abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
  zaterdag 14 november 2015 @ 22:32:48 #151
399214 Knutsel-Smurf
Met een hamer past alles!!
pi_157556634
Die civics zijn goud! Gaan meestal ook vlot weg (Afrika etc) maar willen nog wel eens fanatiek roesten. Als hij "hard" is zou ik het doen!
Iff you can't fix it with a hammer, It's an electrical problem.
Op woensdag 30 juli 2014 17:52 schreef koffielepel het volgende:
De beste leerschool is als je de poep uit de ventilator moet krabben.
pi_157557117
Ik snap dat je vast zit aan die automaat, maar de rest van de wensen?
Is het dan geen optie om een auto die wat minder goed past te kopen voor tijdelijk? En dan een jaar te sparen zodat je volgend jaar iets meer budget hebt? Als je een beetje geluk hebt kun je de auto die je dan hebt zonder veel verlies verkopen en kun je dat geld er ook weer bij leggen.
Of een half jaar sparen? Die airco heb je toch niet echt nodig tot het volgend jaar zomer echt heet weer wordt.
pi_157557542
quote:
0s.gif Op zaterdag 14 november 2015 22:52 schreef deezler het volgende:
Ik snap dat je vast zit aan die automaat, maar de rest van de wensen?
Is het dan geen optie om een auto die wat minder goed past te kopen voor tijdelijk? En dan een jaar te sparen zodat je volgend jaar iets meer budget hebt? Als je een beetje geluk hebt kun je de auto die je dan hebt zonder veel verlies verkopen en kun je dat geld er ook weer bij leggen.
Of een half jaar sparen? Die airco heb je toch niet echt nodig tot het volgend jaar zomer echt heet weer wordt.
Ik zie het wisselen van auto niet zo zitten. Het is net als nu, nogal veel gedoe en je weet nooit wat je koopt :{ En bezichtigen is ook echt zo gedoe wat ik totaal niet leuk vind. Daarom wil ik in één keer een auto die aan mijn eisen voldoet en die helemaal oprijden. Ik verwacht echt niet dat als ik nu een auto niet-naar-wens koop, ik over een halfjaar opeens een auto van 3000 euro ga kunnen/willen betalen. De auto die ik dan nu koop kost namelijk ook weer geld wat onderhoud betreft. En dingen als winterbanden kan je waarschijnlijk ook niet meer meenemen naar een volgende auto (ja, de Renault had ook winterbanden in de winter, want naar Duitsland rijden op het moment dat er sneeuw ligt is niet handig met zomerbanden). Dat is allemaal verlies als je het niet op kan maken, een auto wordt niet veel meer waard als je er een set winterbanden bij doet of een nieuwe distributieriem.

Verder wil ik gewoon eenmaal niet meer uitgeven aan een auto. Ik verzeker hem alleen WA, als er iets mee gebeurt ben ik het volledig kwijt.
  zondag 15 november 2015 @ 00:00:45 #154
15746 daNpy
Marathon Coupé
pi_157558715
Bandenschuim werkt tegenwoordig wel goed hoor, vorige week nog een paar uur op het circuit gereden met een band met die zooi erin. ging prima en we hebben die auto echt wel mishandeld >:)
Je kan er dus ook prima harder dan 100 mee en nog flink wat kms maken.
You can sleep in a racecar, but you can't race a house!
Op zaterdag 12 november 2022 13:41 schreef knoopie het volgende:
Daar kan je wel om lachen, maar de motorolie vervangen is een stuk handiger in de badkuip dan op je vloerkleed in de woonkamer.
pi_157562004
quote:
0s.gif Op zaterdag 14 november 2015 22:31 schreef Fien1989 het volgende:

[..]

Hmmm... als het inderdaad de accu is, dan is het misschien wel een goed idee dat je 'm ook een keer bekijkt/een proefrit mee maakt :D

Vraag me alleen af... stel dat ik 'm dan koop... moet ik dan zelf een zware accu meesjouwen in de trein en daar inbouwen? :P Anders kan ik er niet mee naar huis rijden natuurlijk, als zij 'm niet willen maken :P
Met de starthulp laten starten en zorgen dat je onderweg niet afslaat.
quote:
[..]

Nog los van het Kanaaltunnel- kofferbak/reservewiel-argument moet je eens kijken hoe klein het aanbod is van LPG-wagens die voldoen aan de eisen in de start-post. En dan ook naar de prijs/km-stand verhouding.
Je hebt teveel eisen voor het budget, dit argument gaat evenzeer op voor wagens op benzine of diesel. Je zult of je budget moeten verhogen, of je eisen moet verlagen, of heel lang zoeken.
quote:
Verder lees ik wel vaker problemen met LPG-auto's, meer dan hetzelfde type op benzine. Het is toch een extra systeem wat ook nog eens vaak achteraf ingebouwd is.
Hangt sterk van het motorblok af. Sommige kunnen er goed tegen, andere wat minder. Voor blokken van het bouwjaar wat jij zoekt is wel bekend welke wel goed op lpg draaien en welke niet.
quote:
De wielbouten kan ik wel degelijk losdraaien, hoewel met veel moeite. Dat kreeg ik bij de Renault ook los. En ook het reservewiel optillen kan ik prima... ik heb 'm (met moeite) vanuit de kofferbak naar de 3e verdieping in de hal weten te brengen ook... hij staat daar nu nog steeds met een lekke band, hoewel daar nu niks meer aan is... :{ En het was wel een volwaardig wiel, dezelfde maat/type band als de normale wielen, alleen stalen velg i.p.v. lm.

Het reservewiel vind ik wel degelijk belangrijk om te hebben als je band lek raakt op een afgelegen weggetje in Duitsland of de Belgische Ardennen bijv. En ja... daar komt de auto wel regelmatig, vooral in de lente/zomer. Bandenschuim is niet altijd een volwaardig alternatief als je nog zo ver van huis bent en je band buiten openingstijden lek raakt.
Hoeveel lekke banden heb je al gehad?
quote:
Waarom een kras in een auto van 1500 minder zuur is dan in eentje van 2000: dat is hetzelfde als dat ik meer baal als mijn telefoon van 150 in de plee valt dan eentje van 60. Het is gewoon omdat je voor de dure meer hebt betaald en voor de dure ook langer hebt moeten sparen. Dat ze allebei oud zijn, doet er dan niet zoveel toe.
150 is 250% van 60 als je dat dus doortrekt moet je deze eis dus stellen bij een auto van 1500*2,5= 3750. Voor dat geld kun je beter een auto met krassen,deuken en butsen op ieder paneel kopen, die technisch goed is, dan een wagen die er wat beter uitziet maar technisch minder is. Het zou pas zuur zijn als je voor 2000 euro een wagen zonder krassen zou kopen, die na 5 minuten uit elkaar valt.
quote:
[..]

Geen airco is wel een 100% afknapper :{
Airco gaat vroeg of laat kapot/ heeft onderhoud nodig. Als jij dus geen geld uit wilt geven aan onderhoud is het maar de vraag of de airo in een andere auto wel blijft werken. Dat je met je renaultje geluk hebt gehad, is natuurlijk geen garantie voor de toekomst.
  zondag 15 november 2015 @ 09:01:49 #156
102177 fs180
ik rem voor katten
pi_157562042
quote:
- Aan opties:
ABS
Airbags
Stuurbekrachtiging
goed plan

vergeet de lifehammer niet
pi_157562579
Volvo s80 van 2000?
pi_157562643
Zoek een golf 3 of 4 en neem de "harde" stoelen voor lief. Dan heb je een prima kans een auto te vinden die aan je overige eisen voldoet.

Je zou nog over de grens kunnen kijken maar das wat meer werk....
pi_157562853
quote:
2s.gif Op zondag 15 november 2015 10:12 schreef dopfles1 het volgende:
Volvo s80 van 2000?
Voor 1500,-?
Staat een Marokaan bij de kassa.
pi_157562921
Voor het geval je mijn punt mist, voor 1500 ga je geen goede S80 kopen.
Staat een Marokaan bij de kassa.
pi_157562940
quote:
0s.gif Op zondag 15 november 2015 10:38 schreef Meeuw29 het volgende:
Voor het geval je mijn punt mist, voor 1500 ga je geen goede S80 kopen.
Vast niet, maar volgens mij ga je voor 1500 helemaal geen goede auto kopen.
pi_157563017
http://m.autowereld.nl/su(...)4437381/details.html

Of als je zo graags frans wil, neem n scenic. Staan dr zat van die aan je eisen voldoen. Zijn wel wat zwaarder maar goed, je eist ook n hoop....
pi_157563156
quote:
0s.gif Op zondag 15 november 2015 10:18 schreef Bouke-p het volgende:
Zoek een golf 3 of 4 en neem de "harde" stoelen voor lief. Dan heb je een prima kans een auto te vinden die aan je overige eisen voldoet.

Je zou nog over de grens kunnen kijken maar das wat meer werk....
Die ZF automaat is troep. Bij echte kickdown te traag, bij licht gas bijgeven denkt dat ding opeens wel dat je kickdown wilt, terwijlmdat niet zo is. Pickup vanuit stilstand is nog slechter dan een robotbak en een verbruik van 1:8
.
pi_157563266
quote:
1s.gif Op zondag 15 november 2015 10:55 schreef Fer het volgende:

[..]

Die ZF automaat is troep. Bij echte kickdown te traag, bij licht gas bijgeven denkt dat ding opeens wel dat je kickdown wilt, terwijlmdat niet zo is. Pickup vanuit stilstand is nog slechter dan een robotbak en een verbruik van 1:8
Heb 1x n golf3 automaat gereden en had nergens last van.
Maar goed, hier in pta is alles van vw troep natuurlijk.
pi_157563655
Misschien is voor mevrouw private lease een optie mits je voldoende vaste inkomsten hebt.
Zonder directe investering rij je een nieuwe auto die aan alle eisen voldoet en je hebt geen omkijken naar onderhoud.
Oke, het is prijzig, je eigen risico met schade kan aantikken, je kan niet voortijdig je contract ontbinden en je bent gebonden aan een maximale kilometerstand..
En als je kijkt hoeveel geld je gedurende de leaseperiode wegspoelt is dat echt huilen met de pet op. Daar kan je bijna die auto van kopen.
Maar hey, je hebt geen onzekerheid. Je mag overal komen, en zo'n oud gebakje kan ook in de papieren lopen.
Alles draait om geld, als je voor een dubbeltje op de eerste rang wil zitten dan moet je een gokje durven wagen met een occasion. En anders een financiering bij een betrouwbare dealer regelen als je geen cash hebt.
Edit: je schadevrije jaren vervallen ook bij private lease btw.
  zondag 15 november 2015 @ 11:34:29 #168
131591 Leandra
Is onmogelijk
pi_157563829
Een private lease constructie met zoveel km per jaar?
Dan wordt zelfs een Alto heel duur.
Wullie bin KOEL © Soneal
Why be difficult when, with a bit of effort, you could be impossible?
pi_157563928
quote:
0s.gif Op zaterdag 14 november 2015 23:12 schreef Fien1989 het volgende:

[..]

Ik zie het wisselen van auto niet zo zitten. Het is net als nu, nogal veel gedoe en je weet nooit wat je koopt :{ En bezichtigen is ook echt zo gedoe wat ik totaal niet leuk vind. Daarom wil ik in één keer een auto die aan mijn eisen voldoet en die helemaal oprijden. Ik verwacht echt niet dat als ik nu een auto niet-naar-wens koop, ik over een halfjaar opeens een auto van 3000 euro ga kunnen/willen betalen. De auto die ik dan nu koop kost namelijk ook weer geld wat onderhoud betreft. En dingen als winterbanden kan je waarschijnlijk ook niet meer meenemen naar een volgende auto (ja, de Renault had ook winterbanden in de winter, want naar Duitsland rijden op het moment dat er sneeuw ligt is niet handig met zomerbanden). Dat is allemaal verlies als je het niet op kan maken, een auto wordt niet veel meer waard als je er een set winterbanden bij doet of een nieuwe distributieriem.

Verder wil ik gewoon eenmaal niet meer uitgeven aan een auto. Ik verzeker hem alleen WA, als er iets mee gebeurt ben ik het volledig kwijt.
Mijn ervaring met vooral Japanse auto's (Nissan, Honda en Mazda) is dat het met dat onderhoud in het eerste jaar na aanschaf wel meevalt mits je een beetje oplet bij de aankoop.

En anders is er geen andere mogelijkheid? Een scooter kopen voor dagelijks vervoer? En eventueel een auto huren of lenen bij langere ritten? Of iemand die voor je wil rijden?
pi_157563950
Weet ik, maar als ze wel steady inkomsten heeft is het een optie. Want ze wil 0 risico lopen, weinig kontant investeren en heeft een wensenlijst van hier tot aan de kanaaltunnel.
Financieringvoorstel van een occasion van 6000 euro dan. Half Nederland rijdt op geleend geld, als je veeleisend bent is dat onontkoombaar.
pi_157563959
quote:
1s.gif Op zondag 15 november 2015 11:22 schreef BlackFrancis het volgende:
Misschien is voor mevrouw private lease een optie mits je voldoende vaste inkomsten hebt.
Zonder directe investering rij je een nieuwe auto die aan alle eisen voldoet en je hebt geen omkijken naar onderhoud.
Oke, het is prijzig, je eigen risico met schade kan aantikken, je kan niet voortijdig je contract ontbinden en je bent gebonden aan een maximale kilometerstand..
En als je kijkt hoeveel geld je gedurende de leaseperiode wegspoelt is dat echt huilen met de pet op. Daar kan je bijna die auto van kopen.
Maar hey, je hebt geen onzekerheid. Je mag overal komen, en zo'n oud gebakje kan ook in de papieren lopen.
Alles draait om geld, als je voor een dubbeltje op de eerste rang wil zitten dan moet je een gokje durven wagen met een occasion. En anders een financiering bij een betrouwbare dealer regelen als je geen cash hebt.
Edit: je schadevrije jaren vervallen ook bij private lease btw.
Ik heb het ooit ook overwogen. Tot ik zag wat het me ging kosten.
Een papierversnipperaar kopen en dan mijn geld daar doorheen jagen is volgens mij nog goedkoper.
pi_157564075
quote:
0s.gif Op zondag 15 november 2015 11:42 schreef deezler het volgende:

[..]

Ik heb het ooit ook overwogen. Tot ik zag wat het me ging kosten.
Een papierversnipperaar kopen en dan mijn geld daar doorheen jagen is volgens mij nog goedkoper.
De prijs die je betaalt voor 'zorgenloos' autorijden.
Punt is gewoon dat je voor 1500 aan de onderkant van de markt shopt. Dan kan je geen andere eisen hebben naast een goede onderhoudshistorie en bouwjaar/kilometerstand.
pi_157564090
quote:
0s.gif Op zondag 15 november 2015 11:42 schreef deezler het volgende:

[..]

Ik heb het ooit ook overwogen. Tot ik zag wat het me ging kosten.
Een papierversnipperaar kopen en dan mijn geld daar doorheen jagen is volgens mij nog goedkoper.
Dat kun je nog opsturen en weer terug krijgen van de Nederlandse Bank :P
pi_157564251
Het is wel een heerlijk popcorn-topic vol goede en vriendelijke tips (y)
Maar 40.000km/j plus alle wensen valt niet te rijmen met 1500 euro.
Auto's uit deze prijsklasse worden doorgaans niet meer zo intensief ingezet.
Het lijkt mij een onmogelijke situatie in ieder geval, ergens moeten consessies of risico's genomen worden met dit budget.

Edit: Misschien moet je je baas uitleggen wat je nodig hebt om te presteren.
Is misschien een andere creatieve oplossing van dit vraagstuk.

[ Bericht 17% gewijzigd door BlackFrancis op 15-11-2015 12:07:58 ]
pi_157564508
Ik ga niet op geleend geld rijden, dus lease of een financieringsregeling vallen af.

Een Volvo S80 voldoet bij voorbaat niet, omdat het een sedan is.

Dat een airco onderhoud vereist, weet ik. Dat had die in de Renault ook. Als de compressor stuk gaat is dat echter een ander verhaal. Dat is een beetje geluk hebben bij een 2e hands auto.

De Carisma 1.8 GDI wordt het 'm toch definitief niet. Ik ga kijken naar een 1.6 versie. Als ik die niet binnen een wek tegenkom, wordt dat toch wel naar een ander model kijken. In de tussentijd zit ik namelijk zonder enige auto en dat wordt langzaamaan wel een gedoe. Ik ga er zeker niet nog een maand mee wachten. Desnoods koop ik op goed geluk weer een Mégane als er niks beters is.

Budget verhogen of eisen naar beneden gaat 'm echt niet worden. Echt niet. Ik ga niet willen begrijpen dat wat 3,5 jaar geleden mogelijk was, nu opeens niet meer kan en ik voor hetzelfde geld achteruit moet gaan in opties.
  zondag 15 november 2015 @ 12:15:15 #176
15746 daNpy
Marathon Coupé
pi_157564583
quote:
0s.gif Op zondag 15 november 2015 12:11 schreef Fien1989 het volgende:

Budget verhogen of eisen naar beneden gaat 'm echt niet worden. Echt niet. Ik ga niet willen begrijpen dat wat 3,5 jaar geleden mogelijk was, nu opeens niet meer kan en ik voor hetzelfde geld achteruit moet gaan in opties.
Je wil simpelweg niet geloven dat dat een lucky shot was.

Maargoed, je bent -ondanks alle hulp in dit topic- toch precies aan het doen wat je zelf wil, dus veel succes ermee. Dat recht heb je.

Maar dan verwacht ik ook geen "Help mijn 'nieuwe' auto van 1500,- is stuk. Hoe kan dat nou? :'( :'('

Auto rijden kost nu eenmaal geld. Als je weigert dat te begrijpen en/of accepteren raad ik je een OV chipkaart of een mooie fiets aan :)
You can sleep in a racecar, but you can't race a house!
Op zaterdag 12 november 2022 13:41 schreef knoopie het volgende:
Daar kan je wel om lachen, maar de motorolie vervangen is een stuk handiger in de badkuip dan op je vloerkleed in de woonkamer.
pi_157564854
Maar serieus he, als je zoveel kilometers maakt dan kan daar toch een financiele vergoeding tegenover staan?
Daar hoef je zelf toch niet financieel krom voor te liggen?

Je zegt dat je door een onverwachte situatie pardoes een nieuwe wagen nodig hebt. Pak dan aub een vangnet als financiering om deze accute situatie (duurzaam) op te lossen.
Investeer gespreid in iets goeds, en zet dat geleend-geld princiepe (wat een goede is!) even opzij. Het is even niet anders.
pi_157564901
Ik snap niet dat je met dat aantal kilometers niet gewoon een diesel neemt en eventueel een lening voor een nieuwer model auto. Nieuwere auto's zijn zoveel veiliger en je hebt er veel minder kosten aan omdat er niet om de haverklap iets stuk gaat...

Zeker met zoveel kilometers per jaar ga je toch je leven niet riskeren in een oud koeblik... Verkeerde vorm van zuinigheid vind ik dat.
pi_157564932
quote:
14s.gif Op zondag 15 november 2015 12:15 schreef daNpy het volgende:

[..]

Je wil simpelweg niet geloven dat dat een lucky shot was.
Ik zeg niet dat het niet zo is. Maar dat zegt dus ook meteen dat niet elke 1500-auto een pech-auto is :)

Daarentegen heb je ook pech-auto's van 3500 waarvan de automaat 50k na aankoop stuk gaat, echt gezien ook :{

Wat onderhoud betreft: ook een auto van 3500 heeft dat nodig...
pi_157565102
quote:
1s.gif Op zondag 15 november 2015 12:33 schreef Fien1989 het volgende:

[..]

Ik zeg niet dat het niet zo is. Maar dat zegt dus ook meteen dat niet elke 1500-auto een pech-auto is :)

Daarentegen heb je ook pech-auto's van 3500 waarvan de automaat 50k na aankoop stuk gaat, echt gezien ook :{

Wat onderhoud betreft: ook een auto van 3500 heeft dat nodig...
Als je geen pech wilt moet je nieuw rijden met garantie. Voor de rest is het een weegschaal waar je budget aflegt tegen wensen.
Pech kan je altijd hebben, hoe hoger je budget des te minder kans om zo'n pech geval te kopen.
3500 is trouwens ook nog wel mager voor zo'n kilometrage.
abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
Forum Opties
Forumhop:
Hop naar:
(afkorting, bv 'KLB')