Nederlanders in de Premier League: Ed de Goey![cid200190_GoeyVI_580x310.jpg]()
Tijdens de Maand van het Engelse voetbal belichten we de Nederlanders met de meeste wedstrijden in de Premier League. We gaan vandaag verder met de nummer 14 op die lijst: Ed de Goey, die tot 123 duels kwam in de hoogste afdeling van Engeland.
Het Engelse avontuur van Ed de Goey valt in twee delen uiteen. De 31-voudige international maakte zowel bij Chelsea als bij Stoke City in zijn eerste jaren indruk om uiteindelijk via de zijdeur de clubs te verlaten.
In 1997 haalt Ruud Gullit de dan dertigjarige De Goey voor ruim drie miljoen euro van Feyenoord naar Chelsea. De transfersom maakt hem de duurste keeper in Engeland van dat moment. Zijn wankele start - De Goey moet wennen aan het fysieke spel in de Premier League – wordt snel vergeten. Zijn eerste seizoen op Stamford Bridge levert hem direct twee prijzen op. De League Cup en de Europa Cup II gaan naar Londen, en dat is mede de verdienste van de Nederlander.
In het seizoen 1999/2000 beleeft De Goey nieuwe hoogtepunten met The Blues. De FA Cup is het tastbare resultaat van een jaargang waarin hij twee clubrecords scherper stelt. Zijn 59 competitieve wedstrijden voor Chelsea en 27 clean sheets in één seizoen zijn inmiddels verbeterd door respectievelijk Frank Lampard en Petr Cech, maar de statistieken tonen de kracht van de Nederlandse doelman aan.
Een jaar later hangt de vlag er echter compleet anders bij. De Goey is in 2000 koud begonnen aan het nieuwe seizoen al op het tweede plan beland. Zijn vorm lijdt eronder. Hij beleeft bij zijn rentree een dramatische kerstperiode. Zijn status is veranderd. De Goey wijst in maart een tijdelijke verhuizing naar Bolton Wanderers af in de hoop dat hij nog kansen krijgt bij Chelsea.
Maar die komen er nauwelijks meer. In de zomer van 2003 is zijn contract afgelopen en verdwijnt De Goey van het Londense toneel om enkele maanden later te tekenen bij Stoke City.
Het is een trapje lager, maar ook bij The Potters beleeft de inmiddels 36-jarige De Goey een goed eerste seizoen. Maar na 38 duels in zijn eerste jaar komt de sleet erop. De gewezen international komt steeds minder binnen de lijnen. Na drie jaar zwaait de Gouwenaar af om zich te richten op zijn trainerscarrière.