quote:Voor wie is deze behandeling bedoeld
Roaccutane (werkzame stof, isotretinoïne) wordt gebruikt bij ernstige vormen van acne (zoals nodulaire acne of acne conglobata of acne met het risico van blijvende littekens) die niet verholpen konden worden door andere behandelingen, waaronder die met orale antibiotica.
Roaccutane wordt al vele jaren en door miljoenen patiënten overal ter wereld gebruikt. Het wordt door artsen beschouwd als één van de meest effectieve methoden die er bestaan bij het behandelen van ernstige vormen van acne. U moet echter weten dat Roaccutane een aantal ernstige bijwerkingen kan hebben en u moet de ernst van uw acne en de mogelijke voordelen en bijwerkingen van Roaccutane samen met uw arts bespreken, voordat u besluit dit middel te gebruiken. Het is belangrijk dat u weet hoe u het moet gebruiken en wat u ervan mag verwachten.
Wat houdt de behandeling in
WERKING
De werkzame stof isotretinoïne, is afgeleid van vitamine A. Vitamine A heeft in hoge doseringen een gunstig effect op ziekten waarbij de verhoorning van de huid gestoord is, maar veroorzaakt ook ernstige bijwerkingen. Isotretinoïne heeft een andere chemische samenstelling en daardoor een betere werking dan het oorspronkelijke vitamine A. Sinds 1984 is Roaccutane in Nederland verkrijgbaar. Roaccutane heeft een uniek viervoudig werkingsmechanisme. Het remt de overvloedige vorming van talg en voorkomt het groter worden van de talgklier. Hierdoor komt er minder talg vrij, zodat de afvoerkanaaltjes van de talg niet verstopt raken. Er worden geen nieuwe puistjes of mee-eters meer gevormd. Roaccutane zorgt er verder voor dat de mee-eters loslaten van de huid en vervolgens verdwijnen. Bovendient remt roaccutane de ontstekingsreactie (die gepaard gaat met roodheid) en zorgt het ervoor dat de bacterie die de ontsteking veroorzaakt langzaam maar zeker verdwijnt.
HOE MOET IK ROACCUTANE INNEMEN?
- De dosis Roaccutane die uw arts u heeft voorgeschreven (het aantal capsules dat u neemt) is speciaal -afgestemd op uw behoefte en kan tijdens de behandeling worden veranderd. Breng geen verandering aan in de dosis tenzij uw arts u dat vertelt.
- Roaccutane wordt gewoonlijk één of twee keer per dag ingenomen. Dit moet tijdens een maaltijd gebeuren. Het is echter mogelijk dat uw arts u een ander advies heeft gegeven en u dient het advies van uw arts op te volgen.
- Als u een dosis bent vergeten, neem deze dan zo snel mogelijk alsnog in. Als het alweer bijna tijd is voor uw volgende dosis, sla dan de vergeten dosis over en ga verder met uw normale doseringsschema. Neem nooit een dubbele dosis van Roaccutane om zo de vergeten dosis in te halen.
- U dient uw arts te consulteren zoals voorgeschreven om ervoor te zorgen dat de behandeling veilig verloopt. In enkele gevallen kan Roaccutane bijwerkingen hebben die alleen aan te tonen zijn in een bloedonderzoek en daarom vindt er bij enkele van deze consulten mogelijk een bloedonderzoek plaats. Vrouwelijke patiënten dienen maandelijks een bezoek aan hun arts te brengen waarbij altijd een zwangerschapsonderzoek zal plaatsvinden.
Wat zijn de resultaten van de behandeling
Het resultaat van de behandeling hangt af van een aantal factoren, zoals de aard en de ernst van de acne, de dosering, het al dan niet optreden van bijwerkingen, etc. De individuele gevoeligheid kan van patiënt tot patiënt verschillen. Meestal treedt de eerste verbetering pas in de derde of vierde week op (in de eerste 2-3 weken kan zelfs een tijdelijke verergering van de acne optreden).
Het “maximale” resultaat kan men pas na twee tot drie maanden verwachten. Bij een goede indicatiestelling en adequate begeleiding leidt gebruik van Roaccutane tot een goed tot zeer goed resultaat bij ongeveer 95% van de patiënten. Een groot aantal van deze patiënten (65%) is na 1 kuur zelfs jarenlang klachten vrij.
quote:Op woensdag 17 juni 2015 22:59 schreef Deezertje het volgende:
Inmiddels een week van de doxycycline af en het is helaas alleen maar erger geworden (op zich ook logisch als je met iets stopt wat niet echt effect had). Gezicht is bijna of misschien nog erger terug als voor ik de kuur begon, alleen de roodheid in gezicht is minder. Nu weer feest rondom neus, wangen en in nek/kin. Heb één hele grote rode bult in mijn nek gekregen. Zeer irritant en zichtbaar. Ook mijn fors opgeknapte rug is binnen één week tijd weer erg achteruit aan het gaan, veel nieuwe ontstekingen, zeer onrustig. Daar baal ik toch wel van, want mijn rug zag er echt zeer rustig uit laatste tijd.
Heb besloten toch maar de dermatoloog te bellen en afspraak gemaakt. Helaas pas over 2 weken, want wachtlijst. Heb er absoluut geen vertrouwen in dat simpelweg niets doen, 'm net zoals andere zomers niet gaat worden dus dan maar in de zomer beginnen. Meer kan ik nu dus ook niet doen, maar het is wel duidelijk dat Roa nu nog de enige optie is. Met alle andere middeltjes en kuren komt het gewoon (harder) terug!
Balen zeg dat jullie beiden (danwel met andere middelen) nog niet daar zijn waar jullie willen zijn.quote:Op donderdag 18 juni 2015 11:49 schreef fbey het volgende:
Twee maanden na mijn 30 mg-kuur (Roa) van een goede 8 maanden en ik ben absoluut niet tevreden. Op het einde van de kuur ging het prima, maar na nog geen twee weken kwamen de eerste puistjes terug. Naast mijn oorspronkelijke probleemzone - het voorhoofd - heb ik nu zelfs last op een nieuwe plek: de haarlijn en hoofdhuid. Mijn bovenarmen staan ook weer vol met kleine witte puistjes, hier had ik voor de kuur zelfs niet zoveel last van. Roodheid is ook echt niet meer weggegaan.
Ontzettend teleurgesteld en eigenlijk wel ten einde raad nu... Ik geloof echt ook niet in een tweede kuur op deze manier.
Ja klopt maar die kan wellicht ook iets zeggen over het nut daarvan. Ik weet dat er gevallen zijn waarbj de 2e keer we afdoende was.quote:Op zaterdag 20 juni 2015 14:19 schreef fbey het volgende:
Nope, nog niet bij de dermaloog langsgeweest maar denk ook niet dat deze meer kan doen dan me gewoon een tweede kuur voorschrijven. Roaccutane is toch het "ultieme redmiddel", niet?
Fijn dat het bij jou wel wegblijftquote:Op zaterdag 20 juni 2015 11:00 schreef Debsterr het volgende:
[..]
[..]
Balen zeg dat jullie beiden (danwel met andere middelen) nog niet daar zijn waar jullie willen zijn.
fbey, ben je al opnieuw langs de dermatoloog geweest? Ben benieuwd wat die er van zegt.
Hier gaat het vooralsnog goed. Morgen is het 3 weken geleden dat ik de laatste pillen heb geslikt en mijn huid lijkt rustig te blijven. Droogheid van mijn lippen is al compleet weg overigens, mijn huid zelf is ook al minder extreem droog maar zeker niet vet.
Dat hoop ik ook voor je! Bij de meeste middelen is het inderdaad dat het eerst (veel) slechter wordt voordat je verbetering ziet. Heb je een vervolgafspraak staan bij de dermatoloog? Die kan beoordelen of het inderdaad zo lang duurt of dat je eigenlijk al resultaat had moeten zien.quote:Op maandag 22 juni 2015 08:41 schreef hallooxx het volgende:
Hoi!
Ben nu 2 maanden bezig en me gezicht heeft er nog nooit zo slecht uitgezien😔. Ik denk dat ik in die " initial breakout" fase zit en ik hoop dat hetsnel weer beter wordt.
Oogklachten heb ik gelukkig geen last van gehad, maar is wel een bekende bijwerking volgens mij. Misschien verstandig terug te schroeven naar 30 mg en kijken of de bijwerkingen dan minder heftig zijn?quote:Op woensdag 24 juni 2015 12:05 schreef sinaasappelsapje het volgende:
Hoi iedereen,
Na zo'n beetje alles geprobeerd te hebben tegen de acne op m'n rug/schouders/borst ben ik nu ruim een maand geleden begonnen aan een Roa-kuur, 40mg per dag. Ik zie gelukkig al wat resultaat, erg blij mee. Ben alleen wat minder blij met de bijwerkingen. M'n lippen zijn extreem droog en ik heb constant vervelende velletjes, maar op zich valt daar met behulp van wat lippenbalsem mee te leven. Ik heb nu sinds 1,5 week ook ontzettend veel last van m'n ogen. Ze zijn pijnlijk en rood (ziet er niet uit, plus ik kan eigenlijk ook geen oogmake-up meer op waardoor ik er nog meer als een zombie uit zie...) en soms zie ik wazige vlekken, erg vervelend. Ik heb wel oogdruppels en oogspray van het Kruidvat, maar dat helpt niet veel. Misschien heb ik gewoon beter spul nodig. Hebben meer mensen hier ervaring mee?
Hoelang slik je? Oh, 2 maanden zei je al. Nvm.quote:Op vrijdag 26 juni 2015 21:50 schreef hallooxx het volgende:
Kleine update gezicht is bijna helemaal opgeklaart rug en schouders nog steeds heel erg maar ook daar zie ik nu een beetje verschil. Heb nu alleen veel van die vlekken waar puistjes zaten weet iemand of die ook nog weg gaan?
Ik zou het niet weten, enige wat ie mij vertelde is dat je aan het begin van de middag zo veel mogelijk de zon moet vermijden. Als je dat doet lijkt het me toch dat ze je het gewoon moeten voorschrijven?quote:Op donderdag 25 juni 2015 22:46 schreef Deezertje het volgende:
Hoe groot is de kans dat de dermatoloog Roa in de zomer voorschrijft? Ik heb dus volgende week eindelijk een afspraak maar bijna overal lees ik dat Roa in de zomer niet mag worden voorgeschreven... En het vooruitzicht om pas na de zomer te beginnen trekt me ook niet, want ik loop al jaren er rond mee en breng de zomer toch grotendeels binnen door voor mijn studie...
De deur niet uit vanwege acne? Beetje overdreven imo, als je om je heen kijkt loopt de helft zo rondquote:Op vrijdag 26 juni 2015 09:33 schreef Deezertje het volgende:
Ah oké. Sinds ik van de doxy af ben is het echt erger. Gisteren toch ff de stad ingegaan maar de laatste dagen kom ik de deur bijna niet meer uit.. Minimaal 10 van die witte koppen en uitdrukken heeft geen zin. Heb alleen maar mezelf ermee maar het is zo verdomde slecht voor mijn zelfvertrouwen. Gisteravond leek het iets rustiger geworden maar net wakker en het is nog erger helaas, lekker voor het weekend. Voel ook de hele dag mijn gezicht trekken en die puistjes bewegen zeg maar. Ik heb toch wel respect voor Debster hoor!
Het valt niet in de basisverzekering. Je moet dus aanvullend verzekerd zijn of al door je eigen risico heen zijn.quote:
Ben ik.quote:Op zondag 28 juni 2015 09:28 schreef Deezertje het volgende:
[..]
Het valt niet in de basisverzekering. Je moet dus aanvullend verzekerd zijn of al door je eigen risico heen zijn.
Je moet altijd de dosis halen wil het zin hebben. Enige wat kan gebeuren is dat je weinig last van bijwerkingen hebt en een hogere dosis aan kunt, dus er sneller klaar mee bent.quote:Op maandag 29 juni 2015 13:33 schreef Deezertje het volgende:
Afwachten op de bloedprik resultaten. Als alles goed is mag ik zsm aan de Roa!duur (lengte) van de kuur viel me nog een beetje tegen, maar misschien is minder nodig straks..
Aaah kut gevoel is dat he?! Goed vet houden!quote:Op maandag 29 juni 2015 20:00 schreef bumbler40 het volgende:
Hoeveel mg Deezertje?
Mijn eerste mondhoek is er bij de lunch aan gegaan auw
mg weet ik nog niet, maar waarschijnlijk beginnen op 20mg (weeg 66kg).quote:Op maandag 29 juni 2015 20:19 schreef Debsterr het volgende:
[..]
Aaah kut gevoel is dat he?! Goed vet houden!
Als je begint op 20 mg is het vrij aannemelijk dat je nog wel wat hoger gaat hoorquote:Op maandag 29 juni 2015 20:22 schreef Deezertje het volgende:
[..]
mg weet ik nog niet, maar waarschijnlijk beginnen op 20mg (weeg 66kg).
Kuur zou 8 maanden tot 1,5 jaar duren, maar even afwachten hoe het gaat
Had zelf gedacht eind van het jaar klaar te zijn hahaOver een week begin ik, dus nog ff volhouden. Helaas weer erger geworden, dus iig goede stap genomen om het proces in werking te zetten!
Dit had ik ook 1x, bij de McDonaldsquote:Op maandag 29 juni 2015 20:00 schreef bumbler40 het volgende:
Hoeveel mg Deezertje?
Mijn eerste mondhoek is er bij de lunch aan gegaan auw
Frietjes van de Mac waren echt TE zout voor mij tijdens de kuur.quote:Op maandag 29 juni 2015 20:43 schreef Rickertman96 het volgende:
[..]
Dit had ik ook 1x, bij de McDonaldsWas aan begint van m'n kuur, nu echt nooit meer last van tijdens het eten
Sowieso heb ik van de bijwerkingen de laatste weken echt nergens last meer van, ik zit nu op 2,5 maanden
Ik nam een grote hap van m'n McChicken en toen... je weet welquote:Op maandag 29 juni 2015 21:04 schreef Debsterr het volgende:
[..]
Frietjes van de Mac waren echt TE zout voor mij tijdens de kuur.
Ja, dat doel is ook slim om voor ogen te houden.quote:Op maandag 29 juni 2015 20:23 schreef Debsterr het volgende:
[..]
Als je begint op 20 mg is het vrij aannemelijk dat je nog wel wat hoger gaat hoor. En tsjaa, het is idd wel een hele tijd maar aan de andere kant (als het meezit) ben je na de eerste 3 maanden al zo blij dat je het alleen al daarom makkelijk volhoud.
In een ander topic zeg je dat je het financieel goed voor elkaar hebt en hier loop je te zeiken over <1k?quote:Op zaterdag 27 juni 2015 23:17 schreef Deezertje het volgende:
Ach, ik kan het geld wel missen. Wist alleen niet dat het zo duur was, en dan nog uiteraard de medicijnen (25 euro per doosje?) en de bloedonderzoeken wss... Het is of nu eens actie ondernemen of nog jaren wachten tot het vanzelf overgaat...Ga deze zomer niet op vakantie, dus compenseert een beetje
Reken maar op 500 euro totaal. Al die testen zijn zogenaamd voor je veiligheid, maar ze zijn ook als de dood aangeklaagd te worden (vooral in het buitenland) als ze één ding niet gezegd of onderzocht hebben...
Je krijgt de medicijnen maar per 4 weken, dus dat verhaal gaat niet per se op. De 1 kan nu eenmaal beter tegen de bijwerkingen dan de ander, 60 mg per dag had ik echt niet volgehouden.quote:Op maandag 29 juni 2015 23:48 schreef Maryn. het volgende:
[..]
In een ander topic zeg je dat je het financieel goed voor elkaar hebt en hier loop je te zeiken over <1k?
Wat denk je nou, dat ze die testen doen om jou te pesten? En al die testen?! BloedOnderzoek testte max 3 dingen ofzo bij mij.
Als de dermatoloog zegt van: ja in de zomer wil ik geen roa voorschrijven want zon dit dat, dan zeg je gewoon dat je de hele dag op kantoor zit en niet eens tijd hebt om in de zon te gaan zitten.
En als je nou zorgt dat je die pillen dit jaar allemaal krijgt ben je max je eigen risico kwijt.
Ik heb trouwens 60mg pd genomen na 3 weken, ging prima! (70kg).
Dat ik heb financieel goed heb klopt, maar dan mag ik het toch nog wel redelijk prijzig vinden? Uiteraard straks niet meer als ik er gewoon iedere dag plezier van heb. Stel ik leef nog 60 jaar... op jaarbasis een tientje aan kosten gehad ofzo dan?quote:Op maandag 29 juni 2015 23:48 schreef Maryn. het volgende:
[..]
In een ander topic zeg je dat je het financieel goed voor elkaar hebt en hier loop je te zeiken over <1k?
Wat denk je nou, dat ze die testen doen om jou te pesten? En al die testen?! BloedOnderzoek testte max 3 dingen ofzo bij mij.
Als de dermatoloog zegt van: ja in de zomer wil ik geen roa voorschrijven want zon dit dat, dan zeg je gewoon dat je de hele dag op kantoor zit en niet eens tijd hebt om in de zon te gaan zitten.
En als je nou zorgt dat je die pillen dit jaar allemaal krijgt ben je max je eigen risico kwijt.
Ik heb trouwens 60mg pd genomen na 3 weken, ging prima! (70kg).
Binnenkort op vakantie waar het toch vaak rond de 40 graden wordt en zit dan midden in mn kuur, wordt leuk hahaquote:Op dinsdag 30 juni 2015 20:29 schreef bumbler40 het volgende:
Ik leef deze dagen als een soort holbewoner hahaha, alleen 's avonds btje in de zon. Maar ja, ik zit ook 40 uur pw op kantoor dus ach dan is mooi weer al helemaal minder leuk (en we hebben geen airco). Maar sowieso fijn dat t zomer is he!
Blij met t resultaat?quote:Op woensdag 1 juli 2015 09:13 schreef bd-casemod het volgende:
Zoo ik ben inmiddels een week van de roa af, en krijg alweer problemen met moeite om in slaap te komen.
Langzamerhand krijg ik me energie nu alweer terug wat een verschil zeg!
Zeer tevreden, ben van zeer ernstige acne naar 0,0 gegaan. rug / schouders en gezicht schoon.quote:
Fijn om te horen! Hoop dat de resultaten zo goed blijven en dat je snel van alle bijwerkingen af bentquote:Op woensdag 1 juli 2015 11:12 schreef bd-casemod het volgende:
[..]
Zeer tevreden, ben van zeer ernstige acne naar 0,0 gegaan. rug / schouders en gezicht schoon.
Heeft me wel 9 maanden zwoegen van de bijwerkingen gekost, maar uiteindelijk is het allemaal waard
Ik merk eerlijk gezegd geen verschil van de vermoeidheid voor en tijdens mn kuur.quote:Op woensdag 1 juli 2015 09:13 schreef bd-casemod het volgende:
Zoo ik ben inmiddels een week van de roa af, en krijg alweer problemen met moeite om in slaap te komen.
Langzamerhand krijg ik me energie nu alweer terug wat een verschil zeg!
mag je van geluk spreken, vermoeidheid sloop er een beetje in.Op het einde was het echt erg en sliep ik meestal 's avonds al om 9 uur om de volgende dag beetje productief te zijn.quote:Op donderdag 2 juli 2015 02:56 schreef Rickertman96 het volgende:
[..]
Ik merk eerlijk gezegd geen verschil van de vermoeidheid voor en tijdens mn kuur.
Ik sport zelf nu 3x in de week maar weet dat dat straks misschien 1x per week of helemaal niet wordt. Daarom begin ik ook nu, want in de zomer is het toch warm en minder zin om te sporten. Eerste weken moet je lichaam ff wennen en naast droge huid ook last van spieren las ik.quote:Op donderdag 2 juli 2015 08:46 schreef bd-casemod het volgende:
[..]
mag je van geluk spreken, vermoeidheid sloop er een beetje in.Op het einde was het echt erg en sliep ik meestal 's avonds al om 9 uur om de volgende dag beetje productief te zijn.
Sporten heb ik dus ook op moeten geven deze periode en ga ik volgende week weer oppakken
Hmm zit nu op 2,5 maand, misschien komt het nog wel jaquote:Op donderdag 2 juli 2015 08:46 schreef bd-casemod het volgende:
[..]
mag je van geluk spreken, vermoeidheid sloop er een beetje in.Op het einde was het echt erg en sliep ik meestal 's avonds al om 9 uur om de volgende dag beetje productief te zijn.
Sporten heb ik dus ook op moeten geven deze periode en ga ik volgende week weer oppakken
*eensquote:Op vrijdag 3 juli 2015 20:48 schreef hallooxx het volgende:
Vorig jaar rond deze tijd zo blij met het lekkere weer en elke dag zwemmen en nu.. Durf ik niet eens me shirt uit te trekken hoop echt dat die roa is gaat werken
Jup! En ik hoop zo dat mijn lippen gaan barstenquote:Op vrijdag 3 juli 2015 20:43 schreef Rickertman96 het volgende:
[..]
Toch voorgeschreven gekregen in de zomer? Succes iig, begin kan wat zwaar worden
Omdat je met 20 mg begintquote:Op maandag 6 juli 2015 17:29 schreef Deezertje het volgende:
Net mijn eerste Roaccutane genomen,, of nou ja de merklozeApotheek had de 'echte' niet op voorraad en mochten wettelijk alleen nieuwe bestellen als alle voorraad op is. Volgens de derma is het verschil 0,0 en betaal je 5 euro extra voor het naampje? Kan goed zijn dat ik de volgende keer wel de echte Roa krijg, als die weer op voorraad is. Heb er keurig 1 genomen, las niks over de eerste dag twee tabletten nemen zoals bij andere dingen wel vaak is?
Niet per se waar, er bestaan ook pillen van 10 mg. Ik begon met 3 pillen/30 mgquote:Op maandag 6 juli 2015 18:28 schreef Rickertman96 het volgende:
[..]
Omdat je met 20 mg begintIk begon gelijk met 40 mg en dus 2 p/d
Uhm, water droogt uit... Dus als je nou eens niet een paar keer per dag je gezicht natmaakt, helpt dat wellicht alquote:Op vrijdag 10 juli 2015 09:52 schreef Deezertje het volgende:
Paar dagen aan de Roa.. Merk er zoals verwacht nog niks van maar dat kan ook niet want er zit nog bijna niks in mijn lichaamWel erg droge huid, begint te schilferen (lippen niet) en eerste dagen buikpijn (alsof je buik nooit vol zit). Van de week gesport maar was al zeer snel moe, ook vanwege buikpijn.
Gooi paar keer per dag een plens water in mijn gezicht maar de schilfers zijn half uur later al weer terug haha. Mag nog ff niks smeren van de derma ivm vette huid, maar denk dat ik aan het einde van de week toch ff me gezicht insmeer met Nivea Soft. Heb net tijdens het scheren alweer een mesje versleten omdat mijn huid gewoon zó droog is dat de haartjes niet echt lekker weg gaan, dus loop nu met een halfgeschoren hals rond lol, wel aftershave opgedaan zodat dat gebied een beetje vochtig is.
En ik maar denken dat water juist vochtig maakt... ik zal er braaf vanaf blijven dan de komende dagen!quote:Op vrijdag 10 juli 2015 10:45 schreef Debsterr het volgende:
[..]
Uhm, water droogt uit... Dus als je nou eens niet een paar keer per dag je gezicht natmaakt, helpt dat wellicht al.
Hoop voor je dat het meevalt. Terugvallen zijn nooit leuk..quote:Op vrijdag 10 juli 2015 18:37 schreef Rickertman96 het volgende:
Waar de afgelopen 2 maanden ongeveer echt niks meer groeide op m'n gezicht opeens de afgelopen dagen weer een toename gehad, opeens een stuk of 5 kleintjes bijgekregen, misschien is dit dan wel de 'breakout-fase' ofzo. Heb ook niks verdachts gegeten/gedaan de afgelopen dagen in vergelijking met de vorige maanden.
Dinsdag zit ik op 3 maanden overigens.
Volgens mij maakt het niet veel uit, als je ze maar neemt. Maar je mag niet te dicht op elkaar innemen. Dus iedere dag rond een vast tijdstip is goed. Achter elkaar innemen (inhalen dus) is nooit verstandig.quote:Op zondag 12 juli 2015 21:33 schreef hallooxx het volgende:
Ik neem nu al 2.5 maanden 2x 20 tijdens het eten maar vergeet ze de laatste tijd vaak tijdens het eten te nemen dus doe ik het soms een paar uur later dan normaal. Wat ik me dus afvroeg is of het wat uitmaakt wanneer je ze inneemt
Okee dankje!😋quote:Op zondag 12 juli 2015 22:26 schreef Deezertje het volgende:
[..]
Volgens mij maakt het niet veel uit, als je ze maar neemt. Maar je mag niet te dicht op elkaar innemen. Dus iedere dag rond een vast tijdstip is goed. Achter elkaar innemen (inhalen dus) is nooit verstandig.
En veel te veel aftikken per bezoek, enorm frustrerend inderdaad.quote:Op dinsdag 14 juli 2015 10:04 schreef Rickertman96 het volgende:
Vreselijk die controle-afspraken. Eerst min. 30 min wachten en dan een gesprek met de derma van letterlijk 2 minuten. Vervolgens een gebouw verder ook weer min. 30 min wachten om bloed af te nemen en urine afstaan wat ook een paar minuten in beslag neemt.
Ben veel te ongeduldig hiervoor.
Jup, hopelijk wel een goede investeringquote:Op dinsdag 14 juli 2015 10:26 schreef Debsterr het volgende:
[..]
En veel te veel aftikken per bezoek, enorm frustrerend inderdaad.
Oef, dan ben ik ZO blij dat ik geen gezichtshaar heb! Kan me voorstellen dat scheren met puistjes/droge roa huid echt vervelend kan zijn.quote:Op donderdag 16 juli 2015 19:07 schreef Deezertje het volgende:
Vraagje aan de mannen: gaat 't scheren bij jullie ook zo stroef? Mijn huid is blijkbaar zo kurkdroog nu dat de royale laag scheerschuim binnen een halve minuut nergens meer te bekennen is en opgezogen door mijn huid... ook blijven haartjes en schuim achter de mesjes hangen en lastig eruit te krijgen waardoor ik minder glad kan scheren. Voor het zicht nog steeds goed hoor, maar gewoon niet glad zoals altijd. Neem gewoon een douche vooraf en gezicht met warm water deppen zodat de haartjes goed overeind staan. Na het scheren lekkere aftershave gebruikt (prikkelt!) en hele dag geen last meer van schilfertjes, dus blijft wel lekker vochtig
Verder verloopt de Roa nog goed, droge huid en volgens mij geen nieuwe puistjes meer. De oude zijn er (minder zichtbaar) nog wel
Met puistjes is altijd al een hele kunst inderdaad, maar laatste jaren eigenlijk nooit meer wondjes ofzo en ook geen geïrriteerde huid. Hooguit opengeschoren puistjes... maar dankzij de Roa bijna geen puistjes meer in gezichtsgebied te bekennen dus gaat scheren nu dus ook wat makkelijker, alleen helpt die droogheid dan weer niet mee lol. Hopelijk straks huid weer wat vochtigerquote:Op donderdag 16 juli 2015 19:10 schreef Debsterr het volgende:
[..]
Oef, dan ben ik ZO blij dat ik geen gezichtshaar heb! Kan me voorstellen dat scheren met puistjes/droge roa huid echt vervelend kan zijn.
Balen man! Merk je gewoon echt geen verschil? Wordt je huid niet minder rood, geen nieuwe puistjes etc.?quote:Op zondag 19 juli 2015 02:45 schreef hallooxx het volgende:
Begin nu echt te denken dat roaccutane gewoon niet werkt bij mij, drie maanden bezig en zie nauwelijks verschil. Heb maandag een afspraak bij de derma en vraag me af wat ze er over gaat zeggen. Verder heb ik niet echt last van de bijwerkingen alleen droge lippen en vermoeidheid.
zit nu op 2x 20 mg per dag en dat slik ik al vanaf het begin, ben dus nooit hoger gegaan dan dat. ja ik zou echt niet weten waar het anders aan zou liggen.quote:Op zondag 19 juli 2015 13:00 schreef Debsterr het volgende:
Hallooxx, op welke dosis zit je nu? En ben je al hoger gegaan t.o.v. eerder? Wel balen hoor, hopelijk slaat het toch ineens nog aan of ligt het ergens anders aan.
Waarom ga je niet omhoog?quote:Op zondag 19 juli 2015 13:26 schreef hallooxx het volgende:
[..]
zit nu op 2x 20 mg per dag en dat slik ik al vanaf het begin, ben dus nooit hoger gegaan dan dat. ja ik zou echt niet weten waar het anders aan zou liggen.
Ja mijn dermatoloog had me verteld dat ik nu eigelijk al op een te hoge dosis zat dus mag zoiezo niet omhoog. Maarja zoals je zegt ik ga gewoon door en ik zie wel wat het eindresultaat gaat wordenquote:Op maandag 20 juli 2015 15:37 schreef Maryn. het volgende:
[..]
Waarom ga je niet omhoog?
Het gaat om de cumulatieve dosis die je neemt, dus kan ff duren, gewoon doorgaan.
Meer kan je ook niet doen. Doorslikken en zien waar het strand ja. We slikken dit medicijn allemaal om er vanaf te komen, bij de een is dat sneller dan de ander. En dat maakt me op zich ook niet uit, als het maar werkt uiteindelijk. Maar goed toen ik begon is mij wel vertelt dat het bij veel mensen helpt. 1/3 een tweede kuur nodig heeft en 10% het gewoon niet geholpen heeft. We hopen natuurlijk niet bij die 10% te horen straks, maar die groep is er ook niet voor niks helaas..quote:Op maandag 20 juli 2015 21:47 schreef hallooxx het volgende:
[..]
Ja mijn dermatoloog had me verteld dat ik nu eigelijk al op een te hoge dosis zat dus mag zoiezo niet omhoog. Maarja zoals je zegt ik ga gewoon door en ik zie wel wat het eindresultaat gaat worden
.quote:Op dinsdag 21 juli 2015 10:17 schreef Deezertje het volgende:
[..]
Meer kan je ook niet doen. Doorslikken en zien waar het strand ja. We slikken dit medicijn allemaal om er vanaf te komen, bij de een is dat sneller dan de ander. En dat maakt me op zich ook niet uit, als het maar werkt uiteindelijk. Maar goed toen ik begon is mij wel vertelt dat het bij veel mensen helpt. 1/3 een tweede kuur nodig heeft en 10% het gewoon niet geholpen heeft. We hopen natuurlijk niet bij die 10% te horen straks, maar die groep is er ook niet voor niks helaas..
Net trouwens weer geschoren. Ging nog steeds erg stroef, maar wel noodzakelijk. Heb er sowieso een hekel aan want bij mij zijn er altijd onzichtbare puistjes (je voelt ze vaak wel) die onder mijn baardgroei zitten verstopt (voornamelijk de wangen en onder mijn kin). Wat dat betreft hebben de dames het wel makkelijker: je ziet meteen hoe je héle gezicht eraan toe is. Bij mij is het dus eerst scheren en dan pas zie je je hele 'blote' gezicht. Nu wel een eerlijk beeld trouwens, want als ik mijn baard laat staan en denk: hmmm ziet er goed uit! kom je dus bedrogen uit als je je gaat scheren en alsnog die puistjes ziet..
Mijn huid is nog steeds wel droog maar na de eerste maand had ik geen last meer van schilfertjes. Wel heb ik nog steeds hele droge lippen waar elke dag wel velletjes aanhangen, heel irritant!quote:Op donderdag 23 juli 2015 18:57 schreef Deezertje het volgende:
Blijven die schilfertjes trouwens de gehele kuur of alleen de eerste weken? Op zich niet erg, want je gezicht droogt uit en wordt rustiger maar de schilfertjes zelf zien er niet echt leuk uit en als je er vanaf blijft gedurende dag gaat het nog wel, maar kom je er een keer aan dan blijven ze verschijnen
Smeer mijn gezicht nu voor het slapen gaan in met hydraterende Soft crème zodat het snachts kan intrekken.. Overdag smeer ik (nog) niks anders loop ik met een vette en glimmende huid rond.
Ik gebruik tegen die gebarsten lippen aquaphor (volgens mij schrijf je het zo) een keer op je lippen smeren en de hele dag nergens meer last.quote:Op zondag 26 juli 2015 12:13 schreef Deezertje het volgende:
Snap nu wat jullie bedoelen met die gebarsten mondhoeken.... merk het als ik een boterham eet... auw!Is daar behalve de lippenbalsem en invetten nog wat tegen te doen?
Voor de rest wordt mijn gezicht en huid echt gladder, dus doe het wel ergens voor!
Weet niet of er een grens voor is, je kan voor de zekerheid eerst even bellen voordat je een intake plant. 16 is wel erg vroeg maar ook begrijpelijk... ik heb zelf te lang gewacht en eigenlijk mijn hele puber/tienerjaren zelfvertrouwen issues gehad daardoor. Ben nu dan eindelijk begonnen en gaat de goede kant op... kan de tijd niet terugdraaien, maar ik zou nu waarschijnlijk ook op mijn 16e al aan de Roa gaan als ik dit wist (of niet zo eigenwijs was dat het vanzelf wel zou weggaan in de loop der jaren).quote:Op zondag 2 augustus 2015 19:21 schreef lady-wrb het volgende:
ik heb niet alle topics doorgelezen, sorrymaar is er een minimum leeftijd voor roacutane?
mijn zoon is eindelijk doorverwezen naar de dermatoloog vanwege een niet te stoppen puistjesplaag.
we zijn nu tig middeltjes verder en eigenlijk wordt het met de dag alleen maar erger.
het zit nu op zijn hele gezicht, zijn hele rug, borst en bovenarmen.
ik kan het als moeder echt niet meer aanzien. ik snap best dat hij bij de pubertijd hoort, maar hij is net 16 en hij heeft het al moeilijk genoeg zonder die dingen (hij is autistisch en juist aan zijn hoofd wil/kan hij niets hebben, dus alle zalfjes en smeersels gaan onder zwaar protest, voordeel is dat hij er ook nooit aan zit te prutsen)
maar goed, ervaringsdeskundigen: wat kunnen we bij de dermatoloog verwachten?
Via de derma kost je wel een klap meer geld ja. In principe is het gewoon een pil die je dagelijks slikt dus kan weinig fout gaan... maar je moet wel weten welke dosis je moet slikken en evt. up/downgraden na een aantal weken. En natuurlijk de bijsluiter lezen, de bijwerkingen zijn niet mals... Mijn huisarts wou het igg niet voorschrijven. Ik ben uiteindelijk ook in de zomer gestart, juist omdat ik weet dat je lichaam even nodig heeft om te wennen en de bijwerkingen de eerste weken vaak het ergst zijn. Kan ik nu dus mooi in de vakantie aan wennen en zit ik begin september al gelijk op 2 maanden slikkenquote:Op zondag 2 augustus 2015 19:35 schreef BurnaBoy het volgende:
Hmm, ik kan dus via mijn huisarts roaccutane voorgeschreven krijgen zonder dermatoloog bezoek.
iig, ze zei van denk er nog even over na maar wat mij betreft wil ik het wel voorschrijven.
Niks geen bloedprikken of wat, moet ik daar achteraangaan of me gewoon een beetje van de domme houdenOok maar arme student maar het risico is er wel natuurlijk
Om even compleet te zijn, Ik heb al een 6 maandse trip minocycline erop zitten en dat hielp niet echt geweldig, daarmee gestopt en nu de zomermaanden zit ik nergens aan (wilde nog niet aan roac beginnen omdat zon ed.) maargoed, naarmate de tijd vordert begin ik daar meer en meer spijt van te krijgen
ach ik ga er sowieso met hem heen. wie weet zijn er nog andere middelen die een dermatoloog wel en een huisarts niet voor mag schrijven, we zullen het zien, maar zoals het nu gaat, ga ik niet lijdzaam zitten wachten tot hij er nog erger onder zit straks.quote:Op zondag 2 augustus 2015 20:44 schreef Deezertje het volgende:
[..]
Weet niet of er een grens voor is, je kan voor de zekerheid eerst even bellen voordat je een intake plant. 16 is wel erg vroeg maar ook begrijpelijk... ik heb zelf te lang gewacht en eigenlijk mijn hele puber/tienerjaren zelfvertrouwen issues gehad daardoor. Ben nu dan eindelijk begonnen en gaat de goede kant op... kan de tijd niet terugdraaien, maar ik zou nu waarschijnlijk ook op mijn 16e al aan de Roa gaan als ik dit wist (of niet zo eigenwijs was dat het vanzelf wel zou weggaan in de loop der jaren).
In principe gaat men ervan uit dat de puberteit voorbij moet zijn, dus dat de acne een chronische aard heeft. Ik begrijp je wens uiteraard, maar dat zul je inderdaad aan de arts moeten voorleggen, beetje pushen zo hier en daar is soms wel nodigquote:Op zondag 2 augustus 2015 21:04 schreef lady-wrb het volgende:
[..]
ach ik ga er sowieso met hem heen. wie weet zijn er nog andere middelen die een dermatoloog wel en een huisarts niet voor mag schrijven, we zullen het zien, maar zoals het nu gaat, ga ik niet lijdzaam zitten wachten tot hij er nog erger onder zit straks.
we zijn begonnen toen het enkel op de T zone zat met achterliggend idee om het niet verder te laten komen en moet je nu zien
Hmm apart. In principe kan het gewoon, tis meer zo dat ze even je leverwaarden moeten weten voor je start en dan opnieuw na een maandje om te zien of je het goed aankan. De kans dat je lever (of iets anders) problemen geeft is niet heel groot natuurlijk maar ja, t zal je net gebeuren. Goed jezelf in de gaten houden dan maar.quote:Op zondag 2 augustus 2015 19:35 schreef BurnaBoy het volgende:
Hmm, ik kan dus via mijn huisarts roaccutane voorgeschreven krijgen zonder dermatoloog bezoek.
iig
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |