Je hebt geen vriendin?quote:Op donderdag 7 augustus 2014 16:36 schreef Enchanter het volgende:
Jammer , ik had er nog wel één voor het huishouden kunnen gebruiken
ETA, FARC, die Abu Sayyaf in Zuid-Fillipijnen. Allemaal groepen die weldegelijk op militaire en niet-militaire wijze in de kiem zijn gesmoord en ten einde gekomen. Het kan wel, maar is niet makkelijk. Al-Shabaab in Somalie veel macht verloren bijv door interne sektarische strijd (ook goed om via inlichtingendiensten aan te wakkeren).quote:Op donderdag 7 augustus 2014 15:59 schreef Bilge het volgende:
[..]
Het Westen en met name Europa steunt de PKK indirect door toe te staan dat PKK-zenders vanuit Europa uitzenden, dat ondernemers worden afgeperst, drugslijnen door PKK-ers worden geëxploiteerd, mensensmokkel, geldinzamelingen enzovoorts. Als de PKK dus Westerse toeristen opblaast, heeft het Westen eenvoudige dreigmiddellen. Ze kunnen simpelweg wat PKK-ers in de gevangenis gooien, hun geldkranen dichtdraaien en klaar is kees. Tegenover ISIS hebben ze die goedkope machtsmiddelen niet. Ze kunnen alleen de vijanden van ISIS bewapenen of zelf militair ingrijpen. Dat kost veel meer geld en mensenlevens, waardoor het niet zo snel zal gebeuren.
Een ander verschil is dat de PKK een rationele organisatie is. Ze staan open voor onderhandelingen. Zo is er al jaren een gentelmen's agreement dat de Turkse overheid geen hooggeplaatste PKK-ers zal opblazen/ oppakken, en dat de PKK geen Turkse politici zal aanpakken. Ook voert Ocalan onderhandelingen met Erdogan. ISIS-leden zijn nihilistische psychopaten die verblind zijn door hun Salafistische ideologie. Daar valt niet mee te praten. Het is my way or the highway.
Sowieso zijn terroristische organisaties nauwelijks te overwinnen. Zij zijn beweeglijk, je weet nooit waar en wanneer en in welke vorm ze zullen toeslaan. Ze zijn onherkenbaar; het ene moment dragen ze burgerkleding, het andere moment bazooka's. Ze schuilen zich in dichtbevolkte gebieden, waardoor je reguliere wapens niet kunt inzetten. Daarom hebben de Russen verloren van de Taliban; de Amerikanen controleren in Afghanistan maar een piepklein gebied, waarbinnen ook dagelijks aanslagen worden gepleegd; Zelfs de sterkste legers ter wereld winnen niet van terroristen. En ook Turkije heeft in het verleden vele mensenlevens verloren aan de PKK, hoewel het nu wat beter gaat. Terroristen winnen de strijd misschien niet, maar ze verliezen ook niet, waardoor heel veel mensenlevens en geld verloren gaan. Hoe eerder ISIS wordt afgestopt, hoe beter voor de hele regio, inclusief ons land.
ETA is zelf gestopt, FARC en Abu Sayyaf zijn nog actief.quote:Op donderdag 7 augustus 2014 16:39 schreef Aloulou het volgende:
ETA, FARC, die Abu Sayyaf in Zuid-Fillipijnen.
Een rigoureuze oplossing zou kunnen zijn salafisme verbieden en alle openlijk salafisten gegen die mauer. Zoiets zal het ook wel worden als het te bedreigend wordt.quote:Op donderdag 7 augustus 2014 16:39 schreef Aloulou het volgende:
[..]
ETA, FARC, die Abu Sayyaf in Zuid-Fillipijnen. Allemaal groepen die weldegelijk op militaire en niet-militaire wijze in de kiem zijn gesmoord en ten einde gekomen. Het kan wel, maar is niet makkelijk. Al-Shabaab in Somalie veel macht verloren bijv door interne sektarische strijd (ook goed om via inlichtingendiensten aan te wakkeren).
Belangrijkste is momentum van ze af te pakken en terug in de kooi te trappen. Maarjah, zolang Arabische soennieten liever ISIS dan de centrale regering van Maliki hebben blijft er een grote voedingsbodem. Beetje dweilen met de kraan open. Moeten behalve militaire maatregelen ook politieke volgen om zo'n groepje te isoleren.
De ETA is na de dictatuur van Franco en meer vrijheden in Spanje uiteindelijk ook stilzwijgend gestorven.
Dat is geen oplossing. Dat is alleen maar meer olie op het vuur.quote:Op donderdag 7 augustus 2014 16:42 schreef J0kkebr0k het volgende:
Een rigoureuze oplossing zou kunnen zijn salafisme verbieden en alle openlijk salafisten gegen die mauer. Zoiets zal het ook wel worden als het te bedreigend wordt.
Waarschijnlijk is ze heel de dag aan het flirten met collega's. Ik zou haar sluieren en aan de ketting leggen, maar goed....quote:Op donderdag 7 augustus 2014 16:42 schreef Enchanter het volgende:
[..]
Jawel , maar die werkt ook 'gewoon'
ETA zelf gestopt omdat de sympathie voor gewapende strijd voor onafhankelijkheid totaal verdwenen was. Men was vooral tegen de ETA, dat komt door de verdwijning van de Franco dictatuur en gelijke rechten voor de Basken.quote:Op donderdag 7 augustus 2014 16:41 schreef Charismatisch het volgende:
ETA is zelf gestopt, FARC en Abu Sayyaf zijn nog actief.
Nogmaals, ETA is zelf gestopt. Abu Sayyaf en FARC zijn nog actief.quote:Op donderdag 7 augustus 2014 16:45 schreef Aloulou het volgende:
ETA zelf gestopt omdat de sympathie voor gewapende strijd voor onafhankelijkheid totaal verdwenen was. Men was vooral tegen de ETA, dat komt door de verdwijning van de Franco dictatuur en gelijke rechten voor de Basken.
Abu Sayyaf heeft een eerste politiek akkoord gesloten niet lang geleden. Volgens mij is de gewapende actieve strijd ook vanwege dat akkoord gestaakt. De FARC is einde verhaal, niet voor niets willen ze nu opeens een "politieke partij worden".
Maar goed, zolang Maliki niet meer concessies wil doen om de Arabische soennie's er nog meer bij te betrekken blijft ISIS gewoon groeien als steenkool.
Ze loopt al in een burka , aan de ketting leggen gaat me wat te ver.quote:Op donderdag 7 augustus 2014 16:45 schreef J0kkebr0k het volgende:
[..]
Waarschijnlijk is ze heel de dag aan het flirten met collega's. Ik zou haar sluieren en aan de ketting leggen, maar goed....
In het begin wel, waarschijnlijk. Ben ook voor de vreedzame oplossingen overigens hoor. Alleen ik ben bang dat die niet mogelijk zijn, met dit soort figuren.quote:Op donderdag 7 augustus 2014 16:45 schreef Charismatisch het volgende:
[..]
Dat is geen oplossing. Dat is alleen maar meer olie op het vuur.
Is geen oplossing in 2014 met internet en alles. Dat zijn maatregelen die in 1970/80 enigzins werkten.quote:Op donderdag 7 augustus 2014 16:42 schreef J0kkebr0k het volgende:
Een rigoureuze oplossing zou kunnen zijn salafisme verbieden en alle openlijk salafisten gegen die mauer. Zoiets zal het ook wel worden als het te bedreigend wordt.
Als dat niet meer kan, dan is de ketting niet lang genoeg. Paar schakels er bij mijn vriend.quote:Op donderdag 7 augustus 2014 16:46 schreef Enchanter het volgende:
[..]
Ze loopt al in een burka , aan de ketting leggen gaat me wat te ver.
Iemand moet s'avonds toch m'n drankje pakken als ik op de bank lig
ilias??quote:Op donderdag 7 augustus 2014 16:51 schreef IS. het volgende:
lang leve IS eindelijk iemand die in opstand is gekomen tegen die shia ft alawie ft amerika ft wahabi ft irani ft hezshitann..
voor die mensen die anti IS zijn ga niet huilen die 200.000 dooden in syria ben je vergeten toen assad genocide heeft gepleegd..
wie kwamen voor de soenitsche bevolking op in syria dus hou alsjeblieft jullie tyfuss kop dicht en opgetiefttt...
dawlah islamiya bakiya
Teveel tekst. Samenvatting pleasequote:Op donderdag 7 augustus 2014 16:50 schreef Charismatisch het volgende:
Een goed informatief artikel van Cockburn.
http://www.lrb.co.uk/v36/n16/patrick-cockburn/isis-consolidates
ISIS consolidates - Patrick Cockburn
Dat ontken ik niet. Ze zijn gestopt omdat er totaal geen voedingsbodem meer was voor hun gewapende strijd. Genoeg Basken tegen hen gedemonstreerd, dat was onder Franco's tijd met grote onderdrukking wel anders. Daarnaast kwamen ze nog steeds met die marxistische bullshit, dat werkt ook niet meer in 2014 in Europaquote:
Philippines, Abu Sayyaf rebels sign peace dealquote:Abu Sayyaf en FARC zijn nog actief.
Die zijn flink vernietigd inderdaad. Wel wat Tamil's over de kling gejaagd, onschuldigen dacht ik. Maar goed, dat hoort er dan maar bij?quote:Als je een goed voorbeeld wilt noemen, dan moet je denken aan Tamil Tijgers en niet de voorbeelden die jij noemt.
quote:Op donderdag 7 augustus 2014 16:51 schreef IS. het volgende:
lang leve IS eindelijk iemand die in opstand is gekomen tegen die shia ft alawie ft amerika ft wahabi ft irani ft hezshitann..
voor die mensen die anti IS zijn ga niet huilen die 200.000 dooden in syria ben je vergeten toen assad genocide heeft gepleegd..
wie kwamen voor de soenitsche bevolking op in syria dus hou alsjeblieft jullie tyfuss kop dicht en opgetiefttt...
dawlah islamiya bakiya
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |