Ik ga het boek straks kopen en ik heb begrepen dat anderen dat wat later doen. Even hier melden als je het hebt? Bibliotheek kan wat langer duren, gezien die AKO-literatuur prijs...dan heb je kans dat het boek voor de komende tijd is gereserveerd.
Wie doen al mee? Kiegie, Lois, Graz en ik gaan het boek nog kopen. Bixister is er mee bezig, Sunchaser kon er niet door komen en Yvonne, tsja.. die heeft het geloof ik al gelezen.
[Dit bericht is gewijzigd door Isabeau op 01-11-2000 12:39]
het leest behoorlijk makkelijk (vind ik); ik heb 't al bijna uit (ben afgelopen weekend pas begonnen).
quote:hmm, die lees je toch wel op een middagje uit?
Op 01 november 2000 15:02 schreef Lois het volgende:
Ik heb hem net gekocht! nog even het boek uitlezen waar ik nu mee bezig ben ( de kathedraal) maar dan begin ik.
ik weet alleen dat "brieven aan mijn schoorsteenveger" herhaaldelijk als idee voor een nieuw boek opduikt in 't "Lege Vat"-verhaal van Robert Lehmann.
maar jij bedoelt waarschijnlijk iets interactiefs op de site? sorry heb ik nog niet gekeken/geen tijd voor.
erg mooi gemaakt, die site!!
quote:je kunt de brieven slepen, heel grappig gemaakt deze site
Op 02 november 2000 13:03 schreef sataN het volgende:
Dat had ik ook al gezien idd, maar ik dacht dat je de brieven die anderen hadden geschreven ook kon lezen, en die kon ik niet vinden!
mag ik zeker wel even de mening van mensen vragen over "de heilige Antonio"? Ik was namelijk laaiend enthousiast toen ik dat gelezen had, met name over de manier van schrijven, de stijl. En over hoe knap Grunberg bij mij een bepaalde stemming op kon roepen, dat lukt niet veel schrijvers.
Toen ik het er met iemand over had zei die dat het boek destijds in de pers enorm is afgekraakt. Klopt dat? En wat vinden jullie van het boek? Heb ik zo'n rare smaak?
(later meer over de inhoud van die sfeer/stemming en waarom ik dat zo'n leuke ervaring vind; lees 't nou eerst maar uit )
Af en toe zitten er leuke zinnen in, van die pakkende zinnen die in je hoofd blijven. Wel bitter, maar ook wel mooi om te lezen.
quote:"En we besloten dat we wilde beesten waren die het leven zouden verscheuren in plaats van door het leven verscheurd te worden"
Op 05 november 2000 14:55 schreef Isabeau het volgende:
van die pakkende zinnen die in je hoofd blijven. Wel bitter, maar ook wel mooi om te lezen.
(niet uit Fantoompijn, maar wel een pakkende zin)
"zeg eens eerlijk," vroeg ik, "hoeveel mannen heb jij al impotent gemaakt?" (p.225)
Bieb in Heerlen heeft het boek nu niet en zal het ook heel lang niet hebben want het is gereserveerd tot weet ik niet waar ergens in volgend jaar en bij de V&D in Heerlen was het uitverkocht. ik had geen tijd om naar de Wijnants (boekhandel) te gaan. kan ik ook maar beter niet doen want anders is mijn nieuwe pc nog verder weg . dus helaas ik kan niet meelezen deze keer
Afgekraakt? Niet door mij dus!
Zit zo'n beetje op de helft op dit moment, nog ff
Volgende keer beter.
quote:ik snap wat je bedoelt, en denk dat dat idd in 't algemeen is wat je als lezer zoekt: je kunnen identificeren met de hoofpersoon (en het is dan fijn als ie een mooie persoonlijkheid heeft natuurlijk). er zijn een paar boeken (bijvoorbeeld die van E. Annie Proulx; en ook bij 'Gewassen vlees' van Thomas Rosenboom had ik dat) waarin dat heel moeilijk is, maar die juist daardoor - vind ik - heel verrassend werken.
Op 09 november 2000 23:01 schreef Isabeau het volgende:
Ik heb 'm bijna uit. Ik weet al waarom het zo rot leest: ik mag die Mehlman gewoon helemaal niet.
leuk discussiepunt. want: moet dat dan? moet je de hoofdpersoon aardig vinden? is 't niet juist leuk om je voor een keertje in 'n heel anders - en in dit geval lekker kwaadaardig - persoon te verplaatsen?
ik mocht die Mehlman trouwens op een gegeven moment juist wel, ondanks z'n lompe gedrag.
Het wordt pas moeilijk als de hoofdpersoon een zeiker is. Maar kweenie of dat het geval is hiero, want ik doe niet mee.
* Kiegie kan het toch niet laten om éven wat te zeggen.
* Kiegie gaat maar weer es aan de slag.
Ik kom er niet doorheen, niet omdat het moeilijk is ofzo, maar omdat ik op geen manier "in" het boek kom, dit gaat lang duren.
Ik ben nu ongeveer op de helft en grijp iedere gelegenheid aan om iets anders tussendoor te lezen.
Zijn er al mensen met ook deze ervaring?
Het boek belandt op de stapel niet doorheen te komen boeken.
De hoofdpersoon gaat me zo tegen staan met z'n gezeur.
Een nare hoofdpersoon kan als het goed geschreven is alleen maar stimuleren tot het uitlezen van een boek.
Deze hoofdpersoon EN de schrijver die me dit aan doen hebben het voor elkaar om me zo te vervelen dat ik het opgeef.
Ik ben nu wel benieuwd naar de mensen die het ook gelezen hebben, hoe vonden jullie het?
maar de nog ongelezen boeken lonkten ook om 't hardst en die hebben gewonnen. nou ja, eentje dan.
Heeft iedereen het boek nu gelezen? (tenminste de mensen die mee wilden doen met de discussie)
En voor de mensen die het boek maar zo zo vonden: in dit topic http://www.fokforum.nl/showtopic/22767 staan wat recensies en die maken het boek ineens een stuk interessanter
[Dit bericht is gewijzigd door Isabeau op 16-11-2000 10:35]
quote:hmmm.... daar laat jij je door beïnvloeden?
Op 16 november 2000 10:28 schreef Isabeau het volgende:
En voor de mensen die het boek maar zo zo vonden: in dit topic http://www.fokforum.nl/showtopic/22767 staan wat recensies en die maken het boek ineens een stuk interessanter
't Was een soort van zoektocht naar 'normale' emoties, die ik uiteindelijk alleen bij mezelf vond. Bovendien vond ik het heel erg oke, dat de afstand tussen mijzelf en de hoofdpersoon het hele boek door bewaard bleef en ik toch echt 'in' het boek zit. Zonder sympathie, zonder medeleven, zonder herkenning whatsoever was ik toch hooked.
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |