quote:Opsporing Verzocht is een Nederlands televisieprogramma dat wordt uitgezonden door de AVRO. Het eerste programma werd live uitgezonden op 25 november 1982, vanuit het toenmalige Hoofdbureau van de Gemeentepolitie 's-Gravenhage. Het programma wordt tegenwoordig live uitgezonden op de dinsdagavond. Lichtend voorbeeld voor het programma is het reeds lang bestaande Duitse opsporingsprogramma 'Aktenzeichen XY … ungelöst', waarbij van meet af aan reconstructies door acteurs werden nagespeeld. In Opsporing Verzocht ging men pas veel later hier toe over en was vooral in het begin de presentatie vrij droog met lange opsommingen van de feiten door een politiemedewerker.
Aanvankelijk werd het programma een keer per maand uitgezonden maar dan met een uitzending van 50 minuten. Later werd het wekelijks met de huidige lengte maar met soms een onderbreking in de zomer en met kerst en oud en nieuw.
In het programma wordt de kijker opgeroepen te bellen met de studio, als hij/zij meer informatie heeft over een politiezaak waarvoor in de uitzending aandacht van getuigen gevraagd wordt. Veelal komen overvallen aan bod, maar het kan ook gaan over ander crimineel gedrag van daders die de politie hoopt te vinden. Er is dan tevens de mogelijkheid om middels een digitaal, beveiligd tipformulier de informatie door te geven.
Het programma is een samenwerking tussen het Openbaar Ministerie, de politie en de AVRO. Vaak worden de oproepen aangevuld met compositietekeningen, bewakingsbeelden en reconstructies.
Anno 2012 bestaat het presentatieteam uit Anniko van Santen en Frits Sissing.
In het verleden presenteerden Will Simon, Jaap van Meekren, Ria Bremer, Catherine Keyl, Jan Scholtens, Dirk Kuin, Nelleke van der Krogt en Sipke Jan Bousema het programma.
In de uitzending van 20 november 2007 werd stilgestaan bij het 25-jarig bestaan van het programma.
Er is inmiddels ook een YouTube-kanaal voor het programma.
Bij enkele regionale zenders wordt een lokale versie van Opsporing Verzocht uitgezonden waaronder bij AT5 onder de naam 'Blauw' en bij RTV Noord-Holland onder de naam 'Ter plaatse'.
blanke aanrander in de omgeving van katwijk moet ook niet al te moeilijk zijnquote:Op dinsdag 2 december 2014 20:58 schreef danos het volgende:
Een getinte man in Amsterdam Osdorp, moet te doen zijn.
Daar lijkt iedereen op Dirk Kuytquote:Op dinsdag 2 december 2014 21:00 schreef JaneDoe het volgende:
[..]
blanke aanrander in de omgeving van katwijk moet ook niet al te moeilijk zijn
Geen idee, kan niet en het plaatje en de quote tekst plaatsen op de een of andere manier?quote:
Die man zat helemaal onder het bloedquote:Op dinsdag 2 december 2014 21:07 schreef JaneDoe het volgende:
[..]
ik heb net in dit topic geleerd dat mensen niet zielig moeten doen om een klein tikje
Gaat de laatste tijd wel vaker iets mis met het wijzigen van de OP.quote:Op dinsdag 2 december 2014 21:04 schreef danos het volgende:
[..]
Geen idee, kan niet en het plaatje en de quote tekst plaatsen op de een of andere manier?
quote:Op dinsdag 2 december 2014 21:15 schreef empa1010 het volgende:
Er zijn toch nog genoeg volwassenen die Harry heten
op de camera nog wel, en toch in beeld?quote:Op donderdag 4 december 2014 11:03 schreef xzaz het volgende:
Mijn broertje staat op de camera! Hij is niet de overvaller btw.
quote:Op donderdag 4 december 2014 11:42 schreef JaneDoe het volgende:
[..]
op de camera nog wel, en toch in beeld?
Dit is gewoon bangmakerij zodat je je geld gewoon lekker bij de bank blijft stallen.quote:Op dinsdag 9 december 2014 21:09 schreef Bayswater het volgende:
80.000 cash in je kluis. Die zal ook wel wat op haar kerfstok hebben.
Neequote:Op dinsdag 9 december 2014 21:09 schreef Bayswater het volgende:
80.000 cash in je kluis. Die zal ook wel wat op haar kerfstok hebben.
Brutaal. Als het echt een goed kopieerapparaat was geweest was zijn vingerprint misschien wel zichtbaarquote:
vast wel, maar als je (nog) niet in de database staat kunnen ze er niks meequote:Op dinsdag 9 december 2014 21:09 schreef WammesWaggel het volgende:
[..]
Geen vingerafdrukken op het kopieerapparaat?
Best droog dat
Wat een kulverhaal, bij bijna iedere bank is een ton door de staat verzekerd tegen het omvallen van een bank.quote:Op dinsdag 9 december 2014 21:13 schreef WammesWaggel het volgende:
[..]
Neeer stond een interview met die mensen in de krant
Hadden hun huis verkocht en waren bang dat de bank failliet zou gaandie vrouw is een schrijfster
Ja, zij geloofden niet dat de staat dat zou aankunnen.quote:Op dinsdag 9 december 2014 21:30 schreef Bayswater het volgende:
[..]
Wat een kulverhaal, bij bijna iedere bank is een ton door de staat verzekerd tegen het omvallen van een bank.
quote:Op dinsdag 9 december 2014 22:19 schreef ikweethetookniet het volgende:
[..]![]()
Petrie Koenen![]()
Politie woordvoerster
Dan zit er een luchtje aan... ook dat excuus van ik vertrouw de bank niet. Zeker als je een steunbank zoekt zoals ING dan geldt het depositogarantiestelsel toch altijd voor 1 ton. En toevallig dat die 3 gasten wisten dat er juist in die flat een kluis stond met zoveel geld. Ook handig om zo'n kluis niet ff met slotbouten ofzo in de muur te verankeren. Vaag verhaal dus, klopt van geen kant.quote:Op woensdag 10 december 2014 12:23 schreef TLC het volgende:
Wie bewaart er nu ook 80.000 Euro in zijn huis ?![]()
Moest gelijk aan Sidney Samson denkenquote:Op woensdag 10 december 2014 12:54 schreef ikweethetookniet het volgende:
Volgende week de moord in asd rivierenbuurt riverside bar ?
Komen allemaal enge dingen in voor hoorquote:Op dinsdag 16 december 2014 20:14 schreef ikweethetookniet het volgende:
22.20 pas Anniko![]()
Nu aan mama vragen of ik zo laat op mag blijven
quote:
U kunt nu alvast bellenquote:20.30-21.25 uur OPSPORING VERZOCHT
Opsporingsprogramma i.s.m. politie en
justitie.Uw tips maken het verschil!
* Een 85-jarige man uit Geertruidenberg
wordt zeer ernstig bedreigd in zijn
eigen huis door 2 jonge overvallers.
Er is een spoor:een zeldzame koevoet.
* Onder voorbehoud aandacht voor de
vondst van een pasgeboren jongetje in
een vuilniszak in Breda.
* De laatste stand van zaken in het
onderzoek naar de liquidatie vorige
week op het Tussendek in Amsterdam.
* Verder een kunstroof (120.000 euro)
en beelden van een gewapende overval op
een recyclingsbedrijf in Eindhoven.
Kijk ook op opsporingverzocht.avro.nl
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |