Van jou mogen ze iig geen wapens krijgen toch?quote:Op woensdag 24 september 2014 00:31 schreef theunderdog het volgende:
[..]
Ze moeten zich maar laten afslachten?
Liever niet nee, maar dat is uit puur smerig egoïsme.quote:Op woensdag 24 september 2014 00:33 schreef primakov het volgende:
[..]
Van jou mogen ze iig geen wapens krijgen toch?
Ze weten zich goed staande te houden inderdaadquote:Op woensdag 24 september 2014 00:31 schreef mylamboisblack het volgende:
[..]
Want als ze geen land hebben kunnen ze niks anders presteren? Het is wel een feit dat de Koerden het enige volk zijn van de afgelopen 100 jaar dat Turkse agressie wist te stoppen. Dat Turkije slimme acties heeft ondernomen door te verraden (Ataturk en zijn loze beloftes), verandert daar niks aan. Hoe hard de Turken het ook geprobeerd hebben, de Koerden bestaan nog steeds in grote getale, in tegenstelling tot andere volkeren zoals de Assyriers, Grieken en Armeniers die voor een groot deel zijn uitgeroeid in Anatolie door Turkse agressie.
De KRG annexeerde wel mooi de betwiste zone waar het Iraakse leger was gestationeerd. Dat is niet 'niets' doen. Logisch dat ze dat deden want er wonen Koerden.quote:Op woensdag 24 september 2014 00:33 schreef theunderdog het volgende:
[..]
Nee hoor, als ISIS de Koerden gewoon met rust had gelaten dan hadden de Koerden niets gedaan.
Als Turkije de Koerden gewoon meer rechten had gegeven, dan was de PKK er helemaal niet geweest.
quote:Op woensdag 24 september 2014 00:34 schreef theunderdog het volgende:
[..]
Liever niet nee, maar dat is uit puur smerig egoïsme.
Ik spreek nu vanuit de Koerden, probeer mij in ze te verplaatsen. Verschillende discussietechnieken.
quote:Op dinsdag 23 september 2014 14:41 schreef theunderdog het volgende:
[..]
Je kan gewoonweg niet verwachten dat een volk dat jarenlang is onderdrukt een beschaafd volk gaat worden wanneer ze autonomie hebben.
Ook komt het romantiseren van terroristische groeperingen als PKK/YPG mij de strot uit. Maar denk wat je wil denken, en het is best aannemelijk dat je wens vervult zal worden.
Ik vind dat je daar dan behoorlijk in faalt dan met dergelijke retoriek.quote:Op dinsdag 23 september 2014 14:36 schreef theunderdog het volgende:
[..]
Omdat ik ze niet vertrouw, ze zijn teveel onderdrukt om een beschaafd volkje te zijn.
Ze hebben recht op autonomie en hun eigen ding, maar laten we asjublieft kallum doen met moderne en goeie wapens.
Ik spreek daar anders constant consequent met de "ik vorm"quote:Op woensdag 24 september 2014 00:36 schreef primakov het volgende:
[..]
[..]
[..]
Ik vind dat je daar dan behoorlijk in faalt dan met dergelijke retoriek.
Dat snap ik, ik heb het dan ook over je empathisch vermogen mbt de Koerden.quote:Op woensdag 24 september 2014 00:37 schreef theunderdog het volgende:
[..]
Ik spreek daar anders constant consequent met de "ik vorm"
Yup, verder is het gewoonweg belachelijk dat een volk dat bestaat uit meer dan 40 miljoen mensen geen eigen land heeft.quote:Op woensdag 24 september 2014 00:36 schreef UpsideDown het volgende:
[..]
De KRG annexeerde wel mooi de betwiste zone waar het Iraakse leger was gestationeerd. Dat is niet 'niets' doen. Logisch dat ze dat deden want er wonen Koerden.
Als Turkije hun Koerden met rust had gelaten was er inderdaad geen militaire PKK-tak nodig geweest.
Als ik vanuit mijn eigen ik spreek dan hoef ik die niet te gebruiken.quote:Op woensdag 24 september 2014 00:38 schreef primakov het volgende:
[..]
Dat snap ik, ik heb het dan ook over je empathisch vermogen mbt de Koerden.
Het leven is soms heel erg oneerlijk, maar goed. Ons Nederland had ook geen officieel bestaansrecht tot 1588/1596quote:Op woensdag 24 september 2014 00:39 schreef theunderdog het volgende:
[..]
Yup, verder is het gewoonweg belachelijk dat een volk dat bestaat uit meer dan 40 miljoen mensen geen eigen land heeft.
Maar goed, dat terzijde.
Nee, je snapt er geen reet van.quote:Op woensdag 24 september 2014 00:44 schreef primakov het volgende:
Je verplaatst je in de Koerden die je niet vertrouwt en teveel onderdrukt zijn om een beschaafd volkje te zijn, maar als jezelf in de Koerden verplaatst dan snap je dat ze wapens willen. Dat ze nu wapens willen snapt iedereen wel dunkt me, je verstopt je achter semantiek.
Het is vooral het feit dat de FSA die wapens wel krijgen, terwijl ik dat clubje nog minder vertrouw dan de YPG. Dat kan er bij de Syrische Koerden niet in, dat de FSA wapens krijgt en radicalen ze kunnen doorspelen naar JAN of ISIS. Ik begrijp dat heel goed vanuit hun standpunt.quote:Op woensdag 24 september 2014 00:40 schreef theunderdog het volgende:
[..]
Als ik vanuit mijn eigen ik spreek dan hoef ik die niet te gebruiken.
Ik vertrouw ze niet goed genoeg om ze goede high tech wapens te leveren, maar als ik mij verplaats in de Koerden dan begrijp ik wel heel goed dat ze die wapens willen hebben.
Zie je het verschil? Het bewapenen van YPG in Syrië is dus een logische stap in mijn ogen, maar niet eentje waar ik achtersta.
Zwakjes hoorquote:Op woensdag 24 september 2014 00:44 schreef theunderdog het volgende:
[..]
Nee, je snapt er geen reet van.
Maar vergeet het.
Exact, de FSA is ook aantoonbaar niet te vertrouwen, want ze werken samen met Al Nusra.quote:Op woensdag 24 september 2014 00:44 schreef UpsideDown het volgende:
[..]
Het is vooral het feit dat de FSA die wapens wel krijgen, terwijl ik dat clubje nog minder vertrouw dan de YPG. Dat kan er bij de Syrische Koerden niet in, dat de FSA wapens krijgt en radicalen ze kunnen doorspelen naar JAN of ISIS. Ik begrijp dat heel goed vanuit hun standpunt.
Dit. Triest spelletje.quote:Op woensdag 24 september 2014 00:44 schreef UpsideDown het volgende:
[..]
Het is vooral het feit dat de FSA die wapens wel krijgen, terwijl ik dat clubje nog minder vertrouw dan de YPG. Dat kan er bij de Syrische Koerden niet in, dat de FSA wapens krijgt en radicalen ze kunnen doorspelen naar JAN of ISIS. Ik begrijp dat heel goed vanuit hun standpunt.
quote:VS waarschuwde Iran over aanval
Toegevoegd: woensdag 24 sep 2014, 00:20
De Verenigde Staten hebben voorafgaand aan de luchtaanvallen op IS-doelen in Syrië de regering van Iran op de hoogte gesteld. Dat heeft een Iraanse regeringsfunctionaris gezegd tegen het Britse persbureau Reuters.
De Amerikanen zeiden ook tegen Teheran dat zij de strijdkrachten van de Syrische president Assad niet zouden aanvallen. Iran is met Rusland de belangrijkste bondgenoot van Assad.
"Iran maakte zich zorgen over de positie van Assad en zijn regering ingeval van acties tegen IS in Syrië en bracht die zorgen over tijdens gesprekken met de Amerikanen," zei de Iraanse functionaris die anoniem wil blijven.
Volgens hem werd dit eerst besproken in Genève en later in New York. Hij benadrukte dat Iran apart werd geïnformeerd over de luchtaanvallen.
Geen doelen
Een Amerikaanse regeringswoordvoerder bevestigt dat de bedoelingen aan de Iraanse regering zijn overgebracht, maar dat er geen details zijn besproken over tijdstippen of doelen. "En vanzelfsprekend is er geen informatie van geheime diensten uitgewisseld."
Dit is precies de reden waarom ik er niet zo goed tegen kan dat mensen zeggen dat Turkije ISIS steunt, want je hebt steunen en steunen.quote:Op woensdag 24 september 2014 00:48 schreef UpsideDown het volgende:
Maar ik begrijp ook wel dat men wil voorkomen dat de PKK het Turkse leger te lijf gaat met dat spul. Aan de andere kant is dat risico in Irak niet minder groot, daar vecht de PKK ook gewoon mee met de Peshmerga.
Dat kun je ze idd kwalijk nemen. Als jij zegt dat een volk binnen jouw land behoort, dan hoor je je daar ook naartoe te gedragen, en niet in tijden van nood opeens je rug toe te keren.quote:Op woensdag 24 september 2014 00:50 schreef theunderdog het volgende:
[..]
Dit is precies de reden waarom ik er niet zo goed tegen kan dat mensen zeggen dat Turkije ISIS steunt, want je hebt steunen en steunen.
Het is echt niet zo alsof Erdogan staat te springen van een groepering die instaat is mensen te onthoofden die er een andere mening op nahouden. Turkije wil alleen niet vechten tegen ISIS vanuit opportunistische overwegingen, kun je ze dat echt kwalijk nemen?
Turkije is gewoon bang dat de PKK steeds sterker zal worden.quote:Op woensdag 24 september 2014 01:07 schreef mylamboisblack het volgende:
[..]
Dat kun je ze idd kwalijk nemen. Als jij zegt dat een volk binnen jouw land behoort, dan hoor je je daar ook naartoe te gedragen, en niet in tijden van nood opeens je rug toe te keren.
Het is trouwens wel opvallen dat Turkije recentelijk een bufferzone heeft gebouwd, toevallig bij de Syrische Koerden, en vervolgens valt ISIS de YPG aan. Hmmm....
+ ( Al weet ik niet zeker of dit ISIS is)
[ afbeelding ]
Dus moeten ze maar een onmenselijke, vrouwen verkrachtende, kinderen vermoordende, terreurorganisatie genaamd ISIS gaan steunen?quote:Op woensdag 24 september 2014 01:12 schreef theunderdog het volgende:
[..]
Turkije is gewoon bang dat de PKK steeds sterker zal worden.
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |