Als patiënt of dokter?quote:Op maandag 13 juni 2016 18:27 schreef DansNotreChute het volgende:
Ik zit sinds 2005 bij de psychiatrie
ok maar met iedereen bedoel je dus de artsen zelf of? Ik snap het niet echt, volgens mij weten ze wel beter dan roken juistquote:Op maandag 13 juni 2016 18:34 schreef DansNotreChute het volgende:
[..]
Patient. Nou ja, eigenlijk "client" maar mij boeit het neit zo veel hoe ze mij noemen.
Klopt.quote:Op maandag 13 juni 2016 18:29 schreef Scuidward het volgende:
Ik denk inderdaad ook dat het tegen de stress is. Ook denk ik dat als je het roken daar zou verbieden het psychiatrische genezingsproces en/of hulptraject of hoe je het noemt er best wel hinder van zou ondervinden.
Laat ik zo zeggen: er is nog nooit een hulpverlener geweest (in de psychiatrie) die een probleem heeft gemaakt van mijn rookgedrag.quote:Op maandag 13 juni 2016 18:36 schreef Baas_bas het volgende:
[..]
ok maar met iedereen bedoel je dus de artsen zelf of? Ik snap het niet echt, volgens mij weten ze wel beter dan roken juist
Klopt, dat is meer iets voor de lichaams dokter tochquote:Op maandag 13 juni 2016 18:38 schreef DansNotreChute het volgende:
[..]
Laat ik zo zeggen: er is nog nooit een hulpverlener geweest (in de psychiatrie) die een probleem heeft gemaakt van mijn rookgedrag.
Ik zit nu bij een detoxgroep (alcoholverslaafden) en als we na een uur praten te horen krijgen dat effe een sigaret kunnen roken is iedereen opgelucht.quote:Op maandag 13 juni 2016 18:35 schreef magnetronkoffie het volgende:
Wat TS beschrijft, kan ik op zich wel beamen. Maar ik weet niet of er van zeg maar een meerderheid gesproken kan worden.
Tegen stress helpt het denk ik niet echt en het fabeltje dat het bij het rokershoekje het gezelligst is, is eigenlijk wel een beetje waar.
https://nl.wikipedia.org/wiki/Antipsychoticumquote:Gebruikers van antipsychotica die roken hebben vaak de neiging meer te gaan roken of weer te gaan roken als ze daar eerder mee gestopt waren. Nicotine is een acetylcholine-agonist die de productie van dopamine en noradrenaline in de hersenen stimuleert en onderdrukt daardoor de werking van antipsychotica. Bovendien hebben gebruikers van antipsychotica vaak de neiging veel koffie te drinken en te veel en te zoet te gaan eten. Sommige behandelaars raden gebruikers van antipsychotica aan alleen cafeïnevrije koffie te drinken.[6] Aangezien koffie en tabak prijzige genotmiddelen zijn drukt het gebruik van deze middelen vaak zwaar op het doorgaans smalle budget van de patiënt. De klassieke antipsychotica lijken de neiging tot het gebruik van alcohol en drugs te versterken
Alsof het voor mij is geschreven.quote:Op maandag 13 juni 2016 18:41 schreef Xa1pt het volgende:
[..]
https://nl.wikipedia.org/wiki/Antipsychoticum
Lekker laten roken, in de bouw roken ze ook allemaal(dan moet je ook niet goed in je hoofd zijn om daar te werken)quote:Op maandag 13 juni 2016 18:27 schreef DansNotreChute het volgende:
Ik weet dat ik hier een gevoelig onderwerp aanhaal.
Ik zit sinds 2005 bij de psychiatrie en wat me altijd opgevallen is dat vrijwel iedereen rookt. Als iemand niet rookt is het eerder uitzondering dan regel.
Psychologen/psychiaters/artsen hebben in mijn geval nooit een probleem gemaakt van roken simpelweg omdat het de hersenen niet aantast (in tegenstelling tot alcohol en andere drugs).
Heb ook ooit een onderzoek gelezen dat roken voor mensen met psychosegevoeligheid stress kan verminderen.
Nicotine werkt wel op het beloningssysteem van je hersenen, wat de reden is dat het verslavend werkt. Het doet dus wel iéts met de hersenen.quote:Op maandag 13 juni 2016 18:27 schreef DansNotreChute het volgende:
Ik weet dat ik hier een gevoelig onderwerp aanhaal.
Ik zit sinds 2005 bij de psychiatrie en wat me altijd opgevallen is dat vrijwel iedereen rookt. Als iemand niet rookt is het eerder uitzondering dan regel.
Psychologen/psychiaters/artsen hebben in mijn geval nooit een probleem gemaakt van roken simpelweg omdat het de hersenen niet aantast (in tegenstelling tot alcohol en andere drugs).
Heb ook ooit een onderzoek gelezen dat roken voor mensen met psychosegevoeligheid stress kan verminderen.
^quote:Op maandag 13 juni 2016 23:47 schreef Kamina het volgende:
[..]
Nicotine werkt wel op het beloningssysteem van je hersenen, wat de reden is dat het verslavend werkt. Het doet dus wel iéts met de hersenen.
Ik weet niet of je dit zo stellig kunt aannemen.quote:Op dinsdag 14 juni 2016 06:46 schreef Jopie78 het volgende:
[..]
^
Neem aan dat de meeste mensen die als client in de psychiatrie lopen gevoeliger zijn voor verslavingen dan de gemiddelde mens. Hun weerstand om -nee- te zeggen is lager, zeker als ze ook nog medicatie slikken die de hormoonhuishouding/bloedsuikerspiegel regelt.
Ervaring.quote:Op dinsdag 14 juni 2016 08:10 schreef magnetronkoffie het volgende:
[..]
Ik weet niet of je dit zo stellig kunt aannemen.
Hoe ben je hierop gekomen?
|
|
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |