Het is een heerlijk programma. Het fijne van mpv is dat je hem echt helemaal kan configureren zoals je wilt. De latere versies hebben ook ondersteuning voor motion interpolation, waardoor je video's wat vloeiender bewegen.quote:Op woensdag 27 mei 2015 10:11 schreef µ het volgende:
[..]
Ken het niet, gebruik(te) altijd vlc, nu plex.
Niceee! Misschien dat ik dat ook eens doe met mijn Raspberry Pi dan.quote:Op woensdag 27 mei 2015 21:09 schreef NightH4wk het volgende:
Nog een tip: de relay functie van weechat. Heel handig. Ik heb weechat in tmux op een VPS draaien, en connect gewoon naar de lopende sessie via mijn telefoon (app: WeechatAndroid). Werkt heel erg soepel.
quote:Op zaterdag 30 mei 2015 23:47 schreef DanOam het volgende:
Hebben jullie ook het idee dat geluid beter klinkt op Linux distro's dan op Windows?
Met een Xonar Essence STX klinkt het meer gedetailleerd als ik ALSA zonder resampling vergelijk met WASAPI (Exclusive) onder Windows.
Wat voor beiden exact hetzelfde inhoudt, namelijk dat de muziek/videospeler direct met de geluidskaart praat zonder enige vorm van software mixing.
In alsa-mixer is er zelfs een DAC filtering instelling die op Windows nergens te bekennen valt, met twee opties Sharp roll-off (default) en Slow roll-off.
Met de tweede optie valt gelijk op dat vooral melodieuze synths beter naar voren komen.
En in het geval dat meerdere applicaties toegang nodig hebben tot de geluidskaart kan er ook voor een resampler van hogere kwaliteit gekozen worden met een simpel text bestand.
GNU/Linux = OP
Ooo nicequote:Op zondag 31 mei 2015 18:28 schreef µ het volgende:
Hoera voor kutweer, heb mijn file-upload en file-downloadscript naar amazon cloud drive af.
Volledig encrypted (AES). En hij knipt de files op in stukjes van 9GB.
Nu nog een script dat mijn dirs synct met amazon (11TB oid).
Bij mij ook. Steam for Linux is nog lang niet ver genoeg en het aanbod te klein. Voor de zekerheid niet, dan heb ik altijd nog wel een los laptopje of iets waar ik dingen kan doen.quote:Op zondag 31 mei 2015 18:35 schreef robin007bond het volgende:
Voor de mensen die een dual boot draaien, wat houdt jullie tegen om Windows te verwijderen?
Bij mij zijn het toch nog de games. En gewoon voor de zekerheid.
Ik heb helemaal geeen windhoos, ik heb mijn computer zonder OS gekocht.quote:Op zondag 31 mei 2015 18:35 schreef robin007bond het volgende:
Voor de mensen die een dual boot draaien, wat houdt jullie tegen om Windows te verwijderen?
Bij mij zijn het toch nog de games. En gewoon voor de zekerheid.
VPN? Of bedoel je echt met een modem? NetworkManager installeren, dan zou het moeten werken.quote:Op zondag 31 mei 2015 18:57 schreef gebrokenglas het volgende:
Voor mijn werk kan ik alleen via Windows 'inbellen'.
Plus dat het natuurlijk handig is om Windows erop te hebben, toch ruimte zat op de schijf.
Dat is misschien wel een punt. Ik heb alleen een paar Free to Play games. Demo's zijn er niet voor populaire games, maar vrije games gaat maar net. Dota2 bijvoorbeeld, het werkt goed, maar niet beter dan goed, maar ik heb ook geen losse videokaart. Als ik op Steam meer demo's kon bekijken had ik ook games gekocht.quote:Op zondag 31 mei 2015 19:37 schreef Boze_Appel het volgende:
[..]
Bij mij ook. Steam for Linux is nog lang niet ver genoeg en het aanbod te klein. Voor de zekerheid niet, dan heb ik altijd nog wel een los laptopje of iets waar ik dingen kan doen.
Enige probleem voor nu even is dat ik geen SSD heb voor windows, dus dat is aanzetten, weglopen en een bakkie thee doen voor die eindelijk is opgestart. De games worden gewoon een beetje groot, dus elke keer weer 28 GB ofzo downloaden voor een spelletje is niet echt handig.
Spellen zo nu en dan, Lightroom, en willekeurige Windows-only software zoals Garmin Connect. Heb het amper nodig maar geknoei met Wine ben ik zat. (En Lightroom werkt niet in VMWare want kleurcalibratie wordt door de VMWare VGA driver weggeflikkerdquote:Op zondag 31 mei 2015 18:35 schreef robin007bond het volgende:
Voor de mensen die een dual boot draaien, wat houdt jullie tegen om Windows te verwijderen?
Bij mij zijn het toch nog de games. En gewoon voor de zekerheid.
Solidworks / Autodesk en Adobe CS. En in mindere mate ook games.quote:Op zondag 31 mei 2015 18:35 schreef robin007bond het volgende:
Voor de mensen die een dual boot draaien, wat houdt jullie tegen om Windows te verwijderen?
Bij mij zijn het toch nog de games. En gewoon voor de zekerheid.
Vind het wel aardig dat ze echt Linux gebruiken ipv. zo'n zelfverzonnen OS dat binnen 2 seconden iemand vindt over heel de wereld.quote:Op maandag 1 juni 2015 20:18 schreef µ het volgende:
TV / MR Robot - Fsociety
Wellicht leuk voor de lezers hier, vind het tof.
Meh, wat is er mis met urxvt of gnome-terminal?quote:Op dinsdag 2 juni 2015 00:08 schreef Boze_Appel het volgende:
En een echte terminalgebruiker gebruikt toch PAC of desnoods iets als Guake en niet een losse terminal?
quote:Op zondag 31 mei 2015 18:35 schreef robin007bond het volgende:
Voor de mensen die een dual boot draaien, wat houdt jullie tegen om Windows te verwijderen?
Bij mij zijn het toch nog de games. En gewoon voor de zekerheid.
Nooouhoouuu! Soms kun je helaas niet anders. En ik ga niet zorgen dat ik mijn studie niet kan afronden door mijn principes, stel dat ik het een keer nodig heb.quote:Op dinsdag 2 juni 2015 09:27 schreef Bosbeetle het volgende:
[..]errrr jij draait dual boot
en hier maar schreeuwen dat je van je binary blobje af wil
Ik heb gewoon 1 linux laptop, en 1 windows desktop.
je hebt helemaal gelijk hoorquote:Op dinsdag 2 juni 2015 09:51 schreef robin007bond het volgende:
[..]
Nooouhoouuu! Soms kun je helaas niet anders. En ik ga niet zorgen dat ik mijn studie niet kan afronden door mijn principes, stel dat ik het een keer nodig heb.
start "safe-mode"(weet niet hoe dat heet) wel?quote:Op dinsdag 2 juni 2015 08:04 schreef Afwazig het volgende:
Gister op een dual boot werkstation (Windows 8.1 / Ubuntu) geüpgrade naar Ubuntu 15. Nu krijg ik na GRUB een knipperende cursor als ik voor Ubuntu kies. Nog geen tijd gehad om er verder in te duiken. Iemand toevallig een suggestie?
Betrapt!quote:Op dinsdag 2 juni 2015 09:51 schreef robin007bond het volgende:
[..]
Nooouhoouuu! Soms kun je helaas niet anders. En ik ga niet zorgen dat ik mijn studie niet kan afronden door mijn principes, stel dat ik het een keer nodig heb.
Ga ik vanavond kijken als ik thuis ben.quote:Op dinsdag 2 juni 2015 11:57 schreef t4rt4rus het volgende:
[..]
start "safe-mode"(weet niet hoe dat heet) wel?
Naar de command line van grub droppen en zelf naar de juiste partition/slice booten waar Ubuntu op staat?quote:Op dinsdag 2 juni 2015 08:04 schreef Afwazig het volgende:
Gister op een dual boot werkstation (Windows 8.1 / Ubuntu) geüpgrade naar Ubuntu 15. Nu krijg ik na GRUB een knipperende cursor als ik voor Ubuntu kies. Nog geen tijd gehad om er verder in te duiken. Iemand toevallig een suggestie?
Maw die lelijke aap Balmer heeft het altijd tegengehouden. Fijn dat ze eindelijk het licht beginnen te zien.quote:[..]
Finally, I'd like to share some background on today’s announcement, because this is the 3rd time the PowerShell team has attempted to support SSH. The first attempts were during PowerShell V1 and V2 and were rejected. Given our changes in leadership and culture, we decided to give it another try and this time, because we are able to show the clear and compelling customer value, the company is very supportive.
Wat voor problemen?quote:Op woensdag 3 juni 2015 11:40 schreef dimmak het volgende:
Krijg toch steeds meer problemen met Xubuntu.
Zag eenzelfde commentaar op slashdotquote:Op woensdag 3 juni 2015 11:42 schreef Farenji het volgende:
Goed nieuws voor linux-/unixgebruikers die ook windows (moeten) gebruiken: MS gaat eindelijk SSH ondersteunen in hun powershell
[..]
Maw die lelijke aap Balmer heeft het altijd tegengehouden. Fijn dat ze eindelijk het licht beginnen te zien.
Koptelefoon doet het nog steeds niet, terwijl die het wel voorheen op Windows deed. En af toe valt de laptop uit. Ik heb het nog niet op kunnen lossen, maar ik ben dan ook een beginner.quote:
Je kunt ook eens Debian Testing proberen.quote:Op woensdag 3 juni 2015 11:51 schreef dimmak het volgende:
[..]
Koptelefoon doet het nog steeds niet, terwijl die het wel voorheen op Windows deed. En af toe valt de laptop uit. Ik heb het nog niet op kunnen lossen, maar ik ben dan ook een beginner.
Misschien dat ik het oplos met een andere distro.En laten we eerlijk zijn, Elementary ziet er echt mooi uit.
Ik hoop alleen dat mijn oude bakje het trekt.
Thnx, ga ik ook eens bekijken!quote:Op woensdag 3 juni 2015 12:16 schreef robin007bond het volgende:
[..]
Je kunt ook eens Debian Testing proberen.
Elementary is ubuntu met een ander grafisch thema'tje. Lubuntu is ubuntu met een andere DE. Debian testing is de distro waar Ubuntu op gebaseerd is. Overstappen gaat hoogstwaarschijnlijk je problemen niet oplossen. Het is zinvoller om je eens te verdiepen in de materie zodat je echt de oorzaak vindt en kan aanpakken. Anders zul je constant tegen dezelfde dingen aan blijven lopen. En een uitvallende laptop lijkt me een hardware-probleem, geen software-probleem.quote:Op woensdag 3 juni 2015 11:51 schreef dimmak het volgende:
[..]
Koptelefoon doet het nog steeds niet, terwijl die het wel voorheen op Windows deed. En af toe valt de laptop uit. Ik heb het nog niet op kunnen lossen, maar ik ben dan ook een beginner.
Misschien dat ik het oplos met een andere distro.En laten we eerlijk zijn, Elementary ziet er echt mooi uit.
Ik hoop alleen dat mijn oude bakje het trekt.
Again, geen van deze problemen kwam voor op Windows. Een jaar terug draaide ik Ubuntu 14 voor een tijdje op dualboot (niks verder mee gedaan overigens) en had ik ook geen problemen. Het lijkt me een driver probleem en op de één of andere manier krijg ik dat niet aan de praat op Xubuntu. Maar ik ga die andere distro's even testen op een live-USB en kies ik een distro uit die bij me past. Daarna ga ik proberen de problemen, als die er dan nog zijn, aan te pakken. Want ik heb Xubuntu nu eigenlijk zomaar gekozen, zonder me er verder in te verdiepen.quote:Op woensdag 3 juni 2015 12:25 schreef Farenji het volgende:
[..]
Elementary is ubuntu met een ander grafisch thema'tje. Lubuntu is ubuntu met een andere DE. Debian testing is de distro waar Ubuntu op gebaseerd is. Overstappen gaat hoogstwaarschijnlijk je problemen niet oplossen. Het is zinvoller om je eens te verdiepen in de materie zodat je echt de oorzaak vindt en kan aanpakken. Anders zul je constant tegen dezelfde dingen aan blijven lopen. En een uitvallende laptop lijkt me een hardware-probleem, geen software-probleem.
Debian Testing heeft wel nieuwere software dan Ubuntu toch?quote:Op woensdag 3 juni 2015 12:25 schreef Farenji het volgende:
[..]
Elementary is ubuntu met een ander grafisch thema'tje. Lubuntu is ubuntu met een andere DE. Debian testing is de distro waar Ubuntu op gebaseerd is. Overstappen gaat hoogstwaarschijnlijk je problemen niet oplossen. Het is zinvoller om je eens te verdiepen in de materie zodat je echt de oorzaak vindt en kan aanpakken. Anders zul je constant tegen dezelfde dingen aan blijven lopen. En een uitvallende laptop lijkt me een hardware-probleem, geen software-probleem.
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |