Ik ruik het maar voorzie dat het zal gaan stinken. In Almere kunnen ze niet eens het (afval)vuil door een pijp krijgen.quote:Op dinsdag 29 december 2015 17:25 schreef Perrin het volgende:
[..]
Of een soort buizenpost door het riool. Dan bestel je wat op een website en binnen een paar minuten plopt 't zo je toilet uit.
Dat is inderdaad rapquote:Op dinsdag 29 december 2015 17:34 schreef Roel_Jewel het volgende:
DA failliet verklaard. Dat ging snel...
Duidelijk dat er ook niks meer aan te doen was. Verwacht dat de franchisers zich bij andere inkooporganisatie aansluiten. Benieuwd wat met de naam op de gevel gebeurt (als in: hoe snel die weg is...).quote:
Kortzichtig doemdenken.quote:Op dinsdag 29 december 2015 16:59 schreef Vallon het volgende:
[..]
Dat is idd het fundamentele probleem van doorgeschoten kapitalisme en "vrije" marktwerking.
Je kan niet meer spreken over vrije marktwerking wanneer een klein bedrijf (laat staan starter) moet opboksen tegen een (te) kapitaalkrachtige concurrent die (opzettelijk) onder de prijs kan werken.
Wie/wat de prijs bepaald, is een heel lastige. Er zijn we wat manieren om de juiste prijs te bepalen maar die komen allemaal samen in een vorm van controlerend (overheids)toezicht. Je komt vervolgens in een dwangparadox.
Bedrijven zijn zo groot dat zij ook (in feite) de wet bepalen. Wanneer er al concurrentie is, wordt dat minzaam toegestaan zodat de "grote" bedrijven nog net geen monopolisten zijn.
Bedrijven zouden maar tot een bepaalde grootte mogen (en kunnen) groeien.
Overstijgen ze een bepaald marktaandeel of grootte, dan moet dat bedrijf (verticaal) worden opgesplitst. Ik word redelijk nerveus van bedrijven of organisaties die zo groot zijn dat ze het BNP van een individueel land makkelijk overstijgen.
Ook triest is dat puur op financiën gerichte bedrijven, feitelijk eigenaar kunnen worden van ketens. Die ketens worden vervolgens markttechnisch gedwongen om met "rare" constructies, financieel gezien een (on)gezonde winst te blijven maken.
In licht van V&D, denk ik dat menig oudere middenstander roept: boontje komt om z'n loontje. Het warenhuisconcept heeft indertijd ook veel winkeliers noodzakelijkerwijs de nek omgedraaid. Datzelfde gebeurd nu (opnieuw) door shoppingmalls (feitelijk etalage/galerijen) & webwinkels.
Winkelen zal (straks) neerkomen op een all2in1 beleving en veel minder dan om zaken aan te (moeten) schaffen.
Menig ondernemer (en medewerker) krabbelt zich achter z'n oren omtrent een zeer onzekere toekomst.
Je hebt toch ook Dio drogisterijen misschien kunnen ze zich daar bij aansluiten.quote:Op dinsdag 29 december 2015 17:41 schreef Roel_Jewel het volgende:
[..]
Duidelijk dat er ook niks meer aan te doen was. Verwacht dat de franchisers zich bij andere inkooporganisatie aansluiten. Benieuwd wat met de naam op de gevel gebeurt (als in: hoe snel die weg is...).
Ze hebben het nog lang uitgehouden.quote:Op dinsdag 29 december 2015 17:34 schreef Roel_Jewel het volgende:
DA failliet verklaard. Dat ging snel...
quote:Bron Wiki:
De 266 franchisewinkels onder beheer van zelfstandige ondernemers worden niet direct geraakt door de problemen van het moederbedrijf. Bij het hoofdkantoor en de 7 winkels waarvoor het uitstel wel geldt, werken 212 mensen.
Daar zijn in 2014 al veel DA-franchisers naar overgestapt, dus zou idd kunnen. Of Kruidvat. Heb je iig een grote club achter zitten (Watson).quote:Op dinsdag 29 december 2015 17:45 schreef KingRadler het volgende:
[..]
Je hebt toch ook Dio drogisterijen misschien kunnen ze zich daar bij aansluiten.
Ik zal wel ouderwets zijn, maar de 'moderne' retail is ook nog verre van ideaal imho. Met veel online en dus bezorgproblematiek: niet thuis zijn, bij buren afgeleverd (die dan weer niet thuis zijn als je 't daar op wil halen) of als dat niet mag nog een keer aanbieden: weer niet thuis, dan zelf op moeten halen.quote:Op dinsdag 29 december 2015 17:44 schreef KingRadler het volgende:
je mag het niet zeggen het is goed dat de hele retail word wakker geschud.
Onzin, Amazon betaald in D keurig CAO maar de vakbonden (die maar een klein deel van het personeel vertegenwoordigen) willen de detailhandels cao voor orderpickers (het zijn magazijn medewerkers) en daarom staken ze daar regelmatig. Heeft tot gevolg dat amazon de magazijnen naar buitenland verplaatst.quote:Op dinsdag 29 december 2015 16:52 schreef W00fer het volgende:
[..]
Amazon krijgt de Nederlandse markt niet zo snel in handen aangezien ze aan allerlei regelgeving moeten voldoen mbt werknemers, wat ze helemaal niet willen.
Kijk zelfquote:Op dinsdag 29 december 2015 14:12 schreef CherryLips het volgende:
[..]
Is Amazon dan goedkoper? Zijn Hollanders niet te veel gewend aan hun eigen merk?
Zeker, een mooie zaak.quote:Op dinsdag 29 december 2015 17:44 schreef KingRadler het volgende:
je mag het niet zeggen het is goed dat de hele retail word wakker geschud.
Achjee, vakbonden. *ril*quote:Op dinsdag 29 december 2015 18:02 schreef KingRadler het volgende:
De vakbond CNV Vakmensen organiseert woensdagavond om 19.30 uur in het regiokantoor in Drachten een bijeenkomst voor medewerkers van V&D, DA en Macintosh.
Deze drie bedrijven worden door een faillissement bedreigd en het personeel zit in grote onzekerheid.
CNV Vakmensen wil antwoord geven op diverse vragen als het werkelijk mis gaat met de bedrijven. Ook mensen die geen lid zijn van CNV Vakmensen zijn welkom.
Dit word een pijnlijke avond.
Misschien dat ze nog even vlug gaan staken naderhand.quote:
Ik vergeet de Op=Op nog en de Action waar je ook terecht kan voor goedkope shampoo en dergelijke. En de V&D had het wat luxere segment (althans de laatste keer dat me dat opviel in een V&D een aantal jaar terug).quote:Op dinsdag 29 december 2015 18:19 schreef Isabeau het volgende:
Woah, de DA failliet
Ik vind sowieso dat er wel erg veel van die drogisterijketens zijn. Je hebt in dit dorp al een Kruidvat, Trekpleister, DA, Douglas, Etos en een DIO. En dan kan je bij de supermarkt ook gewoon terecht voor je shampoo en scheerschuim.
Ik herken je uitgangspunt en ik was zeker niet aan het doemdenken. Ik stelde ook vast dat de wereld van gisteren niet meer die van morgen zal zijn.quote:Op dinsdag 29 december 2015 17:42 schreef TC03 het volgende:
[..]
Kortzichtig doemdenken.
Winkelen gaat zeker veranderen ja, dat kan je jammer vinden, maar in het algemeen gaat de consument erop vooruit.
Een typisch Nederlands voorbeeld is de AH die de kaasboer en slager zo'n beetje de nek om heeft gedraaid. Boodschappen doen is hierdoor letterlijk eenheidsworst geworden. Echter, tegelijkertijd profiteert de consument: enorme keus, goede kwaliteit en lage prijzen.
Veder zijn er tegenwoordig inderdaad vele grote bedrijven die de staatsschuld van België moeiteloos zouden kunnen dragen. Echter, het speelveld is desondanks competitiever dan ooit. Ook grote bedrijven kunnen binnen enkele jaren ver afglijden. Kijk eens naar Nokia of in mindere mate Microsoft. Dit kan je alleen voorkomen door
op allerlei fronten steeds sneller te innoveren, en daar zal de klant uiteindelijk weer van profiteren.
Samenvatting: grote bedrijven, ja. Relatief weinig spelers: ja. Maar ondanks alles is de noodzaak tot innovatie zeer hoog wat onherroepelijk zal leiden tot lage prijzen voor een steeds betere dienstverlening op allerlei fronten.
En dat klanten meer zijn dan hinderpalen die je echter wel nodig hebt.quote:Op dinsdag 29 december 2015 19:04 schreef KingRadler het volgende:
bedrijven moeten gaan snappen dat consumenten bepalen hoe wij consumeren en niet andersom.
Dan is het ook niet vreemd dat er vroeg of laat één omvalt.quote:Op dinsdag 29 december 2015 18:19 schreef Isabeau het volgende:
Woah, de DA failliet
Ik vind sowieso dat er wel erg veel van die drogisterijketens zijn. Je hebt in dit dorp al een Kruidvat, Trekpleister, DA, Douglas, Etos en een DIO. En dan kan je bij de supermarkt ook gewoon terecht voor je shampoo en scheerschuim.
En dat terwijl ze bijna weg waren.quote:Op dinsdag 29 december 2015 19:46 schreef jcdragon het volgende:
En dan zie je in het nieuws dat een Miss Etam naar de beurs gaat. Zo kan het dus wel.
http://www.nu.nl/beurs/41(...)tam-goedgekeurd.html
Niet onomstreden constructie via die lege beurshuls.quote:Op dinsdag 29 december 2015 19:46 schreef jcdragon het volgende:
En dan zie je in het nieuws dat een Miss Etam naar de beurs gaat. Zo kan het dus wel.
http://www.nu.nl/beurs/41(...)tam-goedgekeurd.html
Miss Etam is dit jaar toch ook nagenoeg failliet gegaan?quote:Op dinsdag 29 december 2015 19:46 schreef jcdragon het volgende:
En dan zie je in het nieuws dat een Miss Etam naar de beurs gaat. Zo kan het dus wel.
http://www.nu.nl/beurs/41(...)tam-goedgekeurd.html
De vakbond heeft dan ook niet meer dan gelijk. Amazon wil meer dan het onderste uit de kan.quote:Op dinsdag 29 december 2015 18:10 schreef Pietverdriet het volgende:
[..]
Onzin, Amazon betaald in D keurig CAO maar de vakbonden (die maar een klein deel van het personeel vertegenwoordigen) willen de detailhandels cao voor orderpickers (het zijn magazijn medewerkers) en daarom staken ze daar regelmatig. Heeft tot gevolg dat amazon de magazijnen naar buitenland verplaatst.
Bedankt vakbond
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |