Waarom zou dat überhaupt aan de orde moeten zijn? Het zijn moslims van Nederland. Wat hebben zij te maken met minderheden in een Islamitisch land. En waarom zouden zij zich daarmee moeten bemoeien, behalve dan in algemene zin omdat er mensenrechten worden geschonden?quote:Op zondag 15 februari 2015 14:20 schreef Ser_Ciappelletto het volgende:
Ik denk dat het niet slecht zou zijn voor je om eens behandeld te worden als een minderheid in een islamitisch land. Puur om dingen in het perspectief te plaatsen. Dan zul je zien dat je hier op geen enkele manier achtergesteld wordt.
Dan ontgaat mij het nut van je plaatje. Want dat gaat volstrekt nergens over.quote:Niet dat ik ervoor pleit om het daadwerkelijk te doen. Mensen discrimineren om wat voor reden dan ook, daar ben ik principieel op tegen.
Had ze zich maar aan de fatsoensnormen moeten houden en haar hoofddoek thuis moeten laten. Want fatsoensnormen zijn toch zo geweldig, nietwaar?quote:Op zondag 15 februari 2015 14:21 schreef Mutant01 het volgende:
[..]
Ik zal dat even vragen aan de mensen die met die schendingen van het fatsoen geconfronteerd worden. Ik kan mij niet voorstellen dat een moslima vindt dat haar leefbaarheid is verbeterd, nadat ze uitgescholden wordt en overgoten wordt met bier.
Marokko, Bahrein, de VAE en Qatar. Bijna buren van IS inderdaad.quote:Op zondag 15 februari 2015 14:22 schreef Ser_Ciappelletto het volgende:
Nee hoor. De meesten liggen ofwel recht tegen het gebied van IS, ofwel grenzen ze aan een land waar IS zit.
Waarom zou een moslim moeten zeggen dat de Islam verre van perfect is. Voor hem kan de Islam prima perfect zijn, desalniettemin kan hij wijzen op excessen of uitwassen. Dat gaat hartstikke goed samen.quote:Jammer dat dat nooit in het nieuws komt dan. De volgende keer dat zo'n moslim zegt dat de islam verre van perfect is, en ook leidt tot uitwassen als IS, vrouwenbesnijdenis en de executie van homo's, kun je misschien eens een berichtje maken in NWS. Zien anderen het ook eens.
Zoals ik al zei: het is om je eens te laten inzien dat je hier op geen enkele manier achtergesteld wordt. Als je denkt van wel, heb je nood aan wat perspectief. Dat zou je kunnen krijgen door eens te ervaren hoe moslims - jouw geloofsbroeders - zich gedragen tegenover minderheden.quote:Op zondag 15 februari 2015 14:24 schreef Mutant01 het volgende:
[..]
Waarom zou dat überhaupt aan de orde moeten zijn? Het zijn moslims van Nederland. Wat hebben zij te maken met minderheden in een Islamitisch land. En waarom zouden zij zich daarmee moeten bemoeien, behalve dan in algemene zin omdat er mensenrechten worden geschonden?
[..]
Dan ontgaat mij het nut van je plaatje. Want dat gaat volstrekt nergens over.
Ah, dus je acht dergelijke acties binnen de fatsoensnormen vallen. Weten we dat ook weer.quote:Op zondag 15 februari 2015 14:24 schreef Ser_Ciappelletto het volgende:
[..]
Had ze zich maar aan de fatsoensnormen moeten houden en haar hoofddoek thuis moeten laten. Want fatsoensnormen zijn toch zo geweldig, nietwaar?
Allereerst geldt dat moslims veelal ernstiger onderdrukt worden in hun eigen land dan de minderheden, maar goed - wegens je gebrek aan kennis over die regio zal ik je dat niet al te hard tegenwerpen. Ten tweede geldt dat het 'mij' helemaal niets laat inzien en ook helemaal geen perspectief geeft. Als mijn toilet stuk is ga ik ook niet de zaak relativeren door naar India te verwijzen, omdat ze daar in de Ganges schijten. Nee, dan constateer ik dat mijn toilet stuk is en dan ga ik 'm repareren of laten repareren.quote:Op zondag 15 februari 2015 14:27 schreef Ser_Ciappelletto het volgende:
Zoals ik al zei: het is om je eens te laten inzien dat je hier op geen enkele manier achtergesteld wordt. Als je denkt van wel, heb je nood aan wat perspectief. Dat zou je kunnen krijgen door eens te ervaren hoe moslims - jouw geloofsbroeders - zich gedragen tegenover minderheden.
Ik kom regelmatig tot de conclusie dat de mens niet perfect is en dat het in veel gevallen helemaal niets met religie van doen heeft, maar met de drang naar macht - corruptie etcetera. In ontwikkelingslanden is de positie van minderheden bijna nimmer gegarandeerd.quote:Dan zou je meteen een reden hebben om eens aan wat islamitische zelfkritiek te doen. "Als mensen uit naam van Allah op zo'n manier omgaan met minderheden, dan is de islam misschien toch niet zo perfect..."
Als het perfect is, kan het niet zorgen voor uitwassen hé. Daarnaast wijst men niet op excessen of uitwassen van de islam. Men zegt slechts dat de islam daar niets mee te maken heeft.quote:Op zondag 15 februari 2015 14:27 schreef Mutant01 het volgende:
[..]
Marokko, Bahrein, de VAE en Qatar. Bijna buren van IS inderdaad.
[..]
Waarom zou een moslim moeten zeggen dat de Islam verre van perfect is. Voor hem kan de Islam prima perfect zijn, desalniettemin kan hij wijzen op excessen of uitwassen. Dat gaat hartstikke goed samen.
Als je had meegelezen, had je gezien dat ik tegen fatsoensnormen ben. Onder meer omdat mensen daardoor bier over moslima's gaan gieten.quote:Op zondag 15 februari 2015 14:28 schreef Mutant01 het volgende:
[..]
Ah, dus je acht dergelijke acties binnen de fatsoensnormen vallen. Weten we dat ook weer.
Iets kan voor jezelf uitermate perfect zijn - en in het geval van iemand anders tot een excess, of obsessie leiden. Verder zeggen sommige mensen inderdaad dat de islam daar niets mee te maken heeft. In hun ogen gaat het om zulke verderfelijke zaken, dat ze het niet verbonden willen zien met hun religie. Wat mij betreft erg nobel - aan de andere kant helpt het een debat verder niet. Daar staat tegenover dat een uitermate grote groep niet specifiek zegt dat het niet met de Islam te maken heeft, maar dat t dat terrorisme niet iets is wat binnen de Islam goedgekeurd wordt. Dat is wat anders.quote:Op zondag 15 februari 2015 14:32 schreef Ser_Ciappelletto het volgende:
[..]
Als het perfect is, kan het niet zorgen voor uitwassen hé. Daarnaast wijst men niet op excessen of uitwassen van de islam. Men zegt slechts dat de islam daar niets mee te maken heeft.
Als je tegen fatsoensnormen bent, dan is het bier gieten over moslima's ook de normaalste zaak van de wereld. Immers er zijn geen normen van fatsoen, alles kan.quote:Op zondag 15 februari 2015 14:33 schreef Ser_Ciappelletto het volgende:
[..]
Als je had meegelezen, had je gezien dat ik tegen fatsoensnormen ben. Onder meer omdat mensen daardoor bier over moslima's gaan gieten.
Negeer je nu bewust het woord 'norm'?quote:Op zondag 15 februari 2015 14:36 schreef Mutant01 het volgende:
[..]
Als je tegen fatsoensnormen bent, dan is het bier gieten over moslima's ook de normaalste zaak van de wereld. Immers er zijn geen normen van fatsoen, alles kan.
Wat is fatsoen zonder fatsoensnormen?quote:Op zondag 15 februari 2015 14:37 schreef Jigzoz het volgende:
[..]
Negeer je nu bewust het woord 'norm'?
Fatsoen zonder een norm bedoel je? Dat verschilt per persoon hè.quote:Op zondag 15 februari 2015 14:38 schreef Mutant01 het volgende:
[..]
Wat is fatsoen zonder fatsoensnormen?
Zijn er trouwens nog getuigenissen geweest in die zaak? Of alleen het woord van die moslima?quote:Op zondag 15 februari 2015 14:36 schreef Mutant01 het volgende:
[..]
Als je tegen fatsoensnormen bent, dan is het bier gieten over moslima's ook de normaalste zaak van de wereld. Immers er zijn geen normen van fatsoen, alles kan.
Dat lijkt mij vrij onwerkbaar.quote:Op zondag 15 februari 2015 14:38 schreef Jigzoz het volgende:
[..]
Fatsoen zonder een norm bedoel je? Dat verschilt per persoon hè.
Dat weet ik niet, ik ga geen detective spelen bij dit, of andere soort incidenten. Het staat je vrij om je CSI skills erop los te laten. Doe ik namelijk ook niet als er een of andere vermeende tasjesroof heeft plaatsgevonden en we louter de getuigenis van de beroofde hebben.quote:Op zondag 15 februari 2015 14:39 schreef Twiitch het volgende:
[..]
Zijn er trouwens nog getuigenissen geweest in die zaak? Of alleen het woord van die moslima?
Mja, het is een anekdotisch argument hè...quote:Op zondag 15 februari 2015 14:39 schreef Twiitch het volgende:
[..]
Zijn er trouwens nog getuigenissen geweest in die zaak? Of alleen het woord van die moslima?
Normen zijn toch "regels" voor bepaalde sociale gezelschappen / gemeenschappen en fatsoen is er opereren binnen die "regels"?quote:Op zondag 15 februari 2015 14:38 schreef Jigzoz het volgende:
[..]
Fatsoen zonder een norm bedoel je? Dat verschilt per persoon hè.
Ik zou het onfatsoenlijk vinden als iemand mij bijvoorbeeld bij een kennismaking weigert een hand te geven.quote:Op zondag 15 februari 2015 14:44 schreef Jigzoz het volgende:
[..]
Mij gaat het eigenlijk vrij aardig af.
Nee hoor, na dat gedoe in Parijs kwamen er ineens veel van dit soort verhalen naar buiten. Vooral via Facebook. Vaak zonder aangifte en enige getuigenissen, terwijl het op klaarlichte dag gebeurde.quote:Op zondag 15 februari 2015 14:41 schreef Halcon het volgende:
[..]
Mja, het is een anekdotisch argument hè...
In nagenoeg al die zaken zijn gewoon aangiftes gedaan, voor zover ik mij dat nog kan herinneren, verder gingen mijn CSI onderzoeken niet.quote:Op zondag 15 februari 2015 14:45 schreef Twiitch het volgende:
[..]
Nee hoor, na dat gedoe in Parijs kwamen er ineens veel van dit soort verhalen naar buiten. Vooral via Facebook. Vaak zonder aangifte en enige getuigenissen, terwijl het op klaarlichte dag gebeurde.
Mwoah, hangt voor mij van de context af. Het is me maar een keer overkomen eigenlijk en ik vond dat persoonlijk geen probleem.quote:Op zondag 15 februari 2015 14:44 schreef Mutant01 het volgende:
[..]
Ik zou het onfatsoenlijk vinden als iemand mij bijvoorbeeld bij een kennismaking weigert een hand te geven.
Als iemand net uit het toilet komt dan vind ik het ook geen probleem. Dus inderdaad de context is ook belangrijk.quote:Op zondag 15 februari 2015 14:46 schreef Jigzoz het volgende:
[..]
Mwoah, hangt voor mij van de context af. Het is me maar een keer overkomen eigenlijk en ik vond dat persoonlijk geen probleem.
Ja, dat is anekdotisch bewijs. Dat valt onder de drogredenen.quote:Op zondag 15 februari 2015 14:45 schreef Twiitch het volgende:
[..]
Nee hoor, na dat gedoe in Parijs kwamen er ineens veel van dit soort verhalen naar buiten. Vooral via Facebook. Vaak zonder aangifte en enige getuigenissen, terwijl het op klaarlichte dag gebeurde.
Het was in dit geval een moslima, maar ze leek het zelf nogal gênant te vinden, dus dat vond ik eigenlijk wel sympathiek.quote:Op zondag 15 februari 2015 14:46 schreef Mutant01 het volgende:
[..]
Als iemand net uit het toilet komt dan vind ik het ook geen probleem. Dus inderdaad de context is ook belangrijk.
Ik kan me nog een zaak herinneren die hier op NWS stond. Over een moslima die mensen met pech probeerde te helpen en daarna bijna werd "ontvoerd"quote:Op zondag 15 februari 2015 14:45 schreef Mutant01 het volgende:
[..]
In nagenoeg al die zaken zijn gewoon aangiftes gedaan, voor zover ik mij dat nog kan herinneren, verder gingen mijn CSI onderzoeken niet.
Maar wil je zeggen dat al deze personen de boel hebben gelogen? Zo ja, wat zou hun doel dan zijn?
Ik geef moslima's bewust een hand.quote:Op zondag 15 februari 2015 14:47 schreef Jigzoz het volgende:
[..]
Het was in dit geval een moslima, maar ze leek het zelf nogal gênant te vinden, dus dat vond ik eigenlijk wel sympathiek.
Het zijn vaak ook ongeschreven regels. Als je iemand tegenkomt zeg je hallo en als het 'n bekende is, geef je 'm een hand. Je bent dat niet verplicht, het staat nergens, maar het is een soort van ongeschreven regel. Daaraan voldoen is "fatsoen".quote:Op zondag 15 februari 2015 14:44 schreef Jigzoz het volgende:
[..]
Mij gaat het eigenlijk vrij aardig af.
Maar dan hebben we het er hier over een vrij specifieke. De anderen waren vrij realistisch en er is geen enkele reden te bedenken waarom ze gelogen zouden zijn. In het geval met de bier-moslima kon ze er uiteindelijk nog zelf wel een beetje om lachen en heeft ze een vrij sympathiek stukje geschreven in het Parool.quote:Op zondag 15 februari 2015 14:47 schreef Twiitch het volgende:
[..]
Ik kan me nog een zaak herinneren die hier op NWS stond. Over een moslima die mensen met pech probeerde te helpen en daarna bijna werd "ontvoerd". ze eindige haar relaas met de oproep dat moslima's niemand meer moesten vertrouwen of zoiets. Dan is voor mij het doel vrij duidelijk.
En als ze geen hand willen geven? Ga je dan moeilijk doen?quote:Op zondag 15 februari 2015 14:47 schreef Mutant01 het volgende:
[..]
Ik geef moslima's bewust een hand.
Ja.quote:Op zondag 15 februari 2015 14:50 schreef Jigzoz het volgende:
[..]
En als ze geen hand willen geven? Ga je dan moeilijk doen?
Stoer ben jij zeg.quote:Op zondag 15 februari 2015 14:47 schreef Mutant01 het volgende:
[..]
Ik geef moslima's bewust een hand.
Al die verhaaltjes delen een aantal kenmerken.Klaarlichte dag. Openbare plek en geen enkele getuigenis. Dan gaan er bij mij al alarmbellen rinkelen.quote:Op zondag 15 februari 2015 14:49 schreef Mutant01 het volgende:
[..]
Maar dan hebben we het er hier over een vrij specifieke. De anderen waren vrij realistisch en er zijn geen enkele redenen te bedenken waarom ze gelogen zouden zijn. In het geval met de bier-moslima kon ze er uiteindelijk nog zelf wel een beetje om lachen en heeft ze een vrij sympathiek stukje geschreven in het Parool.
Dat geldt ook voor de talloze straatroven. Maar goed, ik heb het idee dat er om een andere reden alarmbellen gaan rinkelen.quote:Op zondag 15 februari 2015 14:51 schreef Twiitch het volgende:
[..]
Al die verhaaltjes delen een aantal kenmerken.Klaarlichte dag. Openbare plek en geen enkele getuigenis. Dan gaan er bij mij al alarmbellen rinkelen.
Het gaat er meestal om dat het vriendelijk overkomt. Ik ben ook een keer in een soortgelijke situatie geüpperhand. Ik had pas kort daarvoor van dat verschijnsel gehoord, dus toen dat gebeurde dacht ik wel even 'wat is dit nou weer voor iets zieligs...'quote:Op zondag 15 februari 2015 14:48 schreef Halcon het volgende:
[..]
Het zijn vaak ook ongeschreven regels. Als je iemand tegenkomt zeg je hallo en als het 'n bekende is, geef je 'm een hand. Je bent dat niet verplicht, het staat nergens, maar het is een soort van ongeschreven regel. Daaraan voldoen is "fatsoen".
Uiteraard heb jij dat idee.quote:Op zondag 15 februari 2015 14:52 schreef Mutant01 het volgende:
[..]
Dat geldt ook voor de talloze straatroven. Maar goed, ik heb het idee dat er om een andere reden alarmbellen gaan rinkelen.
Taqqiya.quote:Op zondag 15 februari 2015 14:54 schreef Twiitch het volgende:
[..]
Uiteraard heb jij dat idee.
Worden er trouwens vaak mensen beroofd overdag en op een openbare plek als een station ja?
Zolang ik er geen last van heb vind ik het allemaal prima.quote:Op zondag 15 februari 2015 14:54 schreef Mutant01 het volgende:
[..]
Dan sta je islamisering van de maatschappij bewust toe.
Wat fijn dat je weer terugvalt op domme one-liners als het je uitkomt. Roep nog eens iets over calimero.quote:Op zondag 15 februari 2015 14:55 schreef Mutant01 het volgende:
[..]
Taqqiya.
Ja - sterker nog - gebleken is dat op de drukke plekken, tijdens het dringen de meeste spullen gejat worden.
Dhimmi.quote:Op zondag 15 februari 2015 14:55 schreef Jigzoz het volgende:
[..]
Zolang ik er geen last van heb vind ik het allemaal prima.
Jatten ja. Beroofd worden is heel wat anders. Als je zakken gerold worden ben je niet beroofd. Dan ben je bestolen.quote:Op zondag 15 februari 2015 14:55 schreef Mutant01 het volgende:
[..]
Taqqiya.
Ja - sterker nog - gebleken is dat op de drukke plekken, tijdens het dringen de meeste spullen gejat worden.
Taqqiya van moslims, daar heb ik het over.quote:Op zondag 15 februari 2015 14:55 schreef Twiitch het volgende:
[..]
Wat fijn dat je weer terugvalt op domme one-liners als het je uitkomt. Roep nog eens iets over calimero.
Dat versta ik onder ongeschreven regels. In ander gezelschappen is het kennelijk geen ongeschreven regel dat je elkaar begroet (sommige mensen kijken raar op) of begroet je elkaar met een kus of omhelzing...quote:Op zondag 15 februari 2015 14:52 schreef Jigzoz het volgende:
[..]
Het gaat er meestal om dat het vriendelijk overkomt. Ik ben ook een keer in een soortgelijke situatie geüpperhand. Ik had pas kort daarvoor van dat verschijnsel gehoord, dus toen dat gebeurde dacht ik wel even 'wat is dit nou weer voor iets zieligs...'
Beroven net zo goed, allicht niet op een station, maar wel buiten, publieke plekken, klaarlichte dag.quote:Op zondag 15 februari 2015 14:56 schreef Twiitch het volgende:
[..]
Jatten ja. Beroofd worden is heel wat anders. Als je zakken gerold worden ben je niet beroofd. Dan ben je bestolen.
Dan is de ongeschreven regel iets vaags als 'vriendelijk doen'. Prima, lijkt me.quote:Op zondag 15 februari 2015 14:56 schreef Halcon het volgende:
[..]
Dat versta ik onder ongeschreven regels. In ander gezelschappen is het kennelijk geen ongeschreven regel dat je elkaar begroet (sommige mensen kijken raar op) of begroet je elkaar met een kus of omhelzing...
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |