abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
pi_144704051



19 september - Ebola-voorlichtingsteam gedood in Guinee

© epa.
In Guinee zijn acht lijken gevonden na een aanval op een voorlichtingsteam dat de lokale bevolking bewust probeerde te maken van de gevaren van ebola. De lichamen werden ontdekt op het platteland van Guinee nadat een groep lokale bewoners de Guinese gezondheidswerkers hadden aangevallen.
Onder de slachtoffers zijn drie Guinese journalisten van lokale radiostations, een directeur van de regionale gezondheidsdienst en een pastor. Het team werkte in een afgelegen regio in het zuidoosten van Guinee, dat zwaar is getroffen door de uitbraak van ebola. Van drie slachtoffers was de keel doorgesneden, aldus een woordvoerder van de regering.
'De bijeenkomst begon goed, het team werd verwelkomd met tien kolanoten, een traditionele groet', zei een bewoner die bij de voorlichting aanwezig was. 'Pas na de bijeenkomst kwamen er jongeren aan die het team met stenen bekogelden. Ze sleepten een aantal van hen weg en beschadigden hun voertuigen.' Volgens de regeringswoordvoerder zijn inmiddels zes mensen gearresteerd.
Volgens lokale media werden de lichamen gevonden in een tank in een basisschool in Wome, een dorpje in de buurt van de stad Nzerekore in het zuidoosten van Guinee. De ebola-epidemie begon in maart in Guinee en verspreidde zich naar de buurlanden Sierra Leone en Liberia.
De epidemie in het West-Afrikaanse land zorgt voor paniek onder de bevolking. Bewoners van afgelegen dorpen reageren vaak met angst en wantrouwen op hulpverleners van buitenaf. Veel inwoners van de regio willen zelfs niet geloven dat het ebola-virus bestaat en denken dat het slechts 'een uitvinding van blanke mensen' is. Er zijn al verschillende gezondheidsklinieken aangevallen.

'Bedreiging voor vrede en veiligheid'
De Veiligheidsraad van de Verenigde Naties heeft gisteren de ebola-uitbraak in West-Afrika als 'een bedreiging voor de internationale vrede en veiligheid' bestempeld. In een resolutie roept de raad alle landen op gezondheidsexperts, veldhospitaals en medische artikelen beschikbaar te stellen om de snel om zich heen grijpende ziekte te bestrijden.
De door een recordaantal van 130 lidstaten ondersteunde resolutie werd door alle vijftien leden van de Veiligheidsraad aangenomen. Het was pas de tweede keer in de geschiedenis dat de raad zich boog over een zaak die de volksgezondheid betreft; de eerste keer ging het over de hiv/aidsepidemie.

Secretaris-generaal van de VN Ban Ki-moon zei dat het aantal ebolagevallen zich elke drie weken verdubbelt. Hij merkte op dat in de komende zes maanden meer dan 775 miljoen euro nodig is om het virus te bestrijden en kondigde aan daarvoor een spoedmissie op poten te zetten. Het hoofd van de Wereldgezondheidsorganisatie, Margaret Chan, zei dat het virus 'een voorsprong op ons heeft genomen' en nu nodig moet worden ingehaald.

Van deur tot deur
Unicef gaat in Sierra Leone vanaf vandaag drie dagen lang van deur tot deur om voorlichting te geven over ebola. Het advies: vermijd begrafenissen en raak elkaar niet aan, aldus de hulporganisatie.
Alle 1,5 miljoen huishoudens krijgen bezoek van ruim 28 duizend sociale werkers en getrainde vrijwilligers die vertellen hoe besmetting met het dodelijke virus voorkomen kan worden. Ook delen ze zeep uit. Unicef ondersteunt deze campagne van de regering en adviseert inwoners zo veel mogelijk binnen te blijven om verspreiding van het virus te voorkomen.

Unicef maakt zich zorgen over de gevolgen voor de 4,5 miljoen kinderen in de regio. Zij verliezen hun familie, kunnen niet naar school en de artsen zijn te druk met ebola om andere ziektes te behandelen. 'Er sterven op dit moment meer kinderen aan malaria dan voor de ebola-uitbraak vanwege gebrek aan zorg', stelt Unicef.

Volgens officiële cijfers zijn er 2.622 mensen aan ebola overleden. Zeker 5.335 mensen in West-Afrika zijn besmet, maakte de WHO gisteren bekend.

bron: Volkskrant


SPOILER: 21 juli 2014
Om spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.


[ Bericht 12% gewijzigd door svann op 20-09-2014 01:06:18 ]
seek electricity                     Fok!Team Kiva micro-kredieten == Doe mee met $25! == topic
pi_144704132
quote:
0s.gif Op vrijdag 19 september 2014 16:44 schreef Monolith het volgende:

Als je stomweg extrapoleert wel ja, maar dat is natuurlijk geen realistisch scenario.
Daar zijn ze wel bang voor.
Het virus schijnt voortdurend te muteren en zou airborne kunnen worden als het door kan blijven woekeren.
seek electricity                     Fok!Team Kiva micro-kredieten == Doe mee met $25! == topic
pi_144704835
Er is ook het risico van dier-mens overdracht, waarmee het elke keer begint.
Deze link laat een kaart zien van dat risico, vanuit het oogpunt van een Afrikaans land geschreven:
http://www.health24.com/M(...)-towards-SA-20140917
pi_144705100
quote:
1s.gif Op vrijdag 19 september 2014 20:13 schreef svann het volgende:

[..]

Daar zijn ze wel bang voor.
Het virus schijnt voortdurend te muteren en zou airborne kunnen worden als het door kan blijven woekeren.
Wie zijn ze zoal?
Ik geloof niet dat er serieus rekening wordt gehouden met een halvering van de wereldbevolking de komende pakweg 15 maanden.
Dat het transmissiemechanisme radicaal zal wijzigen wordt ook niet erg waarschijnlijk geacht. Dat virussen continu muteren is niet zo'n bijzondere constatering. Zo werkt de natuur gewoon en er is weinig bijzonders aan dit specifieke virus wat dat betreft.
Volkorenbrood: "Geen quotes meer in jullie sigs gaarne."
pi_144706639
quote:
1s.gif Op vrijdag 19 september 2014 20:13 schreef svann het volgende:

[..]

Daar zijn ze wel bang voor.
Het virus schijnt voortdurend te muteren en zou airborne kunnen worden als het door kan blijven woekeren.
Maar zoals in het vorige deel al uitgebreid aan bod kwam is die kans vrijwel 0.

Het virus muteert constant, maar dat is iets anders. Je kan een auto allerlei aanpassingen geven waardoor hij er anders uitziet, maar het wordt niet opeens een vliegtuig, om maar even een domme vergelijking te gebruiken :P
Opgeblazen gevoel of winderigheid? Zo opgelost met Rennie!
pi_144709638
Pas de op even aan alsjeblieft zeg .
330 Doden is een topic geleden.
pi_144709971
Walter white en Jessie in de op hahaa
-Er valt elke dag wel wat te klagen. :)
pi_144710055
@Monolith & vulkaan:

Ik ben ergens in het vorige topic pas mee gaan lezen.
Hoop echt dat het transmissiemechanisme niet al te zeer kan veranderen.
De verandering die men bij vogelgriep of mers vreest (naar mens op mens overdracht) is dus minder ingrijpend, want volgens hetzelfde mechanisme.
seek electricity                     Fok!Team Kiva micro-kredieten == Doe mee met $25! == topic
  vrijdag 19 september 2014 @ 22:16:16 #9
218617 YazooW
bel de wouten!
pi_144710173
quote:
Ebola Worst-Case Scenario Has More Than 500,000 Cases

The Ebola outbreak in West Africa could spread to hundreds of thousands more people by the end of January, according to an estimate under development by the U.S. Centers for Disease Control and Prevention that puts one worst-case scenario at 550,000 or more infections.

The report, scheduled to be released next week, was described by two people familiar with its contents, who asked to remain anonymous because it isn’t yet public.
http://mobile.bloomberg.c(...)n-500-000-cases.html
pi_144710664
quote:
0s.gif Op vrijdag 19 september 2014 22:05 schreef thesiren.nl het volgende:
Pas de op even aan alsjeblieft zeg .
330 Doden is een topic geleden.
Ja, heel andere aantallen nu.

quote:
Volgens officiële cijfers zijn er 2.622 mensen aan ebola overleden. Zeker 5.335 mensen in West-Afrika zijn besmet, maakte de WHO gisteren bekend.
Bron: Volkskrant

--EDIT-- Ik was net de OP aan het editen toen Fok down ging. :{
Oude OP onder spoiler gedaan. Was niet goed aan te passen.

[ Bericht 5% gewijzigd door svann op 20-09-2014 01:14:15 ]
seek electricity                     Fok!Team Kiva micro-kredieten == Doe mee met $25! == topic
pi_144710715
quote:
Zo, dit ga ik even volgen. Dat zijn wel heel heftige aantallen. :(
Make my day!
  zaterdag 20 september 2014 @ 03:45:18 #12
218617 YazooW
bel de wouten!
pi_144715080
Nieuwe OP, goed bezig TS :)
  zaterdag 20 september 2014 @ 04:19:45 #13
218617 YazooW
bel de wouten!
pi_144715222
edit

[ Bericht 99% gewijzigd door YazooW op 20-09-2014 06:09:07 ]
  zaterdag 20 september 2014 @ 04:36:27 #14
218617 YazooW
bel de wouten!
pi_144715266
quote:
Liberia: The boy who tricked ebola


In the ‘Ebola-confirmed’ area of MSF’s Case Management Centre (CMC) in Foya, Liberia, roughly two thirds of patients don’t survive the Ebola virus. The patients gather on wooden benches and plastic chairs. Out of a transistor radio plays loud Azonto, music originating from Ghana. People are weak, lying in their beds while their immune systems are trying to fight the deadly invader in their bodies.

Except one: Mamadee, a young boy of eleven years, is performing an Azonto dance, as the crowd watches him. He jumps, he ducks, he steps to the side, first left, then right, then left, then right, jumps again, turns, swings his hips and shakes his arms. And he doesn’t stop, he doesn’t get tired.

It is difficult to believe but Mamadee is a patient. An Ebola-confirmed patient.

As all clothes and objects that enter the CMC with the admitted patients have to be burnt, Mamadee has been dressed in a new shirt, large enough to fit two of him. He wears grey pyjama pants and blue sandals, at least three sizes too big.

But neither his clothes nor Ebola can stop the young dancer. Some patients envy him, while the nurses and other medical staff have fallen in love with him. Mamadee is the star of the CMC in Foya, as his story is rather exceptional.

When Mamadee was firstly admitted on 15 August, he tested negative for Ebola and was discharged. Staying overnight in the guesthouse as his village Sarkonedu was too far to travel to, he developed some signs and was readmitted the next day. He was displaying symptoms of nausea, fever, muscle pain, intense fatigue, abdominal pain and diarrhoea.

“He was a clear Ebola patient,” says Dr. Roberta Petrucci. “Only the jaundice made us doubt.” The doctors treated him with multivitamins, paracetamol, oral rehydration solution, antibiotics and with antimalarial pills, as Mamadee had also tested positive for malaria.

On 20 August, the second Ebola test result returned and it was as expected – positive. The only thing that didn’t fit into the picture was that young Mamadee in the meantime was already feeling good and running around.

“We couldn’t believe it,” says Dr. Petrucci. “We thought it must have been a mistake.” When the medical staff took another blood test a few days later, they realised that there had been no mistake. Mamadee still tested positive.

“The lab normally doesn’t make mistakes,” Dr. Petrucci continued. “And especially twice in a row with the same patient.” So, even though Mamadee was everything but symptomatic, he could theoretically infect others. “We had no other choice other than to keep him in the CMC as the result was still positive,” she says.


Surrounded by sick patients, Mamadee was the entertainment. He spent his days sleeping, eating, chatting to the other patients – and of course dancing. He was able to turn anything into a toy, be it a slip of paper, a soft drink can or a water sachet.

But a CMC is of course not the place a child wants to be, and boredom comes easily. “I want to leave,” Mamadee says. “Two weeks have been enough. I miss my home, I miss my friends, I even miss going to school.”

Mamadee never complained, nor asked for his laboratory results like other patients do. “The people in the yellow raincoats took good care of me and they helped a lot of other sick patients too.”

Unfortunately Mamadee’s wish to leave could not be granted as his third test on 30 August was also positive. “His medical record is outstanding but not exceptional,” states Dr. Petrucci. “But his attitude is definitely exceptional. Every day, the boy spreads a good spirit to the patients and staff. He is always smiling and happy. Everybody likes him and we will all be very sad and miss him once he leaves, even though we wish for him that he gets out of here as soon as possible.”

The CMC is no playground. Mamadee has seen terrible things in the confirmed patients’ area. “This place is full of dead people. Ebola is a sickness that makes you vomit and your nose bleed and then you die,” says Mamadee. “This is what I will tell my friends when I go home.”

One week after, Mamadee’s sister, Mayan was admitted to the CMC. The 14 year old girl passed away after a few days, just one tent away from her brother. When his mother tells him about Mayan’s death with tears in her eyes, he stays strong and simply says “Don’t cry, Mama”

On 4 September, Mamadee’s fourth test returns from the laboratory in neighbouring Gueckedou, Guinea. It is negative, finally. Mamadee rushes out of the CMC. “I am very happy today,” says the young survivor, not knowing the deadly game he has just won.

Mamadee may have won the game, but Ebola is quickly defeating far too many others.
http://www.msf.org/article/liberia-boy-who-tricked-ebola
  zaterdag 20 september 2014 @ 08:46:38 #15
54837 nixxx
NIET broer van TD
pi_144715732
In elke epidemie zal je zulke patiënten vinden. Ben benieuwd of de doktoren nog een oorzaak kunnen vinden waarom deze jongen niet écht ziek werd.
ik ben niet gek.. ik ben volstrekt niet gek, ik ben helemaal niet gek... ik ben een nagemaakte gek
gooi alles weg neem een besluit, doe als het moet alles opnieuw
  zaterdag 20 september 2014 @ 09:50:56 #16
323876 michaelmoore
I want to live a hundred years
pi_144716274
quote:
0s.gif Op zaterdag 20 september 2014 08:46 schreef nixxx het volgende:
In elke epidemie zal je zulke patiënten vinden. Ben benieuwd of de doktoren nog een oorzaak kunnen vinden waarom deze jongen niet écht ziek werd.
weerstand, Ebola is slechts een virus

Met een goede weerstand overwin je het virus wel +
Maar in hoeverre je dan het virus nog kunt doorgeven is wel de vraag

[ Bericht 2% gewijzigd door michaelmoore op 20-09-2014 09:57:10 ]
Er gaat niets boven lekker in de zon zitten in de achtertuin met een heel koud glas bier , als je al 72 jaar bent en nog gezond, laat ze maar lachen de sukkels
  zaterdag 20 september 2014 @ 11:03:24 #17
12913 GreatWhiteSilence
Bite me! (Not you, Annicka!)
pi_144717534
Sommige mensen zijn toch van nature 'immuun' voor ebola? Net zoals dat sommige mensen immuun zijn voor malaria?
Man, unlike the animals, has never learned that the sole purpose of life is to enjoy it. (Samuel Butler)
pi_144717619
quote:
0s.gif Op zaterdag 20 september 2014 11:03 schreef GreatWhiteSilence het volgende:
Sommige mensen zijn toch van nature 'immuun' voor ebola? Net zoals dat sommige mensen immuun zijn voor malaria?
Als dat jongetje immuun zou zijn dan zou men toch in de bloed testen ook geen virus hebben aangetroffen.
pi_144717633
quote:
0s.gif Op zaterdag 20 september 2014 09:50 schreef michaelmoore het volgende:

[..]

weerstand, Ebola is slechts een virus

Met een goede weerstand overwin je het virus wel +
Maar in hoeverre je dan het virus nog kunt doorgeven is wel de vraag

HIV is ook slechts een virus.
Daar helpt genoeg vitamientjes eten ook niet tegen.
Volkorenbrood: "Geen quotes meer in jullie sigs gaarne."
  zaterdag 20 september 2014 @ 11:20:30 #20
45206 Pietverdriet
Ik wou dat ik een ijsbeer was.
pi_144717904
quote:
0s.gif Op zaterdag 20 september 2014 09:50 schreef michaelmoore het volgende:

[..]

weerstand, Ebola is slechts een virus

Met een goede weerstand overwin je het virus wel +
Maar in hoeverre je dan het virus nog kunt doorgeven is wel de vraag

Nomineer voor de domste post 2014
In Baden-Badener Badeseen kann man Baden-Badener baden sehen.
  zaterdag 20 september 2014 @ 11:39:56 #21
323876 michaelmoore
I want to live a hundred years
pi_144718291
quote:
1s.gif Op zaterdag 20 september 2014 11:07 schreef Monolith het volgende:

[..]

HIV is ook slechts een virus.
Daar helpt genoeg vitamientjes eten ook niet tegen.
Die werkt anders, die breekt het immuunstelsel af


30% overleeft ebola
Er gaat niets boven lekker in de zon zitten in de achtertuin met een heel koud glas bier , als je al 72 jaar bent en nog gezond, laat ze maar lachen de sukkels
pi_144718386
quote:
0s.gif Op zaterdag 20 september 2014 11:39 schreef michaelmoore het volgende:

[..]

Die werkt anders, die breekt het immuunstelsel af


30% overleeft ebola
En daaruit trek jij dan volstrekt ongefundeerd maar even de conclusie dat het een kwestie van een beetje vitamientjes eten is.
Leg de werking van het ebola virus even uit.
Volkorenbrood: "Geen quotes meer in jullie sigs gaarne."
  zaterdag 20 september 2014 @ 11:46:10 #23
323876 michaelmoore
I want to live a hundred years
pi_144718415
quote:
1s.gif Op zaterdag 20 september 2014 11:45 schreef Monolith het volgende:

[..]

En daaruit trek jij dan volstrekt ongefundeerd maar even de conclusie dat het een kwestie van een beetje vitamientjes eten is.
Leg de werking van het ebola virus even uit.
ik heb het niet over vitamientjes eten gehad

een zeer gezond en jong immuunsysteem krijg je niet van vitamientjes
Er gaat niets boven lekker in de zon zitten in de achtertuin met een heel koud glas bier , als je al 72 jaar bent en nog gezond, laat ze maar lachen de sukkels
pi_144718630
quote:
0s.gif Op zaterdag 20 september 2014 11:46 schreef michaelmoore het volgende:

[..]

ik heb het niet over vitamientjes eten gehad

een zeer gezond en jong immuunsysteem krijg je niet van vitamientjes
Je had het eerst over 'goed', nu heb je het over gezond en jong.
Maar je ontwijkt de vraag. Hoe werkt ebola en wat is de rol van het immuunsysteem daarin?
Volkorenbrood: "Geen quotes meer in jullie sigs gaarne."
  zaterdag 20 september 2014 @ 11:55:29 #25
262 Re
Kiss & Swallow
pi_144718660
quote:
0s.gif Op zaterdag 20 september 2014 11:39 schreef michaelmoore het volgende:

[..]

Die werkt anders, die breekt het immuunstelsel af

30% overleeft ebola
en mensen met HIV overleefden het ook wel hoor in het begin, HIV was ook niet de echte killer de AIDS wel en toen ging ook niet iedereen dood
04-08-11, 02-02-12, 20-06-14, 13-08-15
abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
Forum Opties
Forumhop:
Hop naar:
(afkorting, bv 'KLB')