abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
  maandag 11 mei 2015 @ 10:00:06 #205
180073 superniger
90+3 Ramos
pi_152482537
Stone men _O_
Valyria _O_
Stannis als grammar nazi. _O_

[ Bericht 28% gewijzigd door superniger op 11-05-2015 10:25:18 ]
Op woensdag 9 november 2016 06:02 schreef Anonymousz het volgende:
#superniger2020
pi_152484190
Naarmate het seizoen vordert wijkt het verhaal meer en meer af van de boeken. De locaties en gebeurtenissen lijken nog overeen te stemmen, maar de personages zijn toch significant anders.

Als lezer zou je je al kunnen voorbereiden dat de 2 volgende seizoenen weinig feeling hebben met de boeken die nog niet zijn uitgebracht als het pad nu al sterk afwijkt. Persoonlijk ben ik niet zo te vinden voor de wijzigingen van D&D in dit seizoen. Sommige wijzigingen vind ik redelijk zinloos en storend en het wordt steeds moeilijker om het telkens te steken op "te veel karakters in de boeken dus minder op het scherm".

Misschien valt het geheel nog mee, maar ik vind het niveau toch wat inzakken.
pi_152485206
Ik hoop echt dat ze op een of andere manier Lord Manderly nog in het verhaal betrekken, maar het ziet er niet echt naar uit.
  maandag 11 mei 2015 @ 12:46:10 #208
337625 Timwonnacott
Te kritisch
pi_152486777
Ook geen superfan van de aanpassingen nee. Snap het wel, maar verhaal loopt van vreemd zo met al die ontbrekende verhaallijnen. Wat er (neem aan zelf bedacht) bij komt is toch lang niet zo sterk.

Maar ach, dat maakt de boeken des te leuker straks.
  maandag 11 mei 2015 @ 13:08:23 #209
112386 avotar
P0werd by Black Coffee
pi_152487350
quote:
0s.gif Op maandag 11 mei 2015 11:54 schreef Dale__Cooper het volgende:
Lord Manderly
Ja, waarbij ze het verhaal zo veranderen dat hij Davos ook daadwerkelijk
SPOILER
Om spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
.... we kunnen hopen. Wat dat aangaat hebben ze naar mijn mening Davos perfect gecast. Ik vind hem net zo slaapverwekkend als in de boeken :P

Maar ik hoop ook op de mannen van de Reach, al was het alleen maar om te zien hoe ze in Winterfell wat gaan doen, zeker nu Sansa er zit en Lord Manderly toch een van de bannermen van Ned Stark was.
The North remembers.... :)
"Arrogance has to be earned. Tell me what you've done to earn yours." - House MD
"Dear life, when I asked whether or not my day could get any worse, it was meant as a rethorical question, not a challenge!"
pi_152487997
Het wordt toch erg moeilijk om Manderly er nog in te persen. Ik zie Sansa gewoon wegrennen, waarbij heel die trip naar Winterfell wat nutteloos is uiteraard. Dan kunnen ze weer aanknopen bij Stannis die het beleg op Winterfell voorbereidt.

Voor allerlei romances zonder enig belang is er uiteraard wel tijd, interacties tussen Missandei en Grey Worm of Gilly en Samwell die leuk zijn maar qua plot niet veel voortgang bieden.
  maandag 11 mei 2015 @ 15:07:25 #211
112386 avotar
P0werd by Black Coffee
pi_152490573
Gilly en Sam waren ook in de boeken natuurlijk wel bij elkaar. Volgens mij ging ze ook mee richting Kings Landing.
"Arrogance has to be earned. Tell me what you've done to earn yours." - House MD
"Dear life, when I asked whether or not my day could get any worse, it was meant as a rethorical question, not a challenge!"
pi_152491934
quote:
0s.gif Op maandag 11 mei 2015 15:07 schreef avotar het volgende:
Gilly en Sam waren ook in de boeken natuurlijk wel bij elkaar. Volgens mij ging ze ook mee richting Kings Landing.
Dat klopt en die verhaallijn komt er wel, richting Oldtown. Maar desondanks zie je veel interactie met Gilly en is daarvoor zijn belangrijke rol in de verkiezing van Jon Snow opgeofferd. De verhaallijn kon toch anders ingevuld worden.
  maandag 11 mei 2015 @ 16:55:58 #213
78964 Luuksor
[ Curacao ]
pi_152494188
Ja, die hele Grey Worm / Missandei shit mag weg.. Maaar, Jorah Mormont als Jon Connington? Zou betekenen dat in het boek fAegon toch niet zo belangrijk was en een manier om Connington naar Westeros te brengen als exiled lord, liggen toch wel parallellen met Mormont.. Ben benieuwd!
pi_152494884
Mss dat Aegon een originele dood sterft in de boeken maar zelf niets betekent, meer een plot driver dan iets anders.

Natuurlijk kan hij nog als een deus ex machina verschijnen op een ongewenst moment in het volgende seizoen, maar ik denk ook dat zijn belang klein of onbestaande is.
pi_152500824
In de boeken zeggen ze toch ook dat die Aegon roekeloos is?
Zou best kunnen dat GRRM hem gewoon dood laat gaan bij zijn volgende veldslag.
Vind de serie wel een stuk minder tot nu toe dit seizoen.
Moet trouwens zeggen dat ze in de serie Stannis wel echt véél beter afbeelden dan in de boeken, hier gun ik hem wel dat hij de Boltons aanpakt. Maar hij zal wel verliezen denk ik.
  maandag 11 mei 2015 @ 20:15:03 #216
253447 Ethanolic
TOUCH UR FUKIN CHEST BRAH
pi_152500966
Stannis gaat niet verliezen.

We hebben het hier over the Mannis.
Deathlift or Die.
  maandag 11 mei 2015 @ 20:43:54 #217
28033 Pek
je moet wat
pi_152502061
quote:
0s.gif Op maandag 11 mei 2015 20:15 schreef Ethanolic het volgende:
Stannis gaat niet verliezen.

We hebben het hier over the Mannis.
Drogon eet hem als ontbijt :{w _O_

The difference between the three Abrahamic religions:
- Christianity mumbling to the ceiling,
- Judaism mumbling to the wall,
- Islam mumbling to the floor.
  maandag 11 mei 2015 @ 20:51:36 #218
253447 Ethanolic
TOUCH UR FUKIN CHEST BRAH
pi_152502452
quote:
10s.gif Op maandag 11 mei 2015 20:43 schreef Pek het volgende:

[..]

Drogon eet hem als ontbijt :{w _O_

[ afbeelding ]
Stannis the Mannis zal Drogon berijden.
Deathlift or Die.
pi_152502494
quote:
0s.gif Op vrijdag 8 mei 2015 20:35 schreef ems. het volgende:
Dat viel toch wel mee toch? Ik vond Renly, afgezien van de ietwat overdreven nadruk op z'n gayheid, tamelijk accuraat neergezet zoals ik me ongeveer herinner van het boek. Loras in de eerste instantie ook, maar nu is het echt zo'n "gay omdat dat actueel is"-gay.
In de serie zijn twee van zijn langste scene's: de Loras schaamtstreek-scheerscene, waar hij zowel als kleinzerig als onder de duim van Loras wordt neergezet. De andere scene is de Margaery ik ben doodsbang voor vagina's en kan geen zinnig woord meer uitbrengen scene.

In de boeken is hij een soort jonge Robert, maar iets verfijnder: groot, knap, charismatisch, mannelijk etc.. Bijvoorbeeld de scene dat hij Joffrey uitlacht omdat hij door Arya is ontwapend of de scene's met Catlyn als hij de zelfverzekerde hoffelijkheid zelve is.

Over de serie/aflevering: hij bleeft leuk, sterk gespeeld en sterk geschoten. Wat ze met de verhaallijn doen ben ik minder een fan van. Ik snap dat ze moeten inkorten en dingen moeten samen voegen, maar als ik de magere kwaliteit van de show-only verhaallijnen zie denk ik dat het beter had gekund.

Grammar Nazi Stannis :D .
  maandag 11 mei 2015 @ 21:22:10 #220
383398 Kyubey
Genesis 19:26
pi_152503941
Ach, de boeken waren vanaf deel 4 ook een stuk slechter, ik vergeef het hen.
Helemaal super.
pi_152504138
Niet echt mee eens en dan nog is er een verschil met slechter en Grey Wurm/Missandei. :P
  maandag 11 mei 2015 @ 22:04:15 #222
28033 Pek
je moet wat
pi_152506292
quote:
14s.gif Op maandag 11 mei 2015 20:51 schreef Ethanolic het volgende:

[..]

Stannis the Mannis zal Drogon berijden.

:P
The difference between the three Abrahamic religions:
- Christianity mumbling to the ceiling,
- Judaism mumbling to the wall,
- Islam mumbling to the floor.
pi_152506631
Wel jammer dat ze Dany zo makkelijk met Hizdahr laten trouwen, dat wilde ze eigenlijk helemaal niet in de boeken.
pi_152507918
quote:
0s.gif Op maandag 11 mei 2015 22:11 schreef Funzel het volgende:
Wel jammer dat ze Dany zo makkelijk met Hizdahr laten trouwen, dat wilde ze eigenlijk helemaal niet in de boeken.
Hier toch ook niet. Ze laat hem na haar huwelijksaanzoek gewoon op de grond achter in een of andere kerker.
pi_152508374
Laatste boek is alweer zo lang geleden. ;(
Zonder een lange intro zou ik het volgende boek niet eens kunnen lezen zonder me continu af te vragen wat er ook alweer gebeurd was.

Ik geniet nu gewoon van de serie en accepteer de wijzigingen zonder naar het boek te kijken. Mijn favoriete karakters zitten er nog steeds in (Arya, Sansa, Tyrion, Cercei).

Ik hoop alleen dat Daenerys niet te lang in Mereen blijft hangen. Die oorlog daar trekt me niet zo, lijkt erop dat ze daar alleen maar zit om op Tyrion te wachten.
pi_152508806
aflevering 9 heet 'Dance of the Dragons'. Je zou haast denk dat Aegon dan toch ergens tevoorschijn moet komen. Verwacht het echter niet, denk dat wel zal eindigen met Dany die met Drogon wegvliegt.

Seizoen zal wel eindigen met die kleine die Jon gaat neersteken.
pi_152509412
Meestal hebben ze meerdere betekenissen voor hun titels, dus naast Dany die wegvliegt misschien ook:
-Fighting pits daarvoor.
-Iets met Jon
-Iets met Aemon (dood?)
-Quentinesque ontsnapping van de andere draken?
pi_152509769
Dance of the Dragons verwijst natuurlijk naar de oorlog over de troonopvolging tussen Rheanyra Targaryen aan de ene kant en Aegon II aan de andere kant ... Tenzij ze dat stukje geschiedenis negeren natuurlijk ...
pi_152510228
Nee joh, het verwijst naar boek 5! :Y) :P

Serieuzer: het lijkt me heel onwaarschijnlijk dat ze iemand die geschiedenis gaan laten oplepelen. Zeker nu de voornaamste relevantie voor die geschiedenis (de fAegon-Dany parallel) niet lijkt voor te komen.
  maandag 11 mei 2015 @ 23:42:16 #230
268911 Repelsteeltju
Sousou da ze.
pi_152510285
quote:
0s.gif Op maandag 11 mei 2015 23:27 schreef Young_David het volgende:
Dance of the Dragons verwijst natuurlijk naar de oorlog over de troonopvolging tussen Rheanyra Targaryen aan de ene kant en Aegon II aan de andere kant ... Tenzij ze dat stukje geschiedenis negeren natuurlijk ...
Het is natuurlijk ook de titel van het laatst uitgegeven boek en alle bijkomende parallellen tussen Daenerys Targeryen's relatie tot Aegon Targaryen aan de ene kant en Rheanyra Targaryen's relatie tot haar Aegon aan de andere kant.

Maar dat komt allemaal niet aanbod waarschijnlijk omdat de serie die Aegon schrapt.
“An interesting thing is a good thing.”
pi_152510517
De titel van boek 5 is A Dance WITH Dragons, The Dance OF THE Dragons is de oorlog tussen de Targaryens ;)

[ Bericht 7% gewijzigd door Young_David op 12-05-2015 06:26:33 ]
pi_152518959
maar geen lady stoneheart dus?
  dinsdag 12 mei 2015 @ 12:17:29 #233
287925 2Happy4U
Ecchi Shiyou
pi_152519422
quote:
0s.gif Op maandag 11 mei 2015 23:17 schreef VerdwaasdeVogel2 het volgende:
Meestal hebben ze meerdere betekenissen voor hun titels, dus naast Dany die wegvliegt misschien ook:
-Fighting pits daarvoor.
-Iets met Jon
-Iets met Aemon (dood?)
-Quentinesque ontsnapping van de andere draken?
Jorah = Quentin
Women with dicks and weak men with vaginas.
Alles hat ein Ende nur die Wurst hat zwei.
pi_152519445
quote:
1s.gif Op dinsdag 12 mei 2015 12:17 schreef 2Happy4U het volgende:

[..]

Jorah = Quentin
EN Jon.

Beetje teveel van het goede.
pi_152519521
quote:
1s.gif Op dinsdag 12 mei 2015 12:17 schreef 2Happy4U het volgende:

[..]

Jorah = Quentin
Jorah gaat een draak proberen te rijden voor Dorne?

Ok.
  dinsdag 12 mei 2015 @ 12:33:02 #236
52811 DustPuppy
The North Remembers
pi_152519862
Alle Greyjoy dingen ook geschrapt.

Ik weet niet of die 'Horn of Dragonbinding' nog een rol gaat spelen in de boeken, maar zal wel niet dan.

Dat gezegd hebbende besef ik me dat de hele 'Siege of Mereen' ook niet doorgaat.

[ Bericht 23% gewijzigd door DustPuppy op 12-05-2015 12:38:25 ]
"The north remembers, Lord Davos. The north remembers, and the mummer’s farce is almost done.”
pi_152520460
Aan de ene kant, jammer dat ze zoveel verhaallijnen skippen, aan de andere kant wel fijn dat er straks wel een reden is om de overige boeken te lezen.

Trouwens, een leuke toevoeging in de laatste aflevering vond ik Valerya. Het staat op de kaarten, en af en toe wordt er gesproken over the doom, maar leuk om eens te zien.
pi_152520632
Ze hebben het wel een beetje verplaatst en het lijkt verdacht veel op de Sorrows.
  dinsdag 12 mei 2015 @ 13:03:10 #239
73232 De_Hertog
Aut bibat, aut abeat
pi_152520861
quote:
0s.gif Op dinsdag 12 mei 2015 12:50 schreef Young_David het volgende:
Aan de ene kant, jammer dat ze zoveel verhaallijnen skippen, aan de andere kant wel fijn dat er straks wel een reden is om de overige boeken te lezen.

Trouwens, een leuke toevoeging in de laatste aflevering vond ik Valerya. Het staat op de kaarten, en af en toe wordt er gesproken over the doom, maar leuk om eens te zien.
Ik vond het juist enorm jammer. In de boeken is het echt een oord waar je niet in de buurt moet komen, vol vuur en omringd door een 'kokende zee'. Nu is Valyria eigenlijk Chroyane geworden, met wat extra rook. Sterker nog, dit is precies hoe ik me Chroyane voorstelde. Verder heel mooi gedaan, maar een verschrikkelijk oord waar niemand in de buurt durft te komen is het niet.
Mary had a little lamb
Then Mary had dessert
  dinsdag 12 mei 2015 @ 13:16:18 #240
253447 Ethanolic
TOUCH UR FUKIN CHEST BRAH
pi_152521265
quote:
11s.gif Op zondag 10 mei 2015 23:57 schreef BeyondTheGreen het volgende:
Wat heeft die man toch een schitterende wereld neergezet :D

http://awoiaf.westeros.org/index.php/Sothoryos

"Ghiscari believed the continent to be as large as Westeros. Qartheen maps showed the continent as an island twice the size of Great Moraq, but their ships never managed to find the bottom of the continent. Jaenara Belaerys flew her dragon Terrax farther south than any person ever and found only jungle, deserts, and mountains. After three years she returned to the Freehold to report the continent was as large as Essos, a "land without end."

[ afbeelding ]

Dit stukje tekst ging dus over het tropische deel ten zuiden van Essos. En dan te bedenken dat de hele Game of Thrones zich vooral in dat kleine Westeros afspeelt. :D
Lekker formaatje die kaart.

Heel m'n werkpc vastgelopen.
Deathlift or Die.
  dinsdag 12 mei 2015 @ 14:42:30 #241
52811 DustPuppy
The North Remembers
pi_152524281
Pet-peeve: Op de kaart in de intro-scene staat Sunspear als Dorne.

What gives man!?
"The north remembers, Lord Davos. The north remembers, and the mummer’s farce is almost done.”
  dinsdag 12 mei 2015 @ 17:50:24 #242
226990 Gwywen
Tuinvrouw
pi_152530649
quote:
0s.gif Op dinsdag 12 mei 2015 12:33 schreef DustPuppy het volgende:
Alle Greyjoy dingen ook geschrapt.

Ik weet niet of die 'Horn of Dragonbinding' nog een rol gaat spelen in de boeken, maar zal wel niet dan.

Dat gezegd hebbende besef ik me dat de hele 'Siege of Mereen' ook niet doorgaat.
Op zich zouden ze de Greyjoys en fake Aegon wel naar het volgende seizoen door kunnen schuiven.
pi_152539163
quote:
0s.gif Op dinsdag 12 mei 2015 17:50 schreef Gwywen het volgende:

[..]

Op zich zouden ze de Greyjoys en fake Aegon wel naar het volgende seizoen door kunnen schuiven.
Ik denk dat het patroon na vijf seizoenen wel duidelijk is: zoveel mogelijk nieuwe personages vermijden of anders in een bestaand personage verwerken.

Daarom dat vele lezers vermoeden dat de Greyjoys en fAegon gewoon helemaal weg zijn als ze nu al geen "cameo appearance" maken.

De hele lijn met Manderly is ook onmogelijk te verwerken. Die man is nergens vermeld, de Frey broers zijn er niet en er pasteitjes van maken komt voor de kijker als een donderslag bij heldere hemel ipv een aha moment. Mogelijk gaat Littlefinger dan Myranda in de oven gooien maar dat lijkt toch al helemaal bizar...
pi_152539425
Voor de Greyjoys hebben ze Asha/Yara teveel laten liggen tot nu toe. Als ze daar wat meer tijd in hadden gestoken hadden ze van haar uit het Greyjo verhaal wel kunnen vertellen (voor mijn part vaart ze mee met Victarion).
pi_152539645
Ik was wel benieuwd naar de Greyjoy broers, maar helaas. ;(
pi_152539914
quote:
0s.gif Op dinsdag 12 mei 2015 21:14 schreef Young_David het volgende:
Voor de Greyjoys hebben ze Asha/Yara teveel laten liggen tot nu toe. Als ze daar wat meer tijd in hadden gestoken hadden ze van haar uit het Greyjo verhaal wel kunnen vertellen (voor mijn part vaart ze mee met Victarion).
Ik vond de actrice die Asha speelde ook prima gecast trouwens. Niet een uitblinker verder maar ze had best wel wat meer screentime mogen krijgen in mijn ogen.

Maargoed, ik ben ook bevooroordeeld en vind eigenlijk dat iedereen wel meer screentime mag krijgen. Behalve dany :P
Conscience do cost.
pi_152542833
quote:
0s.gif Op dinsdag 12 mei 2015 21:09 schreef zipcon het volgende:

[..]

Ik denk dat het patroon na vijf seizoenen wel duidelijk is: zoveel mogelijk nieuwe personages vermijden of anders in een bestaand personage verwerken.

Daarom dat vele lezers vermoeden dat de Greyjoys en fAegon gewoon helemaal weg zijn als ze nu al geen "cameo appearance" maken.

De hele lijn met Manderly is ook onmogelijk te verwerken. Die man is nergens vermeld, de Frey broers zijn er niet en er pasteitjes van maken komt voor de kijker als een donderslag bij heldere hemel ipv een aha moment. Mogelijk gaat Littlefinger dan Myranda in de oven gooien maar dat lijkt toch al helemaal bizar...
Manderly was destijds wel gecast voor de Red Wedding, maar gezien Davos bij Stannis blijft en we niks van Rickon horen is het haast niet in te passen inderdaad.
  dinsdag 12 mei 2015 @ 23:33:02 #248
179899 Catkiller
We sail into the black
pi_152546887
quote:
2s.gif Op dinsdag 12 mei 2015 11:59 schreef Drankster het volgende:
maar geen lady stoneheart dus?
Ik ben geen boekenlezer, enkel wat spoilers gelezen maar jammer als ze dat niet doen. Een grotere WTF ga je niet snel krijgen lijkt mij.
Op zaterdag 9 maart 2019 17:21 schreef Lospedrosa het volgende:
Wat voor een mongool ben jij nou weer. Klojo.
[/quote]
pi_152547412
quote:
0s.gif Op dinsdag 12 mei 2015 23:33 schreef Catkiller het volgende:

[..]

Ik ben geen boekenlezer, enkel wat spoilers gelezen maar jammer als ze dat niet doen. Een grotere WTF ga je niet snel krijgen lijkt mij.
op zich mag catelyn wel wegblijven maar dan hadden ze net zo goed die hele brotherhood without banners ook wel kunnen skippen.
  woensdag 13 mei 2015 @ 03:32:43 #250
192683 AMDB
Visionair.
pi_152549640
Heb het gevoel dat ze er een einde aan willen breien, komt het verhaal niet ten goede. Het sterke aan GoT is juist het grote aantal verhaallijnen die soms uit onverwachte of onbekende hoek komen.
pi_152549673
quote:
0s.gif Op woensdag 13 mei 2015 03:32 schreef AMDB het volgende:
Heb het gevoel dat ze er een einde aan willen breien, komt het verhaal niet ten goede. Het sterke aan GoT is juist het grote aantal verhaallijnen die soms uit onverwachte of onbekende hoek komen.
Dat is de kracht van de boeken, maar dat gaat nooit voor de serie werken lijkt me. Helemaal niet in 70-80 afleveringen.
  woensdag 13 mei 2015 @ 07:25:45 #252
133369 Jivis
Critikut
pi_152550001
quote:
0s.gif Op woensdag 13 mei 2015 03:32 schreef AMDB het volgende:
Heb het gevoel dat ze er een einde aan willen breien, komt het verhaal niet ten goede. Het sterke aan GoT is juist het grote aantal verhaallijnen die soms uit onverwachte of onbekende hoek komen.
De serie is altijd al een stuk gestructureerder geweest dan de boeken, natuurlijk. Misschien ook omdat ze duidelijker weten waar ze naar toe willen én maar beperkte ruimte hebben om dat te doen.

Maar dat voelt wel wat plichtmatig als je een boeklezer bent.
Amen.
  woensdag 13 mei 2015 @ 07:26:21 #253
52811 DustPuppy
The North Remembers
pi_152550005
Het scheelt wel een flinke aanslag op je budget door de Second Siege of Meereen te vermijden.

Zolang de Battle in the Ice a.k.a. Siege of Winterfell wel doorgaat.
"The north remembers, Lord Davos. The north remembers, and the mummer’s farce is almost done.”
  woensdag 13 mei 2015 @ 07:37:34 #254
112386 avotar
P0werd by Black Coffee
pi_152550068
quote:
0s.gif Op dinsdag 12 mei 2015 21:22 schreef ems. het volgende:

[..]

Behalve dany :P
En Davos :s)
"Arrogance has to be earned. Tell me what you've done to earn yours." - House MD
"Dear life, when I asked whether or not my day could get any worse, it was meant as a rethorical question, not a challenge!"
  woensdag 13 mei 2015 @ 07:43:18 #255
213134 Momo
WLR en ESF hooligan
pi_152550106
quote:
0s.gif Op woensdag 13 mei 2015 07:26 schreef DustPuppy het volgende:
Het scheelt wel een flinke aanslag op je budget door de Second Siege of Meereen te vermijden.

Zolang de Battle in the Ice a.k.a. Siege of Winterfell wel doorgaat.
Wat zegt dat de Second Siege of Mereen helemaal vermeden word dan?
Er is nog zeker geen vrede in Mereen.
abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
Forum Opties
Forumhop:
Hop naar:
(afkorting, bv 'KLB')