![5_1eb8a5d9cf7676b6_1024box.jpg]()
Programma en parcours;6 Augutus - wegrit mannen -
241,5 km7 Augustus - wegrit vrouwen -
141 km10 augustus - tijdrit mannen en vrouwen -
54,5 (m) en 29,8 km (v)
Deelnemers NederlandMannen 4 (waarvan 2 ook voor tijdrit)
Vrouwen nnb maar waarschijnlijk 4 (in ieder geval 1 voor tijdrit)
Uiteraard liggen er hier genoeg kansen voor Nederlandse medailles. Tom Dumoulin richt zich op de tijdrit en bij de vrouwen kunnen er zelfs meerdere Nederlandsen een medaille pakken!
---
Nieuws;
quote:
Anna van der Breggen heeft opnieuw een olympische medaille veroverd. Na het goud in de wegwedstrijd pakte de 26-jarige wielrenster brons op de tijdrit over 29,7 kilometer.
Van der Breggen voltooide het met twee lastige klimmetjes gelardeerde parcours in 44.37. Dat was elf seconden langzamer dan de Amerikaanse titelverdedigster Kristin Armstrong. De Russin Olga Zabelinskaja werd tweede op vijf tellen van de winnares, die zichzelf een prachtcadeau bezorgde voor haar 43ste verjaardag van morgen.
Armstrong, die in 2008 ook al met het goud aan de haal ging en dus een hattrick produceerde, was na tien kilometer 0.23 sneller dan Zabelinskaja en na 19,7 kilometer juist een fractie trager. Een sterk slot resulteerde in het goud voor de routinier, wier erelijst ook twee wereldtitels (2006 en 2009) bevat.
Grote verliezer was Ellen van Dijk. De tijdritspecialiste leek een goede klassering op haar buik te kunnen schrijven na een merkwaardige stuurfout op de eerste klim. Ze nam een binnenbocht te scherp en belandde in de struiken, een oponthoud dat haar zo'n twintig seconden kostte.
``