Ja. Dat iets komt waarschijnlijk voort uit gewenning... een 'thuis' gevoel. Mocht je met 'iets met iets hebben' bedoelen dat je een positief gevoel koestert jegens dat iets, met dat iets.quote:
T.o.v. de rest van de Nederlandse middelgrote steden niet veel meer of minder.quote:Op woensdag 6 augustus 2014 11:58 schreef Gellius het volgende:
- kan je in Haarlem niets gebeuren, omdat in Haarlem niets gebeurt.
Zeker, alhoewel, als je met pittoresk denkt aan een authentiek midden-Europees dorpje dat in een vallei ligt, dan niet.quote:Op woensdag 6 augustus 2014 12:00 schreef Karrel_Laaglawaai het volgende:
Haarlem is toch wel een enigszins pittoresk stadje?
Je vergeet (te vermelden) dat Haarlem grenst aan meerdere van de weinige miljonairsdorpjes (Bloemendaal, A-hout, Heemstede) en daardoor (vooral in de weekeindes) ook een nest vormt voor de winkelende elite die zich -met alle trots- Haarlem toeëigenen. (Zie sjcvb).quote:Op woensdag 6 augustus 2014 12:16 schreef I.R.Baboon het volgende:
Haarlem is een nest van middenmanagement van de gemeente Amsterdam, die met de kinderen betaalbaar willen wonen.
Waar in Haarlem heb je gewoond?quote:Op woensdag 6 augustus 2014 13:31 schreef Z het volgende:
Ooit woonde ik in Haarlem. En nu in Amsterdam.
quote:Op woensdag 6 augustus 2014 20:16 schreef Mainport het volgende:
[ Bericht 100% gewijzigd door Mainport op 06-08-2014 20:22:36 ]
Ik trek nogal met Duitsers op, en volgens hen is Hamburg het Amsterdam van Duitsland. Dit bedoelen zij positief, qua hip, progressief, etc.quote:Op woensdag 6 augustus 2014 19:55 schreef k_man het volgende:
Keulen.
Vanwege de musea, architectuur, chocola, het Kölsch. Wat heeft Hamburg nou eigenlijk?
Op de kop van de Cronjé en op de Jansweg.quote:Op woensdag 6 augustus 2014 17:24 schreef Claudia_x het volgende:
[..]
Waar in Haarlem heb je gewoond?
Hamburg. Niet dat ik daar ooit geweest ben maar de beste Duitse band ooit komt uit Hamburg.quote:
Gat-ver-dam-me!quote:Op woensdag 6 augustus 2014 22:59 schreef Ringo het volgende:
Keulen komt nog wel een keer, met de Kerstmarkt ofzo.
Chronologisch vertelde verhalen bestaan juist bij gratie van die werking van ons geheugen. Met behulp van lineariteit kunnen we compenseren voor onze fragmentarische en vaak gebrekkige herinneringen. Daarom bestaan verhalen al zolang en daarom vormen films/romans die niet chronologisch worden verteld een extra belasting voor ons geheugen; ons brein wil er immers orde in aanbrengen. Dat is een vorm van manipulatie waardoor we ons veel meer kunnen herinneren.quote:Op donderdag 7 augustus 2014 03:01 schreef PeteSampras het volgende:
Er is werkelijk geen enkel doel bij gebaat is om welke geschiedenis dan ook weer te geven in een exacte beschrijving van hoe de gebeurtenissen in die geschiedenis elkaar in de tijd en ruimte opvolgen: waar de eerste plaats heeft gevonden, waar de volgende plaats heeft gevonden, wanneer dit nu was, wanneer dat nu was.
quote:Karel van het Reve en ik kwamen voor de wind in snelle vaart uit Dublin, in de herfst, aanzeilen op de vaargeul die naar Europoort, Rotterdam leidt. Karel, ziende dat ik al mijn handen vol had, dat het hier gevaarlijk navigeren was met al die grote schepen in de buurt, de hoge golven, de verraderlijke zandbanken, horende de ons toegeschreeuwde aanwijzingen en vermaningen van loodsen met sloepen met een binnenboordmotor, eveneens opmerkende dat ik niet tegelijk bij de fok en de helmstok kon zijn, trok zich terug in de roef en begon daar een krentenboterham belegd met kaas en jam te eten. Voor den donder, dacht ik, nu moet ik de zaken alwéér alleen opknappen.
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |