ah zo ken ik de providers weerquote:Op zondag 18 oktober 2015 23:05 schreef Nizno het volgende:
[..]
[..]
anders kun je wel eens een onplezierig gesprek krijgen zonder vriendelijke medewerking.
Het is niet de schuld van de provider dus als je een medewerker treft die niet gediend is van beschuldigingen dat het bij de provider ligt kun je onplezierig gesprek krijgen.quote:Op zondag 18 oktober 2015 23:06 schreef Dingflofbips het volgende:
[..]
ah zo ken ik de providers weer
Oke! morgen maar ff bellen en kijken wat eruit rolt.. bedankt voor je reactie.quote:Op zondag 18 oktober 2015 23:05 schreef Nizno het volgende:
[..]
Dat moet je even vragen aan de klantenservice. Die kunnen dat vast voor je nazoeken
[..]
Denk niet dat er nog meer kosten komen. Wel direct zodra mogelijk het melden bij de provider dat je een foutje hebt gemaakt en door de zure dure appel van 90 euro heen bijten. Niet de schuld bij hun proberen te leggen, anders kun je wel eens een onplezierig gesprek krijgen zonder vriendelijke medewerking.
buitenland kent geen max voor servicenummers zoals in NL wel het geval is.quote:Op zondag 18 oktober 2015 23:09 schreef keukenrol3000 het volgende:
[..]
Oke! morgen maar ff bellen en kijken wat eruit rolt.. bedankt voor je reactie.
Offtopic: hoe kunnen hun in vredesnaam 100 euro in kosten rekenen? de reguliere belkosten naar het buitenland kunnen toch nooit 25 euro per minuut zijn..
Is dat inclusief of exclusief het luisteren naar een opname van een overgaande telefoon?quote:
Regulier is ook niet zo duur, maar in menig buitenland kun je gewoon een telefoon aanvragen en daarvoor een onbeperkt bedrag in rekening brengen aan mensen die je bellen. Ook de informatieplicht is niet overal zo goed als in Nederland.quote:Op zondag 18 oktober 2015 23:09 schreef keukenrol3000 het volgende:
[..]
Oke! morgen maar ff bellen en kijken wat eruit rolt.. bedankt voor je reactie.
Offtopic: hoe kunnen hun in vredesnaam 100 euro in kosten rekenen? de reguliere belkosten naar het buitenland kunnen toch nooit 25 euro per minuut zijn..
oke, vandaar.. ik heb teruggebeld maar geen bandje gehoord volgensmij. nu de weekendservice van telfort aan de lijn en die zijn ook niet bekend met het nummer.quote:Op zondag 18 oktober 2015 23:13 schreef hottentot het volgende:
[..]
Regulier is ook niet zo duur, maar in menig buitenland kun je gewoon een telefoon aanvragen en daarvoor een onbeperkt bedrag in rekening brengen aan mensen die je bellen. Ook de informatieplicht is niet overal zo goed als in Nederland.
Konden zij zien hoe lang het gesprek is geweest?quote:Op zondag 18 oktober 2015 23:16 schreef keukenrol3000 het volgende:
[..]
oke, vandaar.. ik heb teruggebeld maar geen bandje gehoord volgensmij. nu de weekendservice van telfort aan de lijn en die zijn ook niet bekend met het nummer.
nope, alleen wij. Hun konden die gegevens niet in vanwege het feit dat zei als weekenddienst fungeerden. Ik moest de duur van het gesprek vertellen via mijn pc, hij zegt dat er waarschijnlijk coulant mee word gehandeld omdat het een idioot hoog bedrag is wat in rekening is gebracht.quote:Op zondag 18 oktober 2015 23:18 schreef Nizno het volgende:
[..]
Konden zij zien hoe lang het gesprek is geweest?
Dus je moet tijdens reguliere uren even terugbellen?quote:Op zondag 18 oktober 2015 23:21 schreef keukenrol3000 het volgende:
[..]
nope, alleen wij. Hun konden die gegevens niet in vanwege het feit dat zei als weekenddienst fungeerden. Ik moest de duur van het gesprek vertellen via mijn pc, hij zegt dat er waarschijnlijk coulant mee word gehandeld omdat het een idioot hoog bedrag is wat in rekening is gebracht.
Providers nemen hier hun standaard aandeel uit, en de rest word overgemaakt aan de beheerder van het nummer,die krijgt dus het overgrote leeuwendeel.quote:Op zondag 18 oktober 2015 23:24 schreef Dingflofbips het volgende:
Hoezo is dit eigenlijk oplichting? Hoe wordt er geld verdient door iemand anders dan de provider?
ik snap het, ik ga morgen ook zeker niet het gesprek starten met een verzoek naar vergoeding. natuurlijk eerst een beetje bladiebla en dan hopen dat ze er enigszins coulant mee omgaan.quote:Op zondag 18 oktober 2015 23:24 schreef Nizno het volgende:
[..]
Dus je moet tijdens reguliere uren even terugbellen?
Ik zou er als ik jou was nog wel vanuit gaan dat je 90 euro moet lappen trouwens, dan kan het alleen maar positief uitvallen. Het woord van een 'weekenddienst' kun je denk ik niet op vertrouwen dat het ook echt weggeschreven gaat worden. Telfort moet deze kosten immers gewoon naar de buitenlandse dienst over maken.
U snapt hetquote:Op zondag 18 oktober 2015 23:27 schreef keukenrol3000 het volgende:
[..]
ik snap het, ik ga morgen ook zeker niet het gesprek starten met een verzoek naar vergoeding. natuurlijk eerst een beetje bladiebla en dan hopen dat ze er enigszins coulant mee omgaan.
Precies, ik ben gewoon flink genaaid hahaha.quote:Op zondag 18 oktober 2015 23:26 schreef hottentot het volgende:
[..]
Providers nemen hier hun standaard aandeel uit, en de rest word overgemaakt aan de beheerder van het nummer,die krijgt dus het overgrote leeuwendeel.
En het is oplichting omdat de intentie is om geld uit andermans zakken te kloppen zonder de bedoeling een tegenprestatie te leveren.
dat dacht ikquote:Op zondag 18 oktober 2015 23:27 schreef Nizno het volgende:
[..]
U snapt het
Je vangt meer vliegen met stroop dan met azijn
Als het ware een 0900 nummer?quote:Op zondag 18 oktober 2015 23:26 schreef hottentot het volgende:
[..]
Providers nemen hier hun standaard aandeel uit, en de rest word overgemaakt aan de beheerder van het nummer,die krijgt dus het overgrote leeuwendeel.
|
|
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |