http://www.nu.nl/politiek(...)en-moord-jo-cox.htmlquote:66, SP en ChristenUnie roepen de PVV op om na de moord op de Britse politica Jo Cox goed op te letten welke bewoordingen de partij kiest in het vluchtelingendebat.
Woensdag in een asieldebat in de Kamer noemde PVV’er Sietse Fritsma het kabinet "een gevaar voor de samenleving".
D66’er Sjoerd Sjoerdsma stoorde zich aan de toon van Fritsma, vooral omdat het nog geen week geleden is dat de Britse politica Jo Cox werd vermoord.
Sjoerdsma: "In de week dat politica Jo Cox werd vermoord, zegt de PVV dat het kabinet een gevaar is voor Nederland. Je kan niet het vuur van de haat op laten laaien en verbaasd zijn dat sommige mensen dan daad bij woord voegen. De PVV zou beter moeten nadenken over dit soort taal, want anders heeft de partij nog het meeste weg van een politieke pyromaan."
Cox was tegen een Brexit en kwam op voor de belangen van onder andere Syrische vluchtelingen. De verdachte van de aanslag, Thomas Mair, zou zijn daad vanuit rechtsextremistische gedachten hebben gepleegd.
Weet ik niet, wat hebben Nederlandse moslims te maken met iets wat in Irak gebeurt?quote:Op dinsdag 21 juni 2016 17:44 schreef Infection het volgende:
En wat heeft de PVV te maken met een moord die in Engeland gebeurd is?
Ik wist dat je het ging vragen. Hoe voorspelbaar sommige mensen ook zijn.quote:Op dinsdag 21 juni 2016 17:45 schreef Kosmoproleet het volgende:
[..]
Weet ik niet, wat hebben Nederlandse moslims te maken met iets wat in Irak gebeurt?
Als het niet met de islam te maken heeft, dan heeft het met de PVV te maken.quote:Op dinsdag 21 juni 2016 17:44 schreef Infection het volgende:
En wat heeft de PVV te maken met een moord die in Engeland gebeurd is?
Antwoord eens.quote:Op dinsdag 21 juni 2016 17:45 schreef Infection het volgende:
[..]
Ik wist dat je het ging vragen. Hoe voorspelbaar sommige mensen ook zijn.
quote:‘Voorzitter
dit kabinet, deze elite heeft niet de geringste wil om zich te verzetten tegen die islamisering. Nee, het ziet het als een prachtige verrijking voor het Nederlandse landschap.
Nog even geduld en dan wacht ons die islamitische heilstaat. Voorzitter een beter milieu begint bij jezelf. Heel veel Nederlanders ergeren zich aan de vervuiling van de publieke ruimte door de islam. Oftewel ons straatbeeld gaat op sommige plekken steeds meer lijken op het straatbeeld van Mekka en Teheran.
Hoofddoekje, haardbaarden, boerka’s mannen in rare lange witte jurken. Voorzitter, laten we daar eens een keer iets aan doen, laten we onze straten terugveroveren. Laten we zorgen dat Nederland er eindelijk weer uit gaat zien als Nederland’
Waarna Wilders pleit voor de kopvoddentaks, vanuit het principe ‘de vervuiler betaalt’.
http://www.bnr.nl/opinie/(...)ustaw-bessems-zorgenquote:COLUMN KUSTAW BESSEMS | ZORGEN
Kustaw Bessems
donderdag 11 april 2013, 6:54
Update: donderdag 11 april 2013, 8:03
Column Kustaw Bessems | Zorgen
Ik maak me langzamerhand steeds meer zorgen. Afgelopen zondag kwam ik terecht in een Facebookgroep, genaamd ‘Nederland mijn vaderland’. Daar was een bericht geplaatst over brandstichting in een moskee in Enkhuizen.
Het bericht werd een keer of driehonderd geliket. Eronder verschenen reacties die bijna zonder uitzondering deze strekking hadden: ‘Jammer dat ie niet volledig is afgebrand.’ ‘Daar moet op gedronken worden.’ ‘Laat dit het voorbeeld zijn voor alle moskeeën. Hulde aan de dader.’ ‘Jammer dat er niemand in zat.’ ‘Gaan we een inzamelingsactie opzetten voor oud papier en peut?’ ‘Iemand zin om hier in IJmuiden een moskee weg te ruimen?’ En zo verder.
Al een paar jaar vallen me plekken op internet op waar de haat tegen de islam, moslims, Marokkanen zo oploopt, dat een sfeer ontstaat waarin geweld bijna logisch is. Soms doet het me denken aan de broeierige webfora van jihadisten. En ik zou niet raar meer opkijken als een of andere gek ervan overtuigd raakt dat hij de daad bij het woord moet voegen.
Twee dagen na die berichten in de facebookgroep publiceerde PVV-leider Geert Wilders een stuk. Hij schrijft: ‘Het is tijd voor de aanpak van de grootste ziekte die ons land de afgelopen eeuw heeft gekend, de islam.’ De islam is dus erger dan al het andere de afgelopen eeuw. En het is een ziekte. Wie die twee dingen echt gelooft, kan maar één conclusie trekken: die ziekte moet worden uitgeroeid.
Wilders laat er in het stuk geen twijfel over bestaan wie deze ziekte verspreiden: dat zijn de Marokkanen. Die maakt hij met de term ‘Marokkanenprobleem’ collectief verantwoordelijk voor criminaliteit.
En ja, hij stelt daarna wat maatregeltjes voor maar die staan zó niet in verhouding tot zijn probleemschets, die lijken maar een schaamlap.
Als je hierop wijst, heet je al gauw: links, politiek correct, een probleemontkenner, een wegkijker. Dat is onzin. Je kunt bijvoorbeeld prima kritisch zijn op de islam, prima criminele Marokkaans-Nederlandse jongens aanpakken en tóch bezwaar maken tegen de suggestie dat een bevolkingsgroep uit ziekteverwekkers bestaat. Maar de rechtse kerk is nét als de linkse kerk: niet argumenteren maar met kwalificaties smijten om anderen buiten de discussie te plaatsen.
Het is raar. Toen Wilders minder erge dingen zei, stonden velen vaak onnodig op hun achterste benen. Nu is het stiller. Terwijl ik bang ben dat Wilders en de PVV intussen omstandigheden helpen scheppen waarin geweld als legitiem wordt gezien.
Dat gebeurt al.quote:Op dinsdag 21 juni 2016 17:52 schreef Straatcommando. het volgende:
Haatimams ook maar oproepen om de toon te matigen.
quote:Het gejeremieer over De Toon en Het Klimaat is de zoveelste poging om de burger een Orwelliaanse realiteit aan te smeren: immigratie en islam zijn nooit, nooit, nooit slecht, er over klagen is racisme, geweldloos verzet is terreur en wie daadwerkelijk overgaat tot geweld is zelf maar ten dele schuldig: de verantwoordelijkheid voor die daden ligt bij u, onderbuikfascist. Met uw klimaat.
Laat het u niet aannaaien. We worden uitverkocht en besodemieterd, en op de koop toe niet alleen beschuldigd van alle denkbare soorten discriminatie en onderdrukking maar ook nog eens geframed als mededaders van de acties van terroristen. De enigen die hier geweld en terreur actief binnenhalen zijn de welkombrigades van de asielindustrie. De deuren openzetten, dat zijn geen woorden, maar daden.
Maar er wordt weinig gehoor aan gegeven. Nog vrij regelmatig dat een haatimam gewoon z'n zegje mag komen doen in een moskee.quote:
Heb je Groenlinks of PvdA in de titel gezien?quote:Op dinsdag 21 juni 2016 17:54 schreef Stokken_en_stenen het volgende:
En hielden Groen Links/PVDA zich in na de politieke moord op Pim?
Gelukkig heeft een haatimam niet zoveel invloed als een grote politieke partij in de kamer en gelukkig wordt er tegenwoordig zeer veel aandacht besteed aan dat soort imams, zodat ze vaak alsnog niet kunnen komen of worden geweigerd.quote:Op dinsdag 21 juni 2016 17:55 schreef Straatcommando. het volgende:
[..]
Maar er wordt weinig gehoor aan gegeven. Nog vrij regelmatig dat een haatimam gewoon z'n zegje mag komen doen in een moskee.
Het zelfde laken een pak.quote:Op dinsdag 21 juni 2016 17:55 schreef Kosmoproleet het volgende:
[..]
Heb je Groenlinks of PvdA in de titel gezien?
Ik niet.
Ja, nogal.quote:Op dinsdag 21 juni 2016 17:54 schreef Stokken_en_stenen het volgende:
En hielden Groen Links/PVDA zich in na de politieke moord op Pim?
Sorry?quote:Op dinsdag 21 juni 2016 17:57 schreef Kosmoproleet het volgende:
[..]
Gelukkig heeft een haatimam niet zoveel invloed als een grote politieke partij in de kamer en gelukkig wordt er tegenwoordig zeer veel aandacht besteed aan dat soort imams, zodat ze vaak alsnog niet kunnen komen of worden geweigerd.
Nee, je noemt twee partijen die niets met deze oproep te maken hebben, wat gewoon dubieus is.quote:
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |