Het hoeft niet dom te zijn. In sommige gevallen ben je <6 maanden fiscaal partner maar kan je er voor kiezen om toch voor het hele jaar fiscale partners te zijn. Hierdoor kan je de algemene heffingskorting overdragen. Hierbij kan je ook denken aan aftrekposten en verdelen van bezittingen/schulden. Het beste is natuurlijk om de aangifte een aantal keer in te vullen en de meest gunstigste verdeling op te sturen.quote:Op donderdag 27 augustus 2015 11:50 schreef Leandra het volgende:
[..]
LOL... been there, done that.... de hypotheekadviseur van mijn man deed ook z'n belastingaangifte, de hypotheekadviseur die hem in 2006 nog een beleggingshypotheekaangesmeerd had.
Gelukkig had hij het eerste jaar dat ik de aangifte voor hem regelde een enorme extra aftrekpost, dusdanig dat hij zich even zorgen maakte of ik niet iets verkeerd gedaan had, want z'n teruggaaf was veel meer dan toen X het deed, maar dat was een mooi toeval
Maar het hele jaar fiscaal partner is echt heel erg dom... daarbij hebben ze ook ergens die keuze moeten maken bij zijn aangifte, dus dat is dan gewoon een hele foute keuze geweest, en iemand die op regelmatige basis aangiftes IB verzorgt moet echt beter weten dan klakkeloos invullen dat iemand het hele jaar fiscaal partner is.
In dit geval (waar moeder nota bene kinderopvangtoeslag nodig had omdat ze werkte) zal er weinig nut zijn bij het overdragen van de algemene heffingskorting, al even afgezien van het feit dat die sowieso niet meer overdragen kan worden.quote:Op donderdag 27 augustus 2015 12:06 schreef Intentiion het volgende:
[..]
Het hoeft niet dom te zijn. In sommige gevallen ben je <6 maanden fiscaal partner maar kan je er voor kiezen om toch voor het hele jaar fiscale partners te zijn. Hierdoor kan je de algemene heffingskorting overdragen. Hierbij kan je ook denken aan aftrekposten en verdelen van bezittingen/schulden. Het beste is natuurlijk om de aangifte een aantal keer in te vullen en de meest gunstigste verdeling op te sturen.
Excuus. Ik doelde niet specifiek op deze casus.quote:Op donderdag 27 augustus 2015 12:12 schreef Leandra het volgende:
[..]
In dit geval (waar moeder nota bene kinderopvangtoeslag nodig had omdat ze werkte) zal er weinig nut zijn bij het overdragen van de algemene heffingskorting, al even afgezien van het feit dat die sowieso niet meer overdragen kan worden.
In een hoop andere gevallen waar er sprake is van een recht op toeslagen zal het ook niet handig zijn het fiscaal partnerschap voor het hele jaar vast te laten stellen als het niet voor het hele jaar gold.
Misschien levert zoals ik al zei de inkomensafhankelijke combinatie korting meer op dan de toeslag...quote:Op donderdag 27 augustus 2015 12:14 schreef Intentiion het volgende:
[..]
Excuus. Ik doelde niet specifiek op deze casus.
@TS: Ik zou in ieder geval naar een andere adviseur stappen, want deze heeft er duidelijk geen koek van gegeten.
Er is sprake van samenwonen vanaf mei, dus het recht op de inkomensafhankelijke combinatiekorting vervalt toch al omdat er meer dan 6 maanden een fiscaal partner is.quote:Op donderdag 27 augustus 2015 12:09 schreef ender_xenocide het volgende:
Ik ken niet jullie exacte situatie.
Maar mis je als niet voor fiscaalpartnerschap kiest niet je inkomensafhankelijke combinatie korting?
En is die per saldo niet meer waard dan die 4 maanden kindertoeslag?
recht vervalt? als je kiest voor fiscaalpartnerschap heb je er juist recht op....quote:Op donderdag 27 augustus 2015 12:17 schreef Leandra het volgende:
[..]
Er is sprake van samenwonen vanaf mei, dus het recht op de inkomensafhankelijke combinatiekorting vervalt toch al omdat er meer dan 6 maanden een fiscaal partner is.
Wel als haar arbeidsinkomen lager is dan dat van haar fiscale partner.quote:Op donderdag 27 augustus 2015 12:17 schreef Leandra het volgende:
[..]
Er is sprake van samenwonen vanaf mei, dus het recht op de inkomensafhankelijke combinatiekorting vervalt toch al omdat er meer dan 6 maanden een fiscaal partner is.
ja en anders heeft haar fiscale partner er recht op....quote:Op donderdag 27 augustus 2015 12:19 schreef Intentiion het volgende:
[..]
Wel als haar arbeidsinkomen lager is dan dat van haar fiscale partner.
Als het inkomen lager is dan van de fiscale partner.... als er geen fiscaal partner is, is het recht er sowieso.quote:Op donderdag 27 augustus 2015 12:19 schreef ender_xenocide het volgende:
[..]
recht vervalt? als je kiest voor fiscaalpartnerschap heb je er juist recht op....
En als ze ieder meer dan 6 maanden geen fiscaal partner hadden gehad, dan hadden ze er mogelijk zelfs allebei recht op gehad....quote:Op donderdag 27 augustus 2015 12:20 schreef ender_xenocide het volgende:
[..]
ja en anders heeft haar fiscale partner er recht op....
klopt had ff de rare kronkel in mijn gedachten dat die alleen is met fiscaal partner, maar dat is natuurlijk niet zo....quote:Op donderdag 27 augustus 2015 12:21 schreef Leandra het volgende:
[..]
Als het inkomen lager is dan van de fiscale partner.... als er geen fiscaal partner is, is het recht er sowieso.
Dit klopt. Maar ik heb er wel recht op.quote:Op donderdag 27 augustus 2015 12:22 schreef Leandra het volgende:
[..]
En als ze ieder meer dan 6 maanden geen fiscaal partner hadden gehad, dan hadden ze er mogelijk zelfs allebei recht op gehad....
Doordat het fiscaal partnerschap in mei begon, en de rest van het jaar duurde, vervalt het iig voor een van beiden.
Ja, vooral in jullie geval was het handiger geweest 2 maanden later te gaan samenwonen...quote:Op donderdag 27 augustus 2015 12:34 schreef Ticootje het volgende:
Er werden vorig jaar al opmerkingen gemaakt dat het voordeliger was om pas in juli te gaan samenwonen. "Desnoods op papier".
Dat soort truukjes hadden we sowieso geen zin in.
Maar blijkbaar is het nu allemaal moeilijk moeilijk.
|
|
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |