De stelling: 'Een goede manager vertelt niets over zijn privé leven en recente privé gebeurtenissen'.
of
én waarom?
Wat vind jij?
Eea is sterk afhankkelijk van je persoonlijke stijl. Ben je een ouderwetse brulmanager die het van strakke commandlines moet hebben: ja; ben je meer coachend aangelegd en gaat je stijl uit van het medemenselijk behandelen van je collega's/medewerkers kun je tekenen van mens zijn veroorloven.
Eindeloos uithuilen bij je medewerkers over wat je aanstaande ex nu weer met je heeft uitgehaald is echter altijd not-done
Een goede manager is een manager die begrip heeft voor een eventuele privésituatie van een medewerker. En een medewerker zal eerder geneigd zijn om openhartig te zijn tegen een menselijke manager dan een manager die ver van hem vandaan staat.
Ik heb beide soorten managers mogen meemaken en ben 1000x meer tevreden over de menselijke manager die gewoon praatjes maakt met zijn personeel. Je zal ook zien dat een dergelijke manager hogere omzetten draait, omdat hij zijn personeel beter weet te motiveren.
Ik schep zelf ook graag wat afstand tussen mezelf en degenen die ik aanstuur. Dat maakt het vaak makkelijker om wat hardere beslissingen te nemen omdat je niet aardig gevonden hoeft te worden.
Overigens vind ik dit ook wel mooi "een goed manager stimuleert mensen op een dusdanige wijze dat ze denken dat ze zelf het initiatief nemen"
Uit eigen ervaring weet ik dat het wel goed kan zijn.
In het team waar ik in werkte hadden we een goede relatie met onze manager, we werkten in hecht teamverband, mede omdat we ook elkaars prive situatie kenden.
Op deze manier konden we ook begrip opbrengen mocht een persoon een pestbui hebben ^_^
[Dit bericht is gewijzigd door Killjoy op 06-11-2002 15:23]
zo'n manager heb ik!
quote:Ik denk dat hij toch op zekere hoogte gelijk heeft. Zoals al eerder werd aangehaald is het vertellen van je zoveelste blunder met je ex niet echt verstandig als manager zijnde. Echter vind ik dat op maandag een stilzwijgende sfeer ook niet goed is. Ik denk dat het voor een groot deel op inschattingsvermogen aankomt.
Op woensdag 6 november 2002 13:48 schreef TripleM het volgende:Wat vind jij?
quote:Slap.... nooit per definitie waar en en weinig bijdragend..........
Op woensdag 6 november 2002 13:45 schreef Oliver het volgende:
Ik hoorde net van een directeur de volgende stelling. Ik ben zeer benieuwd naar jullie mening.De stelling: 'Een goede manager vertelt niets over zijn privé leven en recente privé gebeurtenissen'.
of
én waarom?
Laat hem eens stil staan bij belangrijke zaken zoals coaching enzo.......
Ik denk wel dat het zo is, vanwegen een hechtere band met je collega's. Beide kanten zullen zich er beter door voelen. De relatie tussen beide zal beter worden. Ook wanneer een werknemer ergens mee zit, zal deze eerder naar de manager toe stappen en het dus niet gaan opkroppen, wat ook weer tot enerverende situatie's kan leiden.
-edit-
Dit zegt natuurlijk verder niets over of een manager dan goed is of niet. Dat hangt van een boel andere factoren af.
quote:Leuk!!! waar?? wie??? wat???
Op woensdag 6 november 2002 14:11 schreef DoctorB het volgende:
een goede manager houdt zijn bek dicht, blijft met zijn poten van het toetsenbord af en is vooral vaak NIET aanwezig terwijl hij je salaris bij voorkeur meerdere malen per jaar, flink verhoogd. Voorts laat hij anderen regelmatig leuke uitjes organiseren, komt ie op vrijdagmiddag ZELF vragen wanneer je nu eindelijk eens een biertje komt drinken en als je te vaak in het weekend hebt gewerkt komt ie met een lading kadobonnen over de brug waar je achterlijk van wordt.zo'n manager heb ik!
quote:Per definitie niets.... maar dat is nou net de krux....
Op woensdag 6 november 2002 14:49 schreef CherrymoonTraxx het volgende:
Ben het wel eens met die stelling. Wat hebben medewerkers te maken met het prive-leven van de manager?
quote:Daar hebben we coaches en mentoren voor. Lijnmanagement of peoplemanagement mag ook wel 'zacht' zijn. Als ik bij een klant echter een technisch project moet managen dan vind ik dat dan niet aardig hoef te zijn, daar betalen ze me dan niet voor.
Op woensdag 6 november 2002 14:17 schreef DaBuzzzzz het volgende:[..]
Laat hem eens stil staan bij belangrijke zaken zoals coaching enzo.......
Misschien ben ik dan wel een technocraat maar ik stuur dan het liefst op meetbare criteria en kijk niet zo heel erg naar de achterliggende mens. Als iemand niet functioneert dan gaat 'ie weg... sim-pel...
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |