Ontvoering: een beproefde criminele methode
BREDA - Ontvoering is een beproefde methode van criminelen onderling om hun zin te krijgen. Boeven ontvoeren concurrenten om geld of drugs af te persen, om hun zin te krijgen in een (financieel) conflict of om openstaande rekeningen te innen. Wraak is zelden een motief.
Het zal geen troost zijn voor de familie van Gino Heeren (18) en Rien de Koning (42) die dinsdag in Breda werden ontvoerd, maar doorgaans brengen de slachtoffers het er levend vanaf. Dat is logisch, want als ze worden omgebracht, valt de ontvoering weg als pressiemiddel. Om die reden is het ook niet logisch te veronderstellen dat de daders de twee mannen zouden willen ombrengen. Dan nemen ze niet eerst de moeite om hen te ontvoeren, met alle risico’s van dien, maar voltrekken ze het misdrijf meteen.
West-Brabant
In West-Brabant maakte in de jaren negentig de zogeheten Julietbende furore met een reeks van ontvoeringen van (drugs)criminelen. Vaak kwamen die misdrijven niet (meteen) in de publiciteit. Soms deden slachtoffers niet eens aangifte, mede uit angst voor de daders.
De mannen uit de ongehoord brutale Juliet-bende vermomden zich vaak als agenten of leden van een arrestatieteam om hun slachtoffers te overrompelen. Ook gebruikten ze op politiewagens lijkende voertuigen. De meeste criminelen weten dat het niet veel zin heeft om zich te verweren tegen een professioneel arrestatieteam van de politie en zijn geneigd rustig mee te gaan. Handig voor de groepering was dat één lid zelf bij de politie had gewerkt en alle protocollen rond aanhoudingen kende.
Bepaald zachtzinnig gingen de Juliet-boeven niet om met hun slachtoffers. De Marokkaanse eigenaar van een koffieshop uit Breda werd bijvoorbeeld langdurig aan een auto voortgesleept bij de Galderse Meren. Een bekende xtc- en cocaīneboef uit Ulicoten zou flink zijn gemarteld, zonder dat zijn compagnons overigens over de brug kwamen.
Bijzondere ontvoeringen
Een bijzondere ontvoering door de bende was die van twee Rotterdamse handlangers in opdracht van de Limburgse topcrimineel P. van D., die het tweetal ervan verdacht drugs en geld van hem te stelen. Onder aanvoering van de inmiddels overleden crimineel Ron N., de moordenaar van de gebroeders Driesen uit Breda, werd het tweetal dagenlang mishandeld en door Nederland rondgereden, op zoek naar dure auto’, gestolen drugs en geld en geheime productieplaatsen. Daarbij ondergingen de slachtoffers meerdere schijnexecuties en werd bij een van de mannen een vingerkootje afgesneden.
Een andere geruchtmakend ontvoering was die in 1989 van de toen 25-jarige Bredanaar Maarten Geurts die in Sint Willebrord van straat werd geplukt door onder anderen Jan B. uit Hulten, de huidige verdachte van de moord op Freddy Janssen uit Valkenswaard en de veronderstelde spil in een enorme wapenhandel. Geurts werd na een paar uur door de politie bevrijd. Hij verdween een jaar later van de aardbodem.
Recent
Meer recent, in 2012, werd in Sint Willebrord een 37-jarige man op de Dorpsstraat met veel geweld in een auto gesleurd. Het slachtoffer werd de volgende morgen zwaar toegetakeld teruggevonden in een greppel langs de snelweg bij Loenhout in België. Hij had onder meer een verbrijzelde onderarm, een gebroken neus en kapotte tanden. De twee jonge daders, zo bleek in de rechtszaak, hadden het vermoedelijk voorzien op zijn geld en drugs.
Het gebruik van politiekleding beperkt zich niet tot criminelen die andere boeven willen ontvoeren. Ook bij liquidaties en ripdeals, berovingen van criminelen onderling, trekken daders graag politieuniformen aan. Zo zouden de Amsterdamse criminelen onder wie No Surrender-captain Brian Dalfour politiekleding hebben gedragen toen ze dit najaar in Hooge Zwaluwe een groepje Antwerpse criminelen wilden beroven. De methode is niet altijd succesvol. Dalfour en zijn vermoedelijke compagnon Muljaim Nadzak werden dodelijk getroffen door kogels en de Belgen wisten zich uit de voeten te maken.
Op 27 augustus dit jaar werd de Belgische crimineel Silvio Aquino (41) met zijn vrouw door twee auto's met vier of vijf mannen klemgereden in Opglabbeek het Belgische Limburg. De vrouw werd in elkaar geslagen en de man werd doodgeschoten. Later werd in Nederland op de vluchtstrook van de A73 het lichaam van een van de mogelijke schutters gevonden.
http://www.bndestem.nl/re(...)le-methode-1.5586476
"A lie is a lie even if everyone believes it. The truth is the truth even if no one believes it."