Klopt, hoog en rechtop zitten is in de stad veel fijner. Het hele stuur vol met kabels en hendels is erg lastig in fietsenrekken, de bel onder je duim hebben is eigenlijk ook heel handig, De bagagedrager is ook een heel handige uitvinding, een open ketting vraagt onderhoud en voorzichtigheid, en een mountainbike heeft vaak te weinig caster staan waardoor die instabiel wordt wat eigenlijk alleen handig is als je met twee handen aan het stuur geconcentreerd over bospaadjes dendert.quote:Op zondag 7 februari 2016 20:21 schreef stavromulabeta het volgende:
Ik vind een mountainbike in de stad onhandig omdat je er minder overzicht op hebt, je kunt wat minder goed omkijken enzo.
Kan je beter een S-ram 2 versnellingen automaat met terugtraprem nemen.quote:Op maandag 8 februari 2016 11:02 schreef Weltschmerz het volgende:
[..]
Klopt, hoog en rechtop zitten is in de stad veel fijner. Het hele stuur vol met kabels en hendels is erg lastig in fietsenrekken, de bel onder je duim hebben is eigenlijk ook heel handig, De bagagedrager is ook een heel handige uitvinding, een open ketting vraagt onderhoud en voorzichtigheid, en een mountainbike heeft vaak te weinig caster staan waardoor die instabiel wordt wat eigenlijk alleen handig is als je met twee handen aan het stuur geconcentreerd over bospaadjes dendert.
De ideale stadsfiets is volgens mij een opoefiets met stangtrommelremmen, een 3-versnellingsnaaf en 2 bagagedragers. Daarmee kun je ook prima stoeprandje op en af, en als de wielen toch te krom worden dan kun je die zo recht laten trekken, itt aluminium velgen.
Ja, die heb ik ooit gehad. Ik had dat wiel uit een ouwe Lokomotief gehaald en in het frame van een opoefiets gezet. Er zat maar een heel klein scheurtje in de velg, maar toen ik besloot 1 vriend op het stuur mee te nemen en een op de bagagedrager zat ik opeens 14 inch lager en was het gedaan. Maar tot die tijd was het wel een hele luxe opoefiets.quote:Op maandag 8 februari 2016 11:28 schreef BORRREETJEEE het volgende:
[..]
Kan je beter een S-ram 2 versnellingen automaat met terugtraprem nemen.
Wat een gelul.quote:Op maandag 8 februari 2016 01:11 schreef versterker het volgende:
Heb er zelfs met slicks, profielloze banden, onder gereden. Heerlijke banden als het droog is, maar levensgevaarlijk tijdens regen, want je hebt totaal geen grip meer, en naar je rem kijken is al voldoende om te blokkeren en glij partijen.
Latex, zoals bijvoorbeeld http://www.notubes.com/Sealant-C14.aspxquote:Op maandag 8 februari 2016 11:49 schreef delano.888 het volgende:
Ik had ooit eens bij de fietsenmaker een wit flesje gekocht, met een soort lijm erin, wat je in je band moest spuiten, en dan een stuk moest gaan rijden, waardoor het als een soort extra laagje rubber zou vormen aan de binnenkant van je band, wat er weer voor moest zorgen dat je kon doorrijden na een lekke band (die lijm dicht dan het gaatje ofzo).
Ik heb het alleen nooit in de band gespoten en ben het flesje kwijt. Dus. Maar misschien werkt het!
Wel eens met een setje kojak's gereden op een MTB?quote:
Nee.quote:Op maandag 8 februari 2016 16:34 schreef versterker het volgende:
[..]
Wel eens met een setje kojak's gereden op een MTB?
In vergelijking met de grip die je droog hebt, zijn ze nat totaal griploos, en zeker in amsterdam met de putdeksels, wegmarkeringen, tramrails en "wegreparaties" met vloeibaar asfalt is het continu opletten.
kun je met een omafiets ook welquote:Op maandag 8 februari 2016 01:11 schreef versterker het volgende:
Op mijn fiets kon ik zonder problemen van een rand van 40 centimeter hoog afspringen, en landen op het achterwiel. Probeer je dat met een MTB van de gamma, kan je op zijn minst een nieuw achterwiel halen, en als je pech hebt is na een paar keer je frame krom.
magisch, want kinderkopjes in de regen fucken gewoon met alle bekende natuurwetten, hoorquote:Op maandag 8 februari 2016 16:38 schreef kanovinnie het volgende:
[..]
Nee.
Wel rij ik dagelijks naar m'n werk in Amsterdam en wekelijks dwars door Amsterdam heen op m'n racefiets.
Nog nooit gehad dat ik slipte en over de kop ging. Ook niet bij nat weer en noodstoppen.
Dan rij je niet hard genoegquote:Op maandag 8 februari 2016 16:38 schreef kanovinnie het volgende:
[..]
Nee.
Wel rij ik dagelijks naar m'n werk in Amsterdam en wekelijks dwars door Amsterdam heen op m'n racefiets.
Nog nooit gehad dat ik slipte en over de kop ging. Ook niet bij nat weer en noodstoppen.
Sinds wanneer ligt heel Amsterdam vol met kinderkopjes?quote:Op maandag 8 februari 2016 16:46 schreef fs180 het volgende:
[..]
magisch, want kinderkopjes in de regen fucken gewoon met alle bekende natuurwetten, hoor
1600 ofzo?quote:Op maandag 8 februari 2016 16:52 schreef kanovinnie het volgende:
[..]
Sinds wanneer ligt heel Amsterdam vol met kinderkopjes?
Neuh, hooguit 1.5 keer zo breed.quote:Op maandag 8 februari 2016 16:51 schreef versterker het volgende:
[..]
Dan rij je niet hard genoeg
Op een racefiets zitten veel smallere banden, en hebben daardoor in de regen betere grip.
ik schat dat de Kojak's een 2x zo grote doorsnede hebben als een 700cx25 raceband, dus zijn ze veel gevoeliger.
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |