http://www.nu.nl/politiek(...)erlid-onwaardig.htmlquote:Kamervoorzitter Arib noemt acties Denk 'Kamerlid onwaardig'
Foto: ANP
Gepubliceerd: 28 juni 2016 16:57
Laatste update: 28 juni 2016 18:50
Kamervoorzitter Khadija Arib heeft dinsdagmiddag flink uitgehaald naar de twee Kamerleden van Denk Selçuk Öztürk en Tunahan Kuzu.
"U vraagt hoofdelijke stemmingen aan en zet collega's met knip- en plakwerk op Youtube. Dat is niet chique en Kamerlid onwaardig", zei Arib tegen de beide Kamerleden.
Kuzu vroeg in de Kamer om de stemmingen die voor volgende week dinsdag staan gepland te verzetten naar woensdag in verband met het suikerfeest, de laatste dag van de ramadan. De twee Denk-Kamerleden kunnen dan niet aanwezig zijn in Den Haag omdat ze dit willen vieren. Kuzu kreeg geen steun van de Kamer.
Pijnlijk
Maandag deed Öztürk eenzelfde verzoek aan Arib. Ook toen kreeg het Kamerlid nul op het rekest van de voorzitter. "Het staat u vrij om die dinsdag niet te komen, maar misschien zijn 149 Kamerleden wel bereid om op die dag in de Kamer aanwezig te zijn, te vergaderen en te stemmen", aldus Arib.
Öztürk noemde dit een pijnlijk moment. Volgens hem kunnen de stemmingen best een dag worden uitgesteld zodat moslims in Nederland zien dat er rekening wordt gehouden met hun feestdag.
Denk publiceerde vervolgens een video op haar Facebookpagina met de geknipte fragmenten van Arib en Öztürk. "U knipt selectief stukjes uit en zet die op Youtube. Dat doet u niet voor het eerst, dat doet u ook bij andere collega's. Daar moet u echt mee ophouden", zei een zichtbaar geïrriteerde Arib dinsdag in de Kamer.
Klacht
Bij Öztürk werd op een gegeven moment het geluid van de interruptiemicrofoon uitgezet omdat hij zich volgens Arib niet aan de regels zou houden. Öztürk liet daarop aan de griffier weten een klacht in te dienen.
Kuzu verbaasde zich vanachter het spreekgestoelte over de wending van het gesprek. "Ik vind het frappant dat een aanvraag voor het uitstel van stemmingen uitmondt in een discussie over de stijl van Kamerleden en over discriminatie en racisme", zei Kuzu. "Dat moet u nodig zeggen", onderbrak Arib hem vanuit de voorzittersstoel.
Arib kreeg steun van CDA-Kamerlid Mona Keijzer. Ze vindt het jammer dat Kuzu en Öztürk hun boodschap van verbinding op deze bepleiten. "Er is in onze samenleving absoluut sprake van discriminatie. Daar moeten we het zeker met elkaar over hebben, maar niet op de manier zoals dat door deze twee heren de afgelopen tijd gebeurt", aldus Keijzer.
Facebookfilmpjes
Kuzu en Öztürk hebben in het verleden meerdere keren een hoofdelijke stemming aangevraagd. Op hun Facebookpagina werden vervolgens filmpjes over het stemgedrag van allochtone Kamerleden over de Armeense genocide en beveiliging van moskeeën gezet.
Volgens Denk doen zij dit om politici te "ontmaskeren". Het stemgedrag wijkt in hun ogen af van het verhaal dat zij houden bij hun vaak allochtone achterban. De Kamerleden die op de Facebookfilmpjes komen voelen zich er ongemakkelijk bij.
Mooiquote:Op dinsdag 28 juni 2016 19:34 schreef Kaas- het volgende:
Kamervoorzitter Khadija Arib heeft dinsdagmiddag flink uitgehaald naar de twee Kamerleden van Denk Selçuk Öztürk en Tunahan Kuzu.
Mafkeesquote:Kuzu vroeg in de Kamer om de stemmingen die voor volgende week dinsdag staan gepland te verzetten naar woensdag in verband met het suikerfeest, de laatste dag van de ramadan.
Eindelijk? Volg je de Tweede Kamer een beetje? Ze doet het uitstekend en de partijen zijn enorm tevreden over haar.quote:Op dinsdag 28 juni 2016 19:48 schreef Sked het volgende:
Eindelijk doet Arib eens wat goed. Dat DENK is allang niet meer om uit te lachen, het is ronduit zielig aan het worden.
Waarom zou je je als Kamerlid ongemakkelijk voelen als bekend wordt hoe je hebt gestemd? Als je je ongemakkelijk voelt bij je stemgedrag, moet je maar anders stemmen. Sowieso zou te alle tijde van ieder Kamerlid moeten worden bijgehouden hoe er gestemd wordt. Ze zijn het hun kiezers verschuldigd om transparant te zijn.quote:Facebookfilmpjes
Kuzu en Öztürk hebben in het verleden meerdere keren een hoofdelijke stemming aangevraagd. Op hun Facebookpagina werden vervolgens filmpjes over het stemgedrag van allochtone Kamerleden over de Armeense genocide en beveiliging van moskeeën gezet.
Volgens Denk doen zij dit om politici te "ontmaskeren". Het stemgedrag wijkt in hun ogen af van het verhaal dat zij houden bij hun vaak allochtone achterban. De Kamerleden die op de Facebookfilmpjes komen voelen zich er ongemakkelijk bij.
Dat zeggen al die PVV-stemmers ook..quote:Op dinsdag 28 juni 2016 19:59 schreef JubaUrbicus het volgende:
Mijn stem hebben ze ook! Eindelijk een partij die voor mijn belangen opkomt.
Dat geloof ik best, elke individu kijkt naar zijn eigen belangen en zijn eigen idealen.quote:Op dinsdag 28 juni 2016 20:00 schreef Woelwater het volgende:
[..]
Dat zeggen al die PVV-stemmers ook..
Ik kijk juist enkel naar wat goed voor anderen is.quote:Op dinsdag 28 juni 2016 20:02 schreef JubaUrbicus het volgende:
[..]
Dat geloof ik best, elke individu kijkt naar zijn eigen belangen en zijn eigen idealen.
Ja, leg eens uit dan. Hoe werkt het met de trias politica en wat hebben deze heren daarvan gemist?quote:Op dinsdag 28 juni 2016 19:41 schreef flibber het volgende:
Wat een kansloze bende is dat DENK.
trias politica hebben ze schijnbaar gemist tijdens de schooluren/inburgeringscurcus.
rot dan lekker op naar turkije als het je hier niet bevalt, ome erdo zal blij zijn.
En Farid dan?quote:Op dinsdag 28 juni 2016 19:49 schreef Vader_Aardbei het volgende:
Tja, Marokkanen hebben over het algemeen een schijthekel aan Turken.Geen grote verrassing dat ze weinig opheeft met die Erdogannetjes van DENK.
In dat geval weet Sylvana wat haar te doen staat. Met een nietje door de navel op de Denk partijposter.quote:Op dinsdag 28 juni 2016 20:08 schreef Monolith het volgende:
Ondertussen staat de Piraten Partij in de meest recente peiling op één zetel en Denk op nul waaruit we kunnen concluderen dat het electoraat tieten boven Turken prefereert.
Niet zozeer op tieten maar het feit dat de voorman/vrouw van de piratenpartij geen sukkelachtige nerdje is, geeft me wel hoop op het binnenhalen van een zetel. Daarom ga ik voor t eerst op ze stemmenquote:Op dinsdag 28 juni 2016 20:08 schreef Monolith het volgende:
Ondertussen staat de Piraten Partij in de meest recente peiling op één zetel en Denk op nul waaruit we kunnen concluderen dat het electoraat tieten boven Turken prefereert.
Stiekem denk ik dat een PVV-stemmer ook wel een beetje naar het landsbelang kijkt, het lijkt me sterk dat ze allemaal op individueel niveau last hebben van Marokkanen..quote:Op dinsdag 28 juni 2016 20:03 schreef Kaas- het volgende:
[..]
Ik kijk juist enkel naar wat goed voor anderen is.
Die geloven toch allemaal in het vliegende spaghettimonster.. Gaan ze daar straks ook nog achterlijke feestdagen verzinnen en daarvoor vrij vragen of dat een vergadering verzet kan wordenquote:Op dinsdag 28 juni 2016 20:08 schreef Monolith het volgende:
Ondertussen staat de Piraten Partij in de meest recente peiling op één zetel en Denk op nul waaruit we kunnen concluderen dat het electoraat tieten boven Turken prefereert.
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |