Niet bij de pakken neerzitten? Joh, 1,5 maand is niets.quote:Op donderdag 16 oktober 2014 00:09 schreef Gehaktbal80 het volgende:
Heftig.. veel sterkte Lily.
Had in deel 1 van dit topic al gepost dat ik mijn zus (29 jaar) aan kanker ben verloren. Inmiddels is dat anderhalve maand geleden. Aanvankelijk leek het naar omstandigheden best goed met me te gaan, iets wat ik niet verwacht had.
Nu komt de klap toch best hard aan. Eerst ben je natuurlijk als nabestaande het middelpunt van de belangstelling (of je dat nu wil of niet), maar later verdwijnt die belangstelling volledig. Het voelt nu alsof iedereen het alweer vergeten lijkt te zijn en er wordt veel van je verwacht (erg drukke periode met school en andere zaken), terwijl je lichamelijk maar vooral mentaal helemaal op bent. Iemand die dit herkent? Vind zoiets moeilijk te verkroppen.
De wereld draait nu eenmaal door en dat begrijp ik maar al te goed, daarom wil ik ook niet bij de pakken neer gaan zitten. Ik vraag me af hoe jullie met het verlies van een nabestaande zijn omgegaan?
Spreek je uit ervaring? Ik heb het gevoel dat ik er ook niet beter van word als ik er te lang in blijf hangen. Niet dat ik het weg stop, integendeel. Gewoon de normale dingen weer oppakken maar ondertussen gaat het rouwproces wel doorquote:Op donderdag 16 oktober 2014 00:23 schreef Stimorol- het volgende:
[..]
Niet bij de pakken neerzitten? Joh, 1,5 maand is niets.
Vergeet niet te rouwen. Als je het nu niet doet volgt de klap later.
Geen zus. Wel andere familielid.quote:Op donderdag 16 oktober 2014 00:41 schreef Gehaktbal80 het volgende:
[..]
Spreek je uit ervaring? Ik heb het gevoel dat ik er ook niet beter van word als ik er te lang in blijf hangen. Niet dat ik het weg stop, integendeel. Gewoon de normale dingen weer oppakken maar ondertussen gaat het rouwproces wel door
True. Iedereen doet het op zijn of haar eigen manier. En dat herken ik inderdaad. Bedankt voor je reactie iigquote:Op donderdag 16 oktober 2014 00:45 schreef Stimorol- het volgende:
[..]
Geen zus. Wel andere familielid.
Als je je gevoel niet negeert en doorgaat is dat ook prima toch? Je moet doen wat goed aanvoelt. Rouwen is gewoon kut. En verwarrend. Ene x denk je ik voel me ok en 1 uur later zit je huilend in de auto.
Ik had altijd begrepen dat het door zuurstofgebrek komt.quote:Op donderdag 25 september 2014 00:03 schreef Godshand het volgende:
[..]
Dit boekje: http://www.bol.com/nl/p/e(...)6444%26itm_role%3din
Gaat ook op dat stofje in, wat bijna dood ervaringen opwekbaar maakt. Bijna dood ervaringen als in:
-idee hebben uit lichaam te treden
-tunnelverschijnselen
-wit licht
Alles blijft in je geheugen gegrift een moeder met een zelfmoorpoging een vader die op sterven ligt.quote:Op donderdag 16 oktober 2014 00:32 schreef trovey het volgende:
Afgelopen zondag was het 25 jaar geleden dat mijn moeder is overleden, bijna de helft van mijn leven geleden...en je hebt nog steeds het idee dat het gisteren was, zo sterk is de herinnering aan die dag dat ze er plotseling niet meer was, kan elke minuut van die dag nog herinneren, net zoal de dag dat mijn vader stierf, nu 17 jaar geleden. Zijn echt van die dagen die voor eeuwig in je geheugen zijn gegrift, hoe oud je ook gaat worden.
Ja, ik herken het. Voor iedereen gaat het leven gewoon door, alleen voor jouzelf staat het stil. Dat vond/vind ik inderdaad best moeilijk. Ook vrienden bijvoorbeeld - ik ben echt teleurgesteld in enkele van hen. Dan heb je zelf destijds veel voor iemand gedaan om die persoon te steunen of uit de shit te helpen, en op het moment dat je zelf in een rotsituatie zit, hoor je vrij weinig. Aan de ene kant snap ik het wel, maar aan de andere kant denk ik: 'is een béétje belangstelling tonen nu zóveel gevraagd?'. Al is het maar een: 'hoe gaat 't eigenlijk?'. Daar heb ik dan best moeite mee.quote:Op donderdag 16 oktober 2014 00:09 schreef Gehaktbal80 het volgende:
Eerst ben je natuurlijk als nabestaande het middelpunt van de belangstelling (of je dat nu wil of niet), maar later verdwijnt die belangstelling volledig. Het voelt nu alsof iedereen het alweer vergeten lijkt te zijn en er wordt veel van je verwacht (erg drukke periode met school en andere zaken), terwijl je lichamelijk maar vooral mentaal helemaal op bent. Iemand die dit herkent? Vind zoiets moeilijk te verkroppen.
Ik kan helaas wel uit ervaring praten. Ik was ook zoals haar toen mijn vader 12 jaar geleden overleed. Hij was 48, ik 20. Ik praatte er niet over en dat heb ik vorig jaar gemerkt toen ik depressief werd. Dit was een groot deel te wijten aan het niet verwerkt hebben van het verlies.quote:Op donderdag 16 oktober 2014 00:41 schreef Gehaktbal80 het volgende:
[..]
Spreek je uit ervaring? Ik heb het gevoel dat ik er ook niet beter van word als ik er te lang in blijf hangen. Niet dat ik het weg stop, integendeel. Gewoon de normale dingen weer oppakken maar ondertussen gaat het rouwproces wel door
Om hierop terug te komen, 3 weken geleden is mijn opa overleden. Ik heb niet echt heel veel moeite gehad met verwerken en was er snel overheen.quote:Op maandag 22 september 2014 12:33 schreef warp995 het volgende:
Ik heb eigenlijk niet echt iemand verloten, geen familie ofzo(wat nog wel gaat komen) alleen een paar keer een kennis van mn ouders maar dat heeft weinig impact op me gehad.
Ik heb wel een keer in een trein gezeten die een springer had aangereden, dat voelde daarna toen het was gebeurt zo raar. Een heel vreemd gevoel had ik toen die week.
Wat ik veel erger vond bij m'n pa was dat er mensen gewoon niet langs zijn geweest. Mensen waarvan je dacht dat je een goede band met ze hebt die in moeilijke tijden in geen velden of wegen te vinden zijn.quote:Op zaterdag 25 oktober 2014 22:52 schreef Roguee het volgende:
Een aantal familieleden al verloren, van oud tot zeer jong. Mij het meest aangegrepen heeft het overlijden van mijn oom aan botkanker, waarvan wij door 'gedoe' in de familie geen afscheid hebben mogen nemen tijdens zijn ziekbed. Ik snap niet hoe je iemand die mogelijkheid kunt ontnemen.
Dat laatste zeer zeker. Ik ben de dag na zijn uitvaart gaan werken, onder de noemer dat ik mijn gedachtes dan kon verzetten. Daar ben ik na een week wel op teruggekomen. Ik was helemaal op en ik heb me toen ziek gemeld. De eerste dagen heb ik bijna alleen maar geslapen. Nu ben ik wel weer een week aan het werk, maar heel rustig en als ik 's nachts slecht heb geslapen werk ik die dag gewoon vanuit huis. Nou ja, meer aanrommelen dan werken. Maar zoals ik al zei vindt m'n baas het allemaal goed. Hij heeft liever dat ik nu wat minder productief ben en de tijd neem, dan dat ik heel snel nog een keer instort.quote:Op donderdag 16 oktober 2014 00:09 schreef Gehaktbal80 het volgende:
Nu komt de klap toch best hard aan. Eerst ben je natuurlijk als nabestaande het middelpunt van de belangstelling (of je dat nu wil of niet), maar later verdwijnt die belangstelling volledig. Het voelt nu alsof iedereen het alweer vergeten lijkt te zijn en er wordt veel van je verwacht (erg drukke periode met school en andere zaken), terwijl je lichamelijk maar vooral mentaal helemaal op bent. Iemand die dit herkent?
Dit herken ik wel ja. We zijn inmiddels een paar maanden verder en niemand vraagt daar meer naar. Soms heb ik daar moeite mee, maar meestal niet. Als ik er moeite mee heb is het meestal op momenten dat we samen dingen zouden doen (ook met andere vrienden erbij) en dat ik die nu zonder haar moet doen en dan maakt niemand er een woord aan vuil, de fun begint gewoon. Terwijl ik bijna een minuut stilte wil inlassen ofzo haha.quote:Op donderdag 16 oktober 2014 00:09 schreef Gehaktbal80 het volgende:
Heftig.. veel sterkte Lily.
Had in deel 1 van dit topic al gepost dat ik mijn zus (29 jaar) aan kanker ben verloren. Inmiddels is dat anderhalve maand geleden. Aanvankelijk leek het naar omstandigheden best goed met me te gaan, iets wat ik niet verwacht had.
Nu komt de klap toch best hard aan. Eerst ben je natuurlijk als nabestaande het middelpunt van de belangstelling (of je dat nu wil of niet), maar later verdwijnt die belangstelling volledig. Het voelt nu alsof iedereen het alweer vergeten lijkt te zijn en er wordt veel van je verwacht (erg drukke periode met school en andere zaken), terwijl je lichamelijk maar vooral mentaal helemaal op bent. Iemand die dit herkent? Vind zoiets moeilijk te verkroppen.
De wereld draait nu eenmaal door en dat begrijp ik maar al te goed, daarom wil ik ook niet bij de pakken neer gaan zitten. Ik vraag me af hoe jullie met het verlies van een nabestaande zijn omgegaan?
Dat is kut he? je wil er eigenlijk wel over praten, maar dan op je eigen manier. Niet dat iedereen je er mee bestookt. En niet het verhaal elke keer weer opnieuw beginnen. Op een gegeven moment wordt het een routine als je het verhaal vanaf het begin moet vertellen en ratel je een bandje af.quote:Op zaterdag 6 december 2014 14:54 schreef H1N1 het volgende:
Anderhalve maand geleden maakte mijn vader een eind aan zijn leven. Ik heb gemerkt dat ik er op een gegeven moment strontziek werd van de aandacht. Iedereen bedoelt het supergoed en wilde niemand beledigen maar ik was er compleet klaar mee. En dan opeens, praat inderdaad niemand meer over en lijkt het nooit gebeurt te zijn. Heel apart.
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |