http://www.dumpert.nl/med(...)5/the_fappening.htmlquote:Apple heeft nog geen officiële reactie gegeven op berichten over gelekte naaktfoto's van beroemdheden die gisteren op het internet verschenen. Volgens de hacker van de foto's zouden deze via een lek op Apple's clouddienst iCloud van iPhones gestolen zijn.
© ANP.
Via de website 4chan deelde een hacker zondag pikante foto's van onder anderen Jennifer Lawrence, Kate Upton en Ariana Grande. Sommige sterren geven aan dat de foto's echt zijn, terwijl anderen beweren dat het gaat om foto's die nep zijn of 'jaren geleden' waren gewist. Een woordvoerder van Lawrence bevestigde de authenticiteit van de foto's, maar Grande noemt de foto's in een reactie aan BuzzFeed 'volkomen nep'. Ook Victoria Justice liet op Twitter weten dat de beelden nep zijn.
De hacker beweert zelf dat de foto's afkomstig zijn van Apple's iCloud. Diverse media, waaronder Mashable, vroegen Apple om een reactie, maar kregen tot nu toe nul op het rekest. Het bedrijf zei eerder veel voorzorgsmaatregelen te hebben getroffen om persoonlijke gegevens die op iCloud worden bewaard, zo goed mogelijk tegen diefstal te beschermen.
Hoe veilig is iCloud?
Over het algemeen wordt het beveiligingssysteem van Apple als relatief veilig beschouwd, maar hacks en veiligheidsleks zijn altijd mogelijk. In mei werd iCloud voor het eerst door hackers gekraakt. Nederlandse hackers wisten de beveiliging te omzeilen door een nepcomputer te plaatsen tussen het apparaat van de gebruiker en de systemen van Apple.
Eerder zette de Volkskrant al vijf tips om data en wachtwoorden zo goed mogelijk te beschermen op een rij. Naast het gebruik van sterke wachtwoorden en een beveiligde browser is bijvoorbeeld het instellen van tweestaps-verificatie aan te raden in verband met de veiligheid op Apple-apparaten.
Bovenste linkje en dan nsfw uitzetten.quote:
Dit dus. Ben wel benieuwd hoe Appel hier onderuit denkt te komen.quote:Op maandag 1 september 2014 11:21 schreef jogy het volgende:
Ik begrijp wel dat technisch niet onderlegde mensen het idee hebben dat cloud-diensten net zo veilig zijn als lokaal opgeslagen bestanden terwijl dat inderdaad totaal niet zo hoeft te zijn.
Tsja, apple heeft het imago dat iedereen er mee kan werken, zonder veel gedoe. Men gaat er dan ook vanuit dat de opslag van apple ook prima werkt (veilig is).quote:Op maandag 1 september 2014 11:17 schreef stoeltafel het volgende:
[..]
maar hoe dom kan je zijn om zomaar alles online te gooien?
Gooit je iPhone niet automatisch alles wat je fotografeert in de "cloud"? Mijn Android doet dat nml wel sinds Google weet wat mijn dropbox is. Kan mij voorstellen dat een gemiddelde nitwit daar geen rekening mee houdt met het maken van pikante plaatjes en/of niet weet hoe je die koppeling uit zet.quote:Op maandag 1 september 2014 11:17 schreef stoeltafel het volgende:
[..]
http://www.dumpert.nl/med(...)5/the_fappening.html
http://www.dailybase.nl/b(...)ce-door-icloud-hack/
NSFW linkje zal ik maar niet posten maar hoe dom kan je zijn om zomaar alles online te gooien?
Was nog geen reactie of wel? Leuk zo net voor de launch van de Iphone 6quote:Op maandag 1 september 2014 11:22 schreef Nemephis het volgende:
[..]
Dit dus. Ben wel benieuwd hoe Appel hier onderuit denkt te komen.
Op Android moet je het eerst aanzetten, waarbij het uitgelegd wordt. In het geval van dropbox ook eerst nog een app downloaden en dan aanzetten.quote:Op maandag 1 september 2014 11:24 schreef bleiblei het volgende:
[..]
Gooit je iPhone niet automatisch alles wat je fotografeert in de "cloud"? Mijn Android doet dat nml wel sinds Google weet wat mijn dropbox is. Kan mij voorstellen dat een gemiddelde nitwit daar geen rekening mee houdt met het maken van pikante plaatjes en/of niet weet hoe je die koppeling uit zet.
quote:Op maandag 1 september 2014 11:27 schreef jogy het volgende:
Een tijd geleden schrok ik me ook de tering toen ik opeens via mijn gmail login op Chrome mijn met mijn telefoon gemaakte foto's opeens 'in de cloud' zag. Gelukkig niets pikants of zo maar wel snel die shit uitgezet.
Browse je wel met traceerbeveiliging?quote:Op maandag 1 september 2014 11:27 schreef jogy het volgende:
Een tijd geleden schrok ik me ook de tering toen ik opeens via mijn gmail login op Chrome mijn met mijn telefoon gemaakte foto's opeens 'in de cloud' zag. Gelukkig niets pikants of zo maar wel snel die shit uitgezet.
Je hebt het toch een keer zelf aangezet...quote:Op maandag 1 september 2014 11:27 schreef jogy het volgende:
Een tijd geleden schrok ik me ook de tering toen ik opeens via mijn gmail login op Chrome mijn met mijn telefoon gemaakte foto's opeens 'in de cloud' zag. Gelukkig niets pikants of zo maar wel snel die shit uitgezet.
Geen idee. maar ik browse al een tijdje met firefox weer onderhand.quote:Op maandag 1 september 2014 11:31 schreef Revolution-NL het volgende:
[..]
[..]
Browse je wel met traceerbeveiliging?
Nope, ik zweer het van niet. Maar ik heb er wel een custom rom opgezet dus die instellingen kunnen anders zijn dan de normale Android versies. Daar zou het verschil in kunnen zitten.quote:Op maandag 1 september 2014 11:33 schreef The_stranger het volgende:
[..]
Je hebt het toch een keer zelf aangezet...
Deze is makkelijker http://imgur.com/a/JBlMX#325quote:Op maandag 1 september 2014 11:26 schreef bdd8 het volgende:
[..]
http://www.reddit.com/r/TheFappening/new/
Nee. Dit moet je zelf aanzetten. Als je de iPhone voor het eerst installeert wordt hier naar gevraagd. Anders kun je het naderhand altijd nog wijzigen.quote:Op maandag 1 september 2014 11:24 schreef bleiblei het volgende:
[..]
Gooit je iPhone niet automatisch alles wat je fotografeert in de "cloud"?
Raar, afgelopen week nog een nieuwe telefoon met een nieuw account geïnstalleerd en heb het wel degelijk aan moeten zetten.. Zodra je voor het eerst inlogt op google+, vraagt hij of je automatisch je foto's wil "backuppen". Daarna onthoudt google het voor dat account. Met andere woorden, vorig jaar aangezet, nu een nieuwe telefoon met hetzelfde account is dus ook op deze telefoon een backup zonder vragen.quote:Op maandag 1 september 2014 11:35 schreef jogy het volgende:
[..]
Nope, ik zweer het van niet. Maar ik heb er wel een custom rom opgezet dus die instellingen kunnen anders zijn dan de normale Android versies. Daar zou het verschil in kunnen zitten.
Nee dus. Even disconnectme installeren en betterprivacy tegen lsl cookies.quote:Op maandag 1 september 2014 11:34 schreef jogy het volgende:
[..]
Geen idee. maar ik browse al een tijdje met firefox weer onderhand.
Wat is dat nou weer voor onzin?quote:Op maandag 1 september 2014 13:14 schreef glannie het volgende:
[...] Met een sterk uniek wachtwoord was dit iig nooit uitgelekt, dat is wel zeker. Het heeft niks te maken met een zwakke beveiliging.[...]
quote:Op maandag 1 september 2014 13:31 schreef jogy het volgende:
[..]
Je weet het fijne er helemaal niet van
deze lekkage bewijst het maar weer eens.
Maakt niet uit waar het vandaan komt hé. als het via een andere foto opslag is gegaan dan geldt hetzelfde.quote:
Ik zeg helemaal niet dat die handel gebruteforcet is. Juist niet.quote:Op maandag 1 september 2014 13:31 schreef jogy het volgende:
[..]
Wat is dat nou weer voor onzin?. Je weet het fijne er helemaal niet van en je neemt nu maar ff aan dat die knakker de hele bende gebruteforced heeft? Er zijn altijd wel zwakke punten te vinden in beveiliging en deze lekkage bewijst het maar weer eens.
Mij lijkt het inderdaad ook stug dat deze gast tientallen wachtwoorden heeft geraden. Waar deze foto's ook vandaan komen, het gaat wel wat verder dan en puber die drie wachtwoorden probeert en toevallig in het systeem geraakt...quote:Op maandag 1 september 2014 13:31 schreef jogy het volgende:
[..]
Wat is dat nou weer voor onzin?. Je weet het fijne er helemaal niet van en je neemt nu maar ff aan dat die knakker de hele bende gebruteforced heeft? Er zijn altijd wel zwakke punten te vinden in beveiliging en deze lekkage bewijst het maar weer eens.
Dat dus, zelfs in het geval dat een medewerker van instagram de database geplunderd heeft laat het maar weer eens zien dat alles wat je in de cloud gooit door onbedoelde mensen gezien kan worden. En niet alleen privéfoto's maar alles wat je erop zet. Ook documenten met je privé-informatie erin.quote:Op maandag 1 september 2014 13:36 schreef The_stranger het volgende:
[..]
Mij lijkt het inderdaad ook stug dat deze gast tientallen wachtwoorden heeft geraden. Waar deze foto's ook vandaan komen, het gaat wel wat verder dan en puber die drie wachtwoorden probeert en toevallig in het systeem geraakt...
Dat is inderdaad wel waar. Dan zou dit dus een wijze les zijn voor gebruikers om verschillende wachtwoorden te gebruiken.quote:Op maandag 1 september 2014 13:39 schreef jogy het volgende:
[..]
Dat dus, zelfs in het geval dat een medewerker van instagram de database geplunderd heeft laat het maar weer eens zien dat alles wat je in de cloud gooit door onbedoelde mensen gezien kan worden. En niet alleen privéfoto's maar alles wat je erop zet. Ook documenten met je privé-informatie erin.
Wat te denken van Whatsapp bijvoorbeeld.
Nou ja, op je telefoon of computer zijn ze ook niet veilig, kan ook zo gehackt worden. En verwijderde bestanden kunnen ook weer teruggevonden worden, dus gewoon nooit meer foto's nemen.quote:Op maandag 1 september 2014 11:24 schreef Revolution-NL het volgende:
Mensen die hier verbaasd over zijn
Je bent volslagen achterlijk als je denk dat privacy gevoelige data (browser gegevens, foto's, zoek opdrachten etc.) veilig zijn op het internet. Vroeg of laat zal deze data gebruikt en misbruikt worden.
Maar hoe kan het dan dat er ook video's gepubliceerd zijn (die staan niet in iCloud) en foto's gemaakt met niet-iPhones.quote:Op maandag 1 september 2014 15:17 schreef HostiMeister het volgende:
Ik las op tweakers.net dat er via de Find My iPhone app ook ingelogd kon worden op je iCloud en dat deze dienst tot en met gisteren niet beveiligd was voor bruteforce aanvallen. Dus zou zomaar kunnen dat dit het probleem is waarom dat iedereen nu massaal aan het fappen is.
Doet er ook weinig aan, tenzij je een wachtwoord hebt dat een hele zin is, stuk beter tegen bruteforce.quote:Op maandag 1 september 2014 15:23 schreef glannie het volgende:
Precies wat ik al zei dus, als dat het probleem is.
Ik lees dat het de api betreft, niet een of andere app, nog steeds erg slordig. Een api moet net zo goed beveiligd zijn voor bruteforce-aanvallen.
Dit soort problemen komt altijd weer terug op de basis. Kies een sterk wachtwoord!
Geen idee, voor hetzelfde geldt was google drive, of dropbox op diezelfde manier de sjaak.quote:Op maandag 1 september 2014 15:25 schreef Tourniquet het volgende:
[..]
Maar hoe kan het dan dat er ook video's gepubliceerd zijn (die staan niet in iCloud) en foto's gemaakt met niet-iPhones.
Met een sterk wachtwoord bedoel ik ook 16 karakters of langer. Dat is momenteel echt niet te bruteforcen.quote:Op maandag 1 september 2014 15:26 schreef HostiMeister het volgende:
[..]
Doet er ook weinig aan, tenzij je een wachtwoord hebt dat een hele zin is, stuk beter tegen bruteforce.
Jawel hoor, duurt alleen wat langer.quote:Op maandag 1 september 2014 15:28 schreef glannie het volgende:
[..]
Met een sterk wachtwoord bedoel ik ook 16 karakters of langer. Dat is momenteel echt niet te bruteforcen.
Precies wat ik dus zeg, dat is momenteel niet te bruteforcen.quote:Op maandag 1 september 2014 15:29 schreef HostiMeister het volgende:
[..]
Jawel hoor, duurt alleen wat langer.
Jawel hoor, duurt alleen wat langer.quote:Op maandag 1 september 2014 15:29 schreef glannie het volgende:
[..]
Precies wat ik dus zeg, dat is momenteel niet te bruteforcen.
Het heeft gewoon niet alleen te maken met iCloud. Als wachtwoorden voor accounts hergebruikt worden dan kan er ook eens in Dropbox gekeken worden, of in andere diensten. Daarnaast kun je met het correcte iCloud/Google backup wachtwoord gewoon de laatste backup downloaden en lekker door de bestanden spitten.quote:Op maandag 1 september 2014 15:25 schreef Tourniquet het volgende:
[..]
Maar hoe kan het dan dat er ook video's gepubliceerd zijn (die staan niet in iCloud) en foto's gemaakt met niet-iPhones.
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |