Ik zeg nergens dat Nederland diep racistisch is. Het is hier wat dat betreft geweldig in vergelijking met bijvoorbeeld Rusland.quote:Op donderdag 27 november 2014 22:37 schreef UltraR het volgende:
[..]
Bewijs aub. of is dat weer een losse flodder bedoeld om aan te tonen dat Nederland diep racistisch is?
(Ik vind niets taboe. Alles moet bespreekbaar zijn, handelen ernaar is iets anders.)quote:Op donderdag 27 november 2014 22:38 schreef robin007bond het volgende:
[..]
En dit is relevant omdat? De post ging over GeenStijl, waar rassentheorieën geen taboe zijn.
Sure, maar je zegt wel dat men het overal leuk vond om Surinamers belachelijk te maken.quote:Op donderdag 27 november 2014 22:40 schreef remlof het volgende:
[..]
Ik zeg nergens dat Nederland diep racistisch is. Het is hier wat dat betreft geweldig in vergelijking met bijvoorbeeld Rusland.
Bij ons in Drenthe ook niet hoor, voor zover ik me herinner, en dat was in de jaren 70. Ik vraag me trouwens af of ik als kind zo'n accent wel zou hebben herkend. Mensen lijken niet te beseffen dat een pikzwarte Piet met wijd uitstaand krulhaar in Spaans kostuum veel kinderen helemaal niet doet denken aan de "echte" zwarten die ze uit het dagelijks leven of van foto's, strips of tv kennen. Er zullen er zijn die dat verband leggen, maar dat is zeker niet universeel. Ik deed dat niet.quote:Op donderdag 27 november 2014 22:15 schreef SuicideErrorist het volgende:
[..]
Ja, en dat werd vooral in de multiculturele Randstad gedaan. Hier in Brabant deden ze niet zo debiel. Ik heb iig nog nooit verhalen gehoord over Zwarte Pieten (buiten de Randstad) die met een Surinaams accentje spraken. Sowieso, welke idioot bedenkt zoiets?
Boeiend dat het op geenstijl staat. Het staat nu ook op Youtube, ook maar afkraken dan? dikke #care.quote:Op donderdag 27 november 2014 22:38 schreef robin007bond het volgende:
[..]
En dit is relevant omdat? De post ging over GeenStijl, waar rassentheorieën geen taboe zijn.
In de extreem linkse wereld natuurlijk.quote:Op donderdag 27 november 2014 22:14 schreef UltraR het volgende:
Uit dat artikel.
[..]
Mijn god, in welke wereld leeft die schrijver? Ik zat gewoon bij allemaal donkere kindertjes in de klas hoor. En op straat zag ik het hele jaar door donkere mensen. En dan zou ik mijn mening over donkere mensen baseren op Zwarte Piet? Wat een vergezochte onzin.
Daarbij heb ik altijd geleerd dat Zwarte Piet een blank persoon was die zwart was van het roet. Dus de hele associatie met donkere mensen heb ik überhaupt nooit gelegd.
Maar goed, dit is al zo ontzettend vaak gezegd. En dan is de reactie: "En die rode lippen dan?"
Nou, ik weet niet, maar die rode lippen horen strikt bij Zwarte Piet. Donkere mensen hebben dat niet. En kom nou als-je-blieft niet met die plaatjes van Sjors en Sjimmie en zo aan. Ik heb die strips vroeger allemaal gelezen en nooit of te nimmer de link gelegd met Zwarte Piet.
pics van je jointquote:Op donderdag 27 november 2014 22:31 schreef SuicideErrorist het volgende:
Ik ben echt zo blij dat ik net een joint heb opgestoken anders zou ik hier echt niet 26 minuten naar kunnen kijken
Ja, zo was het in de jaren zeventig.quote:Op donderdag 27 november 2014 22:42 schreef UltraR het volgende:
[..]
Sure, maar je zegt wel dat men het overal leuk vond om Surinamers belachelijk te maken.
dat is jouw gekleurde visie.... opvallend hoe Gario voor racist wordt uitgemaakt door mensen die klagen dat zij ten onrechte racist worden genoemd door hen.quote:Op donderdag 27 november 2014 22:37 schreef UltraR het volgende:
[..]
Wie denkt er hier nu het meest in huidskleur?
Die Gario z'n hele wereldbeeld is puur en alleen gebaseerd op huidskleurtjes.
Ja, precies. Zwarte Piet is geen realistische uitbeelding van een zwarte, mist ook de negroïde gelaatstrekken, dus dan ben je voor de invulling afhankelijk van dat "blackface"-referentiekader, dat je als Nederlands kind dus niets zegt omdat je het alleen van Zwarte Piet kent.quote:Op donderdag 27 november 2014 22:14 schreef UltraR het volgende:
Uit dat artikel.
[..]
Mijn god, in welke wereld leeft die schrijver? Ik zat gewoon bij allemaal donkere kindertjes in de klas hoor. En op straat zag ik het hele jaar door donkere mensen. En dan zou ik mijn mening over donkere mensen baseren op Zwarte Piet? Wat een vergezochte onzin.
Daarbij heb ik altijd geleerd dat Zwarte Piet een blank persoon was die zwart was van het roet. Dus de hele associatie met donkere mensen heb ik überhaupt nooit gelegd.
Maar goed, dit is al zo ontzettend vaak gezegd. En dan is de reactie: "En die rode lippen dan?"
Nou, ik weet niet, maar die rode lippen horen strikt bij Zwarte Piet. Donkere mensen hebben dat niet. En kom nou als-je-blieft niet met die plaatjes van Sjors en Sjimmie en zo aan. Ik heb die strips vroeger allemaal gelezen en nooit of te nimmer de link gelegd met Zwarte Piet.
Linkje heb ik niet, maar sinds zijn verlies bij de Raad van State en hij nog een tandje bij heeft geschakeld in idioot slachtoffergedrag, onder meer door indirect op te roepen tot een gewelddadige revolutie (waar jij je bewust of onbewust blind voor hield), heb ik hem toch wel horen verkondigen dat "als je nu, na alle informatie die je hebt gehad, nog steeds Zwarte Piet wilt behouden dan ben je een racist ja."quote:Op donderdag 27 november 2014 22:53 schreef Bluesdude het volgende:
[..]
dat is jouw gekleurde visie.... opvallend hoe Gario voor racist wordt uitgemaakt door mensen die klagen dat zij ten onrechte racist worden genoemd door hen.
Maar wanneer heeft Gario dan pro-pieten een racist genoemd ?
Heeft iemand een letterlijk citaat met linkje ?
Welke kleur bril had je precies op?quote:Op donderdag 27 november 2014 23:12 schreef Kiegie het volgende:
Ben zeer onder de indruk van de kalmte en redelijkheid waarmee meneer Gario de hijgerige aanvallen van Kockelman pareerde. Prachtig optreden!
Oh, maar ik beweer ook niet dat ik neutraal daarnaar kan kijken. Waar haal je dat vandaan? Beetje jijbakken als reactie is altijd makkelijk.quote:Op donderdag 27 november 2014 23:13 schreef Kiegie het volgende:
:-)
Zegt iemand met een Zwarte Piet als avatar.
Ja, daar moet je natuurlijk wel naar streven. Anders kun je meteen wel stoppen met nadenken.quote:Op donderdag 27 november 2014 23:16 schreef UltraR het volgende:
[..]
Oh, maar ik beweer ook niet dat ik neutraal daarnaar kan kijken. Waar haal je dat vandaan?
En nu in plaats van de tu quoque, een reactie op mijn vraag aub? Met welke kleur bril keek jij?quote:Op donderdag 27 november 2014 23:17 schreef Kiegie het volgende:
[..]
Ja, daar moet je natuurlijk wel naar streven. Anders kun je meteen wel stoppen met nadenken.
Pareerde met onzin ja.quote:Op donderdag 27 november 2014 23:12 schreef Kiegie het volgende:
Ben zeer onder de indruk van de kalmte en redelijkheid waarmee meneer Gario de hijgerige aanvallen van Kockelman pareerde. Prachtig optreden!
Voorlopig beschouw ik dit als jouw fantasie.quote:Op donderdag 27 november 2014 23:05 schreef UltraR het volgende:
[..]
Linkje heb ik niet, maar sinds zijn verlies bij de Raad van State en hij nog een tandje bij heeft geschakeld in idioot slachtoffergedrag, onder meer door indirect op te roepen tot een gewelddadige revolutie (waar jij je bewust of onbewust blind voor hield),
o...... heb je een letterlijk citaat met linkje voor dit ?quote:heb ik hem toch wel horen verkondigen dat "als je nu, na alle informatie die je hebt gehad, nog steeds Zwarte Piet wilt behouden dan ben je een racist ja."
Kreeg je niet ontzettend het idee dat hij daar ter meerdere eer en glorie van zichzelf zat en, vooral ook, een zeer matig verborgen dubbele agenda erop nahoudt? Geld wil zien?quote:Op donderdag 27 november 2014 23:22 schreef Kiegie het volgende:
Ik moet toegeven dat ik in de Pietendiscussie ertoe neig om de figuur van Zwarte Piet als een door de tijd en ontwikkeling ingehaalde figuur te beschouwen.
Maar even goed had ik van Gario zelf niet zoveel indruk gekregen. En in dit interview komt hij bij mij over als een beheerste, nadenkende jongeman. Dat wist ik dus nog niet, dat hij dat was.
Het was geweldig, heel Nederland kan nu even 30 minuten naar dit programma kijken en nadenken over het probleem van zwarte Piet in de samenleving, of wacht het gaat niet om het zwart. Volgens Quinsy gaat het over een onderdanige Piet??? Die man is niet te volgen. Zelfs met roetvegen over zijn gezicht is het niet goed en meneer denkt alleen maar aan 1 ding: mijn wil is wet en een tussenweg gaan we niet vinden. En als hij dan vervolgens bij de gemeente Amsterdam wordt uitgenodigd om deel te nemen aan een gesprek over de intocht wil hij nergens mee instemmen.quote:Op donderdag 27 november 2014 23:12 schreef Kiegie het volgende:
Ben zeer onder de indruk van de kalmte en redelijkheid waarmee meneer Gario de hijgerige aanvallen van Kockelman pareerde. Prachtig optreden!
Nee, ik merkte wel dat Kockelman daar gretig op aanstuurde, op dat geldelijk gewin. Maar hij kon het niet echt hard maken. Die vijfhonderd euro om een lezing te geven bij het CDA in Kampen vind ik alleszins bescheiden, en dat hij zijn ontwerp (het logo, niet de zin) beschermt tegen uitbuiters, vind ik ook niet meer dan redelijk.quote:Op donderdag 27 november 2014 23:26 schreef UltraR het volgende:
[..]
Kreeg je niet ontzettend het idee dat hij daar ter meerdere eer en glorie van zichzelf zat en, vooral ook, een zeer matig verborgen dubbele agenda erop nahoudt? Geld wil zien?
En wat vind je van dat constante lachje in reactie op tegenargumenten?
Je bent niet alleen bevooroordeeld en staat niet open voor een andere mening, je hebt ook nog eens een dramatisch geheugen. Wij hebben hier destijds een flinke discussie over gehad in deze topicreeks. Maar joh, als jij er blij van wordt gewoon nog een keertje. Al heb ik niet de illusie door die politiek correcte, quinsy vererende, plaat voor je kop heen te kunnen breken.quote:Op donderdag 27 november 2014 23:25 schreef Bluesdude het volgende:
[..]
Voorlopig beschouw ik dit als jouw fantasie.
Kennelijk heb jij die onzin nodig om je haat te kunnen rechtvaardigen.
Maar als jij een linkje heb waar Gario opriep tot een gewelddadige revolutie........ vooral hier neerplensen.
Mjah, dat was inderdaad niet zo handig van 'm.quote:Op donderdag 27 november 2014 23:31 schreef UltraR het volgende:
Dit postte Gario op zijn facebook direct na zijn verlies bij de Raad van State:
[ afbeelding ]
Voor mensen met een open mind spreekt dit voor zich.
Wat een verschrikkelijk, nare en hypocriete man is het toch.quote:
500 euro, excl. btw, excl. reiskosten, excl. diner voor twee.quote:Op donderdag 27 november 2014 23:31 schreef Kiegie het volgende:
[..]
Nee, ik merkte wel dat Kockelman daar gretig op aanstuurde, op dat geldelijk gewin. Maar hij kon het niet echt hard maken. Die vijfhonderd euro om een lezing te geven bij het CDA in Kampen vind ik alleszins bescheiden, en dat hij zijn ontwerp (het logo, niet de zin) beschermt tegen uitbuiters, vind ik ook niet meer dan redelijk.
En zijn inderdaad merkwaardige gegrinnik klonk als hij zich vermaakte om de gedachtesprong van Kockelman - hij ging altijd daarna in op de vraag. Toch?
Ja, dag. Dan moeten ze een plaatselijke grootheid uitnodigen. Moet je es kijken wat voor prijzen 'normale bn-ers' vragen om op te komen dagen. Dat is echt een veelvoud van 500 euro.quote:Op donderdag 27 november 2014 23:34 schreef UltraR het volgende:
[..]
500 euro, excl. btw, excl. reiskosten, excl. diner voor twee.
Heb jij wel enig idee met voor budget een lokale jeugdafdeling van een politieke partij werkt? Evenmin als Gario blijkbaar. De voorzitter van dat CDA-clubje gaf iig aan dat dan bijna hun hele jaarbudget weg was.
Het is het CDJA. Dat is dan gewoon terecht.quote:Op donderdag 27 november 2014 23:34 schreef UltraR het volgende:
[..]
500 euro, excl. btw, excl. reiskosten, excl. diner voor twee.
Heb jij wel enig idee met voor budget een lokale jeugdafdeling van een politieke partij werkt? Evenmin als Gario blijkbaar. De voorzitter van dat CDA-clubje gaf iig aan dat dan bijna hun hele jaarbudget weg was.
En idd wat Red hierboven zegt. Gario reageert wel, maar volkomen onjuist omdat hij blijk geeft geen flauw idee te hebben van de moderne inhoud van het feest en het figuur Zwarte Piet.
Dat lijkt me een veel te robuuste aanname. Waarom zou hij dat niet hebben? Omdat hij zelf niet naar het Sinterklaasjournaal kijkt?quote:Op donderdag 27 november 2014 23:34 schreef UltraR het volgende:
[..]
En idd wat Red hierboven zegt. Gario reageert wel, maar volkomen onjuist omdat hij blijk geeft geen flauw idee te hebben van de moderne inhoud van het feest en het figuur Zwarte Piet.
Met dat verschil dat Gario pretendeert voor een zaak te strijden. Dat zou toch wel een verschil moeten maken t.o.v. BN'ers die zich laten inhuren met als enkel doel hun zakken te vullen.quote:Op donderdag 27 november 2014 23:36 schreef Kiegie het volgende:
[..]
Ja, dag. Dan moeten ze een plaatselijke grootheid uitnodigen. Moet je es kijken wat voor prijzen 'normale bn-ers' vragen om op te komen dagen. Dat is echt een veelvoud van 500 euro.
We hadden een paar nummers geleden afgesproken die gast te negeren. Misschien is dat voor jou ook het bestequote:Op donderdag 27 november 2014 23:31 schreef UltraR het volgende:
[..]
Je bent niet alleen bevooroordeeld en staat niet open voor een andere mening, je hebt ook nog eens een dramatisch geheugen. Wij hebben hier destijds een flinke discussie over gehad in deze topicreeks. Maar joh, als jij er blij van wordt gewoon nog een keertje. Al heb ik niet de illusie door die politiek correcte, quinsy vererende, plaat voor je kop heen te kunnen breken.
Dit postte Gario op zijn facebook direct na zijn verlies bij de Raad van State:
[ afbeelding ]
Voor mensen met een open mind spreekt dit voor zich.
Ja, dat weet ik allemaal niet. Het kwam even ter sprake in het interview, maar noch Kockelman noch Gario ging er al te diep op door. Wat heeft hij precies gemaild dan? Jij weet het blijkbaar wel.quote:Op donderdag 27 november 2014 23:38 schreef UltraR het volgende:
[..]
Met dat verschil dat Gario pretendeert voor een zaak te strijden. Dat zou toch wel een verschil moeten maken t.o.v. BN'ers die zich laten inhuren met als enkel doel hun zakken te vullen.
Punt met dit voorbeeld is daarbij dat dat CDA-clubje dus idd aan Gario had laten weten dan niet met hem in zee te kunnen gaan. Waarop Gario mailtjes ging sturen naar CDA-leden met een donkere huidskleur over de onbeschofte manier waarop hij behandeld zou zijn...
Hebben we het nu over Bluesdude of over Gario?quote:Op donderdag 27 november 2014 23:39 schreef Red_85 het volgende:
[..]
We hadden een paar nummers geleden afgesproken die gast te negeren. Misschien is dat voor jou ook het beste
Nee, op meerdere vlakken. In dit interview bewijst hij dat hij alleen zijn eigen standpunten de ruimte geeft, maar compleet fout zit over de huidige rol van ZP in het feest. En het ge-ja-maar van qg's kant gaat direct over naar de slavernij. Over het sinterklaasjournaal is het 't duidelijkste.quote:Op donderdag 27 november 2014 23:38 schreef Kiegie het volgende:
[..]
Dat lijkt me een veel te robuuste aanname. Waarom zou hij dat niet hebben? Omdat hij zelf niet naar het Sinterklaasjournaal kijkt?
Ah, excuus. Ik dacht dat je het verhaal erachter kende.quote:Op donderdag 27 november 2014 23:40 schreef Kiegie het volgende:
[..]
Ja, dat weet ik allemaal niet. Het kwam even ter sprake in het interview, maar noch Kockelman noch Gario ging er al te diep op door. Wat heeft hij precies gemaild dan? Jij weet het blijkbaar wel.
Tja. Wederom, vijfhonderd euro is echt heel bescheiden. Misschien interessant om als vergelijking eens te kijken wat Wilders vraagt voor een lezing bij een plaatselijke vereniging. Die zegt het ook te doen voor de goede zaak. Iemand een idee?quote:Op donderdag 27 november 2014 23:38 schreef UltraR het volgende:
[..]
Met dat verschil dat Gario pretendeert voor een zaak te strijden. Dat zou toch wel een verschil moeten maken t.o.v. BN'ers die zich laten inhuren met als enkel doel hun zakken te vullen.
bluesje.quote:Op donderdag 27 november 2014 23:40 schreef UltraR het volgende:
[..]
Hebben we het nu over Bluesdude of over Gario?![]()
Anyway, bij beiden ben ik voor.
Wellicht. Maar luister dus even m'n linkje hierboven.quote:Op donderdag 27 november 2014 23:42 schreef Kiegie het volgende:
[..]
Tja. Wederom, vijfhonderd euro is echt heel bescheiden. Misschien interessant om als vergelijking eens te kijken wat Wilders vraagt voor een lezing bij een plaatselijke vereniging. Die zegt het ook te doen voor de goede zaak. Iemand een idee?
Ik heb het geluisterd. En het klinkt inderdaad vreemd.quote:Op donderdag 27 november 2014 23:47 schreef UltraR het volgende:
[..]
Wellicht. Maar luister dus even m'n linkje hierboven.
Misschien waren ze bij die CDJA-afdeling gewoon wat naïef, of dachten ze: niet geschoten altijd mis (deed ik bij mijn studievereniging ook zo vaak, en lukte soms ook nog om gratis een grote naam te strikken, vaak ook niet). Nou, toen bleek hij te duur en dat lieten ze hem weten. In de reactie van Gario daarop gaat het pas mis.
Ja, heeft'ie (o.a. ook met een aangifte tegen een CDA Kamerlid die hem graaipiet noemde), ik ga alleen nu naar bed dus houd je tegoed, of google even op quinsy CDJA.quote:Op donderdag 27 november 2014 23:50 schreef Kiegie het volgende:
[..]
Ik heb het geluisterd. En het klinkt inderdaad vreemd.
Aan de andere kant weet ik nu nog niet wat er precies in het mailtje stond. Nu hebben we enkel een vage omschrijving van een teleurgestelde Kampenaar.
Heeft Gario ergens gereageerd op deze beschuldigingen?
Och wat heerlijk. Ik heb het gevonden. Sorry, maar in your face.quote:Op donderdag 27 november 2014 23:25 schreef Bluesdude het volgende:
[..]
Voorlopig beschouw ik dit als jouw fantasie.
Kennelijk heb jij die onzin nodig om je haat te kunnen rechtvaardigen.
Maar als jij een linkje heb waar Gario opriep tot een gewelddadige revolutie........ vooral hier neerplensen.
[..]
o...... heb je een letterlijk citaat met linkje voor dit ?
Hoe weet ik dan of het waar is of dat jij het uit je grote duim suckt ?
Dus ja: Gario vindt mensen die Zwarte Piet spelen allemaal racisten en ja, hij roept op tot gewelddadige revolutie. Maar blijf hem vooral verdedigen. See if I care.quote:Nee heb je en ja kan je krijgen. Ja, de RvS gaf aan dat de burgemeester geen inhoudelijke uitspraak mag doen over evenementen in Amsterdam. Ja, als hij bij de intocht verschijnt ontmaskert hij zichzelf als hypocriet. Ja, de uitspraak van de College voor de Rechten van de Mens over de figuur staat. Ja, de mensen die zich nu nog als Zwarte Piet verkleden zijn racistisch bezig. Ja, de RvS adviseert om aangifte te doen tegen de organisatie en mensen die zich als Zwarte Piet verkleden. Dus we hebben veel gekregen vandaag.
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |