FOK!forum / Politiek / Helmut Schmidt overleden
Pietverdrietmaandag 9 november 2015 @ 18:44
Duitse media berichten dat oud kanselier (SPD) en (tijdelijk) ex roker Helmut Schmidt in het ziekenhuis ligt en niet meer aanspreekbaar is.
Een groot politicus en iemand die zei waar het op stond.
Schmidt_01.jpg

De laatste 20 jaar was hij een doorn in de zij van de zowel linkse als rechtse politiek, legde als geen ander een gezoute vinger op zere plekken en open wonden.

https://nl.m.wikipedia.org/wiki/Helmut_Schmidt

Schmidt is een realist, al in 97 sprak hij zich uit tegen ontslagbescherming, voor verlagen en beperken van uitkeringen, de Algemene CAO als achterhaald, is voorstander van Kernenergie, ziet Global warming als hopeloze paniek. Invloed van vakbonden is volgens hem veel te groot, voorstander van een minimumloon, voorstander van arbeidstijd verlenging (zowel week als leeftijd), voorstander van collegegelden, noemt de multiculturele samenleving een illusie der intellectuelen.
Op het gebied van internationale politiek is hij tegenstander van het inmengen in land interne aangelegenheden.

[ Bericht 5% gewijzigd door Pietverdriet op 09-11-2015 19:07:31 ]
Kaas-maandag 9 november 2015 @ 20:41
"Zeggen waar het op staat" is meestal een beschrijving van politici die dom lullen. Maar deze man is een uitzondering?
Euribobmaandag 9 november 2015 @ 20:57
quote:
0s.gif Op maandag 9 november 2015 20:41 schreef Kaas- het volgende:
"Zeggen waar het op staat" is meestal een beschrijving van politici die dom lullen. Maar deze man is een uitzondering?
Klinkt als een rechtse jongen, die Helmut. Maar hij was toch echt van de SPD.
Pietverdrietmaandag 9 november 2015 @ 21:11
quote:
0s.gif Op maandag 9 november 2015 20:41 schreef Kaas- het volgende:
"Zeggen waar het op staat" is meestal een beschrijving van politici die dom lullen. Maar deze man is een uitzondering?
Nee, is het niet, maar het was een andere generatie, nog niet door spindoctors en communicatie gurus verpeste snotpalingen.
LXIVmaandag 9 november 2015 @ 21:47
quote:
1s.gif Op maandag 9 november 2015 20:57 schreef Euribob het volgende:

[..]

Klinkt als een rechtse jongen, die Helmut. Maar hij was toch echt van de SPD.
Nog uit de tijd dat je met gezond verstand nog socialist kon zijn.
golferdinsdag 10 november 2015 @ 01:22
Was meer een fan van Willy Brandt.
Twentsche_Rosdinsdag 10 november 2015 @ 11:40
Nú al een necrologie?
Moeten we niet even wachten, voordat de goede man daadwerkelijk is overleden.
Pietverdrietdinsdag 10 november 2015 @ 11:43
quote:
Geen hoop op herstel Helmut Schmidt

De arts van de Duitse voormalige bondskanselier Helmut Schmidt heeft geen hoop meer dat Schmidt nog kan herstellen. In het Hamburger Abendblatt zegt professor Greten dat de toestand van de 96-jarige Schmidt buitengewoon precair is.

Greten is behalve de arts ook een vertrouweling van Schmidt. In overleg met de familie van Schmidt heeft hij bijzonderheden over de toestand van Schmidt bekendgemaakt, zonder dat hij zijn beroepsgeheim overtreedt, zegt hij in de krant. Schmidts familie stelt volgens Greten de interesse van de bevolking in de gezondheidstoestand van Schmidt op prijs.
Buiten bewustzijn

Sinds zondag is de toestand van Schmidt aanzienlijk verslechterd; hij is nog maar zelden bij bewustzijn.

Greten stelt dat het beter zou zijn als Schmidt in een ziekenhuis zou worden behandeld. Maar Schmidt zelf en zijn familie geven er de voorkeur aan dat hij binnen de vertrouwde omgeving thuis blijft, en dat kan Greten zich voorstellen. Door het vervoer naar een ziekenhuis en de opname kunnen bovendien complicaties optreden, zegt Greten.

Schmidt is altijd een straffe roker van mentholsigaretten geweest. In een interview voor de Duitse televisie in april van dit jaar werd hem bij hoge uitzondering toegestaan live in de uitzending te roken. Hij vertelde toen dat hij de leeftijd van 96 als zeer lastig ervaart en dat hij niet hoopt dat hij 100 wordt, "maar ik kan het niet voorkomen".
Bondskanselier

De SPD-politicus Schmidt werd bondskanselier in 1974. Hij volgde toen Willy Brandt op, die aftrad toen bleek dat een van diens naaste medewerkers voor de DDR bleek te werken.

Schmidt werkte als bondskanselier intensief samen met de Franse president Giscard d'Estaing. In het binnenland kreeg hij te maken met een zware economische crisis en met terreuraanslagen door de extreem-linkse beweging RAF.

In 1982 kwam er een eind aan het bondskanselierschap toen de liberalen voor samenwerking kozen met de CDU van Helmut Kohl.

Na zijn politieke loopbaan werd Schmidt, die alom groot gezag genoot, publicist en mede-uitgever van het weekblad Die Zeit in Hamburg.
http://nos.nl/artikel/206(...)-helmut-schmidt.html
Pietverdrietdinsdag 10 november 2015 @ 11:44
quote:
0s.gif Op dinsdag 10 november 2015 01:22 schreef golfer het volgende:
Willy Brandt
Tja, die smeerde hem gewoon naar Noorwegen en later naar Zweden, Schmidt vocht met verdienste aan het oostfront, kreeg oa een ijzeren kruis.
Twentsche_Rosdinsdag 10 november 2015 @ 11:47
quote:
0s.gif Op dinsdag 10 november 2015 11:44 schreef Pietverdriet het volgende:

[..]

Tja, die smeerde hem gewoon naar Noorwegen en later naar Zweden, Schmidt vocht met verdienste aan het oostfront, kreeg oa een ijzeren kruis.
En hoe bepaal je dan "goed en kwaad"?
In feite was '"Willie Brandt" een Duitse "Poncke Princen". Want hij heeft zich als Duitser, gehuld in een Noors uniform in mei 1940 laten arresteren als krijgsgevangene.
Pietverdrietdinsdag 10 november 2015 @ 11:49
quote:
0s.gif Op dinsdag 10 november 2015 11:47 schreef Twentsche_Ros het volgende:

[..]

En hoe bepaal je dan "goed en kwaad"?
In feite was '"Willie Brandt" een Duitse "Poncke Princen".
Iemand die niet meedeed aan de oorlogsmisdaden dus. Verder smeerde Brandt hem niet naar de "vijand" maar naar het buitenland.
Twentsche_Rosdinsdag 10 november 2015 @ 11:52
quote:
0s.gif Op dinsdag 10 november 2015 11:49 schreef Pietverdriet het volgende:

[..]

Iemand die niet meedeed aan de oorlogsmisdaden dus. Verder smeerde Brandt hem niet naar de "vijand" maar naar het buitenland.
Brandt zat als Duitser in Noorwegen. En toen Duitsland in oorlog kwam met Noorwegen, sloot Willy Brandt (Herbert Frahm) zich aan bij het Noorse leger. Toch wel vergelijkbaar met Poncke Princen.
Pietverdrietdinsdag 10 november 2015 @ 11:53
quote:
0s.gif Op dinsdag 10 november 2015 11:52 schreef Twentsche_Ros het volgende:

[..]

Brandt zat als Duitser in Noorwegen. En toen Duitsland in oorlog kwam met Noorwegen, sloot Willy Brandt (Herbert Frahm) zich aan bij het Noorse leger. Toch wel vergelijkbaar met Poncke Princen.
En?
Twentsche_Rosdinsdag 10 november 2015 @ 12:03
quote:
0s.gif Op dinsdag 10 november 2015 11:53 schreef Pietverdriet het volgende:

[..]

En?
Dus is een morele eindconclusie mbt Helmut Schmidt, Willie Brandt, Poncke Princen, maar ook Prins Claus en Prins Bernhard erg moeilijk.
Je bent altijd slachtoffer van de tijdgeest, en van de "kennis van toen" en de "uitslag van morgen".
Maar goed...... off topic.
Gerolsteinerdinsdag 10 november 2015 @ 14:20
Noes. ;(
RM-rfdinsdag 10 november 2015 @ 14:29
quote:
1s.gif Op maandag 9 november 2015 20:57 schreef Euribob het volgende:

[..]

Klinkt als een rechtse jongen, die Helmut. Maar hij was toch echt van de SPD.
hij was van de meer behoudende vleugel dan de Herbert Wehner's (*) van de SPD (Willy Brandt was later steeds 'linkser' na zn bondskanselierschap, maar gedurende de tijd dat hij Kanzler was, gold hij eigenlijk ook al een stuk behoudender dan zn 'roep'.. Brandt zou vaak Schmidt en Hans-Jochen Vogel gebruikt hebben om de linksere vleugels een beetje 'in toom' te houden).

Ik moet zeggen dat ik wel een zeker zwak heb voor de emotionaliteit en opruiende speeches en interrupties van Herbert Wehner en bv diens openlijke scheldpartijen met Strauss.. kostelijke beelden zijn dat altijd. Z'n bijnaam was Herr Übelkrähe

Als politics was Schmidt eerder een beetje saai, een goed bestuurder (ook een typische crisis-manager, ooit snel opgekomen toen hij tijdens een zware storm en watersnoodramp in hamburg effectiever ingreep dan de burgemeester wiens bevelen hij eigenlijk moest opvolgen)..
Later in zn leven als 'eminente grijze heer heeft hij enorm veel respect gekregen door zn eerlijkheid en directheid in zn politieke commentaren.

[ Bericht 2% gewijzigd door RM-rf op 10-11-2015 14:35:14 ]
Reyadinsdag 10 november 2015 @ 15:26
Hij is overleden:

http://www.welt.de/politi(...)Schmidt-ist-tot.html
RM-rfdinsdag 10 november 2015 @ 15:28
bij Loki .. rust zacht

edit:
Een passende eulogie van een Duitse satire-publicatie der Postillion:
Helmut Schmidt hat endgültig mit dem Rauchen aufgehört

quote:
Hamburg (dpo) - Altkanzler Helmut Schmidt (96) hat sein langjähriges Laster, das Zigarettenrauchen, endgültig aufgegeben. Zuvor hatte er 80 Jahre seines Lebens nahezu ohne Unterbrechung geraucht und ist damit insbesondere nach Einführung des Rauchverbots mehrfach angeeckt.
Viele Deutsche werden sich wohl nur schwer mit dem Gedanken abfinden können, Helmut Schmidt nie wieder mit einer Zigarette in der Hand in einer Talkshow oder im Interview zu erleben.
12191892_10153725356634869_1426371721333446977_n.jpg?oh=9a296e70e91d032e534780fc79403093&oe=56AFA2FD&__gda__=1455469887_4d6e8a6f2e2237eab109da4cb70b49be

[ Bericht 61% gewijzigd door RM-rf op 10-11-2015 15:52:51 ]
golferdinsdag 10 november 2015 @ 15:32
http://nos.nl/artikel/206(...)dt-96-overleden.html
Hexagondinsdag 10 november 2015 @ 15:47
Dat is een levende legend minder
Gerolsteinerdinsdag 10 november 2015 @ 15:47
Rust zacht.
Pietverdrietdinsdag 10 november 2015 @ 15:50
Een van de waarlijk grote Europese politici van de tweede helft van de vorige eeuw.
#ANONIEMdinsdag 10 november 2015 @ 15:51
Het vraagteken in de TT kan helaas weg. RIP.
Pietverdrietdinsdag 10 november 2015 @ 16:00
Edit
Pietverdrietdinsdag 10 november 2015 @ 16:01
quote:
0s.gif Op dinsdag 10 november 2015 14:29 schreef RM-rf het volgende:

[..]

hij was van de meer behoudende vleugel dan de Herbert Wehner's (*) van de SPD (Willy Brandt was later steeds 'linkser' na zn bondskanselierschap, maar gedurende de tijd dat hij Kanzler was, gold hij eigenlijk ook al een stuk behoudender dan zn 'roep'.. Brandt zou vaak Schmidt en Hans-Jochen Vogel gebruikt hebben om de linksere vleugels een beetje 'in toom' te houden).

Ik moet zeggen dat ik wel een zeker zwak heb voor de emotionaliteit en opruiende speeches en interrupties van Herbert Wehner en bv diens openlijke scheldpartijen met Strauss.. kostelijke beelden zijn dat altijd. Z'n bijnaam was Herr Übelkrähe

Als politics was Schmidt eerder een beetje saai, een goed bestuurder (ook een typische crisis-manager, ooit snel opgekomen toen hij tijdens een zware storm en watersnoodramp in hamburg effectiever ingreep dan de burgemeester wiens bevelen hij eigenlijk moest opvolgen)..
Later in zn leven als 'eminente grijze heer heeft hij enorm veel respect gekregen door zn eerlijkheid en directheid in zn politieke commentaren.
Als Ex politicus was hij alles behalve saai, niet voor niets een graag geziene gast in talkshows, als hij ergens sprak waren er volle zalen.


Over Angela Merkel mbt de vluchtelingencrisis: Ze heeft een hart, maar geen plan.
RM-rfdinsdag 10 november 2015 @ 16:06
quote:
0s.gif Op dinsdag 10 november 2015 16:01 schreef Pietverdriet het volgende:

[..]

Als Ex politicus was hij alles behalve saai,
Ik doelde daarmee vooral op zn tijd als Kanzler en ervoor, als actieve bestuurder en politicus tijdens zn loopbaan gold hij niet als zeer emotioneel en emoties oproepend bij het publiek...
daar liet hij meestal niet het achterste van zn tong zien en bleef ook behoorlijk in de schaduw van bv mensen als Willy Brandt en bv de enorm expressionistische Herbert Wehner...

Zn grote roep en populariteit bij het publiek heeft hij eigenlijk vooral de laatste jaren gewonnen..
terecht verder, maar ik denk ook dat je eerlijk moet zijn en dat het 'type' politicus dat Sschmidt was tijdens de tijd dat hij macht had eigenlijk behoorlijk na aan de moderne Politici is, die zeer welafgewogen en terughoudend zijn, compromissen zoeken en 'schaven-en-slijpen' (wat bv Angela Merkel eigenlijk precies zo heeft als dat Schmidt het heeft... ik denk zelfs dat Schmidt en Merkel als Kanzlers de meeste 'overeenkomende' types zijn tov andere karakters als Schröder, Kohl en Willy Brandt)
Reyadinsdag 10 november 2015 @ 16:27
quote:
15s.gif Op dinsdag 10 november 2015 15:51 schreef Elfletterig het volgende:
Het vraagteken in de TT kan helaas weg. RIP.
Ja, TT gewijzigd.
Pietverdrietdinsdag 10 november 2015 @ 16:29
quote:
2s.gif Op dinsdag 10 november 2015 16:27 schreef Reya het volgende:

[..]

Ja, TT gewijzigd.
Dank je
Pietverdrietdinsdag 10 november 2015 @ 16:40
Paar van zijn uitspraken, zijn "Hamburger Schnauze" (Met dank aan www.bild.de)
Mijn favoriet

► „Wer Visionen hat, sollte zum Arzt gehen ..."

► „Ehrlichkeit verlangt nicht, dass man alles sagt, was man denkt. Ehrlichkeit verlangt nur, dass man nichts sagt, was man nicht auch denkt.“

► „Keine Begeisterung sollte größer sein als die nüchterne Leidenschaft zur praktischen Vernunft.“

► „Das Schneckentempo ist das normale Tempo in der Demokratie.“

► „Politiker und Journalisten teilen sich das Schicksal, dass sie heute über Dinge reden, die sie erst morgen ganz verstehen.“

► „Wer die Vergangenheit nicht studiert, wird ihre Irrtümer wiederholen. Wer sie studiert, wird andere Möglichkeiten zu irren finden ...“

► „Die Glaubwürdigkeit der Politiker war noch nie so gering wie heute. Das liegt nicht zuletzt an einer Gesellschaft, die in die Glotze guckt. Die Politiker reden nur oberflächliches Zeug in Talkshows, weil sie meinen, es sei die Hauptsache, man präge sich ihr Gesicht ein.“

► „Mir scheint, dass das deutsche Volk – zugespitzt – fünf Prozent Preisanstieg eher vertragen kann als fünf Prozent Arbeitslosigkeit.“

► „Ich weiß, dass es uns Deutschen nicht dauerhaft gut gehen kann, wenn es anderen europäischen Nationen wesentlich schlechter geht.“

► „Deutsche Politiker dürfen nicht den Eindruck erwecken, als betrachteten sie Europa so, wie die Preußenkönige es getan haben – nämlich als etwas, das es zu erobern gilt. Deutschland als politischer Führer der Europäischen Union – das geht nicht!“

► „Deutschland ist heute der drittgrößte Exporteur von Kriegswaffen auf der ganzen Welt, nach den USA und Russland. Das halte ich für eine ganz schlimme Entwicklung. Denn es heißt eben, dass wir zu der Nichtfriedfertigkeit der ganzen Welt beitragen, und zwar in einem unerhörten Ausmaß.“

► „In diesem Jahrhundert steht die Selbstbehauptung der europäischen Zivilisation auf dem Spiel.“

► „Die EU war noch nie regierbar.“

► „Ohne die energische Tatkraft Amerikas, ohne seine moralische Solidarität, hätte es die heutige Europäische Union nicht gegeben.“

► „Eine EU-Vollmitgliedschaft würde Freizügigkeit für alle türkischen Staatsbürger bedeuten und damit die dringend gebotene Integration der schon bisher bei uns lebenden Türken und Kurden aussichtslos werden lassen.“

► „Es steht in keiner Bibel geschrieben, dass die Europäische Union in ihrer heutigen Gestalt das Ende des 21. Jahrhunderts erlebt. Sie kann durchaus zerfasern, weil sich die Regierungschefs über den Ernst der Lage überhaupt nicht im Klaren sind.“

► „Wenn wir uns überall einmischen wollen, wo himmelschreiendes Unrecht geschieht, dann riskieren wir den Dritten Weltkrieg.“

► „Die multikulturelle Gesellschaft ist eine Illusion von Intellektuellen.“

► „Die Bezeichnung Weltklima-Rat ist eine schwere Übertreibung. Diese ganze Debatte ist hysterisch, überhitzt, auch und vor allem durch die Medien. Klimatischen Wechsel hat es auf dieser Erde gegeben, seit es sie gibt.“

► „Großes wird auf Gipfeltreffen nicht bewegt, aber Schlimmeres verhindert ...“

► „Seitdem es Flugzeuge gibt, sind die entfernten Verwandten auch nicht mehr das, was sie einmal waren ...“

► „Wer Kritik übelnimmt, hat etwas zu verbergen ...“

► „Ein Mensch, der die Liebe noch nicht erlebt hat, ist noch nicht wirklich erwachsen, ob er 18 ist, 21 oder meinetwegen 36.“

► „Ab 30 ist jeder selbst für seinen Charakter verantwortlich.“

► „Gelangweilt haben mich Leute, die viel Zeit verbraucht haben, weil sie so lange geredet haben. Viele Leute reden zu viel.“

► „In der Krise beweist sich der Charakter.“

► „Für mich bleibt das eigene Gewissen die oberste Instanz.“

► „Wenn man einen Fehler gemacht hat, muss man sich als erstes fragen, ob man ihn nicht sofort zugeben soll. Leider wird einem das als Schwäche angekreidet.“

► „Von jedem, der sich um das Amt des Kanzlers bewirbt, ist zu verlangen, dass er dem Volk die bittere Wahrheit sagt.“

► „Man muss als Leader der Nation wissen, dass man abgewählt werden kann. Und man muss das billigend in Kauf nehmen.“

► „Politiker sollen auf ihrem Felde Vorbild sein, aber nicht auf sämtlichen Feldern menschlichen Lebens. Das ist zu viel verlangt.“

► „Ich habe kein Handy, und wenn ich eins hätte, würde ich es nicht benutzen.“

► „Willen braucht man. Und Zigaretten.“
Twentsche_Rosdinsdag 10 november 2015 @ 16:58
quote:
0s.gif Op dinsdag 10 november 2015 16:01 schreef Pietverdriet het volgende:

[..]

Als Ex politicus was hij alles behalve saai, niet voor niets een graag geziene gast in talkshows, als hij ergens sprak waren er volle zalen.
Ik vond het destijds saai.
Die "Internationale Frühschoppen" op zondag. WL Brugsma zat er ook wel eens. Zat daar Helmut schmidt ook wel eens bij?
RM-rfdinsdag 10 november 2015 @ 17:08
tumblr_m0px3yVKBS1qinulno1_500.jpg
Gerolsteinerdinsdag 10 november 2015 @ 17:09
quote:
0s.gif Op dinsdag 10 november 2015 17:08 schreef RM-rf het volgende:
[ afbeelding ]
:7
Pietverdrietdinsdag 10 november 2015 @ 17:37
quote:
0s.gif Op dinsdag 10 november 2015 16:58 schreef Twentsche_Ros het volgende:

[..]

Ik vond het destijds saai.
Die "Internationale Frühschoppen" op zondag. WL Brugsma zat er ook wel eens. Zat daar Helmut schmidt ook wel eens bij?
Hoewel daar gerookt en gedronken werd was hij daar zover google weet nooit te gast, waren ook altijd journalisten die daar te gast waren.
Weltschmerzwoensdag 11 november 2015 @ 10:01
Van zijn kanselarij heb ik niet zoveel meegekregen, maar de laatste 15 jaar was het de meest interessante politiek commentator überhaupt, met name wat betreft de internationale politiek in groter verband en op langere termijn.

Ik zag hem wel eens op de Duitse tv, na anderhalf uur, een pakje sigaretten en uitsluitend zorgvuldig geformuleerde en afgemaakte volzinnen zonder euh's had je meer interessante inzichten gehoord dan er op de Nederlandse tv in een heel jaar voorbij komen.
Pietverdrietwoensdag 11 november 2015 @ 10:07
quote:
0s.gif Op woensdag 11 november 2015 10:01 schreef Weltschmerz het volgende:
Van zijn kanselarij heb ik niet zoveel meegekregen, maar de laatste 15 jaar was het de meest interessante politiek commentator überhaupt, met name wat betreft de internationale politiek in groter verband en op langere termijn.

Ik zag hem wel eens op de Duitse tv, na anderhalf uur, een pakje sigaretten en uitsluitend zorgvuldig geformuleerde en afgemaakte volzinnen zonder euh's had je meer interessante inzichten gehoord dan er op de Nederlandse tv in een heel jaar voorbij komen.
Jep, dat beschrijft het uitstekend.
Even los van of je het er mee eens bent of niet, hij bracht het zeldzaam goed en intelligent.
Twentsche_Roswoensdag 11 november 2015 @ 13:49
Helmut Schmidt associeer ik met het saaie stabiele Duitsland (of liever gezegd Bondsrepubliek) dat alleen maar bezig was braaf en gehoorzaam te zijn tegenover EU en NAVO.
Ná de periode Willy Brandt, die zich nog wel koppelde met het verleden (knieval in Warschau).
En voor de eerste mogelijkheden van eenwording.
Een degelijke Bondsprepubliek in die tussenfase met het pretentieloze Bonn als hoofdstad.
Midden in de koude oorlog.
Pietverdrietwoensdag 11 november 2015 @ 14:05
quote:
0s.gif Op woensdag 11 november 2015 13:49 schreef Twentsche_Ros het volgende:
Helmut Schmidt associeer ik met het saaie stabiele Duitsland (of liever gezegd Bondsrepubliek) dat alleen maar bezig was braaf en gehoorzaam te zijn tegenover EU en NAVO.
Ná de periode Willy Brandt, die zich nog wel koppelde met het verleden (knieval in Warschau).
En voor de eerste mogelijkheden van eenwording.
Een degelijke Bondsprepubliek in die tussenfase met het pretentieloze Bonn als hoofdstad.
Midden in de koude oorlog.
RAF aanslagen en de ondergang van de RAF, mensen aan de muur doodgeschoten, spionage affaires, vrijkopen van dissidenten, Strauss, felle discussies over kernwapens, allerminst saai die tijd.
Twentsche_Roswoensdag 11 november 2015 @ 14:09
quote:
0s.gif Op woensdag 11 november 2015 14:05 schreef Pietverdriet het volgende:

[..]

RAF aanslagen en de ondergang van de RAF, mensen aan de muur doodgeschoten, spionage affaires, vrijkopen van dissidenten, Strauss, felle discussies over kernwapens, allerminst saai die tijd.
O ja! Je vergeet het gemakkelijk, omdat het vandaag de dag niet meer speelt....
Pietverdrietwoensdag 11 november 2015 @ 14:19
quote:
0s.gif Op woensdag 11 november 2015 14:09 schreef Twentsche_Ros het volgende:

[..]

O ja! Je vergeet het gemakkelijk, omdat het vandaag de dag niet meer speelt....
Je bent oud genoeg om dat bewust te hebben meegemaakt, net als ik.
Kan me de RAF opsporingsposters nog goed herinneren bij de grens en op stations, postkantoren
793-RAFwanted.jpg

De ontvoering van Schleyer
Schmidt-Schleyer-RA_485513a-1024x576.jpg
Weltschmerzwoensdag 11 november 2015 @ 14:25
quote:
0s.gif Op woensdag 11 november 2015 14:19 schreef Pietverdriet het volgende:

[..]

Je bent oud genoeg om dat bewust te hebben meegemaakt, net als ik.
Kan me de RAF opsporingsposters nog goed herinneren bij de grens en op stations, postkantoren
[ afbeelding ]
Dat zijn mijn eerste herinneringen aan West-Duitsland, boeventronies en Rastätterkroketten met mittelscharfer Senf die zo lekker in je neus prikt.
Pietverdrietwoensdag 11 november 2015 @ 14:28
quote:
0s.gif Op woensdag 11 november 2015 14:25 schreef Weltschmerz het volgende:

[..]

Dat zijn mijn eerste herinneringen aan West-Duitsland, boeventronies en Rastätterkroketten met mittelscharfer Senf die zo lekker in je neus prikt.
Snelwegen die uit betonplaten bestaan, waar de banden op de randjes tikken
Bediening die snauwt op het terras als je een kop koffie besteld: Draussen gibt es nur Känchen, die koffie was trouwens altijd smerig
Weltschmerzwoensdag 11 november 2015 @ 14:29
quote:
0s.gif Op woensdag 11 november 2015 14:28 schreef Pietverdriet het volgende:

[..]

Snelwegen die uit betonplaten bestaan, waar de banden op de randjes tikken
Wij hadden hydropneumatische vering.
Pietverdrietwoensdag 11 november 2015 @ 14:33
quote:
0s.gif Op woensdag 11 november 2015 14:29 schreef Weltschmerz het volgende:

[..]

Wij hadden hydropneumatische vering.
Geen idee of je dat geluid in een citroen niet hoorde
Pietverdrietwoensdag 11 november 2015 @ 14:33
De Grensovergang bij Elten met wachthuisjes en mannen met Heckler & Koch machine pistolen, rij daar nu dagelijks overheen. Destijds had trouwens velperbroek wel een rotonde, maar geen fly-over, het was altijd oponthoud.
Weltschmerzwoensdag 11 november 2015 @ 14:56
quote:
0s.gif Op woensdag 11 november 2015 14:33 schreef Pietverdriet het volgende:

[..]

Geen idee of je dat geluid in een citroen niet hoorde
Het is mij niet bijgebleven in ieder geval, maar het kan er ook aan liggen dat die onderbemeten boxer vrij hard moest werken, hij was eigenlijk voor een wankel ontworpen. Die vering blinkt vooral uit in kleine oneffenheden, om zelf in te rijden is het gebrek aan gevoel wel eens vervelend, maar de passagies stappen een stuk frisser uit na lange dagen in de auto.

Ik vond het in ieder geval maar raar, foto's van gezochte mensen aangeplakt als in Lucky Luke.
RM-rfwoensdag 11 november 2015 @ 15:07
quote:
0s.gif Op woensdag 11 november 2015 13:49 schreef Twentsche_Ros het volgende:
Helmut Schmidt associeer ik met het saaie stabiele Duitsland (of liever gezegd Bondsrepubliek) dat alleen maar bezig was braaf en gehoorzaam te zijn tegenover EU en NAVO.
Ik betwijfel of Schmidt zo 'braaf' was in internationaal opzicht...

Bv het dubbelbesluit, de plaatsing van middellange-afstandsraketten in europa als tegenwicht tegen de russiche raketten die west-europa konden bereiken was gebaseerd op eerder een wantrouwen ten opzichtte van de amerikaanse 'bescherming', maar ook hun eigen amerikaanse belangen die in onderhandelingen met de russen juist op afbouw van de atoomdreiging zetten (SALT-II).

Met de dreiging die russische SS-20's, die buiten Salt-II vielen door de middellange afstand, veroorzaakten tov europa, welke hooguit tegengenaan kon zijn door een dreiging via amerikaanse capaciteiten voor een tweede slag (waarbij betrwijfeld kon worden of amerika daartoe werkelijk bereid zou zijn), was Europa sterk chanteerbaar en onder druk te zetten door de russen en het Warschaupact...
Europa had daarbij hooguit een bijrol als slagveld waar een conflict tussen amerika en rusland uitgevochten zou worden, maar waarbij de beide wereldmachten zelf eigenlijk schadeloos konden blijven en ook hun wapenarsenalen konden behouden.

Europa had weinig eigen bewegingsruimte en Schmidt had ook een zeker wantrouwen wat betreft de Internationale Politiek van Carter, die sterk inzette op overleg en ontwapening met de Sovjet-Unie en minder confrontatie
Schmidt heeft vanaf 1977 (z'n Lononder Rede) op eigen intiatief een eigen europese weg via de NATo doorgezet die gericht was op het tegengaan van de russische dreiging tov Europa..
Bv Brezinski, de internatioanle top-adviseur van carter heeft ook aangegeven dat de stationering van atoomwapens in europa eigenlijk puur een initiatief was van Schmidt en Carter erin meeging om hem 'tevreden' te houden
Pietverdrietwoensdag 11 november 2015 @ 16:52
quote:
0s.gif Op woensdag 11 november 2015 14:56 schreef Weltschmerz het volgende:

[..]

Het is mij niet bijgebleven in ieder geval, maar het kan er ook aan liggen dat die onderbemeten boxer vrij hard moest werken, hij was eigenlijk voor een wankel ontworpen. Die vering blinkt vooral uit in kleine oneffenheden, om zelf in te rijden is het gebrek aan gevoel wel eens vervelend, maar de passagies stappen een stuk frisser uit na lange dagen in de auto.

Ik vond het in ieder geval maar raar, foto's van gezochte mensen aangeplakt als in Lucky Luke.
In een Mercedes overleefde de Amerikaanse generaal Frederick James Kroesen zelfs een RAF aanslag met een anti tank granaatwerper, als je het over "fris uitstappen" hebt. Was in 1981
Weltschmerzwoensdag 11 november 2015 @ 17:10
quote:
0s.gif Op woensdag 11 november 2015 16:52 schreef Pietverdriet het volgende:

[..]

In een Mercedes overleefde de Amerikaanse generaal Frederick James Kroesen zelfs een RAF aanslag met een anti tank granaatwerper, als je het over "fris uitstappen" hebt. Was in 1981
Vast wel. Het zal namelijk hoogstwaarschijnlijk een 6.9 geweest zijn, de auto waarvoor Mercedes bij Citroen een licentie is gaan halen om het superieure veersysteem te mogen gebruiken (zelf iets verbeterd uiteraard). Je had het topmodel, die al niet goedkoop was, en toen kwam daar bovenop die 6.9 met dus een andere motor en dus die vering, en die was nog eens dubbel zo duur.

Herrhausen hebben ze wel gedood, met een RPG achtige constructie in een afvalbak langs de kant van de weg. Een springlading achter een plaat koper die dan door de ontploffing vervormt tot een soort hele zware pijl die door pantser heen gaat en daarnee zo heet is dat alles daarachter verbrandt. De ontploffing was precies getimed ter hoogte van de achterbank.
Pietverdrietwoensdag 11 november 2015 @ 17:21
quote:
0s.gif Op woensdag 11 november 2015 17:10 schreef Weltschmerz het volgende:

[..]

Vast wel. Het zal namelijk hoogstwaarschijnlijk een 6.9 geweest zijn, de auto waarvoor Mercedes bij Citroen een licentie is gaan halen om het superieure veersysteem te mogen gebruiken (zelf iets verbeterd uiteraard). Je had het topmodel, die al niet goedkoop was, en toen kwam daar bovenop die 6.9 met dus een andere motor en dus die vering, en die was nog eens dubbel zo duur.
Nee, het was een groene 450
1973-1980_Mercedes-Benz_450_SEL_%28V116%29_sedan_%282010-12-28%29_01.jpg
quote:
Herrhausen hebben ze wel gedood,
Herrhausen was trouwens zeer actief voor de derde wereld en wilde dat de schulden van de derde wereld werden kwijtgescholden
quote:
met een RPG achtige constructie in een afvalbak langs de kant van de weg. Een springlading achter een plaat koper die dan door de ontploffing vervormt tot een soort hele zware pijl die door pantser heen gaat en daarnee zo heet is dat alles daarachter verbrandt. De ontploffing was precies getimed ter hoogte van de achterbank.
Nee, dat was in een schooltas aan een kinderfiets. Het koper vormt een plasma, waarmee je ook stalen balken kan snijden. Als je een L vormige strip koper neemt en aan de buitenkant explosieven plaats, vervolgens de holle kant tegen datgeen je wilt snijden dan gaat het er door als boter, zo worden stalen constructies als bv bruggen gesloopt.

[ Bericht 5% gewijzigd door Pietverdriet op 11-11-2015 17:27:01 ]
Pietverdrietwoensdag 11 november 2015 @ 17:22
Lijkt off topic, maar deze zaken gebeurde tijdens de regeerperiode van Helmut Schmidt.
Weltschmerzwoensdag 11 november 2015 @ 17:52
quote:
0s.gif Op woensdag 11 november 2015 17:21 schreef Pietverdriet het volgende:

[..]

Nee, het was een groene 450
[ afbeelding ]
Ja, waarschijnlijk met Sonderausstattung 261, voor 300 DM extra of zo waren ze bereid het typeplaatje 6.9 weg te laten, zodat je niet opviel als iemand die geld had bespaard door een Rolls Royce te nemen. De 450 SEL was het topmodel, en toen kwam de 450 SEL 6.9. Door die enorme motor (de M100 uit de 600, dat ding van de paus, Idi Amin, Ceaucescu, Kim Jung Il etc.) in de gewone 450 SEL te persen en de hydropneumatische vering was hij bijzonder geschikt voor het extra gewicht van bepantsering. Met dat hele RAF-gebeuren was dat zo in trek dat Mercedes dat bepantsering gewoon een optie werd. Schmidt had er zelf ook eentje.

quote:
Nee, dat was in een schooltas aan een kinderfiets. Het koper vormt een plasma, waarmee je ook stalen balken kan snijden. Als je een L vormige strip koper neemt en aan de buitenkant explosieven plaats, vervolgens de holle kant tegen datgeen je wilt snijden dan gaat het er door als boter, zo worden stalen constructies als bv bruggen gesloopt.
Zo werkt een antitankwapen ook, dat koper vervormt tot iets doordringends en pijlvormigs, ik dacht het plasma en de hitte door het pantser kwamen. Als je met een antitankwapen op een kartonnen doos schiet gebeurt er niet zoveel meende ik.
Pietverdrietwoensdag 11 november 2015 @ 17:59
quote:
0s.gif Op woensdag 11 november 2015 17:52 schreef Weltschmerz het volgende:

[..]

Ja, waarschijnlijk met Sonderausstattung 261, voor 300 DM extra of zo waren ze bereid het typeplaatje 6.9 weg te laten, zodat je niet opviel als iemand die geld had bespaard door een Rolls Royce te nemen. De 450 SEL was het topmodel, en toen kwam de 450 SEL 6.9. Door die enorme motor (de M100 uit de 600, dat ding van de paus, Idi Amin, Ceaucescu, Kim Jung Il etc.) in de gewone 450 SEL te persen en de hydropneumatische vering was hij bijzonder geschikt voor het extra gewicht van bepantsering. Met dat hele RAF-gebeuren was dat zo in trek dat Mercedes dat bepantsering gewoon een optie werd.

Ja, Clarkson had er bij Top Gear een keer eentje voor een challenge.
quote:
Zo werkt een antitankwapen ook, dat koper vervormt tot iets doordringends en pijlvormigs, ik dacht het plasma en de hitte door het pantser kwamen. Als je met een antitankwapen op een kartonnen doos schiet gebeurt er niet zoveel meende ik.
Zijn verschillende methodes voor
Je dit doen, je kan ook met explosieve lenzen werken waarbij een explosie van een lading de explosie van een tweede lading focusseert, of je kan een pijl van Wolfram of verarmd uranium enorm snel afschieten. Zijn nog meer pantserbrekende methoden.

Maar we gaan nu wel erg off topic
Weltschmerzwoensdag 11 november 2015 @ 18:03
quote:
0s.gif Op woensdag 11 november 2015 17:59 schreef Pietverdriet het volgende:

Ja, Clarkson had er bij Top Gear een keer eentje voor een challenge.
De 600 toch? Afijn, half belangrijk Duitsland reed dus op bepantserd op citroenvering 1 op 3, terwijl het eruit zag als een gewone 280 of 450.
Maxerazzivrijdag 13 november 2015 @ 22:24
Mocht er iemand geïnteresseerd zijn: Die Zeit heeft (uiteraard) een indrukwekkende bijlage van 28 pagina's ter nagedachtenis aan Schmidt.