Hebben wij wel gedaan toen de distributie van tijd was geraakt (in een andere auto)... Alleen was alles krom; kleppen, krukas, cilinderkop, etc.quote:Op maandag 4 januari 2016 11:56 schreef hoas het volgende:
Lekker makkelijk om te zeggen vervang het hele motorblok maar!
Een ketting gaat idd niet gewoon van tijd. Het is waarschijnlijker dat hij is opgerekt en daardoor de timing is verlopen.quote:Op maandag 4 januari 2016 12:46 schreef Sounddragon het volgende:
Een distibutieketting lijkt me niet 'zomaar' van tijd af te gaan.. een riem OK, maar bij een ketting lijkt me dat heel erg sterk.. maargoed, ik ben geen automonteur.
Wat jij zegt is inderdaad volgens de monteur het geval. Is dat echt zo ingrijpend dat zoiets tot 2000 euro kost?quote:Op maandag 4 januari 2016 12:50 schreef Chuck-N0rr1s het volgende:
[..]
Een ketting gaat idd niet gewoon van tijd. Het is waarschijnlijker dat hij is opgerekt en daardoor de timing is verlopen.
"troubleshooten" bij de meeste garages is gewoon een lijstje afgaan met hardware vervangenquote:Op maandag 4 januari 2016 11:52 schreef eXplorer1 het volgende:
Troubleshooten is erg lastig voor de meeste garages volgens mij, tenenkrommend vind ik dit.
Je ben al akkoord gegaan met de opdracht dus ja, wordt lastig dit.
Volgende keer naar een BMW (liefhebbers) garage brengen, vind je vast wel op een BMW forum.
Heb wel duurdere kettingen vervangen. Keer een 159 3.2. Aandrijflijn er uit. Alleen uit en in bouwen was 2 dagen. En materiaal was ook nog 1500. 4 verstellers, 3 kettingen een shitload aan tandwielenquote:Op maandag 4 januari 2016 13:03 schreef Adrenaline0182 het volgende:
[..]
Wat jij zegt is inderdaad volgens de monteur het geval. Is dat echt zo ingrijpend dat zoiets tot 2000 euro kost?
Nog een leuke:quote:Op maandag 4 januari 2016 21:21 schreef Chuck-N0rr1s het volgende:
[..]
Heb wel duurdere kettingen vervangen. Keer een 159 3.2. Aandrijflijn er uit. Alleen uit en in bouwen was 2 dagen. En materiaal was ook nog 1500. 4 verstellers, 3 kettingen een shitload aan tandwielen
Nieuwerwetse autotechniek wordt steeds meer werk voor specialisten, en kun je vaak niet meer overlaten aan de garage om de hoek. Kleine beurtjes à la olie en een filtertje kan natuurlijk prima (mits ze de goede gebruiken), maar motortechnische dingen is heel vaak dealer of merkspecialisten werk. Nu heb je (zeker bij die eerste prutser) je een oor aan laten naaien zonder dat je ook maar een stap verder bent gekomen.quote:Op dinsdag 5 januari 2016 13:25 schreef Adrenaline0182 het volgende:
Bedankt voor alle reacties. Het stelt me wel enigszins gerust dat deze prijs blijkbaar niet heel gek is. Gelukkig maar dan. De auto heeft overigens 187.000 kilometer gelopen. Dat is niet erg veel, een ketting zou zo lang moeten gaan als de levensduur van de auto. Het grootste probleem in deze casus is voornamelijk dat er allerlei oncapabele mensen hun werk uitvoeren en jou voor dure kosten zetten.
En daarom breng je zo'n auto ook naar de dealer of tenminste een garage welke gespecialiseerd is in het merk. Een goede leer voor de volgende keer...quote:Op dinsdag 5 januari 2016 13:25 schreef Adrenaline0182 het volgende:Het grootste probleem in deze casus is voornamelijk dat er allerlei oncapabele mensen hun werk uitvoeren en jou voor dure kosten zetten.
Bij BMW geldt: de levensduur van een auto is gelijk aan de termijn van de fabrieksgarantie.quote:Op dinsdag 5 januari 2016 13:25 schreef Adrenaline0182 het volgende:
Dat is niet erg veel, een ketting zou zo lang moeten gaan als de levensduur van de auto.
Noem eens een andere degelijke motor de M10?quote:Op zondag 10 januari 2016 13:50 schreef OEM het volgende:
[..]
Bij BMW geldt: de levensduur van een auto is gelijk aan de termijn van de fabrieksgarantie.
BMW/Mini's worden gebouwd voor hun rijkwaliteiten, niet voor hun betrouwbaarheid. De hele boel houdt het net vol tot aan het eind van de garantieperiode en dan gaat de kassa rinkelen. Gooi in the mix dat BMW de laatste jaren geen fatsoenlijke motor kan bouwen zonder structurele problemen en je bent gegarandeerd het haasje. En niet te vergeten dat je na de garantieperiode altijd standaard een dikke middelvinger krijgt van BMW. (Godzijdank waren mijn 3 BMW's allemaal leasebakken).
quote:Op maandag 4 januari 2016 18:18 schreef Fer het volgende:
Kun je de auto niet bij een BMW dealer brengen?
En nog erger: met een 1-serie hoef je echt niet te verwachten dat daar een ervaren monteur mee aan de slag gaat. Dan betaal je de hoofdprijs voor een of andere stagiair die aan je auto gaat prutsen. Been there, done that, got the tshirt.quote:Op zondag 10 januari 2016 14:07 schreef blup het volgende:
[..]![]()
![]()
![]()
![]()
Die zadelt je met nog meer kosten op dan deze 3 garages bij elkaar.
been there done that x2, maar dan met een Cooper S (R53).quote:Op zondag 10 januari 2016 14:19 schreef OEM het volgende:
[..]
En nog erger: met een 1-serie hoef je echt niet te verwachten dat daar een ervaren monteur mee aan de slag gaat. Dan betaal je de hoofdprijs voor een of andere stagiair die aan je auto gaat prutsen. Been there, done that, got the tshirt.
Wees blij dat je de R56 Cooper S (2007-2011) niet hebt/hadquote:Op zondag 10 januari 2016 14:20 schreef blup het volgende:
[..]
been there done that x2, maar dan met een Cooper S (R53).
Als enorme BMW fan zou ik heel graag je ongelijk willen bewijzen maar niets is minder waar. Het geld trouwens niet meer alleen voor de goedkope modellen maar ook de dure modellen zijn kwalitatief erg achteruit gegaan.quote:Op zondag 10 januari 2016 13:50 schreef OEM het volgende:
[..]
Bij BMW geldt: de levensduur van een auto is gelijk aan de termijn van de fabrieksgarantie.
BMW/Mini's worden gebouwd voor hun rijkwaliteiten, niet voor hun betrouwbaarheid. De hele boel houdt het net vol tot aan het eind van de garantieperiode en dan gaat de kassa rinkelen. Gooi in the mix dat BMW de laatste jaren geen fatsoenlijke motor kan bouwen zonder structurele problemen en je bent gegarandeerd het haasje. En niet te vergeten dat je na de garantieperiode altijd standaard een dikke middelvinger krijgt van BMW. (Godzijdank waren mijn 3 BMW's allemaal leasebakken).
Prachtige motor. Jammer dat ie olie zuipt en olie lekt als een dolle. Jammer dat het koelsysteem een tikkende tijdbom is. E46 is een prachtige auto. Jammer dat zelfs de 316 van de eerste lichting E46 op de sloop staan met afgescheurde subframes.quote:Op zondag 10 januari 2016 15:32 schreef Hyperdude het volgende:
Daar is ook een topic met hoge km.standen E46. Komt de aloude M54 ook steeds weer bovendrijven als langeafstandloper.
Ach, een waterpomp om de 200K en een nwe. radiator om de 10 jaar en de ontsteking is ook weer uit de 'tijdbom' gehaald.quote:Op zondag 10 januari 2016 18:48 schreef OEM het volgende:
[..]
Prachtige motor. Jammer dat ie olie zuipt en olie lekt als een dolle. Jammer dat het koelsysteem een tikkende tijdbom is. E46 is een prachtige auto. Jammer dat zelfs de 316 van de eerste lichting E46 op de sloop staan met afgescheurde subframes.
Maar goed, als je er maar genoeg geld tegenaan smijt, kan die 118d van TS ook de 500.000 halen.
Effe heel hard KUT! roepen in de kerk:quote:Op zondag 10 januari 2016 19:07 schreef Hyperdude het volgende:
[..]
Ach, een waterpomp om de 200K en een nwe. radiator om de 10 jaar en de ontsteking is ook weer uit de 'tijdbom' gehaald.
Olieverbruik heb ik ook, lekkage niet.
Maar wat is dan wel een redelijk moderne auto waar je fatsoenlijk 250-350.000 kms. mee kan halen zonder veel gedoe?
quote:Op zondag 10 januari 2016 19:10 schreef Sounddragon het volgende:
[..]
Effe heel hard KUT! roepen in de kerk:
[ afbeelding ]
Sorry, maar de waarheid is hard![]()
Sinds tientallen jaren, wellicht al sinds de uitvinding van das Auto.quote:
ff serieus.quote:Op zondag 10 januari 2016 19:15 schreef Sounddragon het volgende:
[..]
Sinds tientallen jaren, wellicht al sinds de uitvinding van das Auto.
Sinds 2005 roesten ze niet meer, niet meer als elke andere auto tegenwoordig in ieder geval, en fatsoenlijke motoren hebben er altijd ingezetenquote:Op zondag 10 januari 2016 19:19 schreef Hyperdude het volgende:
[..]
ff serieus.
W124/W126 was goed.
Daarvoor alleen 6/8 pitters de moeite waard
Daarna roestbakken.
Sinds wanneer roesten ze niet meer en zitten er fatsoenlijke motoren in?
Ik wordt ook ouder, dus MB is helemaal niet zo'n gekke optie.
Opa Hijperduud had zo'n ouwe 280S 3,5 uit 1970 ofzo. Wat een slagschepen.![]()
Jammer dat er nauwelijks een fatsoenlijke benzine, bv. C-klasse station, te koop staat. 75% oid. van het benzineaanbod komt uit Affalterbach. Dat vindt mijn beursje niet zo leuk bij dagelijks gebruik.quote:Op zondag 10 januari 2016 20:26 schreef Sounddragon het volgende:
[..]
Sinds 2005 roesten ze niet meer, niet meer als elke andere auto tegenwoordig in ieder geval, en fatsoenlijke motoren hebben er altijd ingezeten. Je moet er alleen voor willen betalen, en je moet ze tegenwoordig wél onderhouden. Bij de ouwetjes kon je rustig de olie een tonnetje laten zitten, tegenwoordig is het beter als je het gewoon elke 30k doet, en dan geen slaolie, maar goeie sjit. Vroegah waren ze bomproof, en tegenwoordig gewoon goed-goed. Of wil je gaan zeuren over lekkende injectortjes? Pas 2 laten doen voor 75¤, tiswat.
Het ironische is dat dat merk met de ster net zo hard kettingproblemen heeft als BMW...quote:Op zondag 10 januari 2016 19:10 schreef Sounddragon het volgende:
[..]
Effe heel hard KUT! roepen in de kerk:
Sorry, maar de waarheid is hard![]()
Koningsassen for the winquote:Op maandag 11 januari 2016 21:17 schreef yup het volgende:
...
Als je een auto zonder problemen wilt moet je in ieder geval een zonder ketting vinden..
De 1.4 TSi is dan ook weer zo'n typisch schijtblok. Er zijn gruwelijk veel motoren die slecht zijn daar, de auto's rijden prima hoor maar technisch is het niet meer zo super. Sjoemelaarsquote:Op maandag 11 januari 2016 21:17 schreef yup het volgende:
[..]
Het ironische is dat dat merk met de ster net zo hard kettingproblemen heeft als BMW...
Zoek eens op OM651 chain problem. En ja ook de V6 diesels hebben last van oprekkende kettingen. Lekker dat die achter de motorblok zitten.
En wat dacht je van de inferieure piezo verstuivers, in de OM651 motor, en weet je hoe ze dat oplossen bij de sterrendealer? Ze doen er gewone solenoid verstuivers in waardoor je 1. hoger verbruik hebt, 2. meer motorlawaai en 3 minder vermogen... Heerlijke oplossing![]()
Als je een auto zonder problemen wilt moet je in ieder geval een zonder ketting vinden. Want dat is allemaal gezeik. Ken iemand met een 1.4 TSi van 2010 en die hebben dat ding nieuw gekocht bij de dealer. Niet eens 100k op de klok en ketting en nokkenasversteller (dat kost alleen al 460 euro) kapot. Boem weg 2200 euro ofzo.
|
|
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |