Dan heeft de groep blijkbaar bepaald dat er geen geld hoeft te worden gestoken in WiFi en is het blijkbaar ook niet jouw werk om daar iets aan te doen.quote:Op zondag 23 november 2014 23:06 schreef Nico987 het volgende:
Euhm jah en nee.. dat wordt per groep bepaald.. it doet niets aan het Adsl.
Ze willen er niet op, omdat ze geen voorzieningen hebben getroffen omdat ze nooit de formele opdracht hebben gekregen om internet beschikbaar te stellen aan patiënten.quote:En ze kunnen er niet op omdat dit gevaarlijk voor het netwerk kan zijn..
Waarom bemoei je je met deze vraag, die ik niet gesteld heb.. punt is er moet wifi komen. Niet perse voor mij, of de cliënten, maar om de nieuwe programma's te kunnen benutten waar ze voor bedoeld zijn.quote:Op zondag 23 november 2014 23:39 schreef FredvZ het volgende:
[..]
Dan heeft de groep blijkbaar bepaald dat er geen geld hoeft te worden gestoken in WiFi en is het blijkbaar ook niet jouw werk om daar iets aan te doen.
Ik zou me vingers er niet aan branden.
[..]
Ze willen er niet op, omdat ze geen voorzieningen hebben getroffen omdat ze nooit de formele opdracht hebben gekregen om internet beschikbaar te stellen aan patiënten.
Kwestie van even met ipconfig /all kijken wat de dns provider is... zie je snel genoeg de provider.quote:Op zondag 23 november 2014 21:02 schreef Nico987 het volgende:
Nu wil ik dus op het cliënten Internet wifi maken. Maar het modem kan dit niet aan. Simpel even de provider bellen valt tegen want niemand weet wie de provider is, wie het betaalt en op wiens naam het staat...
Dat klopt; dat is ook de reden dat public wifi en intern netwerk hier in het ziekenhuis gescheiden zijn; de public wifi is minder (lees: niet) afgeschermd qua virusscanner / firewall. Als je op beide netwerken tegelijk zit introduceer je dus een gigantisch veiligheidslek.quote:Op zondag 23 november 2014 23:06 schreef Nico987 het volgende:
Euhm jah en nee.. dat wordt per groep bepaald.. it doet niets aan het Adsl. En ze kunnen er niet op omdat dit gevaarlijk voor het netwerk kan zijn..
Dan moeten ze dat officiëel aanvragen, dan komt daar ook een goede oplossing voor lijkt mijquote:Op maandag 24 november 2014 06:36 schreef Nico987 het volgende:
Waarom bemoei je je met deze vraag, die ik niet gesteld heb.. punt is er moet wifi komen. Niet perse voor mij, of de cliënten, maar om de nieuwe programma's te kunnen benutten waar ze voor bedoeld zijn.
Dan loop je naar de afdeling IT en geef je aan dat je software niet werkt.quote:Op maandag 24 november 2014 06:36 schreef Nico987 het volgende:
Waarom bemoei je je met deze vraag, die ik niet gesteld heb.. punt is er moet wifi komen. Niet perse voor mij, of de cliënten, maar om de nieuwe programma's te kunnen benutten waar ze voor bedoeld zijn.
Heeft niets met ethiek te maken, maar "schoenmaker blijf bij je leest". Gezien de vraagstelling ben je én geen IT-er én niet verantwoordelijk voor de IT.quote:Of jij het ethisch verantwoord vind is dan misschien niet zo belangrijk.
Follow the money; wie betaald die lijn?quote:Op maandag 24 november 2014 09:08 schreef Nico987 het volgende:
Niemand weet dat hier Adsl staat.. dat is ooit officieel gemaakt maar na een overname weet niemand erover. Dus al zou het niet mogen ze weten het toch niet
quote:Op woensdag 26 november 2014 08:00 schreef BlueMage het volgende:
Ow jee dat worden nog meer topics op FOK! als dadelijk die hele inrichting wifi heeft.![]()
En als die via die onbekende ADSL modem loopt wil je daar dan ook een Accesspoint aanhangen voor je gasten? Wat natuurlijk best zou kunnen als je dat technisch goed ingeregeld en beveiligd.quote:Op woensdag 26 november 2014 08:06 schreef Parzival het volgende:
klinkt een beetje als achterdeuren openen ed...
Maar zelfs als ICTer snap ik je vraagstelling al niet.. dus dat begint goed.. maar wat ik eruit op kan maken is:
Er is een gesloten netwerk voor personeel.
Hangt er natuurlijk van af wat de procedures zijn maar dat de TS dit verder zelf oplost door een accesspoint of router aan dat modem te hangen is de oplossing. Dat niemand weet wie dat modem betaalt is raar. En dat de TS een zeker risico neemt om als leek dat te regelen is verder ook zijn of haar risico.quote:Op woensdag 26 november 2014 08:12 schreef oheng het volgende:
Hehehe klinkt zeer bekend in de oren, de situatie op dit soort instellingen. Mensen, bij dit soort instellingen weet de IT niet wat/waar/hoe draait, en is alles onbekend. Tevens zit de IT op uren afstand.
Ik zou zeggen: huur even een bedrijf in die een extra router oid plaatst. Dan heb je meteen een aanspraakpunt, mocht het midgaan. Want op je IT afdeling hoef je vaak bij dit soort instellingen niet te rekenen, helaas.
Ik vind het vooral hilarisch dat niemand weet wie de provider is, maar dat de rekening blijkbaar wel betaald wordt anders waren ze wel al afgesloten.quote:Op woensdag 26 november 2014 08:17 schreef Megumi het volgende:
[..]
Hangt er natuurlijk van af wat de procedures zijn maar dat de TS dit verder zelf oplost door een Accesspoint of router aan dat modem te hangen is de oplossing. Dat niemand weet wie dat modem betaalt en dat de TS een zeker risico neemt om als leek dat te regelen is verder ook zijn of haar risico.
Dat denk ik ook. Want als het fout gaat is de TS waarschijnlijk de gebeten hond. En mag er voor op draaien als er iets fout gaat. Zeker omdat de ICT afdeling verder ook geen ondersteuning gaat bieden.quote:Op woensdag 26 november 2014 08:18 schreef Ceased2Be het volgende:
[..]
Ik vind het vooral hilarisch dat niemand weet wie de provider is, maar dat de rekening blijkbaar wel betaald wordt anders waren ze wel al afgesloten.
Dus even langs de financiële administratie, navragen wie de provider is en het dan lekker officiëel regelen.
Die is vast op vakantie in zijn of haar buitenhuis in Spanje of zo.quote:Op woensdag 26 november 2014 08:20 schreef Pharkus het volgende:
Gewoon klagen bij de te duur betaalde zorgdirecteur. Kan hij ook eens zweten voor zijn centen.
TS, dit is het enige juiste antwoord.quote:
Gaat de premie weer omhoog.quote:Op woensdag 26 november 2014 08:20 schreef Pharkus het volgende:
Gewoon klagen bij de te duur betaalde zorgdirecteur. Kan hij ook eens zweten voor zijn centen.
Tja, ik weet niet beter dan dat het zo is in instellingen. Als ik daar kom, moet ik eerst alles zelf uitvogelen, want niemand weet iets. Er is namelijk vrijwel geen communicatie tussen IT afdeling en het zorg personeel. Dus een aanvraag voor een wifi netwerk kan jaren duren, totdat de IT afdeling daar zin/tijd/geld voor heeft.quote:Op woensdag 26 november 2014 08:18 schreef Ceased2Be het volgende:
[..]
Ik vind het vooral hilarisch dat niemand weet wie de provider is, maar dat de rekening blijkbaar wel betaald wordt anders waren ze wel al afgesloten.
Dus even langs de financiële administratie, navragen wie de provider is en het dan lekker officiëel regelen.
Valt wel mee. Immers, de clienten zitten ook op het netwerk, dus het is gescheiden van het echte (bedrijfs) netwerk. En de cients zitten al op de meest vage websites, dus dan kan een extra wifi router er ook nog wel bij.quote:Op woensdag 26 november 2014 08:45 schreef kovenant het volgende:
dit gaat leuk worden als TS het wel voor elkaar krijgt om zelf wifi erop aan te sluiten en dan slecht dicht getimmerd als het echt een bepaalde zorginstelling is ligt er zo weer informatie op straat.
* kovenant pakt popcorn
En ook in grote organisaties is het zoeken naar wie waar verantwoordelijk is hoor. In dit specifieke geval wist ICT al te vertellen dat zij niets doen met ADSL. Dan is het alleen nog maar zaak om uit te vinden wie dat geleverd heeft, even nagaan wie het betaald zou niet zo moeilijk moeten zijn.quote:Op woensdag 26 november 2014 10:06 schreef oheng het volgende:
[..]
Tja, ik weet niet beter dan dat het zo is in instellingen. Als ik daar kom, moet ik eerst alles zelf uitvogelen, want niemand weet iets. Er is namelijk vrijwel geen communicatie tussen IT afdeling en het zorg personeel. Dus een aanvraag voor een wifi netwerk kan jaren duren, totdat de IT afdeling daar zin/tijd/geld voor heeft.
Daarom huren lokale zorgmanagers vaak maar lokaal personeel in, want anders gebeurt er niets.
Dat is meer een probleem van het management denk ik. Waar ik bang voor ben is dat de TS zich in een avontuur gaat storten met wellicht vervelende gevolgen. Want dat management wat slechte IT contracten afsluit is ook vaak zeer goed in vingerwijzen en die vingers wijzen vaak niet naar zichzelf.quote:Op woensdag 26 november 2014 10:06 schreef oheng het volgende:
[..]
Tja, ik weet niet beter dan dat het zo is in instellingen. Als ik daar kom, moet ik eerst alles zelf uitvogelen, want niemand weet iets. Er is namelijk vrijwel geen communicatie tussen IT afdeling en het zorg personeel.
Als het profiel naar de kloten op de server is dit niet slim maar dat is weer wat anders.quote:Op woensdag 26 november 2014 10:12 schreef sig000 het volgende:
Mijn bureaublad iconen zijn verdwenen, help.
-Al een keer PC opnieuw opgestart?
Dan zou de IT langs de administratie moeten gaan. wat de IT makkelijk afschuift met het idee van geen tijd hebben andere dingen aan ons hoofd ( wat ik in de meeste bedrijven in dit soort gevallen kan begrijpen) . Een ticket aanmaken bij de IT en hopen dat de nazorg van de organisatie ernaar kijkt.quote:Op woensdag 26 november 2014 10:09 schreef Ceased2Be het volgende:
[..]
En ook in grote organisaties is het zoeken naar wie waar verantwoordelijk is hoor. In dit specifieke geval wist ICT al te vertellen dat zij niets doen met ADSL. Dan is het alleen nog maar zaak om uit te vinden wie dat geleverd heeft, even nagaan wie het betaald zou niet zo moeilijk moeten zijn.
TS zei het al 'it doet niets aan het Adsl. En ze kunnen er niet op omdat dit gevaarlijk voor het netwerk kan zijn..'quote:Op woensdag 26 november 2014 10:18 schreef cablegunmaster het volgende:
[..]
Dan zou de IT langs de administratie moeten gaan. wat de IT makkelijk afschuift met het idee van geen tijd hebben andere dingen aan ons hoofd ( wat ik in de meeste bedrijven in dit soort gevallen kan begrijpen) . Een ticket aanmaken bij de IT en hopen dat de nazorg van de organisatie ernaar kijkt.
Het probleem is ook dat de IT leiding zelf intern niet weet wat ze doen, hierbij is de vraag wie dit besloten heeft. Kortom intern vragen als de IT dienst het niet weet. Dan weet je wat je moet doen.quote:Op woensdag 26 november 2014 10:23 schreef Ceased2Be het volgende:
[..]
TS zei het al 'it doet niets aan het Adsl. En ze kunnen er niet op omdat dit gevaarlijk voor het netwerk kan zijn..'
Dan weten ze op z'n hoogst de leverancier van het gebeuren. (er even vanuitgaande dat ze ts niet voor hebben zitten liegen).
In het ergste geval een 'mail-all' met de vraag wie er wat meer over weet. Heeft me in het verleden ook geholpen bij die kleine organisaties... je moet wat en vaak loopt er ergens wel iemand rond die er wat vanaf weet.quote:Op woensdag 26 november 2014 10:26 schreef cablegunmaster het volgende:
[..]
Het probleem is ook dat de IT leiding zelf intern niet weet wat ze doen, hierbij is de vraag wie dit besloten heeft. Kortom intern vragen als de IT dienst het niet weet. Dan weet je wat je moet doen.
Hahaha, ik denk dat dit een zeer grote (landelijke) instelling is. Ga alsjeblieft niet de hele organisatie lastigvallen voor zoiets lulligs als een wifi verbinding op een simpele prive ADSL verbinding.quote:Op woensdag 26 november 2014 10:32 schreef Ceased2Be het volgende:
[..]
In het ergste geval een 'mail-all' met de vraag wie er wat meer over weet. Heeft me in het verleden ook geholpen bij die kleine organisaties... je moet wat en vaak loopt er ergens wel iemand rond die er wat vanaf weet.
Als het een grote landelijke instelling is zou het niet zo moeilijk moeten zijn om de leverancier te achterhalen lijkt me.quote:Op woensdag 26 november 2014 10:34 schreef oheng het volgende:
[..]
Hahaha, ik denk dat dit een zeer grote (landelijke) instelling is. Ga alsjeblieft niet de hele organisatie lastigvallen voor zoiets lulligs als een wifi verbinding op een simpele prive ADSL verbinding.
Geloof me, bij "instellingen" is het meestal een chaos, wat betreft IT. En ik heb altijd zoiets van: het moet gewoon fucking werken. Enige waar je op moet letten is dat je de hiërarchie volgt (alles regelen via een manager). En dat je iemand inhuurt die weet dat hij met zijn tengels van het bestaande bedrijfsnetwerk moet afblijven.quote:Op woensdag 26 november 2014 10:38 schreef Ceased2Be het volgende:
[..]
Als het een grote landelijke instelling is zou het niet zo moeilijk moeten zijn om de leverancier te achterhalen lijkt me.
En als het een kleine instelling is val je ook niet zoveel mensen lastig.
En prive ADSL? het is een service voor cliënten, een dienst die geleverd wordt DOOR de instelling daar zou ik zelf niet zomaar wat aan gaan knopen. TS heeft het erover dat de wifi nodig is om nieuwe programma's te kunnen benutten; leg dit hele issue dan terug bij de persoon die verantwoordelijk is voor die nieuwe programma's.
En misschien praat ik nog teveel vanuit de enerprise omgevingen waar ik in werk... dat kan ook natuurlijk
Alles via de manager of terugmikken bij degene die heeft besloten dat er een dienst over de ADSL moet worden aangeboden... veel moeilijker zou ik het niet maken. Ga je er meer tijd in steken ben jij dadelijk ineens de 'ADSL expert' als je niet uitkijkt.quote:Op woensdag 26 november 2014 10:58 schreef oheng het volgende:
[..]
Geloof me, bij "instellingen" is het meestal een chaos, wat betreft IT. En ik heb altijd zoiets van: het moet gewoon fucking werken. Enige waar je op moet letten is dat je de hiërarchie volgt (alles regelen via een manager).
Als het voor je werkt; helemaal geweldig. Maar wat was jouw functie nu in het geheel?quote:Op woensdag 26 november 2014 11:05 schreef Nico987 het volgende:
Is geregeld.. heb gewoon een router gekocht en die net wpa 2 beveiligd.
Ik neem aan dat de software dicht zit want we kunnen er ook thuis op. Daar is ook niet alles dichtgetimmerd.
Lol ja. Kun je voortaan iedere dag "de ADSL verbinding repareren" hahaha.quote:Op woensdag 26 november 2014 11:04 schreef Ceased2Be het volgende:
[..]
Alles via de manager of terugmikken bij degene die heeft besloten dat er een dienst over de ADSL moet worden aangeboden... veel moeilijker zou ik het niet maken. Ga je er meer tijd in steken ben jij dadelijk ineens de 'ADSL expert' als je niet uitkijkt.
Assumption is the mother of all fuckups.quote:Op woensdag 26 november 2014 11:05 schreef Nico987 het volgende:
Is geregeld.. heb gewoon een router gekocht en die net wpa 2 beveiligd.
Ik neem aan dat de software dicht zit want we kunnen er ook thuis op. Daar is ook niet alles dichtgetimmerd.
Of het is gewoon een keiharde security eis vanuit de hoofdorganisatie zoals bij onsquote:Op woensdag 26 november 2014 15:15 schreef Henno het volgende:
Bezoekers die internetten via een apart lijntje, dan heb je of verouderde hardware, of de IT jongens weten niet hoe ze VLANs moeten benuttenIn beide gevallen is het het probleem van de IT gasten ter plaatse, en nooit zelf gaan rommelen! Regel 1: ga naar de IT afdeling. Regel 2: bij twijfel over regel 1, ga naar de IT afdeling.
Hier kun je internetten over het LAN OF gebruik maken van het WLAN (maar dan kun je simpelweg niet op de bedrijfsshares). WLAN is voor bezoekers/studenten. LAN voor medewerkers.quote:Op woensdag 26 november 2014 15:15 schreef Henno het volgende:
Bezoekers die internetten via een apart lijntje, dan heb je of verouderde hardware, of de IT jongens weten niet hoe ze VLANs moeten benutten
Kan ook, al zou ik persoonlijk voor dagelijkse werkzaamheden wel gewoon op het WLAN willen zitten, al is het maar omdat er nogal wat notebooks bij komen tegenwoordig die helemaal geen Ethernet poort meer hebben (ultrabooks, alle moderne Apple notebooks). Anders moet je overal van die Ethernet adaptertjes voor moeten regelen die je ook overal mee naar toe moet slepen en dus gaat kwijtraken, en het is imo ook gewoon onpraktisch dat je dan niet gewoon overal je werk kan doen / kan zitten met iemand met je notebook.quote:Op woensdag 26 november 2014 15:31 schreef Ceased2Be het volgende:
[..]
Hier kun je internetten over het LAN OF gebruik maken van het WLAN (maar dan kun je simpelweg niet op de bedrijfsshares). WLAN is voor bezoekers/studenten. LAN voor medewerkers.
Vorige werkgever mocht de interne organisatie voor de certificatie niet eens op het internet via LAN.
Als je dat wilde kon je gebruik maken van een apart device met WLAN.
Ik snap nog steeds niet wat jij wil realiseren.quote:Op woensdag 26 november 2014 19:07 schreef Nico987 het volgende:
Ik zal het nog eens uitleggen want er wordt een hoop geroepen maar volgens mij niet begrepen.
Op mijn werk is een netwerk aan een server.. daarop is alles bedraad met Lan. In het kantoor gebouw is wifi(lijkt mij zinloos omdat daar iedereen zijn eigen pc heeft) op het hele terrein is wifi voor gasten, en medewerkers. Alleen het hele terrein is exclusief mijn groep..
Daarnaast hebben wij nu 5 jaar adsl om de jongeren op de groep ook Internet te kunnen laten gebruiken. Dat is nu 8 managers 3 directeuren en 1 overname geleden. Alle financiële mensen van toen zijn weg. Ik heb het al eens proberen af te sluiten via managers maar dat ging niet.
Dat is gewoon een kpn lijn van buiten af met adsl. Dus geen spannend netwerk. Daarop zit nu dus wifi..
Voornamelijk zodat wij flexibeler op onze mail kunnen wat gewoon outlook 365 is.. dus zo veilig als Microsoft is. En in het programma voor rapportage..
Ik heb weleens gevraagd of ik met mijn laptop bij de MC mag werken. Was geen probleem want computer is dicht en de servers van de programma's ook. Als het bij MC kan kan het overal wel..
Het zal allemaal wel meevallen.. gaan ze moeilijk doen zeg ik heeft it voor de overname gedaan.. dan zeggen ze ow ja die gasten snapte er niks van. Dan zeg ik waarom zit er in het netwerk een 150mb switch tussen een 1 gb switch. Dan zullen ze zitten omdat het eindelijk werkt.. dan is het de vraag wie er niets van snapte.. maar ik krijg geen gezeik en is veilig genoeg.. De enige clients die er op komen zijn collega's die in dezelfde dossiers kunnen als ik.
Dat is ook niet zo vreemd. Hoe moeten wij weten in wat voor instelling jij werkt, wat het terrein is, wat een groep is, wat een MC is etc?quote:Op woensdag 26 november 2014 19:07 schreef Nico987 het volgende:
Ik zal het nog eens uitleggen want er wordt een hoop geroepen maar volgens mij niet begrepen.
Ik moet dit echt vijf keer lezen om te begrijpen dat jullie een groep (geen idee wat een groep is in deze context) zijn die op een terrein (ook geen idee wat voor terrein) zitten en dat er overal LAN en WIFI is, behalve in jullie groep (en groep is dan een gebouw? Vleugel? Bunker?)quote:Op mijn werk is een netwerk aan een server.. daarop is alles bedraad met Lan. In het kantoor gebouw is wifi(lijkt mij zinloos omdat daar iedereen zijn eigen pc heeft) op het hele terrein is wifi voor gasten, en medewerkers. Alleen het hele terrein is exclusief mijn groep..
Newsflash: de financliële mensen van nu kunnnen ook precies zien waar ze het geld aan uitgeven.quote:Daarnaast hebben wij nu 5 jaar adsl om de jongeren op de groep ook Internet te kunnen laten gebruiken. Dat is nu 8 managers 3 directeuren en 1 overname geleden. Alle financiële mensen van toen zijn weg.
Dat kan ik me voorstellen als je het hen ook zo wazig verteld.quote:Ik heb het al eens proberen af te sluiten via managers maar dat ging niet.
Dus je kan je rapportage dus ook niet doen in je eigen groep?quote:Voornamelijk zodat wij flexibeler op onze mail kunnen wat gewoon outlook 365 is.. dus zo veilig als Microsoft is. En in het programma voor rapportage..
Het MC? Ik hoop dat dat bij jou een andere MC is, dan de MC bij mijn werk, waar daar wil je absoluut niet werken. Ik denk dat je er niet eens wil binnen stappen.quote:Ik heb weleens gevraagd of ik met mijn laptop bij de MC mag werken. Was geen probleem want computer is dicht en de servers van de programma's ook. Als het bij MC kan kan het overal wel..
Zo te lezen zijn die gasten van it niet de enige die er niets van snappen.quote:Het zal allemaal wel meevallen.. gaan ze moeilijk doen zeg ik heeft it voor de overname gedaan.. dan zeggen ze ow ja die gasten snapte er niks van. Dan zeg ik waarom zit er in het netwerk een 150mb switch tussen een 1 gb switch. Dan zullen ze zitten omdat het eindelijk werkt.. dan is het de vraag wie er niets van snapte.. maar ik krijg geen gezeik en is veilig genoeg.. De enige clients die er op komen zijn collega's die in dezelfde dossiers kunnen als ik.
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |