quote:Godsdiensten bedienen zich van het middel indoctrinatie. De een meer dan de ander.
Op woensdag 23 oktober 2002 15:03 schreef Grijs het volgende:[..]
Dus volgens jou is religie indoctrinatie?
Is dan niet elke levensvisie ook een vorm van indoctrinatie?
Daarbij versta ik onder indoctrinatie het inprenten van politieke of levensbeschouwelijke opvattingen. Voor sommigen moet daar een vorm van dwang bij zitten ik vind het op school aanleren van godsdienstige meningen al indoctrineren omdat die kinderen daar niet voor kiezen ( is geen vrijewil) Sommige Marokaanse Medelanders sturen hun kinderen op zaterdag naar school om ze de Koran en het Arabisch te laten onderwijzen. Sommige Autochtone Medelanders stuurden hun kinderen (tot voor kort nog ?) naar de zondagsschool. Sommige ouders noemen dat opvoeding en misschien is dat het ook wel.
Politieke stromingen doen hier niet aan indoctrinatie. PR bedrijven doen alle stromingen, maar dat noemen we dan weer propaganda.
En on topic: ik ben van mening dat kerk en staat absoluut gescheiden dienen te zijn en een politieke partij op confessionle gronden bedreigd dat principe in ernstige mate. Wat dat betreft is zelfs het CDA eigenlijk al eng.
[Dit bericht is gewijzigd door Keo op 23-10-2002 15:47]
quote:Soms praat je echt als een zwakzinnige, terwijl je best normaal een discussie kunt voeren..
Op woensdag 23 oktober 2002 15:42 schreef CherrymoonTraxx het volgende:Ook aan de publieke omroepen mag weleens wat gedaan worden want het is momenteel een grote rode propagandamachine.
[..]
quote:Jij was communist toch?
Op woensdag 23 oktober 2002 15:44 schreef Thomasumo het volgende:[..]
-blaat-
quote:Ik vind dat de publieke omroepen wat eenzijdig zijn met het uitnodigen van hun gasten. Maar goed, daar zullen anderen ongetwijfeld weer anders over denken.
Op woensdag 23 oktober 2002 15:46 schreef gelly het volgende:[..]
Soms praat je echt als een zwakzinnige, terwijl je best normaal een discussie kunt voeren..
quote:Waarom gelukkig? Het aantal stemmers op de SGP neemt alleen maar toe. Ook het percentage stemmen wat ze halen blijft ongeveer gelijk, goed voor 2,5 kamerzetel. SGP-gezinnen zijn vaak grote gezinnen, dus vers bloed genoeg.
Op woensdag 23 oktober 2002 15:21 schreef Thomasumo het volgende:Gelukkig is het zo dat met het aantal kerkelijke gristenhonden
ook het aantal SGPstemmers snel zal verminderen.
quote:Dat bedoel ik. De mensen die hier nu de SGP om het hardste afzeiken willen geen woordje horen over de Islam.
Op woensdag 23 oktober 2002 15:49 schreef Zander het volgende:
Ja, vreemd genoeg hoor je dat soort kritiek nou nooit als Nova weer een item heeft over Islamitische basisscholen of fundamentalistische imams. Een beetje selectief, maar goed: kunnen we die hele islam-discussie niet in de daarvoor bedoelde topics houden? Het gaat hier immers om de SGP.
De SGP heeft geloof ik een vrij grote jongerenafdeling, en een betrouwbare en stabiele achterban. De toekomst voor die partij ziet er dus nog niet zo slecht uit.
quote:Wat het CDA wil is regeren op christelijke grond, dus m.b.v. christelijke normen en waarden. De scheiding van kerk en staat is niet in het geding.
Op woensdag 23 oktober 2002 15:44 schreef Keo het volgende:[..]
Godsdiensten bedienen zich van het middel indoctrinatie. De een meer dan de ander.
Daarbij versta ik onder indoctrinatie het inprenten van politieke of levensbeschouwelijke opvattingen. Voor sommigen moet daar een vorm van dwang bij zitten ik vind het op school aanleren van godsdienstige meningen al indoctrineren omdat die kinderen daar niet voor kiezen ( is geen vrijewil) Sommige Marokaanse Medelanders sturen hun kinderen op zaterdag naar school om ze de Koran en het Arabisch te laten onderwijzen. Sommige Autochtone Medelanders stuurden hun kinderen (tot voor kort nog ?) naar de zondagsschool. Sommige ouders noemen dat opvoeding en misschien is dat het ook wel.
Politieke stromingen doen hier niet aan indoctrinatie. PR bedrijven doen alle stromingen, maar dat noemen we dan weer propaganda.
En on topic: ik ben van mening dat kerk en staat absoluut gescheiden dienen te zijn en een politieke partij op confessionle gronden bedreigd dat principe in ernstige mate. Wat dat betreft is zelfs het CDA eigenlijk al eng.
quote:En jij? voorganger voor de kerk van proamerikaanse randebielen toch? *zucht*
Op woensdag 23 oktober 2002 15:46 schreef CherrymoonTraxx het volgende:[..]
Jij was communist toch?
quote:1. Zie de smiley, VOEL de smiley
Op woensdag 23 oktober 2002 15:48 schreef freako het volgende:[..]
Waarom gelukkig? Het aantal stemmers op de SGP neemt alleen maar toe. Ook het percentage stemmen wat ze halen blijft ongeveer gelijk, goed voor 2,5 kamerzetel. SGP-gezinnen zijn vaak grote gezinnen, dus vers bloed genoeg.
quote:Heb je het nou over mij? Mijn opmerking over Nova sloeg juist op jouw 'rode propaganda'-praatje. Je zult mij niet overigens niet horen zeggen dat de Islam zo'n geweldige religie is. Sterker nog: ik heb het niet zo op welke religie dan ook, al staat het wat mij betreft iedereen vrij om een religie naar keuze aan te hangen. Maar goed, daar gaat dit topic niet over!
Op woensdag 23 oktober 2002 15:50 schreef CherrymoonTraxx het volgende:
Dat bedoel ik. De mensen die hier nu de SGP om het hardste afzeiken willen geen woordje horen over de Islam.
quote:Maar ook niet geweldig, het is en blijft nu eenmaal een vrij marginale club zonder al te veel invloed.
De SGP heeft geloof ik een vrij grote jongerenafdeling, en een betrouwbare en stabiele achterban. De toekomst voor die partij ziet er dus nog niet zo slecht uit.
[Dit bericht is gewijzigd door Zander op 23-10-2002 15:59]
quote:Goh, dat homoparen mogen adopteren is nieuw voor me. Nou ja. Voor mijn part houden we de erkenning van het huwelijk in stand.
Op woensdag 23 oktober 2002 15:01 schreef Jane het volgende:
Oh, er staan ook absoluut dingen in hun verkiezingsprogramma waar ik mee eens ben, maar er staat ook veel te veel in waar ik me absoluut NIET mee kan verenigen. Een kleine greep uit het verkiezingspramma (te downloaden op www.sgp.nl):Ow leuk, eens kijken waar ik het mee eens ben en waarmee niet.
[quote]
- De wettelijke erkenning van het homohuwelijk en de adoptiemogelijkheid voor homoparen moet worden teruggedraaid.
quote:Ik zie niet echt een probleem hier, eigenlijk. Klinkt wel logisch moet ik zeggen.
- Bij echtscheiding moet tussenkomst van de rechter verplicht blijven, temeer als er kinderen zijn. Bemiddeling om echtscheiding te voorkomen wordt ver-plicht.
quote:Lijkt me vragen om problemen. Het is niet voor niets het oudste beroep ter wereld.
- Het bordeelverbod moet opnieuw ingevoerd worden en, zolang dit nog niet het geval is, moeten gemeentebesturen de vrijheid hebben om bordelen te weren.
quote:Op zich geen slecht idee, veel hoertjes zijn tenslotte illegaal hier en kunnen dat blijven doordat ze geld verdienen. Mocht de politie je kunnen aanhouden adat je je zak hebt geleegd, en ze illegaal blijkt te zijn, zou je dus wegens ondersteuning van illegale arbeid een vette douw moeten krijgen. En daarna de FIOD op je dak.
- Bezoekers van prostituees moeten (naar Zweeds voorbeeld) strafrechtelijk aangepakt kunnen worden.
quote:Gaat niet werken.
- Zowel de productie als het bezit van pornografie moet worden verboden.
quote:Tegen, volgens mij voldoet het huidige systeem redelijk.
- Abortus dient verboden te worden, net als prenataal onderzoek met het oog op abortus.
quote:Van oma-oeders kan ik me wat voorstellen, maar de rest lijkt me geen probleem.
- Draagmoederschap, zaaddonorschap, oma-moeders en reageerbuisbevruch-ting zeker zolang er restembryos overblijven moeten worden afgewezen.
quote:Hoewel ik geen voorstander ben de huidige euthanasiewetgeving, gaat dit me te ver.
- Euthanasie, in welke vorm dan ook, moet weer verboden worden. Alle geval-len van levensbeëindigend handelen moeten aan de strafrechter worden voorgelegd.
quote:Dat gaat dus niet werken.
- Coffeeshops moeten worden verboden. Handel in en gebruik van softdrugs (laat staan harddrugs) is ontoelaatbaar.
quote:Tja, persoonlijk zal ik de koopzondagen niet missen. Van mij mogen ze. Hoewel ik ook niet per se tegen de zondagsopening ben.
- Winkels dienen de deuren op zondag gewoon (weer) dicht te houden.
quote:Dat hoeft toch geen probleem te zijn.
En dan zijn er nog dingen die in het licht van hun achtergrond bedenkelijk zijn. Bijvoorbeeld:
quote:Best een goed punt, eigenlijk. Ik ben het er wel mee eens.
- De hypotheekverstrekking moet op maximaal één voltijdsinkomen gebaseerd worden zodat eenverdieners op de woningmarkt gelijke kansen hebben als tweeverdieners.
quote:Ik zie geen reden om daar tegen te zijn.
- Organisaties die zwangere meisjes en vrouwen de reikende hand bieden moeten extra mogelijkheden en middelen krijgen.
quote:Tja, ik zie ook geen reden om op ze te stemmen eigenlijk. Die paar puntjes waar ik het mee eens ben zullen ook wel bij andere partijen te vinden zijn, en zo niet, jammer.
De eerste zou voor mezelf misschien gunstig kunnen zijn als ik ooit nog eens in mijn eentje een huis wil kopen, maar ja, dat is natuurlijk niet hun bedoeling. En hulp aan ongewild zwangere vrouwen is natuurlijk niet verkeerd, ware het niet dat hun standpunt erop gericht is deze vrouwen min of meer te dwingen geen abortus te plegen.Overall is het de dwangmatige en vrijheidsbeknottende sfeer die het programma uitdraagt waarvan mijn haren overeind gaan staan. En ja, als vrouw kún je van dit programma toch echt niet blij worden, lijkt me..... (maar ze zijn er wel, dat weet ik)
De vraag blijft natuurlijk altijd wat precies onwenselijk is voor een kind om te zien. En de meningen verschillen daar zo over, dat je nooit een norm kunt vaststellen waar iedereen het mee eens is.
Mag een kind bloot zien? Ik vind van wel, maar toen er (jaren geleden) eens een blote man te zien was (ik dacht in Sesamstraat) brak onder sommige mensen de spreekwoordelijke pleuris uit. En laatst nog die mevrouw die vond dat er geen reclame mocht worden gemaakt voor de homo top 100 omdat ze geen zin had om aan haar kinderen uit te leggen wat een homo was. Ik vind dat belachelijk, maar er zullen ook mensen zijn die het met haar eens zijn.
Het is (inderdaad) de verantwoordelijkheid van de ouders waar hun kinderen naar kijken.
quote:Nee dit gaat niet over jou.
Op woensdag 23 oktober 2002 15:56 schreef Zander het volgende:[..]
Heb je het nou over mij? Mijn opmerking over Nova sloeg juist op jouw 'rode propaganda'-praatje. Je zult mij niet overigens niet horen zeggen dat de Islam zo'n geweldige religie is. Sterker nog: ik heb het niet zo op welke religie dan ook, al staat het wat mij betreft iedereen vrij om een religie naar keuze aan te hangen. Maar goed, daar gaat dit topic niet over!
[..]
quote:Dat zal altijd zo blijven natuurlijk. Een club met deze vrij extreme standpunten zal nooit een grote doelgroep bereiken. Zeker omdat veel mensen er geen heil in zien om de Bijbel letterlijk uit te leggen.
Maar ook niet geweldig, het is en blijft nu eenmaal een vrij marginale club zonder al te veel invloed.
quote:Hoeft ook niet, officieel kent de Nederlandse staat geen scheiding van kerk en staat.
Op woensdag 23 oktober 2002 15:51 schreef freako het volgende:
De scheiding van kerk en staat is niet in het geding.
quote:Of uberhaupt geen heil zien in de bijbel.
Op woensdag 23 oktober 2002 16:00 schreef CherrymoonTraxx het volgende:
Zeker omdat veel mensen er geen heil in zien om de Bijbel letterlijk uit te leggen.
quote:precies dat bedoel ik. Die christelijke normen en waarden moeten prive zijn. Als de moslim waarden en normen op dezelfde wijze in de politiek gebracht zouden worden zou je hier eens moeten zien
Op woensdag 23 oktober 2002 15:51 schreef freako het volgende:[..]
Wat het CDA wil is regeren op christelijke grond, dus m.b.v. christelijke normen en waarden. De scheiding van kerk en staat is niet in het geding.
Wat dat indoctrineren op scholen betreft, op die leeftijd kiezen de ouders voor de kinderen naar wat voor school ze gaan. Als je volwassen bent, ben je niet verplicht hetzelfde geloof te behouden.
Zowel liberale stromingen als socialistische stromingen willen dat over het algemeen aan de persoon zelf overlaten. De partijen op confessionele basis willen dat over het algemeen gewoon voor iedereen onmogelijkmaken en dat laatste vind ik eng.
Natuurlijk is de scheiding tussen kerk en staat niet echt in het geding zolang je niet van een staatsgodsdienst spreekt. Maar het is wel kantjeboord met dergelijke partijen.
quote:Dat ook. Zelf ga ik er vanuit dat de Bijbel vooral bestaat uit verhalen die Grimm ook had geschreven kunnen hebben en wat halve waarheden die aangedikt zijn.
Op woensdag 23 oktober 2002 16:03 schreef nikk het volgende:[..]
Of uberhaupt geen heil zien in de bijbel.
quote:Ja, in sommige standpunten kan ik me ook best vinden, zoals een strengere aanpak van criminaliteit. Alleen heeft de SGP natuurlijk niet het alleenrecht op dergelijke standpunten, er zijn genoeg andere partijen die zulke zaken ook prominent in hun verkiezingsprogramma hebben staan. In die zin zie ik zelf dan ook geen enkele reden om op ze te stemmen.
Op woensdag 23 oktober 2002 16:05 schreef CherrymoonTraxx het volgende:
Wel heeft de SGP enkele punten die me wel aanspreken.
quote:Volgens mij valt een blote borst in beeld al onder de SGP-definitie van 'porno'.
Op woensdag 23 oktober 2002 16:09 schreef Toffe_Ellende het volgende:
verbod op porno is ook een standpunt van de SGP.. nu veel mannen met zo'n hobby zijn het daar niet mee eens denk ik
quote:Ja het is een vooroordeel, ik weet het, maar ik verdenk de mensen die het hardst roepen er tegen te zijn er vaak van de grootste collectie thuis te hebben.
Op woensdag 23 oktober 2002 16:09 schreef Toffe_Ellende het volgende:
verbod op porno is ook een standpunt van de SGP.. nu veel mannen met zo'n hobby zijn het daar niet mee eens denk ik
quote:Laat staan een blote man in Sesamstraat!
Op woensdag 23 oktober 2002 16:13 schreef Zander het volgende:[..]
Volgens mij valt een blote borst in beeld al onder de SGP-definitie van 'porno'.
quote:Ik vraag me ook werkelijk af hoeveel porno er in gehuchten als Urk en Staphorst word verhuurd/verkocht.
Op woensdag 23 oktober 2002 16:14 schreef Jane het volgende:
Ja het is een vooroordeel, ik weet het, maar ik verdenk de mensen die het hardst roepen er tegen te zijn er vaak van de grootste collectie thuis te hebben.
quote:Er zijn in het verleden weleens SGP-leden gepakt wegens wat onfrisse praktijken.
Op woensdag 23 oktober 2002 16:14 schreef Jane het volgende:[..]
Ja het is een vooroordeel, ik weet het, maar ik verdenk de mensen die het hardst roepen er tegen te zijn er vaak van de grootste collectie thuis te hebben.
quote:Zouden ze daar het dorp niet voor uit gaan? Ik bedoel: is die videotheekhouder wel te vertrouwen?
Op woensdag 23 oktober 2002 16:16 schreef nikk het volgende:[..]
Ik vraag me ook werkelijk af hoeveel porno er in gehuchten als Urk en Staphorst word verhuurd/verkocht.
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |