• Joosie200twitter:
quote:Op donderdag 19 december 2013 11:03 schreef Sideshowbobbie het volgende:
[..]
Weet je wat cassatie is?
quote:
Toch nog even, want ik werk nu ná mijn studie bij een MKB-kantoor (top 20). Ik heb tijdens mijn studie een aantal stages/werkstudentschap gelopen bij een Big4, en ik wil misschien later weer solliciteren bij een Big4, als senior consultant. Ik vroeg me af of dat mogelijk is. Ik ben bezig met de RB-opleiding, en ik begreep dat de Big4-kantoren de NOB-opleiding vragen.quote:Op vrijdag 13 maart 2015 23:03 schreef Maharbal het volgende:
[..]
Nee. Heb bij een regionaler mkb kantoor gewerkt tijdens m'n studie. Na m'n studie bij een groot advocatenkantoor gaan werken aan de Zuidas. Big4 is niet mijn ding.
Ik denk dat die - als ze mensen met ervaring aannemen - ook verwachten dat die een praktijk meenemen. Je stroomt daar toch in op een bepaald salarisniveau en met het oog op een bepaald traject.quote:Op vrijdag 13 maart 2015 23:08 schreef Nautilus. het volgende:
[..]
Toch nog even, want ik werk nu ná mijn studie bij een MKB-kantoor (top 20). Ik heb tijdens mijn studie een aantal stages/werkstudentschap gelopen bij een Big4, en ik wil misschien later weer solliciteren bij een Big4, als senior consultant. Ik vroeg me af of dat mogelijk is. Ik ben bezig met de RB-opleiding, en ik begreep dat de Big4-kantoren de NOB-opleiding vragen.
Dat weet ik niet. Bij ons zou ook niet iemand aangenomen worden met 7 jaar ervaring maar zonder clienten. Dan druk je te zwaar op de omzet.quote:Op vrijdag 13 maart 2015 23:07 schreef Mshauri het volgende:
Of het gebruikelijk is, niet zozeer. Maar als je genoeg kwaliteiten hebt moet een dergelijke overstap geen probleem zijn.
Advocatuur is een ander verhaal natuurlijk. Ik heb het iig gezien bij de big 4quote:Op vrijdag 13 maart 2015 23:11 schreef eriksd het volgende:
[..]
Dat weet ik niet. Bij ons zou ook niet iemand aangenomen worden met 7 jaar ervaring maar zonder clienten. Dan druk je te zwaar op de omzet.
Dat je je eigen winkeltje meeneemt? Maar ik heb hier een concurrentiebeding getekend. Bovendien speelt dat (volgens mij) pas vanaf junior manager-niveau.quote:Op vrijdag 13 maart 2015 23:10 schreef eriksd het volgende:
[..]
Ik denk dat die - als ze mensen met ervaring aannemen - ook verwachten dat die een praktijk meenemen. Je stroomt daar toch in op een bepaald salarisniveau en met het oog op een bepaald traject.
Ik kon bij mijn huidige werkgever (veel) sneller beginnen, aangezien de Big4 doorgaans twee startmomenten hebben (februari en september) en meestal al een maand eerder hun kandidaten binnen hebben. Ik ben in maart 2014 afgestudeerd en ik kon april 2014 meteen aan de slag. Dus dat speelde mee.quote:Waarom ben je niet gewoon meteen begonnen bij de Big4?
Misschien een domme vraag, maar waarom kun je dan niet gewoon op niveau 1 beginnen? Net doen alsof je die 7 jaar ervaring niet hebt. Anders kom je immers niet binnen, zeg jij. En het is niet zo dat je verhongert van jullie startsalaris.quote:Op vrijdag 13 maart 2015 23:11 schreef eriksd het volgende:
[..]
Dat weet ik niet. Bij ons zou ook niet iemand aangenomen worden met 7 jaar ervaring maar zonder clienten. Dan druk je te zwaar op de omzet.
Welk weldenkend mens gaat dat doen? Haal je toch ook totaal geen voldoening uit?quote:Op vrijdag 13 maart 2015 23:20 schreef Tchock het volgende:
[..]
Misschien een domme vraag, maar waarom kun je dan niet gewoon op niveau 1 beginnen? Net doen alsof je die 7 jaar ervaring niet hebt. Anders kom je immers niet binnen, zeg jij. En het is niet zo dat je verhongert van jullie startsalaris.
Als je de keuze hebt tussen dat of niet?quote:Op vrijdag 13 maart 2015 23:21 schreef eriksd het volgende:
[..]
Welk weldenkend mens gaat dat doen? Haal je toch ook totaal geen voldoening uit?
Moet je je af vragen hoe verstandig je keuze uberhaupt was. Het zal allemaal wel niet zo strikt zijn, maar iemand wordt niet het partnertraject ingetrokken zonder wat omzet mee te brengen. Zat slimme mensen die ze uit de collegebankjes kunnen trekken en een paar jaar kunnen kneden.quote:Op vrijdag 13 maart 2015 23:23 schreef Tchock het volgende:
[..]
Als je de keuze hebt tussen dat of niet?
Even voor jouw beeldvorming, een senior consultant bij een Big4 is niet hetzelfde als een senior medewerker bij een advocatenkantoor. Een senior consultant is een adviseur met ongeveer twee jaar ervaring. Die heeft nog geen eigen klantenportefeuille opgebouwd. Mijn vraag is dus of ik met drie jaar ervaring als junior consultant bij een MKB-kantoor kans zou maken als senior consultant bij een Big4-kantoor.quote:Op vrijdag 13 maart 2015 23:24 schreef eriksd het volgende:
[..]
Moet je je af vragen hoe verstandig je keuze uberhaupt was. Het zal allemaal wel niet zo strikt zijn, maar iemand wordt niet het partnertraject ingetrokken zonder wat omzet mee te brengen. Zat slimme mensen die ze uit de collegebankjes kunnen trekken en een paar jaar kunnen kneden.
Dit gevoel herken ik wel.quote:Op vrijdag 13 maart 2015 23:29 schreef Nautilus. het volgende:
[..]
Ik zeg niet dat ik het ga doen, ik wil alleen weten of de mogelijkheid er is.
Antwoord is gewoon ja. De mogelijkheden per sectie zijn afhankelijk van jouw kennen en kunnen.quote:Op vrijdag 13 maart 2015 23:29 schreef Nautilus. het volgende:
[..]
Ja, voor alle duidelijkheid, een senior consultant bij een Big4 is niet hetzelfde als een senior medewerker bij een advocatenkantoor. Een senior consultant is een adviseur met ongeveer twee jaar ervaring. Die heeft nog geen eigen klantenportefeuille opgebouwd. Mijn vraag is dus of ik met drie jaar ervaring als junior consultant bij een MKB-kantoor kans zou maken als senior consultant bij een Big4-kantoor.
Ik zeg niet dat ik het ga doen, ik wil alleen weten of de mogelijkheid er is.
De big4-kantoren hebben grotere teams, dus er zijn ook meer functieniveaus. Maar dat vroeg ik niet.quote:Op zaterdag 14 maart 2015 00:01 schreef eriksd het volgende:
Twee jaar ervaring en dan senior consultant, potverdrie. Wat een titels allemaal.
Druk. Maar prima. Hopelijk mijn tweede artikel binnenkort.quote:Op zaterdag 14 maart 2015 00:04 schreef Nautilus. het volgende:
Laatste vraag: hoe gaat het eigenlijk met je, erik?
Moet dat, of vind je het echt leuk? Ik dacht dat ik het leuk zou vinden, maar ik schrijf veel liever een stukje voor een tijdschrift dat door de klanten gelezen wordt. Zoals Logistiek, of De Ondernemer.quote:Op zaterdag 14 maart 2015 00:05 schreef eriksd het volgende:
[..]
Druk. Maar prima. Hopelijk mijn tweede artikel binnenkort.
Ik vind dat heerlijk. Beetje oreren, beetje gewichtig doen. Bovendien zorgt het dat je je een beetje ontwikkelt als jurist en niet geheel door de praktijk verziekt wordt.quote:Op zaterdag 14 maart 2015 00:07 schreef Nautilus. het volgende:
[..]
Moet dat, of vind je het echt leuk? Ik dacht dat ik het leuk zou vinden, maar ik schrijf veel liever een stukje voor een tijdschrift dat door de klanten gelezen wordt. Zoals Logistiek, of De Ondernemer.
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |