abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
  donderdag 21 mei 2015 @ 12:40:57 #251
171727 StateOfMind
Ancient Astronaut
pi_152818327
quote:
0s.gif Op woensdag 20 mei 2015 20:17 schreef Miss_Isis het volgende:
Zonet de werpkist opnieuw verschoond (doen we dus voortaan maar standaard 2x per dag wegens alle poep en pies) en alle pupjes even gepoetst met een warme washand (want ook poep en pies) en opnieuw gewogen. Alle pups zijn vergeleken met vanochtend weer aangekomen. Ze zitten nu na 24 uur ruim boven hun geboortegewicht. De lichtste is 31 gram aangekomen en weegt nu 361 gram, de rest zit ruim boven de 400 gram (de zwaarste is nu 470 gram). In de eerste week moeten ze hun geboortegewicht verdubbelen, dus ze moeten nog even :+

Nori is inmiddels geëvolueerd tot een soort super-moeder, ze wil nu amper meer weg uit de werpkist en tijdens het poetsen en wegen vond ze het helemaal niet leuk dat haar puppy's niet bij haar lagen. We hebben haar even getemperatuurd en dat was goed; 39,2. Dat is een klein beetje verhoging, maar schijnt normaal te zijn zo kort na een bevalling. Gedurende de komende paar dagen moet haar temperatuur weer zakken naar tussen de 38 en 39 graden.

We zijn tot de ontdekking gekomen tijdens het poetsen net dat behalve 'Wit teentje' met zijn (je raad het misschien al :+ ) witte teentjes er ook nog een zwart teefje is met een heel klein wit vlekje op haar borst, en dat er nog een paar hondjes een klein wit vlekje op de zool van hun (voor) pootjes lijken te hebben (zgn Bolo-pads). Ik ben benieuwd hoe dit zich gaat ontwikkelen als ze iets ouder zijn, het levert vast wel mooie voorbeeld foto's op voor bij mijn stukje over kleurfouten op de website :9

Plaatje van Nori die haar kroost inspecteert na de poetsbeurt:
[ link | afbeelding ]

Oh, en misschien nog wel het beste nieuws van de dag; ik ga vanavond gewoon in m'n eigen bed slapen O+ We gaan er om 12 uur en om 3 uur nog even uit om Nori te laten plassen/poepen en te checken dat alles goed gaat, maar oh, wat ga ik lekker slapen straks O+
O+
Perhaps you've seen it, maybe in a dream.
A murky, forgotten land.
pi_152821606
Zo, ik ben weer bijna helemaal bijgeslapen. Bijna, want uiteraard kon ik gisteravond niet direct in slaap vallen, en toen ik Nori op de camera een beetje paniekerig zag doen en hoorde blaffen ben ik om half 12 weer naar beneden gegaan. Bleek dat ze had gekotst en dat ze haar kots probeerde te begraven in de werpkist :') dus snel papier gepakt om op te ruimen, was het al weer verdwenen :') Dus toen Nori maar laten plassen/poepen en daarna de pupjes bij haar aangelegd, toen was alles weer goed O+ En zo uiteindelijk toch nog een redelijke nacht gehad van 1 uur tot 7 uur.

Vanochtend was Nori helaas nog steeds/alweer wat paniekerig en minder 'zen' dan gistermiddag/avond. Ze ligt wel graag en veel bij de pups en is echt een goede moeder, maar gedraagt zich nog niet echt ontspannen. Als er pups piepen of kreunen wordt ze soms wat zenuwachtig, en ze reageert zich soms af op Rani of Puck als die in haar optiek iets te dicht in haar of de pups buurt komen. Ze piept zelf ook af en toe, of loopt piepend rond, alsof ze niet weet wat er gebeurt of wat ze moet doen. Ook was ze vanochtend weer aan het graven buiten. Misschien heeft ze nog wat last van naweeën, of is het toch gewoon onwennigheid, ik weet het niet. Ik vind het wel erg vervelend voor haar, ik hoop dat ze snel haar zen terug vindt.Vooralsnog lijkt het te helpen om als ze erg onrustig is de pups aan te leggen, dan gaat ze er wel lekker rustig bij liggen.

Voor de zekerheid heb ik nog even gebeld met de DA (niet onze eigen, maar die uit de grote kliniek een stukje verderop waar Nori onder behandeling is geweest) en mijn zorgen besproken (en eclampsie benoemd) maar volgens hem was de kans dat ze dat zou hebben/krijgen heel erg klein gezien haar leeftijd en soepele bevalling. Ze heeft ook geen koorts (gister 39,2 en vanochtend 38,9) en haar uitvloeiing en tepels zijn ook normaal. Volgens hem allemaal geen reden tot zorg, want lichamelijk doet ze het gewoon goed. Hopelijk heeft hij gelijk en maak ik me onnodig zorgen :)

Ze is inmiddels al weer aardig terug geplooid trouwens, zie hier:


Volgens mij is ze al weer bijna net zo zwaar als voor haar dracht. Hopelijk kan ze genoeg eten wegwerken om op gewicht te blijven, te veel afvallen is niet de bedoeling.

De puppy's doen het verder prima, we hebben ze vanochtend weer gepoetst en gewogen en ze groeien allemaal goed. In de 24 uur sinds gister ochtend zijn ze allemaal zo rond de 50 gram aangekomen; de lichtste weegt nu 388 en de zwaarste 509 gram. Ze zijn ook erg tevreden, slapen vaak lekker in de kist, laten zich horen als ze honger hebben, en drinken goed. Vanavond gaan we de mensen op de wachtlijst maar eens inlichten!

Bij nadere inspectie bleek dat van de 8 puppy's er maar 2 helemaal effen (bruin) van kleur zijn. De andere 6 hebben allemaal wel ergens een iets lichter vlekje, waarvan sommige wellicht nog bij gaan kleuren (iets lichtere vlekjes onder de voetjes bij twee bruine hondjes) maar sommigen ook wel permanent lijken te zijn. Naast de witte teentjes en borstvlekje bij het ene bruine reutje vonden we bij de drie zwarte hondjes: een wit borstvlekje bij een zwart teefje, het andere zwart teefje heeft bolopads onder beide voorpootjes en het reutje lijkt ook één bolopad te hebben.

Foto van de bolopad onder het rechter voorpootje van het zwarte teefje met oranje bandje:


Hopelijk is het een voorteken dat deze puppy's net zo mooi en succesvol worden als Banchory Bolo (1915-1927), een beroemde zwarte reu die zowel werk- als exterieurkampioen was in de UK en de naamgever van de Bolo-pads O+ Voor zover ik nu kan vinden zijn deze kleine vlekjes tegenwoordig ook/nog steeds geen diskwalificerende fouten (volgens sommige fokkers zelfs een teken van kwaliteit, gezien de beroemde voorouder die het ook had) dus zou dit een eventuele show- of fokcarrière van de hondjes niet in de weg mogen staan.

Nog een paar plaatjes van vanochtend, na de grote schoonmaak toen alle pups weer schoon waren en in een uitgesopte kist op een schoon vetbed ein-de-lijk weer bij Nori konden drinken:





"If cats looked like frogs we'd realize what nasty, cruel little bastards they are." ~ Terry Pratchett.
Kom eens kijken F&F / Op de Beestenboerderij, Deel III!
pi_152822768
Volgens mij heb je een glaasje roosvicee nodig *geeft* :*

Het gaat écht goed zo te lezen, niet teveel stressen. Wat een poppies en Nori heeft de bevalling ook uitstekend doorstaan. O+ Nu de mamma-vibe nog wat meer maar dat komt vast goed.
Op donderdag 21 juli 2011 23:08 schreef Loveless85 het volgende:
Dan heb je safe = condoom
Double dutch = condoom en pil
quadruple Cat = pil, MAP, condoom, castratie, prikpil, spiraaltje, zaaddodende pasta en voor het jodelen de bergen uit
  donderdag 21 mei 2015 @ 15:01:12 #254
406821 verified  DigitaleDierenArts
Powered by Beaphar
pi_152822842
quote:
0s.gif Op donderdag 21 mei 2015 14:23 schreef Miss_Isis het volgende:
Volgens hem allemaal geen reden tot zorg, want lichamelijk doet ze het gewoon goed.
+ 1 ^O^

Ik moest even de Bolo-pads opgooglen :P Weer wat geleerd ;)

Overgeven/diarree is heel normaal een dag na de bevalling. Hoeveel placenta's heeft zij opgegeten?
pi_152824074
quote:
1s.gif Op donderdag 21 mei 2015 14:59 schreef Cat22 het volgende:
Volgens mij heb je een glaasje roosvicee nodig *geeft* :*

Het gaat écht goed zo te lezen, niet teveel stressen. Wat een poppies en Nori heeft de bevalling ook uitstekend doorstaan. O+ Nu de mamma-vibe nog wat meer maar dat komt vast goed.
't is een beetje de aard van het beestje denk ik, Nori heeft dat licht neurotische kennelijk niet van een vreemde :+ Het komt vooral omdat ik niet zoveel vergelijkingsmateriaal heb, denk ik. Ik weet niet precies wat voor gedrag nog normaal is, en wanneer iets op een probleem kan duiden. Gaat vast wel over als ik straks mijn 10e (of 20-ste, of 50-ste...) nestje heb gefokt :P

quote:
0s.gif Op donderdag 21 mei 2015 15:01 schreef DigitaleDierenArts het volgende:

[..]

+ 1 ^O^

Ik moest even de Bolo-pads opgooglen :P Weer wat geleerd ;)

Overgeven/diarree is heel normaal een dag na de bevalling. Hoeveel placenta's heeft zij opgegeten?
Diarree had ze ook ja, mooi donker groenig-bruin :Y) Niet heel erg hoor, trouwens, geen spuitpoep oid.

En voor zover ik weet heeft ze alle placenta's opgegeten, ze was zo snel met eten dat ik ze niet eens allemaal heb gezien/geteld. Alleen de eerste zag ik duidelijk (toen was ze nog een beetje beduusd van de geboorte) en die heeft ze daarna direct opgegeten. De rest heb ik niet eens gezien, want op het moment dat ik de pup aanpakte om schoon te maken zat Nori al driftig te likken en de vliezen/placenta rechtstreeks vanuit de uitgang naar binnen te slobberen :Y) Dus ja, hopelijk zijn ze er wel allemaal uit nu aangezien ik ook geen extra oxytocine heb laten spuiten na de bevalling... /neuroot :@ Waar merk je het aan als er nog viezigheid achter is gebleven? Stijging van de temperatuur? Welke soort/kleur uitvloeiing zou ze dan krijgen?

Haar eetlust is nu ook nog niet je-van-het, ik moet haar echt motiveren om te eten (wie had dat ooit gedacht :') ) door de andere honden voor haar neus te voeren, dan eet ze wel wat. Scheelt dat ze de KVV zo naar binnen kan slokken, kauwen is niet eens echt nodig.

En nog even mijn eerdere vraag in de herhaling, nu je er toch bent :@ Zou het nut hebben om calciumpillen bij te geven? Want omdat ik me toch ondanks alles nog steeds een klein beetje zorgen maak als ze piept en zenuwachtig doet, en omdat ik dan misschien het gevoel los kan laten dat dat gedrag veroorzaakt wordt door een calcium tekort :@ Of heeft dat ook mogelijke nadelen?
"If cats looked like frogs we'd realize what nasty, cruel little bastards they are." ~ Terry Pratchett.
Kom eens kijken F&F / Op de Beestenboerderij, Deel III!
  donderdag 21 mei 2015 @ 17:32:47 #256
79166 Qwea
#teampindakaas #viesdik
pi_152827061
Hoest met Boris? :+
-||||-----||||- Iron and me, we're meant to be -||||-----||||-
pi_152827960
quote:
14s.gif Op donderdag 21 mei 2015 17:32 schreef Qwea het volgende:
Hoest met Boris? :+
Ik heb net je zus aan de lijn gehad, toevallig :P

Gaat goed met alle puppy's! En heb Valerie's advies opgevolgd en een geheime FB groep aangemaakt voor alle mensen die een pup krijgen. We zijn nu nog in het proces van mensen bellen (mijn man belt), en als we mensen gesproken hebben voeg ik ze toe op FB. Dan kunnen we daar foto's delen en afspraken maken voor het kraambezoek enzo. En t.z.t. hopelijk eindelijk de puppycam link plaatsen.

We hebben vandaag ook de geboorteaangifte voor de Raad van Beheer op de bus gegooid, de stamboomnamen zijn dus ook bekend. Voor de geïnteresseerden, de pups gaan heten:

Reutjes:
Enter the Lab A New Way To Walk
Enter the Lab Dance Myself To Sleep
Enter the Lab Monster in the Mirror
Enter the Lab The Colour of Me

Teefjes:
Enter the Lab Happy Thoughts
Enter the Lab Sunny Day
Enter the Lab Everybody's Song
Enter the Lab C is for Cookie <-- voor een bruin teefje dat we zelf houden, roepnaam Cookie. Moeilijkheidje hierbij is dat we met een week of 5 de naam al aan de pup moeten koppelen, en dan weet ik waarschijnlijk nog niet zeker welke van de twee we gaan houden :')

In goed overleg met mijn man hebben we bovenstaande namen gekozen, hij vond het sesamstraat-liedjes thema toch wel een goed idee, dus daar is het bij gebleven. Het zijn allemaal liedjes van de Amerikaanse Sesamstraat, waar we het laatste jaar regelmatig naar geluisterd hebben. Needless to say, de mensen mogen allemaal zelf een roepnaam voor hun pup bedenken. Zoals bv Boris :P
"If cats looked like frogs we'd realize what nasty, cruel little bastards they are." ~ Terry Pratchett.
Kom eens kijken F&F / Op de Beestenboerderij, Deel III!
pi_152828471
quote:
0s.gif Op donderdag 21 mei 2015 18:05 schreef Miss_Isis het volgende:

[..]

Ik heb net je zus aan de lijn gehad, toevallig :P

Gaat goed met alle puppy's! En heb Valerie's advies opgevolgd en een geheime FB groep aangemaakt voor alle mensen die een pup krijgen. We zijn nu nog in het proces van mensen bellen (mijn man belt), en als we mensen gesproken hebben voeg ik ze toe op FB. Dan kunnen we daar foto's delen en afspraken maken voor het kraambezoek enzo. En t.z.t. hopelijk eindelijk de puppycam link plaatsen.

We hebben vandaag ook de geboorteaangifte voor de Raad van Beheer op de bus gegooid, de stamboomnamen zijn dus ook bekend. Voor de geïnteresseerden, de pups gaan heten:

Reutjes:
Enter the Lab A New Way To Walk
Enter the Lab Dance Myself To Sleep
Enter the Lab Monster in the Mirror
Enter the Lab The Colour of Me

Teefjes:
Enter the Lab Happy Thoughts
Enter the Lab Sunny Day
Enter the Lab Everybody's Song
Enter the Lab C is for Cookie <-- voor een bruin teefje dat we zelf houden, roepnaam Cookie. Moeilijkheidje hierbij is dat we met een week of 5 de naam al aan de pup moeten koppelen, en dan weet ik waarschijnlijk nog niet zeker welke van de twee we gaan houden :')

In goed overleg met mijn man hebben we bovenstaande namen gekozen, hij vond het sesamstraat-liedjes thema toch wel een goed idee, dus daar is het bij gebleven. Het zijn allemaal liedjes van de Amerikaanse Sesamstraat, waar we het laatste jaar regelmatig naar geluisterd hebben. Needless to say, de mensen mogen allemaal zelf een roepnaam voor hun pup bedenken. Zoals bv Boris :P
onze kat heet 'Love is unstoppable'

:')

Ik vind de namen leuk ^O^ En het thema ook. Je hebt er echt n verhaal bij :Y
compact en kleverig.
pi_152829745
quote:
1s.gif Op donderdag 21 mei 2015 18:25 schreef JaniesBrownie het volgende:

[..]

onze kat heet 'Love is unstoppable'

:')

Ik vind de namen leuk ^O^ En het thema ook. Je hebt er echt n verhaal bij :Y
Ja, er zit wel een gedachte achter :Y Mijn man vond dat het thema moest passen bij hoe ons leven op dit moment is. Vandaar de sesamstraat liedjes, want daar is dochter van 2 groot fan van en die hoorden we dus zeer regelmatig op youtube :)
"If cats looked like frogs we'd realize what nasty, cruel little bastards they are." ~ Terry Pratchett.
Kom eens kijken F&F / Op de Beestenboerderij, Deel III!
pi_152829798
Leuke associatie! Ik ben er niet helemaal in thuis, hoe zit dat nu met rasnamen, kennelnamen, roepnamen etc?
Op donderdag 21 juli 2011 23:08 schreef Loveless85 het volgende:
Dan heb je safe = condoom
Double dutch = condoom en pil
quadruple Cat = pil, MAP, condoom, castratie, prikpil, spiraaltje, zaaddodende pasta en voor het jodelen de bergen uit
  donderdag 21 mei 2015 @ 19:07:30 #261
176471 oh-oh
Sure...fine...whatever...
pi_152829836
Leuk, leuke prefix ook!
Op dinsdag 20 december 2011 03:07 schreef minthy het volgende:
Zelfs ik zou oh-oh doen, alleen al op basis van haar postgedrag en ui O+
'Outside of a dog, a book is man's best friend. Inside of a dog it's too dark to read.'
( Groucho Marx )
pi_152830039
quote:
0s.gif Op donderdag 21 mei 2015 19:04 schreef Miss_Isis het volgende:

[..]

Ja, er zit wel een gedachte achter :Y Mijn man vond dat het thema moest passen bij hoe ons leven op dit moment is. Vandaar de sesamstraat liedjes, want daar is dochter van 2 groot fan van en die hoorden we dus zeer regelmatig op youtube :)
dat vind ik ook n leuke gedachte van je man :Y

leuk als de namen mee evolueren met je leven. Straks kijkt ze my little pony, Twilight, of X-men ofzo :7
Of jullie hebben een liefde voor Duitse crimi's ontwikkeld 8-)

Nee, dat is n grapje, ik vind het oprecht heel leuk om het op die manier te laten ontwikkelen ^O^

[ Bericht 0% gewijzigd door JaniesBrownie op 21-05-2015 19:28:34 ]
compact en kleverig.
  donderdag 21 mei 2015 @ 19:13:57 #263
176471 oh-oh
Sure...fine...whatever...
pi_152830075
Je hebt de kennelnaam ( in dit geval de prefix, Enter the lab ) en dan de stamboomnaam. In totaal mag dat dertig letters zijn, ex. spaties :) Roepnaam staat niet op de officiële papieren, die komt meestal later.
Bij Billy is de kennelnaam een suffix, die komt na de stamboomnaam.
Op dinsdag 20 december 2011 03:07 schreef minthy het volgende:
Zelfs ik zou oh-oh doen, alleen al op basis van haar postgedrag en ui O+
'Outside of a dog, a book is man's best friend. Inside of a dog it's too dark to read.'
( Groucho Marx )
pi_152830259
quote:
0s.gif Op donderdag 21 mei 2015 19:07 schreef oh-oh het volgende:
Leuk, leuke prefix ook!
Oh ja, kut :') Daahaag, anonimiteit :+ :')

Maar, dus, ja. Dat is dus onze kennelnaam. Woordgrapje met onze plaatsnaam en met Laboratorium/Labrador :)

quote:
1s.gif Op donderdag 21 mei 2015 19:06 schreef Cat22 het volgende:
Leuke associatie! Ik ben er niet helemaal in thuis, hoe zit dat nu met rasnamen, kennelnamen, roepnamen etc?
Je hebt de kennelnaam (in ons geval dus 'Enter the Lab'), dat is een voor- of achtervoegsel (in ons geval een voorvoegsel) dat voor elke hond die wij gaan fokken altijd hetzelfde is. En het andere deel is de unieke naam van de hond (Annabel/Fikkie/Black Beauty/C is for Cookie, noem maar wat). En de roepnaam is gewoon de naam die mensen zelf bedenken voor hun hond (Max/Gizmo/Bowie/Boris/Nori, etc) :)

edit: wat oh-oh zegt, dus :+
"If cats looked like frogs we'd realize what nasty, cruel little bastards they are." ~ Terry Pratchett.
Kom eens kijken F&F / Op de Beestenboerderij, Deel III!
pi_152830541
Helder! ^O^
Op donderdag 21 juli 2011 23:08 schreef Loveless85 het volgende:
Dan heb je safe = condoom
Double dutch = condoom en pil
quadruple Cat = pil, MAP, condoom, castratie, prikpil, spiraaltje, zaaddodende pasta en voor het jodelen de bergen uit
  donderdag 21 mei 2015 @ 19:57:13 #266
79166 Qwea
#teampindakaas #viesdik
pi_152831681
:D geniaal :D
-||||-----||||- Iron and me, we're meant to be -||||-----||||-
pi_152834165
Supernamen! O+
J'ai vu un escarbot ivre!-Komupolapana
Het zijn de kleine dingen die het doen &lt;3
pi_152837279
Zo, alles weer schoon en de pups gewassen en gewogen, ze groeien nog steeds super goed O+ Allemaal zitten ze nu (ruim) boven de 400 gram, en we hebben er zelfs al 4 boven de 500 gram. Alle nageltjes zijn voor het eerst bijgeknipt (wat nog wel even een worsteling was) zodat ze Nori's tepels niet kapot krabben, en bijna alle pups zijn hun navelstreng inmiddels ook al kwijt.

En kiek tan:


Dit is misschien wel Enter the Lab C is for Cookie O+ De kleinste van alle pups, nu 414 gram. En zij of haar (eveneens bruine) zusje willen we graag houden O+
"If cats looked like frogs we'd realize what nasty, cruel little bastards they are." ~ Terry Pratchett.
Kom eens kijken F&F / Op de Beestenboerderij, Deel III!
pi_152837498
Ik zou ze gewoon allemaal houden O+ ;(
Tap tap tap
pi_152837662
quote:
0s.gif Op donderdag 21 mei 2015 21:56 schreef CherryLips het volgende:
Ik zou ze gewoon allemaal houden O+ ;(
Daar zou je wel van terug komen als je ziet hoeveel (schoonmaak-)werk het met zich mee brengt denk ik :+
"If cats looked like frogs we'd realize what nasty, cruel little bastards they are." ~ Terry Pratchett.
Kom eens kijken F&F / Op de Beestenboerderij, Deel III!
pi_152837792
Handjevol pupsel O+
Op donderdag 21 juli 2011 23:08 schreef Loveless85 het volgende:
Dan heb je safe = condoom
Double dutch = condoom en pil
quadruple Cat = pil, MAP, condoom, castratie, prikpil, spiraaltje, zaaddodende pasta en voor het jodelen de bergen uit
pi_152838445
quote:
0s.gif Op donderdag 21 mei 2015 21:59 schreef Miss_Isis het volgende:

[..]

Daar zou je wel van terug komen als je ziet hoeveel (schoonmaak-)werk het met zich mee brengt denk ik :+
Ik heb al niet eens tijd en ruimte voor 1 kleine hond :') :D
Maar het lijkt me ontzettend moeilijk om afstand te doen van die hummels.
Tap tap tap
  donderdag 21 mei 2015 @ 22:18:33 #273
79166 Qwea
#teampindakaas #viesdik
pi_152838829
Aaaaaahw!!!!! Bolletje wol!
-||||-----||||- Iron and me, we're meant to be -||||-----||||-
  donderdag 21 mei 2015 @ 22:22:00 #274
406821 verified  DigitaleDierenArts
Powered by Beaphar
pi_152839044
quote:
0s.gif Op donderdag 21 mei 2015 15:40 schreef Miss_Isis het volgende:
Stijging van de temperatuur? Welke soort/kleur uitvloeiing zou ze dan krijgen?
Stijging van de temperatuur. Uitvloeiing stinkend en bruin. Groen met placenta geur is gewoon normaal. Alle placenta's opeten van 8 pups = 100% garantie op diarree ;)

Calcium tekort bij een gezonde labrador kan echt niet. Alle extra calcium wat je haar ga geven poept zij gewoon uit (geen extra calcium aan de pups geven trouwens, want tot de leeftijd van +/- 1 jaar kunnen de darmen nog te veel aan calcium absorberen --> meer kans op OCD). Maar als je geruster wordt van haar calciumtabletten te geven doe je dat toch? (zoals ik al gezegd heb, poept zij te veel gewoon uit ;) )

Vrouwen krijgen ook geen extra oxytocine na de geboorte en gaat ook goed he. Nori's lichaam maakt nu haar eigen oxytocine elke keer als zij een pup hoort piepen of melk geeft.

Komt vast en zeker helemaal goed.
  donderdag 21 mei 2015 @ 22:22:38 #275
406821 verified  DigitaleDierenArts
Powered by Beaphar
pi_152839092
quote:
0s.gif Op donderdag 21 mei 2015 18:05 schreef Miss_Isis het volgende:
Reutjes:
Enter the Lab A New Way To Walk
Enter the Lab Dance Myself To Sleep
Enter the Lab Monster in the Mirror
Enter the Lab The Colour of Me

Teefjes:
Enter the Lab Happy Thoughts
Enter the Lab Sunny Day
Enter the Lab Everybody's Song
Enter the Lab C is for Cookie
Geniaal! _O_
SPOILER
Om spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
pi_152839781
quote:
0s.gif Op donderdag 21 mei 2015 19:18 schreef Miss_Isis het volgende:

Maar, dus, ja. Dat is dus onze kennelnaam. Woordgrapje met onze plaatsnaam en met Laboratorium/Labrador :)

Laat me raden: jullie wonen in Kerkrade _O-
  donderdag 21 mei 2015 @ 22:40:30 #277
79166 Qwea
#teampindakaas #viesdik
pi_152840038
quote:
0s.gif Op donderdag 21 mei 2015 22:22 schreef DigitaleDierenArts het volgende:

[..]

Geniaal! _O_
SPOILER
Om spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
Hahaha true story!!
-||||-----||||- Iron and me, we're meant to be -||||-----||||-
  donderdag 21 mei 2015 @ 22:41:43 #278
79166 Qwea
#teampindakaas #viesdik
pi_152840100
Toen Link hoorde dat hij een neefje kreeg was hij best enthousiast. Alhoewel hij liever een broertje had :+
-||||-----||||- Iron and me, we're meant to be -||||-----||||-
pi_152841130
Wat zijn ze toch lieeeeffff O+. Wat ziet Nori er al uit zo snel na de bevalling! *O*.
Duvel & Niels
pi_152841876
quote:
0s.gif Op donderdag 21 mei 2015 22:22 schreef DigitaleDierenArts het volgende:

[..]

Vrouwen krijgen ook geen extra oxytocine na de geboorte en gaat ook goed he. Nori's lichaam maakt nu haar eigen oxytocine elke keer als zij een pup hoort piepen of melk geeft.
Kleine correctie: bijna alle vrouwen krijgen een injectie oxytocine direct na de bevalling (bespoedigen uitdrijven van de placenta). En bij problemen met borstvoeding of kolven zijn er zat die neusspray oxytocine krijgen.
Professioneel gifmenger.
pi_152842982
Dan hoorde ik bij die weinige vrouwen :)
  vrijdag 22 mei 2015 @ 08:03:58 #282
235382 tombolafan
-Miauw-fan
pi_152845565
quote:
0s.gif Op vrijdag 22 mei 2015 00:01 schreef Sorella het volgende:
Dan hoorde ik bij die weinige vrouwen :)
+1
J'ai vu un escarbot ivre!-Komupolapana
Het zijn de kleine dingen die het doen &lt;3
  vrijdag 22 mei 2015 @ 09:00:59 #283
79166 Qwea
#teampindakaas #viesdik
pi_152846160
Hier ook even de vraag, vroeg Valerie ook al maar M_I weet dat vast ook... als Boris er is.. mag die dan als snack al als pup gedroogde runderhart? (Zelf gedroogt in de droogmachine)
-||||-----||||- Iron and me, we're meant to be -||||-----||||-
pi_152850936
quote:
0s.gif Op donderdag 21 mei 2015 22:22 schreef DigitaleDierenArts het volgende:

[..]

Stijging van de temperatuur. Uitvloeiing stinkend en bruin. Groen met placenta geur is gewoon normaal. Alle placenta's opeten van 8 pups = 100% garantie op diarree ;)
Uitvloeiing is nu wel bruin (met vleugje rood-achtig)

SPOILER
Om spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
Maar stinkt niet. Ruikt gewoon naar.. tja.. beetje bloed/vlees achtig? Niet rot, in ieder geval. Is de kleur dan alsnog een probleem? En kan haar lijf eventuele restjes zelf wegwerken oiv haar eigen oxytocine, of kunnen we verder nog iets doen ter ondersteuning? Temperatuur was gisteravond 39,3 en vanochtend 39,0, trouwens.

quote:
Calcium tekort bij een gezonde labrador kan echt niet. Alle extra calcium wat je haar ga geven poept zij gewoon uit (geen extra calcium aan de pups geven trouwens, want tot de leeftijd van +/- 1 jaar kunnen de darmen nog te veel aan calcium absorberen --> meer kans op OCD). Maar als je geruster wordt van haar calciumtabletten te geven doe je dat toch? (zoals ik al gezegd heb, poept zij te veel gewoon uit ;) )
Ok, nu ben ik dan toch echt gerustgesteld O+ Haar gedrag is ook al weer iets rustiger vandaag, minder pieperig en minder paniekerig. En nee, ik weet dat te veel calcium bij pups slecht is :Y

De puppy's krijgen wmb trouwens sowieso geen bijvoeding of ander extra spul, pas straks met 2 weken de eerste ontworming en dan met 3,5/4 weken of zo (beetje afhankelijk van wanneer ze er aan toe lijken te zijn, en hoe Nori het doet) KVV.

Wat is eigenlijk jouw standpunt hier over als DA en als (voormalig)fokker? Wanneer/hoe bijvoeren? De eigenaresse van B zei dat we vanaf 2 weken al een beetje KVV moesten geven waar heel even de kook over is geweest; met een vinger in het bekkie stoppen en dan elke dag meer/rauwer, om de teef te ontzien. Terwijl de fokster van Nori juist aanraadde om pas met 4 weken te starten met bijvoeren, en dan gewoon de pups direct zelf fijn gemaakt rauw vlees laten eten (zij BARFt). En in de tussentijd gewoon je teef onbeperkt blijven voeren zodat ze de melkvraag goed aan kan. Wat vindt jij?

quote:
Vrouwen krijgen ook geen extra oxytocine na de geboorte en gaat ook goed he. Nori's lichaam maakt nu haar eigen oxytocine elke keer als zij een pup hoort piepen of melk geeft.

Komt vast en zeker helemaal goed.
Ik denk ook wel dat het goed komt ja, maar blijft toch spannend he, zo'n eerste keer :P En ik kreeg btw wel oxytocine na de bevalling, is standaard de laatste jaren, om de placenta sneller te laten komen en eventuele fluxus tegen te helpen gaan.
quote:
0s.gif Op donderdag 21 mei 2015 22:22 schreef DigitaleDierenArts het volgende:

[..]

Geniaal! _O_
SPOILER
Om spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
:{

Daar heb ik geen ervaring mee :P

quote:
0s.gif Op donderdag 21 mei 2015 22:35 schreef Queller het volgende:

[..]

Laat me raden: jullie wonen in Kerkrade _O-
Goeie gok :+

quote:
14s.gif Op vrijdag 22 mei 2015 09:00 schreef Qwea het volgende:
Hier ook even de vraag, vroeg Valerie ook al maar M_I weet dat vast ook... als Boris er is.. mag die dan als snack al als pup gedroogde runderhart? (Zelf gedroogt in de droogmachine)
Lijkt me wel hoor, kan niet bedenken waarom niet? Zolang je geen kilo's voert maar gewoon af en toe een stukje als snoepje/beloning zou dat m.i. geen probleem moeten zijn. Alles wat je als onderdeel van een BARF-menu kan voeren aan vlees of orgaan lijkt me ook gedroogd prima. Als het maar niet teveel is, want dan zal hij er misschien wel van aan de diarree gaan (orgaanvlees laxeert). En het komt natuurlijk bij zijn dagelijkse portie aan calorieën op.
"If cats looked like frogs we'd realize what nasty, cruel little bastards they are." ~ Terry Pratchett.
Kom eens kijken F&F / Op de Beestenboerderij, Deel III!
pi_152851300
Pups doen het nog steeds goed (gelukkig), op de kleinste na (nu 450 gram) wegen ze allemaal boven de 500 gram nu. De grootste zelfs al 577 gram. Morgenochtend is de kleinste denk ik ook de 500 gram wel gepasseerd, als ze zo door blijft groeien als ze tot nu toe doet O+

Nog even een schattig plaatje van vanochtend, één van de twee bruine teefjes, deze met lichtroze bandje (die van de foto van gister was haar zusje met lichtblauw bandje):


En nog eentje, mijn dochtertje is gróót fan van de puupies en er (bijna letterlijk) niet bij weg te slaan. En als ze er dan eentje mag aaien en zelfs op schoot krijgt, is het helemaal tof natuurlijk:
SPOILER
Om spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
"If cats looked like frogs we'd realize what nasty, cruel little bastards they are." ~ Terry Pratchett.
Kom eens kijken F&F / Op de Beestenboerderij, Deel III!
pi_152851412
Wat een snoezen! O+
  vrijdag 22 mei 2015 @ 12:52:20 #287
6067 Turbomuis
Kruimeltjes zijn ook cake
pi_152851421
Ze zijn zoooo schetig! En dan te bedenken dat mij leenlogeerparttimehond Toby ietsje meer dan een jaar geleden ook zo was. Nu een lompe lobbes van net een jaar, bijna niet meer voor te stellen :)
I give myself very good advice
But I very seldom follow it
That explains the trouble that I'm always in
  vrijdag 22 mei 2015 @ 12:52:40 #288
79166 Qwea
#teampindakaas #viesdik
pi_152851436
AAAAH NORI OVER DIE BAK HEEN _O_
-||||-----||||- Iron and me, we're meant to be -||||-----||||-
  vrijdag 22 mei 2015 @ 12:57:04 #289
62419 CherryLips
chocoholic
pi_152851566
Het zijn net flexibele cavia's O+
Tap tap tap
pi_152852802
Kun je meer foto's spammen? :@ Zooo snoezig. Je dochter is trouwens ook een schatje zeg. O+
En wat groeien ze hard!! Nori heeft blijkbaar prima melk. Topmama. *O*
Professioneel gifmenger.
  vrijdag 22 mei 2015 @ 14:04:14 #291
406821 verified  DigitaleDierenArts
Powered by Beaphar
pi_152853781
quote:
0s.gif Op vrijdag 22 mei 2015 12:35 schreef Miss_Isis het volgende:
Temperatuur was gisteravond 39,3 en vanochtend 39,0, trouwens.
Maar zij ligt onder de warmtelamp en melkproductie geeft ook veel warmte af.
quote:
Ok, nu ben ik dan toch echt gerustgesteld Haar gedrag is ook al weer iets rustiger vandaag, minder pieperig en minder paniekerig. En nee, ik weet dat te veel calcium bij pups slecht is

De puppy's krijgen wmb trouwens sowieso geen bijvoeding of ander extra spul, pas straks met 2 weken de eerste ontworming en dan met 3,5/4 weken of zo (beetje afhankelijk van wanneer ze er aan toe lijken te zijn, en hoe Nori het doet) KVV.

Wat is eigenlijk jouw standpunt hier over als DA en als (voormalig)fokker? Wanneer/hoe bijvoeren? De eigenaresse van B zei dat we vanaf 2 weken al een beetje KVV moesten geven waar heel even de kook over is geweest; met een vinger in het bekkie stoppen en dan elke dag meer/rauwer, om de teef te ontzien. Terwijl de fokster van Nori juist aanraadde om pas met 4 weken te starten met bijvoeren, en dan gewoon de pups direct zelf fijn gemaakt rauw vlees laten eten (zij BARFt). En in de tussentijd gewoon je teef onbeperkt blijven voeren zodat ze de melkvraag goed aan kan. Wat vindt jij?
SPOILER
Om spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
Vanaf week 2 is wel erg vroeg. Meestal begin men met het bijvoeren in de week 3-4. De teef zit trouwens in de week 3 op haar top qua melkproductie en moet eigenlijk 3 x zo veel energie eten als normaal. Nou zijn de meeste NL honden verre van mager en kunnen prima een tijdje met minder energie doen.
KVV blancheren of niet? Tja... De waarheid (of jullie het wel of niet willen horen) dat KVV wel potentiele gevaarlijke bacterien bevat zoals Salmonella en E.coli. Met name KVV dat kip bevat. Dat komt eigenlijk door de manier waarop wij dieren houden in bioindustrie en door massaal manier van slachten (grote kans dat het vlees in contact komt met inhoud van darmen). Eieren van eigen kippen hebben bijv. ook minder kans op Salmonella dan eieren uit bioindustrie. Nou kan een volwassen hond in het algemeen prima tegen wat Salmonella. Omdat zij gezonde darmflora hebben, krijgt Salmonella geen kans op zich te hechten in de darmen (als er veel Salmonella in het vlees zit, dan helaas wel meer kans). Een pupsel of een jong kind hebben nog geen goed ontwikkelde immuunsysteem, dus daar kan Salmonella, Campylobacter, E.coli ed slechte bacterien wel wat meer schade aanrichten.

Even blancheren heeft niet zo veel zin, denk ik, want ook het binnenkant van een stuk KVV moet dan minimaal 70 graden hebben bereikt om Salmonella te doden. Dan heb je vrij gekookt vlees hoor. Of biologisch KVV vrij is van ziektekiemen, durf ik niet te zeggen. Er is geen enkele controle op ziektekiemen in KVV. Brokjes en blikvoer worden wel gecontroleerd en mogen geen pathogene ziektekiem en max. zoveel andere kiemen bevatten. Het beste is eigenlijk biologisch vlees voor mensenconsumptie kopen en zelf gehakt van maken. En voorlopig geen kip geven of eigen kippen slachten.
pi_152854826
quote:
0s.gif Op vrijdag 22 mei 2015 14:04 schreef DigitaleDierenArts het volgende:

[..]

Maar zij ligt onder de warmtelamp en melkproductie geeft ook veel warmte af.
Daarnet weer even getemperatuurd toen ze een kwartiertje buiten de kist had gelegen, toen had ze 38,8.

quote:
[..]

SPOILER
Om spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
Ik zal het doorgeven aan haar :P Ik heb zelfs foto's van Nori in het nest dat ze met (uiteraard rauwe) kippendrumsticks aan het slepen waren als voermoment :Y) Maar voorgekauwd of niet, de pups zijn er gelukkig wel groot op geworden (en in goede conditie ook, Nori woog ruim 7 kilo toen we haar met 8 weken kregen).

quote:
Vanaf week 2 is wel erg vroeg. Meestal begin men met het bijvoeren in de week 3-4. De teef zit trouwens in de week 3 op haar top qua melkproductie en moet eigenlijk 3 x zo veel energie eten als normaal. Nou zijn de meeste NL honden verre van mager en kunnen prima een tijdje met minder energie doen.
Mij leek 2 weken ook erg vroeg, ik heb het idee dat dan (net als bij jonge mensenbaby's) de darmen daar misschien ook nog niet klaar voor zijn? De fokster van Nori doet vanaf 4 weken ivm dat ze dan een kleiner risico op allergie zouden hebben. Weet jij daar ook iets van?

quote:
KVV blancheren of niet? Tja... De waarheid (of jullie het wel of niet willen horen) dat KVV wel potentiele gevaarlijke bacterien bevat zoals Salmonella en E.coli. Met name KVV dat kip bevat. Dat komt eigenlijk door de manier waarop wij dieren houden in bioindustrie en door massaal manier van slachten (grote kans dat het vlees in contact komt met inhoud van darmen). Eieren van eigen kippen hebben bijv. ook minder kans op Salmonella dan eieren uit bioindustrie. Nou kan een volwassen hond in het algemeen prima tegen wat Salmonella. Omdat zij gezonde darmflora hebben, krijgt Salmonella geen kans op zich te hechten in de darmen (als er veel Salmonella in het vlees zit, dan helaas wel meer kans). Een pupsel of een jong kind hebben nog geen goed ontwikkelde immuunsysteem, dus daar kan Salmonella, Campylobacter, E.coli ed slechte bacterien wel wat meer schade aanrichten.
Komt dat vaak voor, pups van een week of 3/4/5 (nog in het nest, zeg maar) met een salmonella- of soortgelijke infectie? Ik weet dat KVV bacteriën bevat, net als elk rauw vlees, maar gek genoeg maak ik me daar dan weer totaal geen zorgen over. Zou ik dat wel moeten doen? Ik heb ook eerlijk gezegd nog nooit gehoord van fokkers met een puppy of volwassen hond die ziek is geworden van KVV, ik hoor van mensen alleen maar positieve verhalen er over. Dus vandaar misschien dat ik daar dan weer minder onzeker over ben.

quote:
Even blancheren heeft niet zo veel zin, denk ik, want ook het binnenkant van een stuk KVV moet dan minimaal 70 graden hebben bereikt om Salmonella te doden. Dan heb je vrij gekookt vlees hoor. Of biologisch KVV vrij is van ziektekiemen, durf ik niet te zeggen. Er is geen enkele controle op ziektekiemen in KVV. Brokjes en blikvoer worden wel gecontroleerd en mogen geen pathogene ziektekiem en max. zoveel andere kiemen bevatten. Het beste is eigenlijk biologisch vlees voor mensenconsumptie kopen en zelf gehakt van maken. En voorlopig geen kip geven of eigen kippen slachten.
Dat blancheren deed ze ook alleen voor de pups met 2 weken, misschien ook voor de verteerbaarheid, omdat ze dan nog zo klein zijn? Daarna (vanaf 3 wk of zo) krijgen ze gewoon rauwe KVV.

Zelf neig ik naar de pups zelf uit laten proberen, gewoon wat neerzetten en kijken of ze er aan toe zijn. Ik vind het niet zo'n fijn idee om ze voer in hun bekje te gaan stoppen en zo. Ik heb het idee dat ze, als ze niet uit zichzelf gaan proeven, er nog niet 'klaar' voor zijn en je dat niet moet forceren.
"If cats looked like frogs we'd realize what nasty, cruel little bastards they are." ~ Terry Pratchett.
Kom eens kijken F&F / Op de Beestenboerderij, Deel III!
pi_152854907
Oh, en vanavond zal ik m'n best doen weer wat foto's te maken. Het is alleen moeilijk ze een beetje leuk op de foto te zetten, het zijn een beetje vormloze bruine en zwarte klompjes nog :+ Maar ik wil toch van elke pup afzonderlijk een soort portretfoto'tje proberen te maken (en dan elke week herhalen, tot ze weg gaan) dus als dat lukt zal ik die vanavond proberen te posten :Y
"If cats looked like frogs we'd realize what nasty, cruel little bastards they are." ~ Terry Pratchett.
Kom eens kijken F&F / Op de Beestenboerderij, Deel III!
  vrijdag 22 mei 2015 @ 14:51:07 #294
142400 RedFever007
Schoenbekooievaar beste ooieva
pi_152854965
Wat een vreemde namen :') :D Waar is de tijd van Fikkie, Loebas en Whisky gebleven ;(

Maar lief hoor *;

[ Bericht 11% gewijzigd door RedFever007 op 22-05-2015 15:04:39 ]
pi_152856515
Toch wel een feel good topic met die über schattige foto's! Wauw!

meer meer meer :+

En die foto met je dochter en Nori die over de bak hangt om te kijken O+ .
pi_152858130
quote:
0s.gif Op vrijdag 22 mei 2015 12:48 schreef Miss_Isis het volgende:
Pups doen het nog steeds goed (gelukkig), op de kleinste na (nu 450 gram) wegen ze allemaal boven de 500 gram nu. De grootste zelfs al 577 gram. Morgenochtend is de kleinste denk ik ook de 500 gram wel gepasseerd, als ze zo door blijft groeien als ze tot nu toe doet O+

Nog even een schattig plaatje van vanochtend, één van de twee bruine teefjes, deze met lichtroze bandje (die van de foto van gister was haar zusje met lichtblauw bandje):
[ link | afbeelding ]

En nog eentje, mijn dochtertje is gróót fan van de puupies en er (bijna letterlijk) niet bij weg te slaan. En als ze er dan eentje mag aaien en zelfs op schoot krijgt, is het helemaal tof natuurlijk:
SPOILER
Om spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
O+ O+

Vriendlief wilde weten wanneer de oogjes opengaan?

En wat heerlijk om te lezen dat alles zo goed en makkelijk gaat! Hoe is Nori vandaag? Heeft ze nog meer moederinstincten gevonden? ;)

En die foto van je dochter is inderdaad ook erg schattig. Nori houdt het goed in de gaten zo te zien :D
pi_152859032
quote:
0s.gif Op vrijdag 22 mei 2015 12:57 schreef CherryLips het volgende:
Het zijn net flexibele cavia's O+
_O-

Heel schetig Miss_Isis, zowel de doggies als je dochter O+
  vrijdag 22 mei 2015 @ 17:21:21 #298
286949 Thinkk-Pinkk
Tickety-boo
pi_152859103
quote:
10s.gif Op vrijdag 22 mei 2015 14:51 schreef RedFever007 het volgende:
Wat een vreemde namen :') :D Waar is de tijd van Fikkie, Loebas en Whisky gebleven ;(

Maar lief hoor *;
Dit zijn de stamboom namen :) las ergens dat er al een Boris tussen zit dus het komt vast wel goed met die namen.

Ennuh Loebes is veel leuker dan Loebas :P
I solemnly swear i'm up to no good
pi_152859843
Nog 3 posts, dus zal zo even een nieuwe openen met de foto's die ik net gemaakt heb :)
"If cats looked like frogs we'd realize what nasty, cruel little bastards they are." ~ Terry Pratchett.
Kom eens kijken F&F / Op de Beestenboerderij, Deel III!
pi_152859877
quote:
10s.gif Op vrijdag 22 mei 2015 14:51 schreef RedFever007 het volgende:
Wat een vreemde namen :') :D Waar is de tijd van Fikkie, Loebas en Whisky gebleven ;(

Maar lief hoor *;
Mensen mogen ze zelf best Fikkie, Loebas of Whiskey noemen hoor, geen probleem. Dat is zelfs de bedoeling :) Maar op de stamboom hoort een officiële naam, en dat is vaak iets aparter/bijzonderder. Alleen dus niet zo geschikt om te roepen in het bos :P
"If cats looked like frogs we'd realize what nasty, cruel little bastards they are." ~ Terry Pratchett.
Kom eens kijken F&F / Op de Beestenboerderij, Deel III!
abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
Forum Opties
Forumhop:
Hop naar:
(afkorting, bv 'KLB')