Ja, er zijn sommige onderwerpen taboe maar er is toch een redelijke mate van vrijheid voor de Chinese pers. Voor buitenlandse pers niet.quote:Op donderdag 13 augustus 2015 09:07 schreef Viajero het volgende:
[..]
Voor zover ik weet wel ja.
Of wil je zeggen dat een Chinese journalist gewoon mag berichten wat hij wil?
twitter:MariekeNOS twitterde op donderdag 13-08-2015 om 09:02:37We hebben onze gasmaskers op #Tianjin http://t.co/HLMMKYdC7j reageer retweet
Hoe bedoel je dit mag de buitenlandse pers minder berichten over china dan de chinese pers zelf zouden mogen?quote:Op donderdag 13 augustus 2015 09:16 schreef Kenzi het volgende:
[..]
Ja, er zijn sommige onderwerpen taboe maar er is toch een redelijke mate van vrijheid voor de Chinese pers. Voor buitenlandse pers niet.
Ik ben volgend mij geen BNW tokkie maar toen ik die tweet las wist ik dat er een nietszeggende foto bij geplaatst zou worden, toeval dat er één persoon op de foto staat?quote:Op donderdag 13 augustus 2015 09:33 schreef b2py het volgende:
[ afbeelding ]twitter:MariekeNOS twitterde op donderdag 13-08-2015 om 09:02:37We hebben onze gasmaskers op #Tianjin http://t.co/HLMMKYdC7j reageer retweet
De buitenlandse pers is binnen China beperkt waar ze kunnen gaan & staan. (bijv. Tibet en Xinjiang)quote:Op donderdag 13 augustus 2015 09:38 schreef Basp1 het volgende:
[..]
Hoe bedoel je dit mag de buitenlandse pers minder berichten over china dan de chinese pers zelf zouden mogen?
Als sociale media en/of internet niet zouden bestaan hadden we nooit van deze ontploffing gehoord in het westen. Vergelijkbaar met hoe men in rusland ook de chernobylramp probeerde te verbergen.
quote:Op donderdag 13 augustus 2015 09:49 schreef opgebaarde het volgende:
[..]
Ik ben volgend mij geen BNW tokkie
Persconverentie live bij de NPO........quote:Op donderdag 13 augustus 2015 09:50 schreef Kenzi het volgende:
Zonder internet zou ik ook niks over die 'ramp' in Alphen hebben gehoord. .
Maar wat bericht de chinese pers dan over tibet, dat de oorspronkelijke bevolking die miljoenen geimporteerde hanchinezen met open armen ontvangen.quote:Op donderdag 13 augustus 2015 09:50 schreef Kenzi het volgende:
[..]
De buitenlandse pers is binnen China beperkt waar ze kunnen gaan & staan. (bijv. Tibet en Xinjiang)
Maar wat bedoel dat je dit niet zou weten zonder internet en / of social media? Dat China deze ontploffing probeerde te verbergen?
CNN en BBC waren eerder ter plaatse dan de meeste CCTV reporters en het stond al heel snel op BBC News. China probeerd niks te verbergen in dit geval.
Zonder internet zou ik ook niks over die 'ramp' in Alphen hebben gehoord. .
ach gutte gut... het is zo makkelijk kritiek te hebben op dingen ver weg. ik zou zeggen leef / lees je eerst eens goed in.quote:Op donderdag 13 augustus 2015 09:56 schreef Basp1 het volgende:
[..]
Maar wat bericht de chinese pers dan over tibet, dat de oorspronkelijke bevolking die miljoenen geimporteerde hanchinezen met open armen ontvangen.![]()
Zoals china nog steeds verbergt voor hun bevolking dat er ooit een stundentenopstand geweest is die men met veel geweld beeindigd heeft. Pas als de chinese overheid de grote chinese vuurmuur weg zou halen en dus er complete openheid is qau informatie vergaring dan zou ik zeggen dat er een vorm van persvrijheid ontstaat.
Heb jij een VPN geinstalleerd om in china toch gebruik te kunnen maken van de geblokkeerde diensten zoals facebook, twitter, wordpress, enz...
quote:
Je snapt toch wel dat het eerder om het soort berichtgeving gaat waar ik het dan over heb. En dan is dus de vraag of de posities van minderheden in china wel door de chinese pers belicht (mogen) worden of gewoon genegeerd worden zodat het zogenaamd niet bestaat.quote:Op donderdag 13 augustus 2015 10:14 schreef Kenzi het volgende:
ach gutte gut... het is zo makkelijk kritiek te hebben op dingen ver weg. ik zou zeggen leef / lees je eerst eens goed in.
Tibet is toch wel een stuk complexer dan 'oorspronkelijke bewoners' vs Han Chinezen.
Dat valt me dan mee dat ze wat meer open gegooid hebben. Maar goed er zijn nog steeds flink wat grote site die wel nog steeds geblokkeerd worden.quote:https://en.wikipedia.org/wiki/Tiananmen_Square_protests_of_1989
die pagina kan ik hier gewoon zonder vpn openen.
In een topic over een grote ramp in china moet zeker de persvrijheid en het gebrek aan transparantie door die overheid niet ontbreken.quote:Maar graag weer ontopic voor dit zo'n overloeze discussie wordt.
Hoe geruchten de wereld in komen.quote:Op donderdag 13 augustus 2015 10:32 schreef Basp1 het volgende:
[..]
Je snapt toch wel dat het eerder om het soort berichtgeving gaat waar ik het dan over heb. En dan is dus de vraag of de posities van minderheden in china wel door de chinese pers belicht (mogen) worden of gewoon genegeerd worden zodat het zogenaamd niet bestaat.
[..]
Dat valt me dan mee dat ze wat meer open gegooid hebben. Maar goed er zijn nog steeds flink wat grote site die wel nog steeds geblokkeerd worden.
[..]
In een topic over een grote ramp in china moet zeker de persvrijheid en het gebrek aan transparantie door die overheid niet ontbreken.
Daar stond eerst dat die CNN reporter opgepakt zou zijn door de politie.twitter:CNN twitterde op donderdag 13-08-2015 om 06:27:54Correction: CNN Correspondent interrupted in a live report by upset friends and relatives of victims killed and injured in the China blasts. reageer retweet
En men corrigeert het nog dat is toch goed.quote:Op donderdag 13 augustus 2015 10:39 schreef Kenzi het volgende:
[..]
Hoe geruchten de wereld in komen.Daar stond eerst dat die CNN reporter opgepakt zou zijn door de politie.twitter:CNN twitterde op donderdag 13-08-2015 om 06:27:54Correction: CNN Correspondent interrupted in a live report by upset friends and relatives of victims killed and injured in the China blasts. reageer retweet
Je gaat met een camera bij de ingang van een ziekenhuis staan filmen, en dan wordt er sensationeel gedaan als die reporter door een aantal mensen wordt weggestuurd.
Je snapt dat bij een ramp van deze omvang, wanneer je onzeker bent of je familie / vrienden / collega's nog leven je weinig zin hebt een camera in je neus te krijgen? En dat die mensen nogal emotioneel kunnen worden.quote:Op donderdag 13 augustus 2015 10:43 schreef Basp1 het volgende:
[..]
En men corrigeert het nog dat is toch goed.![]()
Maar in het kader van vrije nieuwsgaring had de politie juist de familie moeten opdragen dat dit ook bij berichtgeving hoort en de verslaggevers daar wel degelijk mogen staan.
Ik heb in NL nog niet een sorry gezien hoe het gerucht van de 20 gewonden bij het omvallen van die 2 kranen de wereld in geholpen was.
Speknek....al weer 15 jaar geleden. Dat ik waardering kreeg. Jij was de eerste.quote:Op donderdag 13 augustus 2015 10:52 schreef speknek het volgende:
Denken dat de chinese overheid geen mensen in burgerkleding daar heeft staan om reporters weg te jagen..
'familieleden'..
Aluhoedje much? Er lopen gewoon politie agenten in uniform rond en burgerwacht (in uniform)quote:Op donderdag 13 augustus 2015 10:52 schreef speknek het volgende:
Denken dat de chinese overheid geen mensen in burgerkleding daar heeft staan om reporters weg te jagen..
'familieleden'..
Dit is wel de indrukwekkendste, dan.quote:
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |