Hallo, tijdens mijn zoektocht naar definities van de term 'hoogbegaafd' belande ik op de site van mensa (
www.mensa.nl). Dit blijkt een wereldwijde organisatie te zijn die iets (geen idee wat?) doet met of voor mensen die een bepaalde mate van ''intelligentie'' hebben. Nu heb ik eigenlijk niet veel op met IQ-testen of zelfs met het concept IQ an sich, maar ik dacht bij mijzelf, gezien het gebrek aan intellectuele inspanning de laatste jaren, dat het misschien wel leuk zou zijn om te testen welk getal ik zou kunnen claimen zijnde het bewijs van mijn eventuele hoogbegaafdheid.
Na 20 minuten:
quote:
Geachte kandidaat,
Jouw resultaten van de Mensa-onlinetest wijzen erop dat jouw intelligentie in de buurt van het 98ste percentiel ligt, hetgeen betekent dat je in de buurt van de bovenste twee procent van de bevolking zou scoren. Jouw score geeft echter helaas geen duidelijke indicatie of je voor de eindtest zou slagen of niet.
De onlinetest is echter geen officiële, geijkte test en is daarom slechts indicatief voor het succes van de Mensa-eindtest.
Over de gemaakte onlinetest geven wij verder geen informatie (zoals over de juiste antwoorden of het aantal fouten).
Voor toelating tot Vereniging Mensa Nederland moet de Mensa-eindtest worden afgelegd onder verantwoordelijkheid van onze National Supervisory Psychologist. Deze genormeerde en in groepsverband af te leggen eindtest meet 'algemene intelligentie' en genereert zowel een IQ- als een percentielscore. Mensa kan niet voorspellen of de online test en de eindtest eenzelfde score zullen laten zien.
Wij menen dat er een kans is dat je slaagt voor de Mensa-eindtest; de keuze wel of niet deel te nemen is aan jouzelf. Kijk voor veel antwoorden met betrekking tot vragen over onze Mensa-eindtest hier.
Je kunt ook meteen hieronder op de knop klikken om je aan te melden. Deelname aan de eindtest kost ¤42,50. De betaling dien je via iDEAL te voldoen.
Ik heb zojuist in behoorlijk narcistische bui dus twintig minuten geïnvesteerd in een veel te abstracte en daardoor vermoeiende multiple choice-quiz, waarbij ik bij elke vraag moest denken ''dit zullen ze wel willen horen dus vul ik het maar zo in'', terwijl ik voor elk 'choice (van A t/m D)' een verdediging had kunnen opwerpen om de (mogelijke) juistheid ervan aan te tonen. (Een mogelijkheid daartoe, dát had overigens echt iets kunnen duiden.)
Op zijn minst had ik dus verwacht een cijfer te krijgen dat ik achter de woordjes 'mijn IQ is' had kunnen plakken. De resultaten blijken helaas nog vager dan de test: ''u zit in de buurt van het 98ste percentiel.''
Ja, ik ben slim. Evident en alles. Maar zit ik er (stiekem flink) boven of net iets onder? Nu geven ze gelukkig wel aan dat dat percentiel ongeveer een IQ van 130 betekent, wat dus zou betekenen dat ik daar net boven of onder zit, wat de concreetheid een beetje ten goede komt. Maar dan nog, het nuanceverschil is precies waar het mij om gaat; misschien ben ik, volgens het concept van het IQ, slimmer dan de gemiddelde van de bovenste 2% van heel het land. En hier is dus de bonusklacht; om daar achter te komen moet ik 40 euro dokken.
Inb4; verkapt-kijk-mij-eens-slim-zijn-topic.
[ Bericht 1% gewijzigd door #ANONIEM op 30-09-2014 19:59:51 ]