Dat was dus een behoorlijk onveilige situatie. Indien er een open toestel aanwezig is, mag er geen mechanische ventilatie aanwezig zijn. Waarom zou de wasemkap niet op de mv aangesloten mogen worden? Een gasboiler mag alleen als het een gesloten toestel is. In jouw geval zou ik kiezen voor een elektrische boiler. Er zijn 50 literboiler die in 1,50 minuten kunnen opwarmen. met 50 liter kan je ongeveer 10 minuten douchen. Door zijn korte opwarmtijd hoef je hem niet de hele dag aan te laten.quote:Op zaterdag 8 november 2014 19:01 schreef Peter het volgende:
De Kwestie: Het betreft een appartement met stadsverwarming. De warmwatervoorziening moet echter zelf geregeld worden. Op dit moment hangt er een geiser zonder rookgaskanaal, deze wordt verwijderd.
Boven de geiser is een gat in de muur (zonder ventiel) van de mechanische ventilatie. Deze zuigt dus nu ook de rookgassen af. Ook ligt hier het einde van een flexibele slang van de afzuigkap (deze mag niet rechtstreeks op de MV aangesloten worden, dus heeft men die er maar los voor gelegd..)
Kortom: niet zoals je het wil hebben. Nu gaat de geiser er uit. Welke alternatieven zijn er? De huidige geiser verzorgt warm water voor de keuken en douche.
Zijn er boilers op gas, zijn die aan te raden en mag dat icm een MV-afvoer?
Is een doorstroomapparaat een idee?
Is een boiler een idee?
NB er is geen dubbele meter voor nachtstroom aanwezig helaas.
Zelf denk ik aan een boiler (laten) plaatsen, maar ik vraag me af of het zin heeft om toch aan nachtstroom te denken.. Ik neem aan dat verwarmen op stroom me meer kost dan de geiser op gas nu kost.
Ervaringen / ideeën?
Ik had al sterk het vermoeden dat het niet veilig was, vandaar dat de verkopende partij de geiser er ook voor de overdracht uit laat halen.quote:Op zaterdag 8 november 2014 19:25 schreef cvboer2 het volgende:
[..]
Dat was dus een behoorlijk onveilige situatie. Indien er een open toestel aanwezig is, mag er geen mechanische ventilatie aanwezig zijn. Waarom zou de wasemkap niet op de mv aangesloten mogen worden? Een gasboiler mag alleen als het een gesloten toestel is. In jouw geval zou ik kiezen voor een elektrische boiler. Er zijn 50 literboiler die in 1,50 minuten kunnen opwarmen. met 50 liter kan je ongeveer 6,6 minuut douchen. Door zijn korte opwarmtijd hoef je hem niet de hele dag aan te laten.
Voor wat de wasemkap betreft kan je kiezen voor een motorloos exemplaar, dan mag het wel. Als lang douchen je hobby is, zal je een grotere boiler moeten kopen.quote:Op zaterdag 8 november 2014 19:28 schreef Peter het volgende:
[..]
Ik had al sterk het vermoeden dat het niet veilig was, vandaar dat de verkopende partij de geiser er ook voor de overdracht uit laat halen.
De afzuigkap is gemotoriseerd en op dit MV-punt komen ook de WC, douche en het kanaal van de onderburen uit. Als ik met de afzuigkap overdruk in de MV-kanalen creëer blaas ik de etensluchtjes de andere ruimten/woningen in..
7 minuten douchen is wel te kort. We zijn met twee en lang douchen is een hobby.
Dat dacht ik al..quote:Op zaterdag 8 november 2014 19:29 schreef cvboer2 het volgende:
[..]
Voor wat de wasemkap betreft kan je kiezen voor een motorloos exemplaar, dan mag het wel. Als lang douchen je hobby is, zal je een grotere boiler moeten kopen.
De motor eruit halen is een optie. Gezien de korte opwarmtijd zou ik niet voor nachtstroom gaan. Nachtstroom gaat ook pas om 23:00 uur in. tot 6 uur s'ochtends.quote:Op zaterdag 8 november 2014 19:31 schreef Peter het volgende:
[..]
Dat dacht ik al..
Kan ik ook simpelweg de motor uitschakelen van de huidige afzuigkap?.
En raad jij het aan om voor nachtstroom te gaan? Zou een investering in een dubbele meter zich snel terugverdienen?
moet je wel een rookgasafvoer kunnen maken?quote:Op zaterdag 8 november 2014 19:37 schreef cvboer2 het volgende:
Een andere, optie is een gesloten geiser, zit je niet met korte douchetijden.
http://www.warmteservice.(...)lator-CW2/p/17252605
Heb je dag een nacht stroom ?quote:Op zaterdag 8 november 2014 19:53 schreef Ou-Tannu het volgende:
[..]
moet je wel een rookgasafvoer kunnen maken?
De huidige geiser zit ongeveer in het midden van het appartement, vlak bij de leidingsschacht.. Elders plaatsen zal het aanbrengen en omleggen van een hoop leidingen betekenen.quote:Op zaterdag 8 november 2014 19:31 schreef Ivo1985 het volgende:
Zonder rookgasafvoer zit je vast aan een open verbrandingstoestel of een elektrische boiler.
Wellicht kun je de boiler in een bergkast maken en in die bergkast een rechtstreekse lucht aan- en afvoer naar buiten maken? Hier in de regio zie je nog wel dat ketels en/of geisers in de 'bezemkast' op het balkon geplaatst worden wanneer er in het appartement geen rookkanalen aanwezig zijn.
Of een horizontale aan/afvoer door de gevel naar buiten.
Er uit halen lijkt mij dan ook de juiste optie.. Wel jammer van de afzuigkap, maar goed.quote:Op zaterdag 8 november 2014 19:33 schreef Ivo1985 het volgende:
De motor uitschakelen werkt niet, tenzij je de ingebouwde ventilator kunt verwijderen. De ventilator blokkeert namelijk de uitgang van de afzuigkap als de ventilator niet draait. Er is dan dus geen luchtstroom mogelijk.
Ik las iets over boilers die 's nachts opwarmen en overdag alleen op temperatuur houden.. maar dat lijkt me ook niet handig, gezien het lange douchen juist 's avonds is..quote:Op zaterdag 8 november 2014 19:34 schreef cvboer2 het volgende:
[..]
De motor eruit halen is een optie. Gezien de korte opwarmtijd zou ik niet voor nachtstroom gaan. Nachtstroom gaat ook pas om 23:00 uur in. tot 6 uur s'ochtends.
Dan moet er een nieuwe doorvoer door het dak heen.. moet eerst de VVE weer toestemmen etc. etc..quote:Op zaterdag 8 november 2014 19:37 schreef cvboer2 het volgende:
Een andere, optie is een gesloten geiser, zit je niet met korte douchetijden.
http://www.warmteservice.(...)lator-CW2/p/17252605
Er zijn wasemkappen of zijn ze waren in iedergeval vroeger in de handel motorloos, alleen met een klep.quote:Op zaterdag 8 november 2014 19:31 schreef Peter het volgende:
[..]
Dat dacht ik al..
Kan ik ook simpelweg de motor uitschakelen van de huidige afzuigkap?.
En raad jij het aan om voor nachtstroom te gaan? Zou een investering in een dubbele meter zich snel terugverdienen?
Ik denk dat ik een installateur die een boiler of geiser gaat plaatsen er maar naar laat kijken. Die is er vast handiger mee dan ik..quote:Op zaterdag 8 november 2014 20:10 schreef john2406 het volgende:
[..]
Er zijn wasemkappen of zijn ze waren in iedergeval vroeger in de handel motorloos, alleen met een klep.
Echter die wat ik mijn zus toen in het app geplaats heb die floot daar werd je ziek van!
Het zal weinig schelen. Ik heb het kostenverschil bij een waterkoker vs pannetje water op een gasfornuis wel eens uitgerekend. Dat verschil is te verwaarlozen.quote:Op zaterdag 8 november 2014 20:10 schreef Peter het volgende:
Dank voor de adviezen en tips zover.
Weet iemand het verschil in verbruikskosten tussen zo'n gesloten geiser en een boiler?
quote:Op zaterdag 8 november 2014 20:10 schreef Peter het volgende:
[..]
Ik denk dat ik een installateur die een boiler of geiser gaat plaatsen er maar naar laat kijken. Die is er vast handiger mee dan ik..
Nee, dan moet voor 60+ appartementen een warmwaterleiding aangelegd worden. Dat is niet zo snel voor elkaarquote:Op zaterdag 8 november 2014 22:46 schreef Ou-Tannu het volgende:
er is trouwens geen mogelijkheid om je warm water te krijgen vanaf je stadsverwarming ?
Ik zie wel mogelijkheden om het ea aan te sluiten op de stadsverwarming.quote:Op zaterdag 8 november 2014 22:56 schreef Peter het volgende:
[..]
Nee, dan moet voor 60+ appartementen een warmwaterleiding aangelegd worden. Dat is niet zo snel voor elkaar.
Dan moet ik zelf een warmtewisselaar/warmtepomp plaatsen.. Dat wordt wat lastig in een keukenkastquote:Op zaterdag 8 november 2014 23:58 schreef cvboer2 het volgende:
[..]
Ik zie wel mogelijkheden om het ea aan te sluiten op de stadsverwarming.![]()
Of het mag is punt 2.
maar niet onmogelijk.quote:Op zondag 9 november 2014 00:07 schreef Peter het volgende:
[..]
Dan moet ik zelf een warmtewisselaar/warmtepomp plaatsen.. Dat wordt wat lastig in een keukenkast
In dat gevalquote:Op zondag 9 november 2014 00:11 schreef Peter het volgende:
[..]
Wel gratis warmte.
(we hebben geen individuele meters, wordt via omslag berekend)
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |