersonage in deze film die de kijker als rollercoaster zal ervaren.
In de film wordt het laatste jaar van FC Twente vastgelegd, van begin tot einde seizoen, thuis en uit, op het veld en in de kleedkamer. Door de ogen van de supporters zien we hoe het voelt dat hun FC Twente met opheffen bedreigd wordt door wanbeleid en blufpoker van bestuurders. Erik Dijkstra - als representant van de supporter op de tribune - wil vooral weten hoe het kan dat zijn club in vijf jaar tijd van de hemel in de hel is terechtgekomen.
Ondertussen ontmoet hij de andere personages in de film. Zoals oud-functionaris Willy Berends (die jarenlang met de omstreden oud-voorzitter Joop Munsterman werkte), supporter Moat Elmeaizi (zoon van een Marokkaanse gastarbeider), hooligan Martin (Vak P), clubidool Jeroen Heubach, clubwatcher Fardau Wagenaar (TC Tubantia), oud-speler Hennie Ardesch, trainer René Hake (die de ontslagen Alfred Schreuder opvolgt) en stervoetballer Hakim Ziyech.
http://www.tvgids.tv/tv/het-laatste-jaar-van-fc-twente/16274743A must see lijkt me.
Helaas gelijk met VI.
Weet nog niet wat ik rechtstreeks kijk en wat ik later ga terugzien.
Ik noem een Tony van Heemschut,een Loeki Knol,een Brammetje Biesterveld en natuurlijk een Japie Stobbe !