quote:Op woensdag 9 december 2015 05:28 schreef sigme het volgende:
[..]
Nee joh, zo'n systeem van onderline evaluatie levert uitsluitend positieve feedback op. Wat dacht je, dat directe collega's elkaar afkraken? Als ze over iemand mogen praten misschien (lekker roddelen), maar niet als de feedback over A gestuurd wordt naar A - en dan pas naar de leidinggevende. Méér mensen feedback vragen mag wel, maar niemand zit te wachten op die klusjes.
Ik doe mijn werk graag goed en maak me daar geen zorgen over, en ik zit helemaal bovenin mijn schaal, dus er hangt sowieso weinig van af.
Wel flauw van je om niet even een mooie Picasso te regelen voor de kantine, kan haar toch niet helemaal ongelijk geven.quote:Op woensdag 9 december 2015 10:18 schreef Ouder1 het volgende:
Ik ben groot voorstander van dergelijke gesprekken. Op voorwaarde dat degene die het doet wel weet wat 'ie doet.
Bij mijn laatste werkgever waren beoordelingsgesprekken (ze noemde ze voortgangsgesprekken en een andere vorm hadden we niet) en regelrechte bezoeking. Zij zag ze als 'negatieve, afkrakende kritiek-gesprekken' en was er blijkbaar van overtuigd dat het de bedoeling was dat ze een uur lang vol tekeer zou gaan tegen de medewerker in kwestie om af te sluiten met: En je verbetert dit maar of je kan ander werk zoeken. Geen enkele medewerker heeft ooit van haar een compliment of een voldoende voor een punt gehad in deze gesprekken. Wel heb ik haar menig keer horen schreeuwen tegen mensen.
Ik zal nooit de dag vergeten dat ze me een uur lang heeft afgesnauwd om het feit dat ik niet uit eigen zak kunst had gekocht om de personeelsruimte op te fraaien... want 'het uiterlijk van de personeelsruimte' behoorde toch echt tot mijn verantwoordelijkheid en ondanks het feit dat er geen budget voor was vond zij het toch echt noodzakelijk dat daar kunst kwam te staan en hangen. WTF. Andere punten werden niet besproken.
Bij het laatste beoordelingsgesprek heb ik geëist dat er een collega mee mocht. Ze was echt overrompeld en verbaast maar besefte dat ze daar wettelijk niet onderuit kon. Uiteindelijk heeft ze toen het 'gesprek' maar niet door laten gaan.
Ik ben wel benieuwd naar de wetgeving dat je met een collega samen naar het beoordelingsgesprek over jezelf mag gaan.quote:Op woensdag 9 december 2015 10:18 schreef Ouder1 het volgende:
Bij het laatste beoordelingsgesprek heb ik geëist dat er een collega mee mocht. Ze was echt overrompeld en verbaast maar besefte dat ze daar wettelijk niet onderuit kon.
Omdat we in een Agile-team samenwerken en soepele samenwerking echt ver te zoeken gaat zijn als je negatieve feedback gaat geven. Wat wat anders is dan goede opbouwende feedback met verbetertips natuurlijk.quote:Op woensdag 9 december 2015 10:11 schreef TwenteFC het volgende:
[..]Waarom zou je uitsluitend positieve feedback geven over collega's? Ook wanneer ze er niet om vragen geef ik die, voor de sfeer niet altijd even goed maar we zitten natuurlijk niet op het werk om vrienden te maken.
IK heb geleerd dat je wel van alles ernaast kan doen, maar dat als je dat niet doet het ook wel goed komt. Je eigen doelen zijn veel belangrijker.quote:Op woensdag 9 december 2015 09:27 schreef sylvesterrr het volgende:
[..]
Op zich geen slecht idee.
Ben benieuwd, dit wordt het eerste beoordelingsgesprek bij deze werkgever. Bij de vorige werkgever heb ik 8-9 jaar lang keer op keer 2 á 3% verhoging gekregen. Ik hoop nu eigenlijk wel een keer 4 of 5% te krijgen.
Bij m'n werkgever is dat op sommige afdelingen ook het geval. Dan heb je met de manager een gesprek en zit je chef er bij. Ik zou het prima vinden in ieder geval.quote:Op woensdag 9 december 2015 12:42 schreef Basp1 het volgende:
[..]
Ik ben wel benieuwd naar de wetgeving dat je met een collega samen naar het beoordelingsgesprek over jezelf mag gaan.
Beoordeelt jou chef je niet en zit de manager er niet bij om het gesprek te leiden? Wat is anders de functieinhoud van de chef functie?quote:Op woensdag 9 december 2015 20:01 schreef ArnosL het volgende:
[..]
Bij m'n werkgever is dat op sommige afdelingen ook het geval. Dan heb je met de manager een gesprek en zit je chef er bij. Ik zou het prima vinden in ieder geval.
In mijn geval is dat niet zo en ik vraag me ook af hoe het zal gaan in februari. M'n manager heeft sinds het vorige gesprek nog niet één keer naar m'n werk gevraagd en bij een rondleiding van een nieuwe collega vorige week wist hij ook niet echt te vertellen wat voor werkzaamheden mijn afdeling verricht.
En me dan wel moeten beoordelen.
Zo'n chef heb ik niet, ik val rechtstreeks onder m'n managerquote:Op woensdag 9 december 2015 20:31 schreef Basp1 het volgende:
[..]
Beoordeelt jou chef je niet en zit de manager er niet bij om het gesprek te leiden? Wat is anders de functieinhoud van de chef functie?
Wat doet je chef dan?quote:Op woensdag 9 december 2015 21:08 schreef ArnosL het volgende:
[..]
Zo'n chef heb ik niet, ik val rechtstreeks onder m'n manager
Ik heb niet zo'n chef, mijn afdeling valt rechtstreeks onder de manager. Mijn afdeling beslaat dan ook maar uit 2 personen.quote:
Oh wacht, nu begrijp ik het. Op sommige afdelingen bij je werkgever zit er nog een chef tussen de werknemer en de manager.quote:Op woensdag 9 december 2015 22:20 schreef ArnosL het volgende:
[..]
Ik heb niet zo'n chef, mijn afdeling valt rechtstreeks onder de manager. Mijn afdeling beslaat dan ook maar uit 2 personen.
|
|
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |