abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
pi_160803795
Sinds de PvdA twee van de in totaal tien (!) allochtonen in de 38-koppige kamerfractie niet meer onder controle heeft, is het politieke landschap in Nederland "verrijkt" met Denk. De politieke beweging is nu officieel een partij. Het is Erdogan in woord én daad....

quote:
Partij Denk is tegen verplichte integratie
De nieuwe politieke partij Denk vindt dat nieuwkomers niet hoeven te integreren en wil geen afstand nemen van de persbreidel in Turkije. De beweging van Kamerleden Kuzu en Öztürk is daarmee in elk geval origineel in het Nederlands politieke landschap.

Ambitie is er genoeg bij de jonge partij Denk. Gisteren opende de organisatie officieel haar partijkantoor. Een groot, modern gebouw in hartje Rotterdam. Daarin is onder meer de eigen politieke academie voor jong talent gevestigd en het wetenschappelijk bureau van de partij. „De verrechtsing en verharding is begonnen in Rotterdam en zal in Rotterdam een halt worden toegeroepen”, zegt de strijdlustige partijvoorzitter Öztürk bij de opening.

Terwijl men zich aan het Binnenhof afvraagt of de twee voormalig PvdA-Kamerleden wel herkozen zullen worden, kijkt het duo veel verder. Zij denken volgend jaar vijf zetels te halen in de Kamer. Öztürk belooft dat Denk vanaf nu aan elke verkiezing meedoet. Ook aan de provinciale, de Europese en de gemeenteraadsverkiezingen. Hij wil bij die laatste stembusgang zelfs in 20 tot 25 plaatsen meedoen.

De aanwezige aanhang, iets meer dan veertig mensen, blijkt ook ambitieus. Cafer Ulu (25) en Mohammed Hamid (18) krijgen eens per week les op de Denk Academie en willen graag de politiek in. „We voelen ons niet vertegenwoordigd”, zegt de ’driekwart Turkse’ ondernemer Ulu op de vraag waarom hij voor deze partij kiest. Wie hij bedoelt met ’we’? „Buitenlanders.”

Een enkeling van de aanwezigen is autochtoon. Een van hen is huisman Edwin Tepper (38), die teleurgesteld is in zijn vorige partij: GroenLinks. Wat de aanwezigen allemaal gemeen blijken te hebben, is hun antwoord op de vraag wat ze vinden van de Turkse president Erdogan, die een kritische krant overnam. Daar hebben de Denk-leden die ernaar worden gevraagd geen mening over, ze weten er te weinig van af. Bij andere partijen zou men, ook zonder specialistische kennis van Turkije, zeggen: van de vrije pers blijf je af. Dat blijkt niet het geval bij de Denk.

Kuzu en Öztürk willen in eerste instantie ook geen antwoord geven op de vraag. Ze zouden in de Turkse hoek worden gedrukt. Dit terwijl zij meermaals hebben laten zien verwantschap te hebben met de regering van Erdogan en zijn stemmers. De Kamerleden weigeren de beknotting van de persvrijheid in Turkije te veroordelen. De net tot lijsttrekker benoemde Kuzu wil wel kwijt dat men vanuit Nederland niet ’zonder de context’ met de vinger kan wijzen richting Ankara.

De partij, die inmiddels 1300 leden heeft, is tegen gedwongen integratie. Nieuwkomers moeten gewoon worden geaccepteerd, vindt Denk.

Een supporter kan zich daar ogenschijnlijk erg goed in vinden. Hij woont hier veertig jaar, vertelt hij in ietwat gebrekkig Nederlands, en voelt zich niet geaccepteerd. Op zijn colbert draagt hij een speldje van de Turkse vlag. Waar de twee Kamerleden de band met Turkije en de regering daar in hun speeches vermijden en vragen van de media hierover ontlopen, is duidelijk dat de supporters goed weten waar Kuzu en Öztürk in deze kwestie staan.

„Erdogan heel goed”, zegt de man met het Turkse speldje, terwijl hij zijn duimen omhoog houdt. Hoe hij heet, kan helaas niet worden genoteerd. Campagneleider Ian van der Kooye, die ook al niets wil zeggen over de Turkse beknotting van de persvrijheid, maant De Telegraaf om te vertrekken. „Nu is het gedeelte voor leden”, zegt hij. Een andere journalist en een filmploeg van de IKON mogen echter nog wel binnen blijven.
Bron: http://www.telegraaf.nl/b(...)te_integratie__.html

Of voor wie liever een kritiekloos, zouteloos stukje van de NOS leest: http://nos.nl/artikel/209(...)uwe-partij-denk.html

Een partij die tegen integratie keert, met mensen in de zaal die hier veertig jaar wonen en nog steeds de taal niet machtig zijn. Hadden ze de bijeenkomst niet beter in het Turks kunnen houden? Dan had de doelgroep het tenminste ook nog begrepen.

En was het niet Erdogan die Europese Turken krachtig op het hart drukte dat ze bovenal vooral Turk blijven? En een kritische journalist de zaal uitzetten is ook al zo'n fijn trekje dat ze van hun grote voorbeeld hebben geleerd.

Critici denken dat deze partij in 2017 geen zetels haalt. Het zou mij niks verbazen als ze wél zetels halen. Als de Erdogan-fanclub onder de Nederlandse Turken net zo trouw gaat stemmen als bij de Turkse verkiezingen in Nederland (opkomst: 114.000), zijn twee zetels zeker haalbaar.
pi_160803822
Democratie maakt u boos?
  zondag 20 maart 2016 @ 10:03:33 #3
356891 Abed
hooggeleid
pi_160803832
Mijn stem hebben ze.
'Als de vis gaat stinken moet je bij de kop beginnen' - Aad300
  zondag 20 maart 2016 @ 10:04:24 #4
172669 Papierversnipperaar
Cafeďne is ook maar een drug.
pi_160803840
Integreren hoeft ook helemaal niet. Maar dan moet je geen acceptatie verwachten, natuurlijk.
Free Assange! Hack the Planet
[b]Op dinsdag 6 januari 2009 19:59 schreef Papierversnipperaar het volgende:[/b]
De gevolgen van de argumenten van de anti-rook maffia
pi_160803841
Infantiele partij, maar goed 1300 leden stelt natuurlijk ook helemaal niks voor. Zal toch niks worden dit.
In order to understand, I destroyed myself
- Fernando Pessoa
  zondag 20 maart 2016 @ 10:05:54 #6
356891 Abed
hooggeleid
pi_160803853
quote:
7s.gif Op zondag 20 maart 2016 10:04 schreef Papierversnipperaar het volgende:
Integreren hoeft ook helemaal niet. Maar dan moet je geen acceptatie verwachten, natuurlijk.
Nederlanders laten je niet integreren. Hooguit met een vraag hoelang de afsluitdijk is.
'Als de vis gaat stinken moet je bij de kop beginnen' - Aad300
pi_160803868
quote:
0s.gif Op zondag 20 maart 2016 10:02 schreef loni55 het volgende:
Democratie maakt u boos?
Nee, cliëntelisme. Dat is namelijk wat dit is. Een ordinaire Turkse belangenclub, vermomd als democratische partij.
pi_160803889
quote:
7s.gif Op zondag 20 maart 2016 10:04 schreef Papierversnipperaar het volgende:
Integreren hoeft ook helemaal niet. Maar dan moet je geen acceptatie verwachten, natuurlijk.
Dat verwachten ze wél. De tekst laat twee allochtonen van het type slachtoffergedrag aan het woord.
pi_160803902
Zo'n partij toestaan :')
Ook in moeilijke tijden.
pi_160803916
quote:
0s.gif Op zondag 20 maart 2016 10:04 schreef Eufonie het volgende:
Infantiele partij, maar goed 1300 leden stelt natuurlijk ook helemaal niks voor. Zal toch niks worden dit.
1.300 leden is een heel behoorlijk aantal voor een beweging / partij die nog maar zo kort bestaat. En ze hebben ook een jongerenbeweging. Die is qua aantal Facebook-likes in no-time uitgegroeid tot de nummer-5 van Nederland, qua jongerenbewegingen.

Onderschat dus niet de steun die deze partij heeft onder met name de Turkse achterban in Nederland; dezelfde mensen die zo fanatiek op Erdogan gingen stemmen. De AK-partij haalde in Nederland een veel hoger percentage dan in Turkije zelf.
  zondag 20 maart 2016 @ 10:11:25 #11
153970 Terecht
Apodictisch.
pi_160803928
quote:
0s.gif Op zondag 20 maart 2016 10:09 schreef GibsonLesPaul88 het volgende:
Zo'n partij toestaan :')
Waarom niet? Laat ze maar kleur bekennen.
pi_160803930
quote:
0s.gif Op zondag 20 maart 2016 10:07 schreef Elfletterig het volgende:

[..]

Nee, cliëntelisme. Dat is namelijk wat dit is. Een ordinaire Turkse belangenclub, vermomd als democratische partij.
Hoezo is dit cliëntelisme?
pi_160803940
Maar als Wilders wordt vergeleken met anderen worden mensen weer boos. Hypocriet.
pi_160803945
quote:
1s.gif Op zondag 20 maart 2016 10:05 schreef Abed het volgende:

[..]

Nederlanders laten je niet integreren. Hooguit met een vraag hoelang de afsluitdijk is.
In de tekst komt een man aan het woord die hier al 40 jaar woont en nog steeds maar gebrekkig Nederlands spreekt. Was is jouw mening daarover? En ligt dat aan Nederland, of misschien ook een klein beetje aan hemzelf?
  zondag 20 maart 2016 @ 10:14:06 #15
150517 SpecialK
No hesitation, no delay.
pi_160803967
quote:
1s.gif Op zondag 20 maart 2016 10:05 schreef Abed het volgende:

[..]

Nederlanders laten je niet integreren. Hooguit met een vraag hoelang de afsluitdijk is.
Jij bent nog dronken van gisteravond zeker
Health In Harmony is een non-profitorganisatie die regenwoudgemeenschappen helpt met gezondheidszorg en duurzame inkomens in ruil voor bosbescherming, en zo tegelijk klimaatverandering en armoede aanpakt. - https://www.healthinharmony.org/
pi_160803969
quote:
0s.gif Op zondag 20 maart 2016 10:05 schreef BarryOSeven het volgende:

[..]

Je moest eens weten wat een inteelt die Islam is. Het zal mij benieuwen of zo niet veel stemmen krijgen ondanks dat het twee ontzettend domme politici zijn. Echt ongelooflijk wat een zielig volk.
Die Kuzu heeft volgens mij nog wel wat talent, maar die Öztürk... :N
Eigenlijk onvoorstelbaar dat zo'n vent zo hoog op de PvdA-kandidatenlijst kon staan.
pi_160803977
quote:
0s.gif Op zondag 20 maart 2016 10:12 schreef Elfletterig het volgende:

[..]

In de tekst komt een man aan het woord die hier al 40 jaar woont en nog steeds maar gebrekkig Nederlands spreekt. Was is jouw mening daarover? En ligt dat aan Nederland, of misschien ook een klein beetje aan hemzelf?
Grotendeels aan Nederland.
pi_160803981
Goh. De zoveelste partij waar ik niet op ga stemmen en 98% van de rest van de Nederlandse bevolking ook niet.

Ik snap de reden voor dit boze verdriet niet. We hebben ook al de SGP, CU, 50PLUS en PVV. Allemaal clubjes die je heel ver uit de buurt van kabinetsdeelname wilt houden. Daar kan er rustig nog eentje bij.
pi_160803984
quote:
0s.gif Op zondag 20 maart 2016 10:14 schreef Elfletterig het volgende:

[..]

Die Kuzu heeft volgens mij nog wel wat talent, maar die Öztürk... :N
Eigenlijk onvoorstelbaar dat zo'n vent zo hoog op de PvdA-kandidatenlijst kon staan.
Ik heb het idee dat Özturk van zichzelf weet dat hij ongetalenteerd is. Kuzu is dat ook, maar overschat zich zelf.
pi_160803987
quote:
0s.gif Op zondag 20 maart 2016 10:10 schreef Elfletterig het volgende:

[..]

1.300 leden is een heel behoorlijk aantal voor een beweging / partij die nog maar zo kort bestaat. En ze hebben ook een jongerenbeweging. Die is qua aantal Facebook-likes in no-time uitgegroeid tot de nummer-5 van Nederland, qua jongerenbewegingen.

Onderschat dus niet de steun die deze partij heeft onder met name de Turkse achterban in Nederland; dezelfde mensen die zo fanatiek op Erdogan gingen stemmen. De AK-partij haalde in Nederland een veel hoger percentage dan in Turkije zelf.
Er wonen in Nederland ongeveer een 400000 Turken. Losstaand van de vraag of dit teveel is, als wij stellen dat 30% stemgerechtigd is en gaat stemmen (gewoon een schatting, geen concrete data) dan is dat 120000 stemmen hetgeen te weinig is voor meer dan één zetel in de Tweede Kamer. Kortom, als alle Turken op de partij stemmen bekend men en kleur én dat met maximaal een enkele zetel, misschien twee als het stemgerechtigde percentage wat hoger ligt. Het is eerder disfunctioneel voor het electoraat zelf dan voor de Nederlandse samenleving. Dat Turken in Nederland doorgaans conservatiever zijn dan in het eigen land is waar, maar dat geld voor de meeste minderheidsgroepen in West- en Noord-Europa. Problematisch, maar niet eigen aan de Turkse gemeenschap.
In order to understand, I destroyed myself
- Fernando Pessoa
  zondag 20 maart 2016 @ 10:15:58 #21
75043 Hexagon
Vreemd Fenomeen
pi_160803990
Ik verwacht niet dat dit enig kans van slagen heeft eigenlijk. Het is voor Erdoganeske types veel aantrekkelijker om wat nieuwe zetbazen bij andere partijen te parachuteren dan om een zelfstandige partij te hebben voor wie zelfs een enkele zetel al erg lastig zal worden.
pi_160803991
quote:
1s.gif Op zondag 20 maart 2016 10:11 schreef loni55 het volgende:

[..]

Hoezo is dit cliëntelisme?
Opkomen voor de belangen van één bepaalde groep in ruil voor hun steun.
pi_160803995
quote:
0s.gif Op zondag 20 maart 2016 10:14 schreef Elfletterig het volgende:

[..]

Die Kuzu heeft volgens mij nog wel wat talent, maar die Öztürk... :N
Eigenlijk onvoorstelbaar dat zo'n vent zo hoog op de PvdA-kandidatenlijst kon staan.
Dan moet Wilders echt een genie zijn met zoveel aanhangers. Maar in feite is ie Mavo gediplomeerd ofzoiets. _O-
Niet dat ik zelf hoger geschoold ben, maar ik heb ook geen enkele aanhanger.
Aan deze tekst kunnen geen rechten worden ontleend.
Ik ben geen robot.
it's ok to be licht getint
I stand with (the) Netherlands. w/
  zondag 20 maart 2016 @ 10:16:56 #24
356891 Abed
hooggeleid
pi_160804003
quote:
0s.gif Op zondag 20 maart 2016 10:12 schreef Elfletterig het volgende:

[..]

In de tekst komt een man aan het woord die hier al 40 jaar woont en nog steeds maar gebrekkig Nederlands spreekt. Was is jouw mening daarover? En ligt dat aan Nederland, of misschien ook een klein beetje aan hemzelf?
Ligt aan Nederland, maar Nederland doet niet aan zelfkritiek dus het is gericht aan dovemansoren.
'Als de vis gaat stinken moet je bij de kop beginnen' - Aad300
pi_160804010
quote:
0s.gif Op zondag 20 maart 2016 10:12 schreef Toefjes het volgende:
Maar als Wilders wordt vergeleken met anderen worden mensen weer boos. Hypocriet.
Van mij mag je Wilders vergelijken met wie je maar wilt. Een vergelijking die je nog wel eens hoort, is die met Adolf Hitler. Zo'n vergelijking kun je echter heel gemakkelijk van tafel vegen.

Dat zal met de vergelijking tussen Denk en de praktijken van Erdogan toch al een stukje moeilijker worden.
abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
Forum Opties
Forumhop:
Hop naar:
(afkorting, bv 'KLB')