Ik weet niet of het tot dwingends toe mogelijk is. Ik denk wel dat er rijscholen bereid zullen zijn om haar rijvaardigheid te toetsen en aan de hand daarvan adviezen te geven. Desnoods ga je zelf achterin zitten. En een theorie toets lijkt me ook geen overbodige luxe.quote:Op zondag 14 juni 2015 15:06 schreef wtkoos het volgende:
Onze 81-jarige moeder rijdt nog steeds auto. Volgens haarzelf kan ze dat uitstekend. Volgens ons (3 kinderen en familie) is het wachten op een ongeluk.
Maar de auto is zó'n beetje de enige manier waarom ze de deur uit gaat. Ja, ze zou een zo'n gedeelde taxi kunnen nemen maar dat vindt ze niks.
Aan de ene kant denk ik, nou, ze moet er zelf achterkomen. Vroeg of laat knalt ze ergens tegenaan en is het probleem opgelost.
Aan de andere kant, als dat een fietser of voetganger is, is dat wel erg zuur.
Het klinkt alsof ik me niet druk maak over haar eigen welbevinden. Tot op zekere hoogte is dat zo; ze is zo stront eigenwijs dat het "wie niet horen wil moet maar voelen" gevoel ondertussen de doorslaggevende gedachte is.
Dus ik vroeg me af, is het mogelijk een rijvaardigheidstest aan te vragen waarbij, als ze niet slaagt, ze haar rijbewijs kwijt is? Dan is het aantoonbaar, door derden, aangetoond dat rijden niet meer veilig is en heeft het ook meteen de gewenste consequentie.
Sinds een week is ze ook onder bewind gesteld dus dat geeft misschien de legale ruimte om een test af te dwingen.
Ondertussen, als je een oude rode Citroen Saxo op je af ziet komen, hou afstand ! :-)
Is ze daar nog goed doorheen gekomen dan?quote:Vanaf 75 jaar elke 5 jaar rijbewijskeuring
U moet zich als automobilist of motorrijder vanaf 75 jaar elke 5 jaar medisch laten keuren door het CBR. Uw rijbewijs is dan vanaf uw 65e korter geldig dan de gebruikelijke 10 jaar.
Let op: Uw rijbewijs is maximaal 5 jaar geldig als u een handicap of beperking heeft. Gaat u dit vernieuwen? Dan moet u zich altijd medisch laten keuren.
zo'n keuring schijnt niet veel voor te stellen aangezien de oma van mijn ex ook nog mocht rijden van hen. En die durft niet harder dan 30 te gaan.quote:Op zondag 14 juni 2015 16:01 schreef Rewimo het volgende:
Ze zou toch al minimaal 2x gekeurd moeten zijn volgens de Rijksoverheid
[..]
Is ze daar nog goed doorheen gekomen dan?
Zo'n keuring gaat niet over of je goed kunt rijden maar over of je medisch geschikt bent om te rijden. Als je stekeblind bent, word je afgekeurd.quote:Op zondag 14 juni 2015 16:01 schreef Rewimo het volgende:
Ze zou toch al minimaal 2x gekeurd moeten zijn volgens de Rijksoverheid
[..]
Is ze daar nog goed doorheen gekomen dan?
Dat klinkt als een gewone weggebruikerquote:Op zondag 14 juni 2015 15:15 schreef wtkoos het volgende:
Ja, ze heeft al een automaat. Maar het is niet zozeer dat ze een opfriscursus nodig heeft. Ze weet de regels wel. Maar soms zit ze gewoon even op verkeerde weghelft of rijdt een 1-richtingsweg van de verkeerde kant in. Of ziet iets niet... dat soort dingen......
quote:Op zondag 14 juni 2015 17:29 schreef Ali-Chemicali het volgende:
Leuke kinderen zijn jullie![]()
Ma heeft waarschijnlijk 60jaar of meer rijervaring.
Als jullie echt het beste met haar voor hebben, betalen jullie een paar rijlessen voor haar..
Totdat mevrouw op de verkeerde weghelft ineens een kind aanrijdt.quote:Op zondag 14 juni 2015 17:31 schreef Klonk het volgende:
[..]
Dat klinkt als een gewone weggebruiker
Maak je niet druk, en ga zeker niet proberen haar rijbewijs in te laten nemen, fijne kinderen
Mijn ouweheer is ook dik in de 80 rijdt nog elke dag, misschien niet zo vlot als vroeger maar het komt nog gewoon van a naar b.
Er komt ooit een dag dat je zelf ook 80 bent en je kinderen of kleinkinderen ook vinden dat je maar beter niet meer kunt rijden en dan zeg ook jij, dikke lul drie bier, ik blijf rijden. En terecht.
En wat is fatsoenlijk rijden volgens jou?quote:Op zondag 14 juni 2015 17:41 schreef totalvamp het volgende:
[..]
[..]
Totdat mevrouw op de verkeerde weghelft ineens een kind aanrijdt.
Als je constant fouten maakt in het verkeer hoor je er niet in thuis, klaar.
Rijervaring zegt niks als je niet meer fatsoenlijk kunt rijden.
Niet 1 richtingsverkeer in rijden tegen het verkeer in.quote:Op zondag 14 juni 2015 17:42 schreef Ali-Chemicali het volgende:
[..]
En wat is fatsoenlijk rijden volgens jou?
Jij, ik, je buurman, iedereen maakt kans om dat kind aan te rijden, hoef je geen 80+ er voor te zijn.quote:Op zondag 14 juni 2015 17:41 schreef totalvamp het volgende:
[..]
[..]
Totdat mevrouw op de verkeerde weghelft ineens een kind aanrijdt.
Als je constant fouten maakt in het verkeer hoor je er niet in thuis, klaar.
Rijervaring zegt niks als je niet meer fatsoenlijk kunt rijden.
quote:Op zondag 14 juni 2015 17:44 schreef totalvamp het volgende:
[..]
Niet 1 richtingsverkeer in rijden tegen het verkeer in.
Op je eigen weghelft blijven.
Goed overzicht kunnen houden.
3 dingen die ze dus niet meer kan.
Ik ben ook weleens 1 inrichtings straat ingereden dus?quote:Op zondag 14 juni 2015 17:44 schreef totalvamp het volgende:
[..]
Niet 1 richtingsverkeer in rijden tegen het verkeer in.
Op je eigen weghelft blijven.
Goed overzicht kunnen houden.
3 dingen die ze dus niet meer kan.
Volgens Totalvamp mag je nu niet meer rijdenquote:Op zondag 14 juni 2015 17:45 schreef Ali-Chemicali het volgende:
[..]
[..]
Ik ben ook weleens 1 inrichtings straat ingereden dus?
Op je eigen weghelft heb je ook zo als je 2 sec afgeleid bent.
Blijkbaar ja, kreeg nog een compliment van de instructeur dat hij geen enkele fout bij mij zag.quote:Op zondag 14 juni 2015 17:46 schreef Klonk het volgende:
[..]
Volgens Totalvamp mag je nu niet meer rijden
Welja, verkeer is menselijk en we maken allemaal wel eens een foutje, ben sinds 20 jaar beroepsmatig onderweg, meer als een miljoen km gereden en ook zie wel eens iets over het hoofd, ook ik ben wel eens te lang aan het pielen met de airco of de radio. Maar ik moet dus stoppen met rijdenquote:Op zondag 14 juni 2015 17:47 schreef Ali-Chemicali het volgende:
[..]
Blijkbaar ja, kreeg nog een compliment van de instructeur dat hij geen enkele fout bij mij zag.
Ja maar mijn buurman heeft niet het overzicht en reactiesnelheid van een oud dametje (letterlijk in dit geval). De kans is gewoon aanzienlijk groter met iemand die moeite heeft te rijden, blijkbaar moeilijk te snappen.quote:Op zondag 14 juni 2015 17:44 schreef Klonk het volgende:
[..]
Jij, ik, je buurman, iedereen maakt kans om dat kind aan te rijden, hoef je geen 80+ er voor te zijn.
Rij jij perfect?, geloof ik geen fuck van namelijk
Ja lever je rijbewijs maar in(deels gemeend), liever heb ik niet jouw types op de weg. Ow 2 seconden afgeleid is niks, maar ondertussen kun je wel een aanrijding veroorzaken met je dom gedrag.quote:Op zondag 14 juni 2015 17:45 schreef Ali-Chemicali het volgende:
[..]
[..]
Ik ben ook weleens 1 inrichtings straat ingereden dus?
Op een andere weghelft heb je ook zo als je 2 sec afgeleid bent, zeker met smalle straatjes.
Ik ben gestopt met lezen nadat je beweerde nog nooit fouten hebt gemaakt, met uw welnemenquote:Op zondag 14 juni 2015 17:50 schreef totalvamp het volgende:
[..]
Ja maar mijn buurman heeft niet het overzicht en reactiesnelheid van een oud dametje (letterlijk in dit geval). De kans is gewoon aanzienlijk groter met iemand die moeite heeft te rijden, blijkbaar moeilijk te snappen.
Niemand rijdt perfect, maar ik heb nog nooit dat soort fouten gemaakt nee. Ik hou goed afstand (2sec regel), geef netjes ruimte voor invoegers. Rij niet gehaast maar wel door, dring niemand op.
Ik kijk altijd in mijn spiegels bij het uitvoeren van acties om goed overzicht te houden. Zelfs in files zorg ik er voor dat er een groot genoege ruimte is tussen mij en mijn buurman om eventuele motorrijders door te laten.
Blijkbaar is het moeilijk rekening te houden met anderen op de weg voor een hoop mensen.
[..]
Ja lever je rijbewijs maar in, liever heb ik niet jouw types op de weg. Ow 2 seconden afgeleid is niks, maar ondertussen kun je wel een aanrijding veroorzaken met je dom gedrag.
Als je aan het rijden bent hou je je aandacht daarbij.
Moeilijk heh lezenquote:Op zondag 14 juni 2015 17:51 schreef Klonk het volgende:
[..]
Ik ben gestopt met lezen nadat je beweerde nog nooit fouten hebt gemaakt, met uw welnemen
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |