http://www.nu.nl/binnenla(...)n-met-labradors.htmlquote:Universiteit Maastricht schort proeven met labradors op
De Universiteit Maastricht (UM) heeft proeven met enkele tientallen labradors opgeschort. De UM nam die beslissing na een handtekeningenactie van de Anti Dierproeven Coalitie (ADC).
Universiteit Maastricht schort proeven met labradors op
Die haalde online meer dan 80.000 handtekeningen op tegen de proeven.
De UM liet maandagochtend weten zich nader te zullen beraden. ''De UM begrijpt dat er in de maatschappij zorgen leven ten aanzien van het gebruik van proefdieren, zoals honden'', schrijft de universiteit maandag in een verklaring.
Komende maandag, tijdens de opening van het academisch jaar, gaan hondervijftig dierenliefhebbers naar het proefdiercentrum in Maastricht toe om de honden op te eisen, zegt Molenaar. Veel mensen zouden zich al bij de ADC gemeld hebben om de labradors op te vangen.
Op 4 oktober, dierendag, staat een stille optocht gepland door Maastricht, waarbij een groot aantal labradors meeloopt. ''Zo hoort het, ze horen gewoon tussen de mensen te lopen. Ze horen niet akelig alleen en opgesloten in een proefdiercentrum te zitten'', vindt Molenaar.
De UM wilde de honden gebruiken voor experimenten met pacemakers. Bij geen enkel proefdier was het onderzoek volgens de UM al begonnen.
http://www.nu.nl/binnenla(...)reigd-labradors.htmlquote:Personeel Universiteit Maastricht bedreigd om labradors
Medewerkers van de Universiteit Maastricht (UM) zijn bedreigd in verband met het mogelijke gebruik van labradors als proefdieren.
Personeel Universiteit Maastricht bedreigd om labradors
De UM heeft aangifte gedaan bij de politie, bevestigde een woordvoerder van de universiteit vrijdag berichtgeving in de Limburgse kranten.
De bedreigingen volgden op de aankondiging van de Anti Dierproeven Coalitie (ADC) actie te gaan voeren tegen het voornemen om 39 labradors voor dierproeven te gebruiken.
Meer dan 100.000 mensen tekenden een petitie tegen de proeven waarbij de honden een pacemaker krijgen en vervolgens hartfalen wordt opgewekt bij de dieren.
De publiciteit leidde tot een groot aantal boze telefoontjes en e-mails. De UM heeft de proeven inmiddels opgeschort.
Moeilijker
Woordvoerder Robert Molenaar van de ADC neemt vrijdag afstand van de dreigementen. ''We zijn hier niet van gediend. We willen juist in gesprek met de UM en bedreigingen horen daar niet bij. Mensen die dat doen maken het voor ons moeilijker om die labradors te redden.''
De ADC heeft voor maandag een demonstratie aangekondigd bij het dierproevencentrum.
Wel helemaal mee eens.quote:Op vrijdag 29 augustus 2014 11:42 schreef IkStampOpTacos het volgende:
Typisch ook weer. Testen op beestjes met een hoge aaibaarheidsfactor en iedereen staat op z'n achterste poten, maar zelf wel een goed functionerende pacemaker willen als het moment daar is natuurlijk en weigeren goede alternatieven aan te dragen.![]()
Ah, danku.quote:
Dat vinden ze dan ook weer niet goedquote:Op vrijdag 29 augustus 2014 11:57 schreef Storneren het volgende:
Testen we die dingen toch gewoon op 1 van de meer dan 100.000 handtekening zetters.
Zou mooi zijn als de mensen die dat ondertekenen zichzelf automatisch uitsluiten op alle medicijnen en behandelmethoden die tot stand zijn gekomen met dit soort praktijken.quote:Op vrijdag 29 augustus 2014 11:58 schreef spijkerbroek het volgende:
[..]
Dat vinden ze dan ook weer niet goed
Dat vind ik een prima idee!quote:Op vrijdag 29 augustus 2014 12:15 schreef IkStampOpTacos het volgende:
Zou mooi zijn als de mensen die dat ondertekenen zichzelf automatisch uitsluiten op alle medicijnen en behandelmethoden die tot stand zijn gekomen met dit soort praktijken.![]()
'U wilt het niet op dieren laten testen, zou u het zelf willen testen dan? Op uwzelf?'quote:Op vrijdag 29 augustus 2014 12:15 schreef IkStampOpTacos het volgende:
[..]
Zou mooi zijn als de mensen die dat ondertekenen zichzelf automatisch uitsluiten op alle medicijnen en behandelmethoden die tot stand zijn gekomen met dit soort praktijken.![]()
Laten we gewoon gaan testen op mensen of dieren die zich daar vrijwillig voor aanmelden. Duidelijk criterium en scheelt een hoop gedoe.quote:Op vrijdag 29 augustus 2014 11:57 schreef Storneren het volgende:
Testen we die dingen toch gewoon op 1 van de meer dan 100.000 handtekening zetters.
't Is gewoon een aflaat. Ze protesteren hiertegen omdat ze dan hun geweten kunnen sussen. De consequenties negeren ze voor het gemak maar even, want daar kunnen ze geen online petitie tegen invullen op hun zolderkamer.quote:Op vrijdag 29 augustus 2014 13:49 schreef Pietverdriet het volgende:
Ik vraag me af in wat voor een wereld deze mensen leven. Willen dus dat de pacemakers ergens in het buitenland getest worden in slechtere omstandigheden, want dat is het gevolg hiervan.
Zo werd de legbatterij in NL ook uitgebannen en deze industrie zit nu in oa de oekraine, waar de NL Legbatterijen naartoe verkocht zijn, met nog meer kippen per vierkante meter dan hier het geval was en deze eieren worden vervolgens weer in Europa verkocht.
Hetzelfde soort huillies wat tegen nieuwe wegen petities ondertekend maar iedere ochtend in de auto stapquote:Op vrijdag 29 augustus 2014 14:09 schreef spijkerbroek het volgende:
[..]
't Is gewoon een aflaat. Ze protesteren hiertegen omdat ze dan hun geweten kunnen sussen. De consequenties negeren ze voor het gemak maar even, want daar kunnen ze geen online petitie tegen invullen op hun zolderkamer.
Hetzelfde soort huillies wat tegen dierproeven is, maar wel op zaterdagavond een kilo verf op hun gezicht smeren om 'sexy' te lijkenquote:Op vrijdag 29 augustus 2014 14:13 schreef Pietverdriet het volgende:
Hetzelfde soort huillies wat tegen nieuwe wegen petities ondertekend maar iedere ochtend in de auto stap
Hetzelfde soort huilies wat anti Schiphol petities ondertekend maar 2-3 keer per jaar op vakantie vliegt
Hetzelfde soort huilies wat anti bio-industrie petities ondertekend maar naar de kiloknaller gaat
Zeker is er een alternatief. Testen op mensen die zich vrijwillig aanmelden en gezien de hoeveelheid stoere boys in dit topic mag dat geen enkel probleem zijn.quote:Op vrijdag 29 augustus 2014 13:32 schreef erodome het volgende:
Er rijst maar 1 vraag bij me, zijn ze nu zo gemakkelijk hiermee gestopt omdat er een alternatief is die ze nu gaan gebruiken?
Of is er geen alternatief?
Ik doelde meer op wat meer realistische alternatieven. Die zijn er vaak namelijk wel, al in mijn tijd op school hebben we daarvan een heel aantal besproken.quote:Op vrijdag 29 augustus 2014 14:29 schreef Kingstown het volgende:
[..]
Zeker is er een alternatief. Testen op mensen die zich vrijwillig aanmelden en gezien de hoeveelheid stoere boys in dit topic mag dat geen enkel probleem zijn.
Hoe noodzakelijk zijn experimenten voor pacemakers? Hebben we nu derde rangs rotzooi die uitelkaar valt en niet werkt? of hebben we pacemakers die het prima doen?quote:Op vrijdag 29 augustus 2014 14:32 schreef erodome het volgende:
[..]
Ik doelde meer op wat meer realistische alternatieven. Die zijn er vaak namelijk wel, al in mijn tijd op school hebben we daarvan een heel aantal besproken.
Soms zijn ze er niet, niet als goed alternatief(dat kan gaan van echt heel veel duurder tot minder geschikt als een levend dier).
Huilies van gemeentes die afval gescheiden inzamelen maar het op 1 en dezelfde vuilnisbelt dumpen omdat de kwaliteit te slecht is of verwerken te duur maar gescheiden blijft ophalen omdat het een verkeerd signaal zou zijn dit niet te doenquote:Op vrijdag 29 augustus 2014 14:17 schreef spijkerbroek het volgende:
[..]
Hetzelfde soort huillies wat tegen dierproeven is, maar wel op zaterdagavond een kilo verf op hun gezicht smeren om 'sexy' te lijken
Hetzelfde soort huillies wat petities ondertekent om gemeentes tot afval scheiden te bewegen, maar zelf de kartonnen verpakking, etensresten en kattenbakkorrels in 1 zak gooit, omdat het zo lastig is om alles apart weg te gooien
Ik heb er geen probleem mee als mensen niet hun afval scheiden, of 3 keer per jaar op vakantie gaan, of kiloknallers kopen, maar doe dan niet zo hypocriet.
Wil je innovatie en verbetering stopzetten?quote:Op vrijdag 29 augustus 2014 14:45 schreef Kingstown het volgende:
[..]
Hoe noodzakelijk zijn experimenten voor pacemakers? Hebben we nu derde rangs rotzooi die uitelkaar valt en niet werkt? of hebben we pacemakers die het prima doen?
De eerste-wereld huilies die niet tevreden zijn met al hun luxe en daarom genocide op honden willen plegen kunnen zich vrijwillig aanmelden als testpersoon. Iedereen tevreden.
Laten we niet doen alsof hier testen gedaan worden om het ebolavirus uit te roeien....
Dit. Stelletje NIMBY'squote:Op vrijdag 29 augustus 2014 11:57 schreef Storneren het volgende:
Testen we die dingen toch gewoon op 1 van de meer dan 100.000 handtekening zetters.
De gemiddelde levensduur (pun intended) voor pacemakers is 7 jaar.quote:Op vrijdag 29 augustus 2014 14:45 schreef Kingstown het volgende:
Hoe noodzakelijk zijn experimenten voor pacemakers? Hebben we nu derde rangs rotzooi die uitelkaar valt en niet werkt? of hebben we pacemakers die het prima doen?
Laten we vooral niet net doen alsof dit zo anders is als al dat andere gebruik van dieren voor al die verschillende producten. Proefdieren worden vaak beter gehouden dan vele dieren in bv de bio-industrie.quote:Op vrijdag 29 augustus 2014 14:45 schreef Kingstown het volgende:
[..]
Hoe noodzakelijk zijn experimenten voor pacemakers? Hebben we nu derde rangs rotzooi die uitelkaar valt en niet werkt? of hebben we pacemakers die het prima doen?
De eerste-wereld huilies die niet tevreden zijn met al hun luxe en daarom genocide op honden willen plegen kunnen zich vrijwillig aanmelden als testpersoon. Iedereen tevreden.
Laten we niet doen alsof hier testen gedaan worden om het ebolavirus uit te roeien....
"Principes? Hartstikke goed! Maar ze moeten niet te duur zijn"quote:Op vrijdag 29 augustus 2014 15:00 schreef Pietverdriet het volgende:
Dochter van een vriendin van me was ook heel erg tegen dierproeven, voerde actie, verzamelde handtekeningen, een echt Brechje. Ik vroeg haar of ze dan ook geen cosmetica gebruikte, want heel veel dierproeven werden uitgevoerd destijds voor de cosmetische industrie. Nee, geen make-up dat kon echt niet.
Gebruik je dan proefdiervrije cosmetica?
Nee, dat vond ze te duur.
Of in mijn achtertuin staan.quote:Op vrijdag 29 augustus 2014 15:05 schreef spijkerbroek het volgende:
[..]
"Principes? Hartstikke goed! Maar ze moeten niet te duur zijn"
Terwijl die qua intelligentie veel hoger op de ladder staan dan honden.quote:
Maar probeer daar maar eens mee te knuffelen.quote:Op vrijdag 29 augustus 2014 15:13 schreef icecreamfarmer_NL het volgende:
[..]
Terwijl die qua intelligentie veel hoger op de ladder staan dan honden.
We hebben voldoende proefdieren: iedereen die tegen het gebruik van proefdieren is.quote:Op vrijdag 29 augustus 2014 14:29 schreef Kingstown het volgende:
[..]
Zeker is er een alternatief. Testen op mensen die zich vrijwillig aanmelden en gezien de hoeveelheid stoere boys in dit topic mag dat geen enkel probleem zijn.
En daar heeft geen kip (haha) het destijds over gehad.quote:1.645 honden zijn in Nederland gebruikt voor proeven in 2012
Zal flink naar beneden zijn gegaan sinds vorig jaar er een EU wijd proefdierverbod voor cosmetica is ingegaanquote:Op vrijdag 29 augustus 2014 15:53 schreef spijkerbroek het volgende:
http://www.informatiedierproeven.nl/honden
[..]
En daar heeft geen kip (haha) het destijds over gehad.
Vast wel idd.quote:Op vrijdag 29 augustus 2014 15:55 schreef Pietverdriet het volgende:
Zal flink naar beneden zijn gegaan sinds vorig jaar er een EU wijd proefdierverbod voor cosmetica is ingegaan
Maar meer dan 800 honden werden in 2012 voor geneesmiddelen en vaccins gebruikt. En 'onderzoek' zegt nog niet eens dat alle anderen voor cosmetica zijn gebruikt. Misschien een kwart van 1645, nattevingergok.quote:Meer dan de helft van de proefdieren worden gebruikt voor het ontwikkelen van geneesmiddelen en vaccins, de overige dieren voor onderwijs of onderzoek.
Ach, is gewoon zo'n incidentje dat in de media komt. Zelfde destijds met Mauro. Tientallen gevallen per jaar, maar die ene krijgt een mediahype achter zich waardoor iedereen ineens vooral zelf heel sociaal wil overkomen. Niet dat ze er verder ook maar een minuut wakker van liggen.quote:Op vrijdag 29 augustus 2014 16:00 schreef spijkerbroek het volgende:
[..]
Vast wel idd.
[..]
Maar meer dan 800 honden werden in 2012 voor geneesmiddelen en vaccins gebruikt. En 'onderzoek' zegt nog niet eens dat alle anderen voor cosmetica zijn gebruikt. Misschien een kwart van 1645, nattevingergok.
Ik hield de hond een bot voor en hij beet meteen toe.quote:Op vrijdag 29 augustus 2014 13:16 schreef Kingstown het volgende:
[..]
Laten we gewoon gaan testen op dieren die zich daar vrijwillig voor aanmelden.
http://www.nu.nl/binnenla(...)reigd-labradors.htmlquote:Personeel Universiteit Maastricht bedreigd om labradors
Medewerkers van de Universiteit Maastricht (UM) zijn bedreigd in verband met het mogelijke gebruik van labradors als proefdieren.
De UM heeft aangifte gedaan bij de politie, bevestigde een woordvoerder van de universiteit vrijdag berichtgeving in de Limburgse kranten.
De bedreigingen volgden op de aankondiging van de Anti Dierproeven Coalitie (ADC) actie te gaan voeren tegen het voornemen om 39 labradors voor dierproeven te gebruiken.
Meer dan 100.000 mensen tekenden een petitie tegen de proeven waarbij de honden een pacemaker krijgen en vervolgens hartfalen wordt opgewekt bij de dieren.
De publiciteit leidde tot een groot aantal boze telefoontjes en e-mails. De UM heeft de proeven inmiddels opgeschort.
Moeilijker
Woordvoerder Robert Molenaar van de ADC neemt vrijdag afstand van de dreigementen. ''We zijn hier niet van gediend. We willen juist in gesprek met de UM en bedreigingen horen daar niet bij. Mensen die dat doen maken het voor ons moeilijker om die labradors te redden.''
De ADC heeft voor maandag een demonstratie aangekondigd bij het dierproevencentrum. "Wij eisen volledige stopzetting van dierproeven en vrijlating van de dieren. Wij zijn bereid om alle proefdieren op te vangen."
Of makeup op doen sóchtendsquote:Op vrijdag 29 augustus 2014 12:21 schreef krullenbolletje het volgende:
En daarna zeker s'avonds wel lekker een biefstuk naar binnen werken
quote:Op vrijdag 29 augustus 2014 14:45 schreef Kingstown het volgende:
[..]
Hoe noodzakelijk zijn experimenten voor pacemakers? Hebben we nu derde rangs rotzooi die uitelkaar valt en niet werkt? of hebben we pacemakers die het prima doen?
De eerste-wereld huilies die niet tevreden zijn met al hun luxe en daarom genocide op honden willen plegen kunnen zich vrijwillig aanmelden als testpersoon. Iedereen tevreden.
Laten we niet doen alsof hier testen gedaan worden om het ebolavirus uit te roeien....
Mensen weten dit ook niet he, die hebben geen idee dat er veel (vooral) beagle's in dierproef labs zitten, samen met vele andere diersoorten.quote:Op vrijdag 29 augustus 2014 15:53 schreef spijkerbroek het volgende:
http://www.informatiedierproeven.nl/honden
[..]
En daar heeft geen kip (haha) het destijds over gehad.
Nee, staat de wet niet toe.quote:Op vrijdag 29 augustus 2014 21:54 schreef MisterCe het volgende:
Kunnen we geen criminelen gebruiken?
Ik stem tegen.quote:Op vrijdag 29 augustus 2014 21:55 schreef MisterCe het volgende:
Dan wijzigen we die toch? Ik stem voor.
Nope. Omdat Josef Mengele niet meer leeft.quote:Op vrijdag 29 augustus 2014 21:58 schreef MisterCe het volgende:
Omdat dan met jouw halve familie getest gaat worden
Hij leeft voort in onze harten.quote:Op vrijdag 29 augustus 2014 22:01 schreef spijkerbroek het volgende:
[..]
Nope. Omdat Josef Mengele niet meer leeft.
wtfquote:
Ja, met die nertsen.quote:Op vrijdag 29 augustus 2014 18:00 schreef spijkerbroek het volgende:
[..]
http://www.nu.nl/binnenla(...)reigd-labradors.html
Sjongejonge
Was onze grote vriend Volkert ook niet zo'n dierenextremist?
Daarom testen we ook niet op criminelen.quote:Op vrijdag 29 augustus 2014 22:05 schreef MisterCe het volgende:
[..]
Wat? We gaan toch ook menselijk om met pedofielen? Die verstoten we toch ook niet?
Dat zeg ik, Josef Mengele leeft niet meer.quote:Op vrijdag 29 augustus 2014 22:05 schreef MisterCe het volgende:
Wat? We gaan toch ook menselijk om met pedofielen? Die verstoten we toch ook niet?
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |