Zoals jullie wellicht weten ben ik aan het klussen omdat onze huizen na renovatie weer zijn opgeleverd.
Dat geld dan vanzelfsprekend niet alleen voor ons maar ook voor de andere omwonenden.
Dus ook onze buren.
Wellicht zijn jullie allemaal bekend met het fenomeen buurtzeikers, er zit er in iedere straat wel één die denkt dat ie meer is dan de ander.
Zo ook een huis verder van mij, een voormalig ondernemer die zijn faillissement nog steeds niet heeft kunnen verwerken en zich op alle manieren wil laten gelden met zijn ''chef''-complex.
Soms lijkt het net of ie denkt dat ie de hele straat afhuurt in plaats van alleen zijn eigen woning.
Hij werkt zich ook het apelazarus om zichzelf een ''kont apart'' aan te meten, ander hekwerk dan het standaard geleverde, extra aanbouw en natuurlijk staat zijn caravan hier altijd zomers weken lang dubbel geparkeerd, enz...enz..
Deze lul denkt iedereen naar zijn hand te zetten, buiten het reguliere gezeik over een radio die overdag te hard aan staat naar zijn zin tot het wegjagen en uitschelden van spelende kinderen heeft ie ook typische trekken, mijnheer houd niet van buitenverlichting, dat schijnt bij hem naar binnen.
(Mijnheer heeft als enige de slaapkamer beneden aangebouwd, ''kont apart'' dus...) Hij heeft een keer het lef gehad op mijn erf te komen en mijn lampen over te spuiten met een witte spuitbus in plaats van gezamenlijk tot een oplossing te komen door mij eerst op te zoeken.
Dat deed hij achteraf pas toen de verf niet voldoende bleek te helpen...
Geen wonder dat ik ter plekke slaande ruzie met hem kreeg toen ie deed of andermans spullen onder kladden de gewoonste zaak van de wereld was.
Als klap op de vuurpijl heeft ie ook nog eens s'avonds tegen mijn Ford Taunus aangereden zonder dit te melden, alleen door ooggetuigenverklaringen en een match van de lak kon ie er bij gelapt worden.
Sindsdien praten we niet meer met elkaar.
Nu zijn we echter terug in onze woning en door mijn slaapkamerraam aan de achterkant zie ik hem ijverig stoeptegels leggen, dit is sierwerk en dat moet uiteraard met de grootste precisie en nauwkeurigheid.
Nu leek met me leuk om uit sadisme eens lekker te wachten tot ie helemaal klaar geploeterd was en dan een pot verf over het hek te gooien.
Dit uit wraak voor een pakketje dat ie eens heeft achterover gedrukt heeft wat voor mij bestemd was (kutbezorgers) en die ie alleen wilde geven als ik mijn excuses aanbood voor de ruzie en overlast van de afgelopen jaren.
Omdat zijn vrouw niet de beroerdste was heb ik het uiteindelijk van haar ontvangen.
Overbodig te zeggen dat ik op wraak zinde.
Ik dus een grote pot gele verf gehaald bij de plaatselijke action, deksel er af gehaald en op pad.
Nu bevind zich bij onze huizen een weg met aan de overkant parkeerplaatsen en een enkele lantaarnpaal.
Geen achterliggende woningen want die moeten nog gebouwd worden, geen tegenoverliggende pottenkijkers dus.
Ik loop dus met die pot om 05:00 s'nachts mijn poort uit, begeef me naar zijn schutting en blijf daar achter staan.
Omdat het blik nogal zwaar was en ik er wel effect aan wilde geven begon ik het achterwaarts in de rondte te zwiepen met de bedoeling om het na een aantal draaien los te laten.
Echter, daar staande en volop bezig schiet in één keer de hengsel van dat blik los!
Met het gevolg dat het verfblik met een enorme zwieper niet over de schutting gaat voor mij, maar precies de andere kant op naar de parkeerplekken achter mij!
Met een gigantische rotklap komt het blik op één van de geparkeerde auto's terecht en terwijl de verf alle kanten op spat gaat het alarm van die wagen af!
Terwijl die (voorheen) knalrode bolide (Audi R8 Spyder cabrio) met een teringherrie staat te loeien en de verlichting fel staat te knipperen peer ik hem als de bliksem maar mijn eigen erf en wil de poort open doen.
Deze is echter in het slot gevallen en ik sta me de tering te zoeken naar de juiste sleutel aan mijn veel te grote bos.
Dit duurt natuurlijk veel te lang met als resultaat dat de halve buurt al uit het slaapkamerraam hangt of buiten komt kijken!
Omdat ik wat dat betreft heus wel vlug van reactie ben doe ik net of ik net als de rest ook net uit mijn nest kom kijken wat er aan de hand is!
Dit lijkt te werken want door relaxed te blijven is er niemand die specifieke aandacht aan mij schenkt!
Iedereen bekijkt de ravage aan de auto (onder de verf en voorruit aan diggelen) en even later is ook de politie ter plaatse.
Het bleek de auto van de uitvoerder te zijn die de renovatie van de woningen begeleid, deze had hij hier laten staan omdat hij na een avondje doorzakken met het personeel had besloten hem de volgende dag wel op te halen...
De spetters gele verf blijken van de auto regelrecht naar het erf van eerdergenoemde buurman te lopen. (dit is op de grond terecht gekomen terwijl het blik door de lucht roteerde)
ondertussen had ik van alle commotie gebruik gemaakt om de juiste sleutel te vinden, ongemerkt naar binnen te gaan, ik had niet echt veel tijd om schone kleren aan te trekken maar er lag een overall van de betoncentrale binnen handbereik die ik over mijn met verf bevlekte kleren aan kon trekken.
Toen ik na een paar tellen weer buiten kwam was ik getuige van een verhit argument tussen de politie en mijn buurman die met verwilderde handgebaren duidelijk stond te maken dat ie niet wist waarom die verfsporen vanaf zijn erf tot die auto liepen en wat het hengsel van het blik daar op de grond voor zijn schutting deed.
De zaak werd nog bonter toen de volgende morgen de uitvoerder van de bouw arriveerde en witheet van woede een relaas begon af te steken over mijn buurman, met wie hij toevallig al weken in de clinch bleek te liggen over op en aanmerkingen over de bouw van het huis, onmogelijke eisen en een hoop verwijten. het was duidelijk dat ie mijn buurman zat was en had laten weten klaar te zijn met deze ''mijnheer'' .
Deze hele toestaand met die verf was duidelijk een wraakactie van mijn buurman zijn kant, een conclusie waar de uitvoerder bij bleef.
Omdat niemand hem mocht en ook niet vrij wilde pleiten werd ie aan de hand van verscheidene ''verklaringen'' gillend en tierend afgevoerd naar het bureau waar hij zijn kant van het verhaal aan de recherche mocht vertellen.
Naar wat ik gehoord heb werd het ''bewijs'' als sluitend beschouwd en is er proces-verbaal tegen hem opgemaakt...
Klacht: Gele verfvlekken aan de binnenkant van mijn overall zijn er ontiegelijk moeilijk uit te krijgen, al verschillende keren op hogere temperaturen gewassen waardoor ie aanzienlijk is gekrompen!
[ Bericht 1% gewijzigd door Werkman op 27-03-2016 12:23:27 ]