Grenzen goed bewaken.quote:Op woensdag 24 september 2014 19:53 schreef Strani het volgende:
Deze is voor TS, met z'n 'veilige EU'.
[ afbeelding ]
Waarmee je aangeeft dat je niet serieus kan worden genomenquote:Op woensdag 24 september 2014 20:08 schreef IJsblokjesmachine het volgende:
[..]
Grenzen goed bewaken.
Portugal en Spanje mogen ze wel hebben, die zijn een last voor de EU.
Ahumquote:Op woensdag 24 september 2014 19:26 schreef IJsblokjesmachine het volgende:
[..]![]()
Zolang het in de EU maar veilig is.
Ik neem jou ook niet serieusquote:Op woensdag 24 september 2014 20:09 schreef Strani het volgende:
[..]
Waarmee je aangeeft dat je niet serieus kan worden genomen
Groeten uit Spanje trouwens.
EU, een economische grootmacht maar een militaire en politieke dwerg.quote:
"Schilderswijk"quote:Op woensdag 24 september 2014 19:26 schreef IJsblokjesmachine het volgende:
[..]![]()
Zolang het in de EU maar veilig is.
Daarom. En dat komt voort uit een zwakke, zeikende en wereldvreemde bevolking die er alles voor over heeft om te kunnen geloven dat ze 'het goede doen',quote:Op woensdag 24 september 2014 20:16 schreef Frank_Drebin het volgende:
EU, een economische grootmacht maar een militaire en politieke dwerg.
Mwah. Ik denk meer dat het is voortgekomen uit het feit dat Europa zelf eigenlijk de oorlog verleerd is. We hebben natuurlijk al meer dan 70 jaar hier geen oorlog meer gehad. Langzaam is het accent wat verschoven en de noodzaak van het hebben van een goed leger wat achterop geraakt - wat heet, ideeën over afschaffen van het leger in Nederland is ook wel geweest.quote:Op woensdag 24 september 2014 20:17 schreef LelijKnap het volgende:
[..]
Daarom. En dat komt voort uit een zwakke, zeikende en wereldvreemde bevolking die er alles voor over heeft om te kunnen geloven dat ze 'het goede doen',
Daarom pleit ik voor de Verenigde Staten van Europa met een Europees leger.quote:Op woensdag 24 september 2014 20:16 schreef Frank_Drebin het volgende:
[..]
EU, een economische grootmacht maar een militaire en politieke dwerg.
212000 HPquote:
Daar pleit ik ook zeker voor. Een verdeeld Europa met (relatief) kleine landjes is achterhaald. Die verdeeldheid leidde tot concurrentie en heeft ervoor gezorgd dat Europa aan het begin van de vroegmoderne tijd de wereld ging beheersen. Maar inmiddels is het in ons nadeel aan het werken.quote:Op woensdag 24 september 2014 20:20 schreef IJsblokjesmachine het volgende:
[..]
Daarom pleit ik voor de Verenigde Staten van Europa met een Europees leger.
Een leger bestaat niet enkel voor de mogelijkheid van een (defensieve) oorlog, maar ook als verzekering of de kans op uitbreiding van macht (en welvaart). Waar en wanneer is dát idee verloren gegaan?quote:Op woensdag 24 september 2014 20:19 schreef Frank_Drebin het volgende:
Mwah. Ik denk meer dat het is voortgekomen uit het feit dat Europa zelf eigenlijk de oorlog verleerd is. We hebben natuurlijk al meer dan 70 jaar hier geen oorlog meer gehad. Langzaam is het accent wat verschoven en de noodzaak van het hebben van een goed leger wat achterop geraakt - wat heet, ideeën over afschaffen van het leger in Nederland is ook wel geweest.
Op zich zit ik niet op oorlog te wachten, maar zo verliest de EU wel een zekere daadkracht in de wereld.
Je hebt dezelfde doel voor ogen als IS, maar hun willen dan van de westerse wereld een "prachtig nieuw islamitische continent maken".quote:Op woensdag 24 september 2014 20:20 schreef .sfinx het volgende:
Daarom alle nukes op het midden oosten, zijn we gelijk van al die ellende af. Geef het wat tijd om te deradiationen en we kunnen er een prachtig nieuw westers continent van maken.
Moeilijk aan te geven natuurlijk. De dreiging is er wel lange tijd ook nog na WO II geweest, Koude Oorlog. Destijds had Nederland bijv. 1000 tanks, onvoorstelbaar nu.quote:Op woensdag 24 september 2014 20:22 schreef LelijKnap het volgende:
[..]
Een leger bestaat niet enkel voor de mogelijkheid van een (defensieve) oorlog, maar ook als verzekering of de kans op uitbreiding van macht (en welvaart). Waar en wanneer is dát idee verloren gegaan?
Als ik moet kiezen tussen westers en islamitisch is de keuze snel gemaakt.quote:Op woensdag 24 september 2014 20:23 schreef SideEffect het volgende:
[..]
Je hebt dezelfde doel voor ogen als IS, maar hun willen dan van de westerse wereld een "prachtig nieuw islamitische continent maken".
Ja, maar zoals ik al zei; een leger bestaat niet enkel om een dreiging maar ook en misschien bovenal om zelf een dreiging te kunnen zijn: om macht uit te kunnen oefenen. Hoe is de wil daartoe verdwenen? Het geloof dat welvaart onafhankelijk is van militaire en politieke macht? Het schuldcomplex als gevolg van succesvol Europees imperialisme door de eeuwen heen? Een geloof dat we onschendbaar zijn? Dat een dogmatisch geloof in humanisme de wereld in balans zou houden? Een naïef mensbeeld? Dat er na onze macht geen streven meer zou zijn vanuit andere werelddelen?quote:Op woensdag 24 september 2014 20:25 schreef Frank_Drebin het volgende:
Moeilijk aan te geven natuurlijk. De dreiging is er wel lange tijd ook nog na WO II geweest, Koude Oorlog. Destijds had Nederland bijv. 1000 tanks, onvoorstelbaar nu.
Maar daarna is langzaam die noodzaak verdwenen. Moeilijk aan te geven wanneer dat precies gebeurde, zoiets gaat geleidelijk. Het idee is wel dat we in Europa nooit meer oorlog zouden hebben - dus waarom veel bestedingen aan defensie?
Dat is een beetje het idee.
Dat is toch ook de kern van dit hele probleem. Gelijke belangen op basis van verschillende ideeën. Uiteindelijk komt het altijd op hetzelfde neer; wil tot macht. Wat overblijft is, is de vraag; bij wie hoor jij? Bij wie wil je horen?quote:Op woensdag 24 september 2014 20:23 schreef SideEffect het volgende:
Je hebt dezelfde doel voor ogen als IS, maar hun willen dan van de westerse wereld een "prachtig nieuw islamitische continent maken".
Nou ja, je zag het een beetje terug toen Rusland zich ging bemoeien met Oekraïne. Dat werd 19e eeuws genoemd, ouderwets.quote:Op woensdag 24 september 2014 20:29 schreef LelijKnap het volgende:
[..]
Ja, maar zoals ik al zei; een leger bestaat niet enkel tov een dreiging maar ook en misschien bovenal om zelf een dreiging te kunnen zijn: om macht uit te kunnen oefenen. Hoe is de wil daartoe verdwenen? Het geloof dat welvaart onafhankelijk is van militaire en economische macht? Het schuldcomplex als gevolg van succesvol Europees imperialisme door de eeuwen heen? Een geloof dat we onschendbaar zijn? Dat een dogmatisch geloof in humanisme de wereld in balans zou houden? Een naïef mensbeeld? Dat er na onze macht geen streven meer zou zijn vanuit andere werelddelen?
Exact. Ach, misschien was het ook wel het ook wel het idee dat we genoeg op één lijn lagen met de V.S., wat ons ruimte gaf voor investeringen in andere (socialistische) zaken.quote:Op woensdag 24 september 2014 20:33 schreef Frank_Drebin het volgende:
Nou ja, je zag het een beetje terug toen Rusland zich ging bemoeien met Oekraïne. Dat werd 19e eeuws genoemd, ouderwets.
Militair ingrijpen, zo is een beetje de impliciete gedachte, is iets van vroeger. Tegenwoordig is de wereld steeds meer vervlochten in allerlei overkoepelende organen. Als je dan problemen hebt, gebruik je geen leger maar economische sancties. Dat is vooral waar Europa andere landen mee wil raken. Maar militair (en op zich vind ik dat geen verkeerde gedachte, alleen is het te lief en te naïef want zo werkt de wereld helaas niet) ingrijpen is iets van vroeger. Tegenwoordig gaan we in overleg en als we er echt niet uitkomen, wel, dan leggen we economische sancties op. Maar goed, Europa is er zelf ook heel kwetsbaar voor, het wapen van de sanctie kan ook tegen ons gebruikt worden, want we moeten het van de handel hebben. Wat dat betreft, daarom is Europa ook een politieke dwerg, stelt Europa niet zo veel voor in de wereld. We teren eigenlijk nog steeds op oud (militair) succes uit een ver verleden.
Voor de sier zeg je? Niks ervan! Die zitten er om hun eigen zakken zo snel mogelijk te vullen tot ze compleet uitpuilen!!!quote:Op woensdag 24 september 2014 20:21 schreef Frank_Drebin het volgende:
Want het Europees Parlement zit er eigenlijk voor de sier.
Stom geneuzel over die stofzuigers inderdaad.quote:Op woensdag 24 september 2014 20:41 schreef Geralt het volgende:
[..]
Voor de sier zeg je? Niks ervan! Die zitten er om hun eigen zakken zo snel mogelijk te vullen tot ze compleet uitpuilen!!!
En dan voor de vorm dingen verzinnen als ja een stofzuiger mag nog maar 350W vermogen hebben of weet ik hoeveel het is wat ze bedacht hadden.
Heel die flikkerse bende zou opgeheven moeten worden en iedereen die er werkzaam is met pek en veren overgieten en door de straten najagen met rieken en hooivorken!!!!!
Maarja, dat zal er wel niet van komen denk ik zomaar
|
|
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |