abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
pi_160347140
quote:
De NS investeert de komende jaren 3 miljard in treinen en voorzieningen op stations, maar pas in 2023 zullen alle nieuwe treinen rijden. Eind dit jaar zijn er al nieuwe sprinters en die moeten de ergste drukte in de spits oplossen, zegt de NS. De nieuwe intercity's gaan in 2023 rijden.

De NS gaat zich volledig richten op zijn kerntaak. Busbedrijf Q-buzz en de stationswinkels worden afgestoten. Het bedrijf heeft deze nieuwe strategie vandaag gepresenteerd.

Zo'n 2,5 miljard euro gaat naar nieuwe treinen en de rest naar zaken als wifi in de trein, kiosken en parkeerplaatsen.
NOS Teletekst

Nieuwe Intercity's in ... wait for it .. (letterlijk) ... 2023!
_O- _O-
Acquisitie n.a.v. deze post wordt niet op prijs gesteld.
Don't you see going to heaven is just in the thought that you might?
As an on-line radio program grows longer, the probability of a German song approaches 1.
  dinsdag 1 maart 2016 @ 19:08:18 #2
91039 mstx
2x1/2 = 1/2 x 1/2
pi_160347280
Bedankt voor de info
Op donderdag 2 juli 2009 22:41 schreef RTB het volgende:
als ik elk rap"liedje" een kans moest geven was ik aan het eind van dit millennium nog bezig met het tempo waarin die kotshoop uitgebraakt wordt.
👾
  dinsdag 1 maart 2016 @ 19:21:18 #3
343196 RingBewoner
In het echt ben ik grappiger
pi_160347634
AnsaldoBreda?
UI Made bij VanilleKwark.
  dinsdag 1 maart 2016 @ 19:29:57 #4
452713 Gutmensch
Sociaal-liberaal
pi_160347895
De nieuwste VIRM's zijn ook pas 10 jaar oud.
[i]In verscheidenheid verenigd[/i]
pi_160348263
quote:
0s.gif Op dinsdag 1 maart 2016 19:02 schreef spijkerbroek het volgende:

[..]

NOS Teletekst

Nieuwe Intercity's in ... wait for it .. (letterlijk) ... 2023!
_O- _O-
Ze wilden er eerst een paar bestellen bij coolblue maar die hadden ze niet op voorraad. Belachelijk dat een dergelijk groot bedrijf dit soort dingen jaren van te voren plant hé?
pi_160348676
2023 :o
Mijn Nederlands is bagger dat is bij mij bekend !!!!
pi_160348729
quote:
0s.gif Op dinsdag 1 maart 2016 19:21 schreef RingBewoner het volgende:
AnsaldoBreda?
Sprinters kopen ze van Stadler (Zwitserland) en CAF (Spaans Baskenland). Overigens worden eind 2016 'maar' 60 nieuwe Sprinters geleverd aan NS door Stadler. De overige 118 van CAF volgen pas in 2018.

CAF en Stadler leveren Sprinters aan NS


Sprinter Nieuwe Generatie (SNG)

CAF mag definitief 118 nieuwe Sprinters aan NS leveren. Dat heeft NS zojuist bekend gemaakt. Maar ook Stadler levert 60 nieuwe Sprinters om op korte termijn het tekort aan zitplaatsen op te lossen.

De Sprinter Nieuwe Generatie (SNG), zoals de trein van CAF gaat heten, gaat naar verwachting in 2018 rijden op het Nederlandse spoor. Met de order is een half miljard euro gemoeid, aldus NS. Het gaat om treinen van CAF -type Civity. CAF haalde eerder deze week ook al een opdracht binnen voor de Utrechtse Uithoflijn.

Voor een oplossing voor het capaciteitsgebrek op korte termijn, wil NS bij Stadler 60 nieuwe treinen van het type FLIRT bestellen. Volgens de Zwitserse zakenkrant Handelszeitung betaalt NS aan Stadler daarvoor 290 miljoen euro. Deze moeten al in 2016 op het spoor te zien zijn. NS-dochter Abellio bestelde al eerder zes stellen FLIRT voor de exploitatie van Gouda-Alphen aan den Rijn.

Zowel de FLIRTs als de Civity’s worden uitgerust met een rolstoeltoegankelijk toilet. “WiFi in de nieuwe Sprinters is vooralsnog niet voorzien, vanwege de gemiddeld korte reistijd in sprinters van gemiddeld 15 minuten”, aldus een woordvoerder.

Verder maakte NS bekend dat er nog vier partijen in de race zijn voor de levering van de Intercity Next Generation (ICNG). Welke fabrikanten dat zijn, wil NS niet zeggen.

http://www.ovmagazine.nl/(...)rinters-aan-ns-1203/
pi_160349106
Moet goed komen met de kwaliteit van die IC's. Allemaal giganten met Siemens als grootste van de vier.

Vier treinenbouwers door naar finale



Alstom (Frankrijk), Bombardier (Canada), Siemens (Duitsland) en Stadler (Zwitserland) zijn alle vier geschikt bevonden om de Intercity Next Generation te leveren. Deze zomer gunt NS de opdracht voor minimaal 25.000 zitplaatsen.

De vier treinenbouwers gaan door naar de laatste fase van de aanbesteding, de Best and Final Offer. De nieuwe treinen moeten vanaf 2021 in de dienstregeling gaan rijden. In de fase Request for Proposal zijn ze beoordeeld op zaken als het gebruik van bewezen technologie, comfort, duurzaamheid en een soepele introductie van de trein in Nederland.

In de komende laatste fase van de aanbesteding mogen de vier leveranciers hun biedingen verder aanscherpen en een eindbod indienen. Het gaat om enkeldeks Intercity’s, die zowel geschikt zijn voor de HSL als voor het conventionele spoor. De trein krijgt brede deuren voor snel in- en uitstappen. De instap is op het niveau van het perron, zodat rolstoelgebruikers zonder hulp de trein in en uit kunnen.

De nieuwe treinen gaan op termijn een deel van de Intercityvloot van NS vervangen, evenals de locomotieven met rijtuigen op de HSL. Door de extra treinen gaan de frequenties op een aantal trajecten omhoog.

Eisen aan de Intercity Next Generation
1. Capaciteit: NS vraagt in de basisorder om 25.000 nieuwe zitplaatsen, met de optie om meer treinen te bestellen.
2. Comfort: In de nieuwe treinen komen duidelijke zones die zich lenen voor bijvoorbeeld rust/werken of ontmoeten. De trein krijgt actuele reisinformatie op schermen, sfeer- en functionele verlichting, bagageruimte, USB-oplaadpunten in eerste en tweede klas en wifi.
3. Snelheid: De maximum snelheid is 200 kilometer per uur op de HSL. De trein kan snel optrekken.
4. Sociale veiligheid: De inrichting is transparant en er zijn camera’s.
5. Duurzaam: De trein is energiezuinig en milieuvriendelijk. Het (rolstoeltoegankelijk) toilet heeft een bioreactor, op de balkons komen bakken voor gescheiden afvalinzameling. De led-verlichting houdt rekening met de lichtintensiteit.

Bron

[ Bericht 1% gewijzigd door George_Zina op 01-03-2016 20:10:11 ]
pi_160349203
Komt er ooit nog een fatsoenlijke hogesnelheidstrein op het HSL spoor tussen Schiphol en Breda?
pi_160349255
Ah de IC NG gaat ook op het HSL rijden, interessant.

Welke snelheden kan het behalen? De oorspronkelijke snelheid die de Fyra zou rijden of gewoon de snelheid van de huidige treinen op het traject?
pi_160349283
quote:
0s.gif Op dinsdag 1 maart 2016 20:04 schreef George_Zina het volgende:
Vier treinenbouwers door naar finale

[ afbeelding ]

3. Snelheid: De maximum snelheid is 200 kilometer per uur op de HSL. De trein kan snel optrekken.

Bron
Ah jammer, de Fyra zou 250 gaan rijden.

Helaas.
  dinsdag 1 maart 2016 @ 20:15:36 #12
37676 freako
Onverbeterlijke optimist
pi_160349453
quote:
7s.gif Op dinsdag 1 maart 2016 19:29 schreef Gutmensch het volgende:
De nieuwste VIRM's zijn ook pas 10 jaar oud.
De nieuwe intercity's moeten in eerste instantie de Koplopers gaan vervangen.

NS heeft het zelf in de notitie overigens over instroom vanaf 2021.
pi_160349462
quote:
0s.gif Op dinsdag 1 maart 2016 20:07 schreef Kosmoproleet het volgende:
Komt er ooit nog een fatsoenlijke hogesnelheidstrein op het HSL spoor tussen Schiphol en Breda?
Nah, zie ik niet gebeuren. De Fyra-soap is ze niet in de koude kleren gaan zitten. Die wagen zich niet meer aan hogesnelheidstreinen. Ook een duur geintje gezien de kleine afstanden in NL.
  dinsdag 1 maart 2016 @ 20:17:46 #14
37676 freako
Onverbeterlijke optimist
pi_160349519
quote:
0s.gif Op dinsdag 1 maart 2016 20:07 schreef Kosmoproleet het volgende:
Komt er ooit nog een fatsoenlijke hogesnelheidstrein op het HSL spoor tussen Schiphol en Breda?
Ja, de Thalys.
pi_160349570
quote:
1s.gif Op dinsdag 1 maart 2016 20:17 schreef freako het volgende:

[..]

Ja, de Thalys.
Er is niks fatsoenlijks aan de Thalys.
  dinsdag 1 maart 2016 @ 20:58:39 #16
425882 Lothiriel
Altijd optimistisch!
pi_160350832
Mogen wij dan de 'oude' NS-treinen hebben? Want die zijn spliksplinternieuw in vergelijking met wat de NMBS nog steeds rondspoort:

Political correctness is tyranny with manners
- Charlton Heston
  dinsdag 1 maart 2016 @ 21:41:54 #17
37676 freako
Onverbeterlijke optimist
pi_160352449
quote:
15s.gif Op dinsdag 1 maart 2016 20:58 schreef Lothiriel het volgende:
Mogen wij dan de 'oude' NS-treinen hebben? Want die zijn spliksplinternieuw in vergelijking met wat de NMBS nog steeds rondspoort:

[ afbeelding ]
Oh, die zien er nog wel netjes uit. Meestal zie ik ze in deze staat rondrijden:

  dinsdag 1 maart 2016 @ 21:52:04 #18
425882 Lothiriel
Altijd optimistisch!
pi_160352886
quote:
0s.gif Op dinsdag 1 maart 2016 21:41 schreef freako het volgende:

[..]

Oh, die zien er nog wel netjes uit. Meestal zie ik ze in deze staat rondrijden:

[ afbeelding ]
Je hebt wel een punt, mijn foto is een onrealistische weergave van de gemiddelde NMBS trein ;(.
Political correctness is tyranny with manners
- Charlton Heston
pi_160352895
België :D
abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
Forum Opties
Forumhop:
Hop naar:
(afkorting, bv 'KLB')