FOK!forum / Voetbal / Ludogorets Razgrad adoratietopic
Dvendonderdag 28 augustus 2014 @ 13:00
Goedemiddag allemaal en hartelijk welkom in dit fantopic van Ludogorets Razgrad uit fabelachtig Bulgarije. Het land van lommerrijke bergen, sprankelende parelstranden, fluweelzachte rakia en natuurlijk het land van voetbaltrots en Europees grootmacht in opkomst, Ludogorets Razgrad.

bulgaria-1.gif
Bulgarien_EN.png


Bulgarije
Bulgarije is een zeer divers land gelegen in het hart van de Balkan. Het noorden bestaat voornamelijk uit vruchtbaar laagland langs de Donau, het zuiden bestaat uit gebergten en hoogvlaktes. De Zwarte Zee in het oosten trekt het hele jaar door toeristen aan, van westerse zuipschuiten tot levensgenieters en stoere wereldreizigers. Voor ieder wat wils! Er wonen iets van 7,5 miljoen mensen en hebben met het Centraal Balkanreservaat één van de grootste, ecologisch rijke en mooste nationaal parken ter wereld. Op een goede dag struikel je zomaar over beren, wolven en soms ook een zigeuner.

central-balkan-national-park-evgeni-dinev.jpg

Grootste stad en ook hoofdstad is Sofia, met bijna 1.3 miljoen inwoners. Andere belangrijke steden zijn Varna, Plovdiv (oudst bewoonde stad van Europa, al 6000 jaar!) en Burgas. De echte kenners weten natuurlijk dat Veliko Tarnovo de belangrijkste stad van het land is en direct ook een waar paradijs in Europa is. Al in de vroege historie kreeg het de bijnaam 'Het Derde Rome'.

8864755.jpg

Een paar leuke feitjes
- Zo'n 80% van de rozenolie en lavendelolie in de wereld komt uit Bulgarije
- Het is het enige land in de EU dat het superieure cyrillische schrift hanteert
- Er komen soms aardbevingen voor
- Bier kost vaak niet meer dan een euro voor een halve liter
- Het is een prachtig fietsland. Niet voor niets was de ronde van Bulgarije ooit eens een vrij grote wielerronde.
- Het is er vaak ook lekker weer maar in de winter kan je goed sleeen.
- Het land heeft erg goede betrekkingen met Duitsland en Japan. Al langer dan 40-45 jaar!

Voetbal

Goed, we keren weer even terug naar het voetbal, daarvoor zitten we hier uiteindelijk!
Bulgarije heeft een roemrijke historie. De wat oudere lezers zullen zich het briljante Bulgaars nationaal elftal van '94 nog wel voor de geest kunnen halen met als grote vedette natuurlijk Stoichkovgod. Helaas werden ze onterecht door de laffe Italianen in de halve finale uitgeschakeld. Dit is nog steeds een nationale dag van rouw.

Hristo-Stoichkov-calcio.jpg

De traditionele topclubs in het land zijn CSKA Sofia en Levski Sofia. Ook Litex Lovetsj is een redelijk grote naam die vaak nog met wisselend resultaat tegen Nederlandse teams uitgekomen zijn, dit overigens met wisselende resultaten.

CSKA is zonder twijfel de grootste club van het land met miljoenen supporters en 31 landstitels. Europees gezien staan zij bekend als reuzendoder. In totaal hebben ze drie keer de huidige Europees Kampioen uitgeschakeld, onder andere Ajax in 73/74 de toegang tot de halve finale van de EC 1 ontzegd. Ook veel andere topclubs zijn in het Balgarska Armiya ten onder gegaan.

Ludogorets

Ludogorets_FC.png

En toen was daar Ludogorets. De naam vindt zijn oorsprong omdat Razgrad uit de Ludogorie-regio komt ; "De wilde bossen". Opgericht in 2001 en voornamelijk acterend op de lagere niveaus. In 2009/2010 promoveerde 'Орлите от Разград' (De adelaars uit Razgrad) naar de semi-professionals en eindigde dat seizoen direct als 2e met 80 punten waardoor De Adelaars in 2010/2011 mochten acteren in de Jupiler League van Bulgarije. In een spannend seizoensslot eindigde men alsnog 7 punten boven de nummer 2 en mochten ze direct doorstomen naar de A-League, de Bulgaarse Eredivisie!

De Razgradi leefden in een droom maar zelfs daar bleef het niet bij. De eerste 9 wedstrijden van het seizoen werden gewonnen vooraleer er gelijk werd gespeeld tegen regerend kampioen Litex Lovetsj. De Rasgoden eindigde als promovendus als winterkampioen. Geschiedenis werd geschreven! Zou het kunnen om.....?

Halverwege de tweede helft van het seizoen werd er driemaal op rij verloren en gaf men de eerste plek uit handen aan CSKA Sofia, waarbij de Sofianen 2 punten meer hadden dan de Razgradenaren. Beide wonnen alles tot aan de laatste wedstrijd van het seizoen, die een allesbelovende seizoensapperture zou gaan krijgen. Ludogorets thuis tegen CSKA! Ajax-Twente stijl. In een zinderende match schoot saillant genoeg Miroslav Ivanov, die jarenlang voor CSKA's aartsrivaal Levski heeft gespeeld, Ludogorets naar de overwinning. Het onmogelijke is gepresteerd, Ludogorets is van amateurclub ieder jaar gepromoveerd en uiteindelijk als kampioen van Bulgarije geeindigd! LUDOGODEN!

Europees
Hun eerste seizoen Europees voetbal eindigde in een deceptie. De mannen waren nog niet rijp genoeg om buiten Bulgarije te presteren en er werd uiteindelijk over twee wedstrijden met 3-4 van Dinamo Zagreb verloren.

Het jaar daarop werd men weer kampioen en boekt men ook in Europa progressie. Uiteindelijk tot de Play-Offs van de CL gekomen, helaas was daar FC Basel veel te sterk. Maar het was duidelijk dat er groot potentieel in het team zat en dat bleek later ook in de Europa League. In een groep met Dinamo Zagreb, Chernomorets Odessa en PSV werd uiteindelijk slechts eenmaal gelijkgespeeld (tegen Chernomorets Odessa) en werd zelfs het grote PSV tweemaal compleet verpulverd!

In de volgende ronde was de beurt aan Lazio Roma. Omdat de Romeinen wisten dat de bijnaam van Ludogorets 'De Adelaars' is en ze erg onder de indruk waren van de Bulgaren, schonken ze hen bij de wedstrijd in Rome een adelaar genaamd Fortuna, die nu nog iedere twee weken zijn ronde over het heilige gras van de Ludogorets Arena doet. Of was het geen geschenk maar hoopte de inmiddels bange Romeinen de Bulgaren om te kopen? Niemand die het weet maar feit is wel dat Ludogorets met 0-1 in het hol van de adelaar de overwinning weggesleept heeft en het karwei thuis af mocht maken!

Die thuiswedstrijd was spectaculair en ondanks een 0-2 achterstand wisten de Ludogoden terug te komen tot 2-2 alvorens Klose in de 81e de trekker overhaalde en Lazio op 2-3 zette. Zijn we er toch ingetrapt!

Toen was daar Juninho de als een duveltje uit een doosje achter de verdediging van Lazio kroop en in de 88e minuut de oh zo belangrijke 3-3 tegen de netten joeg. LUDOGOOOOREEEEETS!!!!!!!!! De Romeinen dropen af en het was nog lang onrustig in Razgrad.

In de volgende ronde wachtte Valencia met als eerst een wedstrijd in de Arena. In de 24e minuut werd Keita na een schandalige charge in het penaltygebied het veld afgestuurd, helaas werd de daarop volgende penalty gemist. Niet veel stapte Misidjan van zijn brommertje en schoot hij op de lat. Zoveel pech! Dit bleek de onfortuinlijke Bulgaren ook op te breken en de Valencianen keerde met een lucky en onverdiende 0-3 weer terug naar Spanje, waar Ludogorets later niet bij krachten was om het nog recht te zetten.

Het wonder van Razgrad

Inmiddels weer een seizoen verder en Ludogorets is weer in de Play-Offs van de CL terecht gekomen na eerst de Serven van Partizan uitgeschakeld te hebben. In de PO-ronde werd weer een buur geloot : Steau Boekarest. De heenwedstrijd werd met 1-0 verloren en alles werd op alles gezet om het thuis recht te zetten. Lang leek het hier niet naar en het duurde tot de 93e minuut voor de bevrijdende 1-0 voor verleningen gemaakt werd. En hoe! POEF! Daar is Wanderson! KOEKOEK


In de verlengingen had Ludogorets het betere van het spel maar het karwei werd maar niet afgemaakt. Kort voor penalties sloeg het noodlot toe. Een grote neger liep alleen op de keeper af, die zich genoodzaakt zag een overtreding te maken om een goal en dus nederlaag te voorkomen. Hier de beelden in HD


Grote probleem was dat Ludogorets al was uitgewisseld! Wie moest er nu op goal? Cosmin Monti ging het wagen. Saillaint detail 2 : Cosmin Monti heeft tien jaar lang gevoetbald bij de aartsrivaal van Steaua Boekarest.

Nu kan ik hier een prachtig verhaal schrijven over hoe hij de held van de avond werd maar beelden zeggen meer dan een miljoen woorden. Aanschouw hier hoe hij de eerste zelf het netje injaagt en vervolgens transformeert tot Montigod door twee pingels te stoppen. Ludogorets naar de CL!


Mijn verwachting van de groepsronde CL voor Ludogorets is dat ze eerste worden.

Aangezien ik op werk zit en m'n baas boos begint te kijken ga ik nu stoppen. OP zal aangevuld worden.

[ Bericht 0% gewijzigd door Dven op 28-08-2014 13:10:35 ]
tim-elzingadonderdag 28 augustus 2014 @ 13:01
Dven altijd +1
Vermecellidonderdag 28 augustus 2014 @ 13:06
Mijn cluppie +1
Tyrondonderdag 28 augustus 2014 @ 13:07
OP niet gelezen maar goed topic
#ANONIEMdonderdag 28 augustus 2014 @ 13:08
Ze worden 3de
johannes_vermeerdonderdag 28 augustus 2014 @ 13:10
Dit is mijn club, mijn ideaal.
Seamdonderdag 28 augustus 2014 @ 13:10
Wel tof dat ze nog maar zo kort bestaan en al zoveel succes hebben, dat wist ik niet.
Verder is het westen bij het gebergte echt schitterend inderdaad, een van de mooiste plekken van de Balkan imo.
Tchockdonderdag 28 augustus 2014 @ 13:10
Monti-adoratietopic, want verder is Ludogorets wel echt matige troep. Wel knap dat ze zich zo snel opgewerkt hebben van amateurs naar groepsfase Champions League.
Dvendonderdag 28 augustus 2014 @ 13:11
quote:
0s.gif Op donderdag 28 augustus 2014 13:10 schreef Tchock het volgende:
Monti-adoratietopic, want verder is Ludogorets wel echt matige troep. Wel knap dat ze zich zo snel opgewerkt hebben van amateurs naar groepsfase Champions League.
TR gemaakt. Vorige jaar PSV uitgeschakeld, Lazio uitgeschakeld en over twee wedstrijden niet slechter dan Valencia. Wegwezen met je matige troep. Jij bent zelf matige troep.
Dvendonderdag 28 augustus 2014 @ 13:14
quote:
0s.gif Op donderdag 28 augustus 2014 13:10 schreef johannes_vermeer het volgende:
Dit is mijn club, mijn ideaal.
Het is dat er niets boven Groningen gaat anders zelfs de mooiste club van allemaal.
hhh38donderdag 28 augustus 2014 @ 13:17
Wat een sprookje _O_

Is er een balkansjeik in het spel?
opperkleurderdonderdag 28 augustus 2014 @ 13:18
Waarom ontbreekt de stad Razgrad op de kaart van Bulgarije?
XLdonderdag 28 augustus 2014 @ 13:18
Gave overwinning gisteren.
Syntixdonderdag 28 augustus 2014 @ 13:25
quote:
0s.gif Op donderdag 28 augustus 2014 13:01 schreef tim-elzinga het volgende:
Dven altijd -1
Dvendonderdag 28 augustus 2014 @ 13:26
quote:
0s.gif Op donderdag 28 augustus 2014 13:18 schreef opperkleurder het volgende:
Waarom ontbreekt de stad Razgrad op de kaart van Bulgarije?
Er woont maar 40.000 man ofzo.
Dvendonderdag 28 augustus 2014 @ 13:27
quote:
0s.gif Op donderdag 28 augustus 2014 13:17 schreef hhh38 het volgende:
Wat een sprookje _O_

Is er een balkansjeik in het spel?
Toen ze semi-professioneel speelde is er een eigenaar gekomen ja. Geen ziekelijk rijke vent maar iemand die wilde dat de club als middenmoter mee kon draaien in de Bulgaarse A-League. Dit lag niet echt in de planning of lijn der verwachting :D
regiliopeacedonderdag 28 augustus 2014 @ 13:29
Vura in oranje.
opperkleurderdonderdag 28 augustus 2014 @ 13:29
quote:
0s.gif Op donderdag 28 augustus 2014 13:26 schreef Dven het volgende:

[..]

Er woont maar 40.000 man ofzo.
Alsof de importantie van een stad enkel is af te meten op het aantal inwoners. Ik denk dat Razgrad zijn plaats op de voetbalkaart van Europa (en dan zeker van Bulgarije) wel verdiend heeft.

En daarbij is het ook incompleet zo. Stel dat ik dit weekend een wedstrijd wil bezoeken, dan lukt het niet omdat ik geen idee heb waar het is.
byahdonderdag 28 augustus 2014 @ 13:33
hoe is het weer daar momenteel?

TS :')
Belgosomedonderdag 28 augustus 2014 @ 13:33
Kut club , hebben mij geld gekost gisteren
Insomnia_donderdag 28 augustus 2014 @ 13:34
Na Legia de mooiste club ter wereld.
ChevyCapricedonderdag 28 augustus 2014 @ 13:34
_O_
Dvendonderdag 28 augustus 2014 @ 13:36
quote:
0s.gif Op donderdag 28 augustus 2014 13:33 schreef byah het volgende:
hoe is het weer daar momenteel?

TS :')
Graadje of 28, licht briesje. Prima. Lang geen regen gezien ook. Iets wat jij niet kan zeggen. Water staat je aan de lippen. Hopelijk verdrink je in je miserie.
Dvendonderdag 28 augustus 2014 @ 13:36
quote:
0s.gif Op donderdag 28 augustus 2014 13:34 schreef Insomnia_ het volgende:
Na Legia de mooiste club ter wereld.
Ik vind dit een groot compliment
opperkleurderdonderdag 28 augustus 2014 @ 13:40
quote:
0s.gif Op donderdag 28 augustus 2014 13:34 schreef Insomnia_ het volgende:
Na Legia de mooiste club ter wereld.
Jij vergeet even die fijne club waar jullie een vriendschapsband mee hebben?
Dvendonderdag 28 augustus 2014 @ 13:40
quote:
0s.gif Op donderdag 28 augustus 2014 13:29 schreef opperkleurder het volgende:

[..]

Alsof de importantie van een stad enkel is af te meten op het aantal inwoners. Ik denk dat Razgrad zijn plaats op de voetbalkaart van Europa (en dan zeker van Bulgarije) wel verdiend heeft.

En daarbij is het ook incompleet zo. Stel dat ik dit weekend een wedstrijd wil bezoeken, dan lukt het niet omdat ik geen idee heb waar het is.
De Europese voetbalhoofdstedenkaart voor 2014 is nog niet gemaakt. Wanneer deze vrijgegeven wordt door de uefa zet ik deze vanzelfsprekend in de OP
IkeDubaku99donderdag 28 augustus 2014 @ 13:42
Club die op de brommer is dankzij Misidjan. Ook Priester en Lumu hadden daar gespeeld. _O_
johannes_vermeerdonderdag 28 augustus 2014 @ 13:49
http://video.sport1.nl/ma(...)ltykiller-als-keeper

Nog even 13 minuten nagenieten.
Dvendonderdag 28 augustus 2014 @ 13:52
quote:
Wat een beelden! Wat een sfeer! Wat een heksenketel! Bedankt voor dit puike zoekwerk.
TLCdonderdag 28 augustus 2014 @ 14:38
Misijan in Oranje _O_ w/
Calanddonderdag 28 augustus 2014 @ 15:04
quote:
0s.gif Op donderdag 28 augustus 2014 13:07 schreef Tyron het volgende:
OP niet gelezen maar goed topic
KnutdeIJsbeerdonderdag 28 augustus 2014 @ 15:33
Gefeliciteerd en mooi gedaan.
Dvendonderdag 28 augustus 2014 @ 15:38
quote:
0s.gif Op donderdag 28 augustus 2014 15:33 schreef KnutdeIJsbeer het volgende:
Gefeliciteerd en mooi gedaan.
O+ O+ O+ O+ O+ O+ O+ O+ O+
#ANONIEMdonderdag 28 augustus 2014 @ 15:45
_O_
Dven _O_
XLdonderdag 28 augustus 2014 @ 19:19
Madrid, Liverpool, Basel... gunstige loting!
#ANONIEMdonderdag 28 augustus 2014 @ 19:19
En Dven? Tevreden met de loting?
MrSalazardonderdag 28 augustus 2014 @ 19:20
Wat doet Van Bommel in de OP?
Dvendonderdag 28 augustus 2014 @ 20:50
quote:
0s.gif Op donderdag 28 augustus 2014 19:19 schreef XL het volgende:
Madrid, Liverpool, Basel... gunstige loting!
15 punten moet in principe haalbaar zijn. Denk alleen dat real in Madrid te sterk zal zijn.
Dvendonderdag 28 augustus 2014 @ 20:50
quote:
0s.gif Op donderdag 28 augustus 2014 19:20 schreef MrSalazar het volgende:
Wat doet Van Bommel in de OP?
Eh ok
Dvendonderdag 28 augustus 2014 @ 20:50
quote:
19s.gif Op donderdag 28 augustus 2014 19:19 schreef Toto69 het volgende:
En Dven? Tevreden met de loting?
Geen ajax, dat is jammer. Maar wel haalbare kaart dit.
Insomnia_donderdag 28 augustus 2014 @ 20:51
quote:
1s.gif Op donderdag 28 augustus 2014 20:50 schreef Dven het volgende:

[..]

15 punten moet in principe haalbaar zijn. Denk alleen dat real in Madrid te sterk zal zijn.
In feite moet je daar gewoon een puntje halen nog.
Dvendonderdag 28 augustus 2014 @ 20:53
quote:
0s.gif Op donderdag 28 augustus 2014 20:51 schreef Insomnia_ het volgende:

[..]

In feite moet je daar gewoon een puntje halen nog.
Jazeker. Maar zie ze wel weer vies counteren.kunnen ze als de beste daar. Hele wedstrijd veldoverwicht en er dan toch intrappen ;(
vluggejapie99donderdag 4 september 2014 @ 20:38
Leuk elftal. Mooi dat Bulgarije ook een Europa waardige club heeft.
Dvendonderdag 4 september 2014 @ 22:11
quote:
1s.gif Op donderdag 4 september 2014 20:38 schreef vluggejapie99 het volgende:
Leuk elftal. Mooi dat Bulgarije ook een Europa waardige club heeft.
Is wel fijn ja, een asmogendheid in opkomst.
Karinadonderdag 4 september 2014 @ 22:45
Goed topic Dven, vooral vanwege Stoichkovgod _O_ ik was superfan vroeger, heb nog een soort poster van hem uit de Marca :@
Jochie1900vrijdag 5 september 2014 @ 11:15
Goed topic!

Ik heb genoten van die penaltyreeks _O_
Littlerabbitvrijdag 5 september 2014 @ 15:48
quote:
UEFA bestraft Loedogorets, Steaua
695043.jpg
De UEFA heeft Loedogorets en Steaua Boekarest bestraft voor het racistische gedrag van hun fans. De Bulgaren en de Roemenen streden onlangs tegen elkaar om een ticket voor de groepsfase van de Champions League.

Loedogorets won, maar moet in het eerste duel met Real Madrid wel een deel van het stadion afsluiten.Steaua werd naar de Europa League verwezen en zal het duel met Aalborg zonder publiek moeten spelen.

Het duel tussen Loedogorets en Steaua kende een opmerkelijk ontknoping. Verdediger Cosmin Moti verving vlak voor het einde van de verlenging de van het veld gestuurde doelman Vladislav Stoyanov en werd de held van Loedogorets door in de penaltyreeks twee strafschoppen te keren. Ondertussen maakte een deel van de fans zich op de tribunes echter schuldig aan racistische leuzen. Ook werd er vuurwerk afgestoken en betraden supporters na afloop het veld.
Aiciuvrijdag 5 september 2014 @ 16:48
Ze zullen samen met Basel gaan strijden om de 3e plaats denk ik.
Haagsvrijdag 5 september 2014 @ 18:32
Knap wat ze in relatief korte tijd hebben bereikt. Wat gaan ze nog meer bereiken? Kwart finale CL?
vluggejapie99vrijdag 5 september 2014 @ 19:09
Hoeveel geld heeft die geldschieter eigenlijk? Is het echt een multimiljonair of blijft het hierbij?
Halcondinsdag 9 september 2014 @ 09:28
quote:
2s.gif Op vrijdag 5 september 2014 19:09 schreef vluggejapie99 het volgende:
Hoeveel geld heeft die geldschieter eigenlijk? Is het echt een multimiljonair of blijft het hierbij?
Dat eerste weet vrijwel niemand. Het is geen Abramovich, maar multimiljonair zal hij sowieso wel zijn. Hij wil ook een nieuw stadion gaan bouwen. Da's hard nodig daar.
gazhims3lvvrijdag 12 september 2014 @ 16:51
Ludo staat weer op voorsprong tegen Botev Plovdiv hoor _O_ Eindbazen
vluggejapie99vrijdag 12 september 2014 @ 18:38
quote:
0s.gif Op dinsdag 9 september 2014 09:28 schreef Halcon het volgende:

[..]

Dat eerste weet vrijwel niemand. Het is geen Abramovich, maar multimiljonair zal hij sowieso wel zijn. Hij wil ook een nieuw stadion gaan bouwen. Da's hard nodig daar.
Ik ben echt benieuwd of Ludogorets Europees gezien tot een aardig ploegje kan komen. Een soort van BATE Borisov 2.0 die af en toe wel tot een stunt in staat is.
Halconvrijdag 12 september 2014 @ 18:51
quote:
2s.gif Op vrijdag 12 september 2014 18:38 schreef vluggejapie99 het volgende:

[..]

Ik ben echt benieuwd of Ludogorets Europees gezien tot een aardig ploegje kan komen. Een soort van BATE Borisov 2.0 die af en toe wel tot een stunt in staat is.
Mja, dat kan toch altijd wel. Een Cypriotische ploeg (APOEL meen ik?) kon ook eens doordringen tot de volgende ronde in de CL.

Wil hij structureel meedoen voor de CL en daar iets klaar maken, dan zijn er toch investeringen van een andere orde nodig.
gazhims3lvvrijdag 12 september 2014 @ 20:55
20kybko.jpg

_O_
vluggejapie99vrijdag 12 september 2014 @ 22:24
quote:
0s.gif Op vrijdag 12 september 2014 18:51 schreef Halcon het volgende:

[..]

Mja, dat kan toch altijd wel. Een Cypriotische ploeg (APOEL meen ik?) kon ook eens doordringen tot de volgende ronde in de CL.

Wil hij structureel meedoen voor de CL en daar iets klaar maken, dan zijn er toch investeringen van een andere orde nodig.
Klopt, maar BATE speelt bijna structureel in de CL, terwijl APOEL lang niet elk seizoen in de CL speelt. BATE speelt daarnaast ook een aardige rol van betekenis in de EL en is zo nu en dan echt tot iets verrassends in staat, eigenlijk ieder seizoen wel. BATE heeft onder andere van Bayern en Lille gewonnen de laatste twee seizoenen.

Ik ben benieuwd wat er van Ludogorets terecht gaat komen de komende seizoenen. Voordeel is dat ze al een dusdanig hoge UEFA-rank hebben opgebouwd, dat ze in staat zijn elk seizoen minimaal groepsfase EL te halen.
Dvendinsdag 16 september 2014 @ 14:45
Matchday! Vanavond op Anfield even Liverpool oprollen

quote:
Ludogorets Razgrad is de laatste jaren bezig aan een opmerkelijke opmars. De club werd in 2001 opgericht en in 2010 overgenomen door een zakenman, waarna het hard ging. Men promoveerde naar de hoogste afdeling in Bulgarije en werd meteen landskampioen, voor grote clubs als CSKA Sofia en Levski Sofia. In het seizoen 2012/13 en 2013/14 werd die prestatie nog eens dunnetjes overgedaan.
/

In de zomer van 2012 speelde Ludogorets al twee kwalificatiewedstrijden voor de Champions League, maar toen was Dinamo Zagreb gelijk te sterk. Een jaar geleden kwam men nog een stapje dichterbij en werden achtereenvolgens Slovan Bratislava en Partizan Belgrado opzij gezet: in het zicht van de haven versperde FC Basel de ambitieuze Bulgaren echter de weg en ging Ludogorets verder in de Europa League-groepsfase.

Deze zomer begon de club weer in de tweede voorronde van de Champions League en werd Düdelingen uit Luxemburg uitgeschakeld. Daarna dolf Partizan Belgrado weer het onderspit en dit keer werd de play-offronde wél gewonnen. In een heroïsche wedstrijd tegen Steaua Boekarest redde veldspeler Cosmin Moti als doelman twee strafschoppen en stuurde hij Ludogorets voor het eerst naar de groepsfase van het miljoenenbal.

Dinsdagavond is het dan eindelijk zover en debuteren de Bulgaren op Anfield in de Champions League: Liverpool is de eerste tegenstander. “Het wordt zwaar, maar in de voetballerij is alles mogelijk”, zegt Moti. “Niemand had verwacht dat wij het al zo ver zouden schoppen. Niemand verwacht nu ook van ons dat wij verder komen, maar opgepast: wij kunnen voetballen”, zegt de Roemeense verdediger strijdbaar.

Moti, teamgenoot van Virgil Misidjan (ex-RKC Waalwijk en -Willem II), vond de ontknoping van vorige maand tegen Steaua Boekarest ongelooflijk. Zelfs de New York Times schreef er de dag erna over. “Niemand die zo’n draaiboek bedenkt”, erkent de held van Ludogorets. Zijn club is nu ingedeeld in een groep met Liverpool, Real Madrid en FC Basel. “Dat is aangename druk voor ons. Wij blijven trouw aan onze speelstijl, spelen goed voetbal en dan zien we wel waar het schip strandt.”
Insomnia_dinsdag 16 september 2014 @ 14:49
Ik ga hier speciaal een tv voor opzoeken.
Dvendinsdag 16 september 2014 @ 14:57
quote:
14s.gif Op dinsdag 16 september 2014 14:49 schreef Insomnia_ het volgende:
Ik ga hier speciaal een tv voor opzoeken.
Nice. Ik zal even googelen of er ergens op Time Square een fanshop zit
Dvendinsdag 16 september 2014 @ 14:58
De Europese Kaart der Grootmachten _O_

e547a17b73.jpg
Insomnia_dinsdag 16 september 2014 @ 14:58
quote:
0s.gif Op dinsdag 16 september 2014 14:57 schreef Dven het volgende:

[..]

Nice. Ik zal even googelen of er ergens op Time Square een fanshop zit
Zit ik niet meer.
Ik zit nu in de eckte eckte Polenstad van het land.

Legia had ik hier moeiteloos kunnen volgen.
Dvendinsdag 16 september 2014 @ 14:59
quote:
0s.gif Op dinsdag 16 september 2014 14:58 schreef Insomnia_ het volgende:

[..]

Zit ik niet meer.
Ik zit nu in de eckte eckte Polenstad van het land.

Legia had ik hier moeiteloos kunnen volgen.
Zijn er dan rellen geweest na de laffe terugroeping van Legia
Insomnia_dinsdag 16 september 2014 @ 15:00
quote:
0s.gif Op dinsdag 16 september 2014 14:59 schreef Dven het volgende:

[..]

Zijn er dan rellen geweest na de laffe terugroeping van Legia
Ze rellen as we speak nog steeds.
Apekoekdinsdag 16 september 2014 @ 15:02
Luldogeerards
Dvendinsdag 16 september 2014 @ 15:02
quote:
0s.gif Op dinsdag 16 september 2014 15:00 schreef Insomnia_ het volgende:

[..]

Ze rellen as we speak nog steeds.
Dat is die oostblokmentaliteit. Ik ben trots.

Ga je ook nog eens naar de Bulgarenstad?
Insomnia_dinsdag 16 september 2014 @ 15:04
quote:
0s.gif Op dinsdag 16 september 2014 15:02 schreef Dven het volgende:

[..]

Dat is die oostblokmentaliteit. Ik ben trots.

Ga je ook nog eens naar de Bulgarenstad?
Welke is dat?
Dvendinsdag 16 september 2014 @ 15:09
quote:
0s.gif Op dinsdag 16 september 2014 15:04 schreef Insomnia_ het volgende:

[..]

Welke is dat?
Zijn er wel een paar hoor. Volgens wiki

the cities with the highest number of Bulgarian Americans are New York, Los Angeles, Chicago and Miami.

We zitten overal
supernigerdinsdag 16 september 2014 @ 17:16
Vura gaat Liverpool slopen. w/
vluggejapie99dinsdag 16 september 2014 @ 18:40
Hup Ludogorets! Winnen van dat walgelijke Liverpool dat koketteert met hoe geweldig hun fans wel niet zijn.
Dvenwoensdag 17 september 2014 @ 06:23
:r :r :r :r

Valse start ;(
Dale__Cooperwoensdag 17 september 2014 @ 09:33
quote:
0s.gif Op woensdag 17 september 2014 06:23 schreef Dven het volgende:
:r :r :r :r

Valse start ;(
belachelijke strafschop. UEFA maffia.
Haagswoensdag 17 september 2014 @ 10:10
Jullie zijn wel echt goed genaaid gisteravond zeg :o :o
SuperHarregarrewoensdag 17 september 2014 @ 10:31
Echt genaaid inderdaad die pingel. Alleen omdat Liverpool moest winnen. UEFA-maffia. :r
Dvendinsdag 23 juni 2015 @ 09:42
Lukoki is toch zo'n domme jongen niet

quote:
Jody Lukoki vervolgt zijn voetballoopbaan zeer waarschijnlijk in Bulgarije. PEC Zwolle nadert een akkoord met PFK Ludogorets over een aanzienlijke transfersom en heeft de 22-jarige rechtsbuiten toestemming gegeven om te onderhandelen met de club die vorige maand de Bulgaarse titel prolongeerde.

Lukoki werd vorig jaar door PEC overgenomen van Ajax. De rappe vleugelspits tekende een driejarig contract in Zwolle, maar lijkt de nummer zes van Nederland na één seizoen alweer te verlaten. Ludogorets heeft naar verluidt een bedrag met zes nullen over voor Lukoki.

ADVERTENTIE
De clubleiding heeft de Congolese international daarop toestemming gegeven om met de Bulgaarse titelhouder te gaan praten. De verwachting is dat de clubs overeenstemming zullen bereiken over de transfersom en dat Lukoki, die er financieel ook flink op vooruit zal gaan, dan voor meerdere jaren zal verbinden aan Champions League-deelnemer.

Ludogorets wordt de eerste buitenlandse werkgever voor Lukoki. De aanvaller doorliep de jeugdopleiding bij Ajax en kwam uiteindelijk 23 keer uit voor de hoofdmacht van de Amsterdammers. In het seizoen 2013-2014 werd hij verhuurd aan Cambuur, waarna PEC hem kocht van Ajax. In Zwolle was hij in 31 competitieduels twee maal trefzeker. Lukoki tekende vorig jaar tegen Sparta Praag bovendien voor de allereerste officiële Zwolse treffer in Europees verband.

Bulut
Sheraldo Becker lijkt vooralsnog de voornaamste kandidaat om de plek van Lukoki, rechts in de aanval, komend seizoen op te vullen. Becker kwam het voorbije half jaar al uit voor PEC en zal ook komend seizoen gehuurd worden van Ajax. Na Lukoki en Becker staat ook Samet Bulut op het punt Ajax te verruilen voor PEC Zwolle. De 19-jarige spits scoorde het afgelopen seizoen 21 keer voor Ajax A2. Desondanks werd zijn aflopende contract niet verlengd. Als PEC en Bulut het eens worden over de laatste details, maakt hij de overstap naar de beloften van Zwolle.
johannes_vermeerdinsdag 23 juni 2015 @ 13:50
quote:
0s.gif Op dinsdag 23 juni 2015 09:42 schreef Dven het volgende:
Lukoki is toch zo'n domme jongen niet

[..]

Daar kom je voor naar het stadion.
Nobudinsdag 23 juni 2015 @ 20:39
Botev, anders geen. :')
Dvenwoensdag 4 mei 2016 @ 13:19
Champions League in Tarnovo?

Al sinds een paar maanden gaan er geruchten dat de Razgradenaren van Ludogorets wegens een geschil met de gemeente verhuizen naar Veliko Tarnovo. Tijdens een raadsvergadering gisteren in Tarnovo is aangegeven dat de kans reëel is dat de Groene Adelaren vanaf het aankomende seizoen in Tarnovo spelen. Dit houdt in dat Tarnovo twee clubs op het hoogste toneel krijgt : Etar Tarnovo, die vanaf volgend jaar deelnemen aan de nieuw te vormen hoogste klasse in Bulgarije, en Ludogorets, die zojuist voor de vijfde maal achter elkaar kampioen zijn geworden.

Dit komt overeen met het nieuwe beleid van Veliko Tarnovo, dat de topsportstad van het land wil worden. Stadion Ivaylo is om die reden onlangs nog gerenoveerd en kan nu 25.000 man herbergen.

Messi en Milik naar Tarnovo _O_
MrSalazarwoensdag 4 mei 2016 @ 14:14
Die competitie is de meest corrupte in de wereld.
Dvenwoensdag 4 mei 2016 @ 14:16
quote:
0s.gif Op woensdag 4 mei 2016 14:14 schreef MrSalazar het volgende:
Die competitie is de meest corrupte in de wereld.
Dit lijkt me gezien het bestaan van de Italiaanse en de Griekse competitie alleen al geen correcte informatie.
MrSalazarwoensdag 4 mei 2016 @ 14:16
quote:
0s.gif Op woensdag 4 mei 2016 14:16 schreef Dven het volgende:

[..]

Dit lijkt me gezien het bestaan van de Italiaanse en de Griekse competitie alleen al geen correcte informatie.
:')
de_boswachterwoensdag 4 mei 2016 @ 14:22
quote:
0s.gif Op woensdag 4 mei 2016 13:19 schreef Dven het volgende:
Messi en Milik naar Tarnovo _O_
Hebben ze Messi en Milik gekocht ?????????????????????????????????????
Dvenwoensdag 4 mei 2016 @ 14:23
quote:
3s.gif Op woensdag 4 mei 2016 14:22 schreef de_boswachter het volgende:

[..]

Hebben ze Messi en Milik gekocht ?????????????????????????????????????
Nee, alleen Suarez ;(
Ludachristwoensdag 24 augustus 2016 @ 09:19
Ludogorets _O_ .
Dvenwoensdag 24 augustus 2016 @ 09:21
Nie sme tam otnovo! Blagodariya Misi! _O_ _O_ _O_

quote:
Virgil Misidjan heeft dinsdag een hele belangrijke treffer voor Ludogorets gemaakt. De Nederlander die ooit het shirt van Willem 11 droeg, scoorde in Tsjechië tegen Viktoria Plzen. Hij hielp daarmee zijn werkgever aan een plek in het hoofdtoernooi van de Champions League.

De Bulgaren speelden in Tsjechië met 2-2 gelijk tegen Viktoria Plzen. Dat was voldoende om het miljoenenbal te bereiken. De eerste wedstrijd hadden de Bulgaren namelijk met 2-0 gewonnen.

opperkleurderwoensdag 24 augustus 2016 @ 10:01
Hoop dat jullie bij Rostov in de groep komen.