abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
  woensdag 16 juli 2014 @ 13:03:37 #1
306109 francoisdublanc
Urgent en At your service
pi_142358496
quote:
De synthese tussen criminaliteit, straatleven en de islamitische religie is een uniek Europees probleem, schrijft psycholoog Timon Dias. .

Islamisten verheerlijken religieus gemotiveerd geweld, terwijl islamitische criminele jongeren gang- en criminaliteit-gerelateerd geweld verheerlijken.


Het is voldoende bekend dat West-Europa tegen problemen aanloopt waar het de integratie betreft van tweede- en derde-generatie-immigranten met een islamitische achtergrond. Deze problemen manifesteren zich op twee domeinen: criminaliteit en ontvankelijkheid voor het gedachtengoed van islamistische organisaties die in binnen- en buitenland opereren.

Sterk onderbelicht
Een saillant detail is dat criminelen met een islamitische achtergrond allesbehalve vroom te noemen zijn, terwijl vrome moslims zelden crimineel zijn. Ondanks dit fundamentele verschil is de relatie tussen de twee groepen significant en verre van onschuldig, maar sterk onderbelicht.

Criminelen met een islamitische achtergrond gedragen zich wellicht allesbehalve vroom, maar niettemin zien ze zichzelf als onderdeel van de wereldwijde islamitische gemeenschap. Ze zijn vaak schaamteloos in hun minachting voor autoriteiten, maar als zij een autoriteit wel respecteren, dan is deze religieus van aard: een imam of islamitisch organisatie.

Ongeacht hoe subversief en ontwrichtend hun criminele activiteiten zijn, zij zullen zich nooit minachtend over de islam uitlaten of de 'islamitische zaak' tegenwerken. .


© YouTube.

'Ik haat die fucking Joden nog veel meer dan de nazi's.'


'Flikkers geef ik geen hand'
Het is om die reden dan ook niet ongebruikelijk dat de culturele uitdrukkingen van criminele en straatjongeren met een islamitische achtergrond doortrokken zijn van islamitische thema's en symbolen. De Bredase rapper Ismo bijvoorbeeld - een rolmodel voor de lokale Marokkaanse straatjeugd - bracht onlangs een clip uit waarin de nodige islamitische thema's de revue passeerden: 'Ik geloof niets blind behalve de Koran.' 'De duivel roept maar geef hem geen kans.' 'Flikkers geef ik geen hand.' En: 'Ik haat die fucking Joden nog veel meer dan de nazi's.' Verder rapt Ismo over zijn aardse succes als artiest, de hoeveelheid geld en fans die hij hiermee genereert en zijn solide en spijkerharde straatreputatie.

Aan het eind van de clip, die bijna 1,4 miljoen keer bekeken is, is een van zijn compagnons te zien die trots en uitdagend een karakteristieke, jihadistisch aandoende sjaal om zijn gezicht draagt, terwijl hij zowel zijn Marokkaanse als Nederlandse paspoort laat zien. In een later interview probeerde Ismo uit te leggen dat hij met flikkers geen homo's, maar gewoon vieze mensen bedoelde. Direct hierna neemt zijn vriend het woord: 'Ik haat wel homo's', om in het Marokkaans-Arabisch te vervolgen: 'Moge Allah de religies van jullie moeders vervloeken, kankerhomo's!' .

Uitingen door moslimjongeren waarin wordt gezegd 'als ik ze zie, wil ik ze gelijk steken' en het maken van nazi-groeten richting Joden, zijn niet ongebruikelijk.


Subversieve intenties
Europese islamisten en hun onvrome, criminele islamitische 'tegenhangers' hebben, behalve dat ze zich als moslim identificeren, drie dingen gemeen. Ten eerste koesteren zij subversieve intenties jegens de maatschappijen waarin zij wonen. Islamisten hebben een historisch geworteld en gedetailleerd geloofssysteem dat hun voorschrijft niet in gastsamenlevingen te integreren, en deze zo mogelijk middels zending te bekeren. Islamitische criminele jongeren voelen een meer diffuse, areligieuze en onhistorische antipathie jegens hun samenlevingen.

Ten tweede verheerlijken beide groepen geweld. Islamisten verheerlijken religieus gemotiveerd geweld, terwijl islamitische criminele jongeren gang- en criminaliteit-gerelateerd geweld verheerlijken. Toch is het niet ongewoon dat islamitische straatjongeren ook religieus gemotiveerd geweld, meestal gericht tegen de VS, Israël of sjiieten, verheerlijken.

Ten derde hebben beide groepen een zeer sterke neiging tot het minachten of haten van Joden. Studies van socioloog Mark Elchardus toonden aan dat de helft van alle islamitische studenten in Brussel, Gent en Antwerpen antisemitisch zijn; waarschijnlijk ligt dit percentage onder islamitische criminelen veel hoger. Uitingen door moslimjongeren waarin wordt gezegd 'als ik ze zie, wil ik ze gelijk steken' en het maken van nazi-groeten richting Joden, zijn niet ongebruikelijk. .


Het valt op dat islamisten criminele islamitische jongeren zelden of nooit aanspreken op of veroordelen om op hun subversieve gedrag, ook als hun criminaliteit niet dient ter financiering van de jihad. Waarom niet?


Gangsterislam
Het is dan ook geen toeval dat Ibrahim Wijbenga, voormalig CDA-raadslid en ontvanger van meerdere jihadistische doodsbedreigingen, onlangs de term 'gangsterislam' poneerde. Bijgevallen door Edwin Bakker, hoogleraar terrorisme en contraterrorisme, belicht Wijbenga de waarschijnlijkheid dat terugkerende Syrië-veteranen hier in plaats van aanslagen overvallen zullen plegen om de jihad te financieren. Ook deze dynamiek werkt de verdere vervlechting van criminaliteit en religie in de hand.

Het valt op dat islamisten criminele islamitische jongeren zelden of nooit aanspreken op of veroordelen om op hun subversieve gedrag, ook als hun criminaliteit niet dient ter financiering van de jihad. Waarom is dit het geval, het stelt moslims toch in een kwaad daglicht? Vanuit een islamistisch oogpunt is het logisch. Terwijl islamisten hun gastsamenlevingen op hun religieus geïnspireerde manier ondermijnen, doen criminelen en straatjongeren met een islamitische achtergrond het op hun eigen areligieuze en 'aardse' manier door intimidatie van wijkbewoners, overvallen, drugshandel, enzovoort. Vanuit islamistisch perspectief, dat uiteindelijke annexatie beoogt, is dit zeer gunstig.

Sympathie
Daarbij: waarom zouden islamisten het riskeren een groep van zich te vervreemden die in tijden van nood zo makkelijk voor de islamistische zaak te winnen lijkt? Een significant segment van Europese moslims heeft sympathie voor aan Al Qaida gelieerd verzet in Syrië en ISIS in Irak, en een deel van hen is bereid zich bij deze groepen te voegen.

De integratieproblematiek van jongeren van islamitische komaf is tweeledig: het aanhangen van extremistische vormen van de islam en de buitenproportionele vertegenwoordiging in de criminaliteit. Beide problemen raken steeds nauwer vervlochten en de ontkenning hiervan zal integratiebeleidsmakers op een substantiële achterstand zetten.

Timon Dias is psycholoog.
Bron: http://www.volkskrant.nl/(...)ng-voor-Europa.dhtml

Genieten!
  woensdag 16 juli 2014 @ 13:06:06 #2
221644 timmmmm
sp3c lives matter
pi_142358583
Genieten?
Laffe huichelaar
  woensdag 16 juli 2014 @ 13:09:32 #3
306109 francoisdublanc
Urgent en At your service
pi_142358684
quote:
0s.gif Op woensdag 16 juli 2014 13:06 schreef timmmmm het volgende:
Genieten?
Sarcasme, maar is orginele OP.
pi_142358758
Goed stuk _O_
Hoop dat Diederik "fuck de kiezer" Samsom ook even meeleest :')
-XOXO-
  woensdag 16 juli 2014 @ 13:29:55 #5
38496 Perrin
Toekomst. Made in Europe.
pi_142359491
Een zelfgecreëerde uitdaging, ook nog.
And what rough beast, its hour come round at last,
Slouches towards Bethlehem to be born?
pi_142359551
quote:
9s.gif Op woensdag 16 juli 2014 13:29 schreef Perrin het volgende:
Een zelfgecreëerde uitdaging, ook nog.
Zelfverzonnen vooral.
pi_142359636
quote:
0s.gif Op woensdag 16 juli 2014 11:18 schreef ReplaR het volgende:

[..]

Volgens mij hebben we gewoon een compleet verschillende denkwijze/gedachtegang...

Laat de rest maar eens beslissen hier:

http://forums.marokko.nl/showthread.php?t=5062841
Zal ik even quoten voor Mutant?
quote:
walgelijke land met walgelijke monsters is het geworden .....bah bah bah!
quote:
NL is het schoothondje van cidi
quote:
Voor altijd aan de ketting houden zou ik zeggen niet vrij laten ..
Te smerig voor woorden ....wat een grote ego hebben die debielen zeg jeetje mina ...
quote:
Wat voor mensen zijn dat en wat voor wereld leven we in als je demonstreert
quote:
NL is altijd al een schoothond geweest van andere landen. Amerika, Israël etc. Niks nieuws.
Eens een hond altijd een hond
quote:
Ja inderdaad een gore vieze homohond dat is NL.
quote:
zelfs hun menselijkheid verdwijnt en daarvoor
beesten in de vorm komen om het leed toe te staan.
zo zijn de ongelovigen en zionisten. de ware christen en
ware jood
quote:
Ik hoop dat al die kindermoordenaars, want dat zijn die hufters die gaan demonstreren, ze steunen ongekend harde terreur en genocide op Palestijnen, allemaal hun kinderen en kleinkinderen verliezen en onvruchtbaar raken voor de rest van hun leven.
quote:
Dat is inderdaad triest maar het staat in de koran alkariem
De oorlog tussen de ongelovigen en de moslims ...gaat komen geen ontkomen eraan .....
pi_142359737
quote:
0s.gif Op woensdag 16 juli 2014 13:33 schreef Ouder1 het volgende:

[..]

Zal ik even quoten voor Mutant?

[..]

Wat jij en je geestverwanten hier uitkramen is toch niet wezenlijk anders?
Waarom jezelf zo verlagen?
pi_142359926
quote:
2s.gif Op woensdag 16 juli 2014 13:35 schreef 99.999 het volgende:

[..]

Wat jij en je geestverwanten hier uitkramen is toch niet wezenlijk anders?
Waarom jezelf zo verlagen?
Ouder1 is nogal van de selectieve verontwaardiging.
Allah Al Watan Al Malik
pi_142360066
quote:
14s.gif Op woensdag 16 juli 2014 13:40 schreef Mutant01 het volgende:

[..]

Ouder1 is nogal van de selectieve verontwaardiging.
Als we heel eerlijk zijn kan jij daar ook wel over meepraten :+
pi_142360115
quote:
11s.gif Op woensdag 16 juli 2014 13:44 schreef 99.999 het volgende:

[..]

Als we heel eerlijk zijn kan jij daar ook wel over meepraten :+
Care to elaborate.
Allah Al Watan Al Malik
  woensdag 16 juli 2014 @ 13:48:19 #12
221644 timmmmm
sp3c lives matter
pi_142360216
Is het anders misschien mogelijk niet over elkaar te posten maar ontopic?

Zonder selectief verontwaardigd over te komen natuurlijk
Laffe huichelaar
pi_142360234
quote:
0s.gif Op woensdag 16 juli 2014 13:48 schreef timmmmm het volgende:
Is het anders misschien mogelijk niet over elkaar te posten maar ontopic?

Zonder selectief verontwaardigd over te komen natuurlijk
Daar ontkom je niet aan in dit soort topics.
Allah Al Watan Al Malik
pi_142360287
quote:
0s.gif Op woensdag 16 juli 2014 11:57 schreef Mutant01 het volgende:

[..]

Inderdaad. De Islam is een achterlijke cultuur, de Islam staat voor terreur, dood en verderf. De Islam vertelt je ongelovigen te moeten haten (altijd en overal). Komt er hier een moslim, die weerspreekt dat - die stelt dat het niet het geval is , die stelt dat dit inderdaad de retoriek van radicalen is.

Deze moslim wordt vervolgens beticht van taqqiya, van 'het niet zijn ongelijk kunnen toegeven'. Probeer maar eens een fatsoenlijke discussie te voeren.
Hoe valt er een fatsoenlijke discussie te voeren met iemand die vastgeroest is in zijn riedeltje van: Moslim = goed, niet-moslim = fout, moslim = slachtoffer, niet-moslim = dader, zelfs als de moslim het mes hanteert?
Ontkennen van de eigen verantwoordelijkheid van de moslim en altijd, stelselmatig de niet-moslim de verantwoordelijkheid van alles wat maar vies/slecht/afkeuringswaardig is in de schoenen schuiven.
  woensdag 16 juli 2014 @ 13:51:49 #15
221644 timmmmm
sp3c lives matter
pi_142360316
quote:
2s.gif Op woensdag 16 juli 2014 13:49 schreef Mutant01 het volgende:

[..]

Daar ontkom je niet aan in dit soort topics.
Wil je alsjeblieft toch je best doen?
Laffe huichelaar
pi_142360329
quote:
1s.gif Op woensdag 16 juli 2014 13:51 schreef timmmmm het volgende:

[..]

Wil je alsjeblieft toch je best doen?
Omdat je het zo lief vraagt.
Allah Al Watan Al Malik
pi_142360338
quote:
0s.gif Op woensdag 16 juli 2014 13:51 schreef Ouder1 het volgende:

[..]

Hoe valt er een fatsoenlijke discussie te voeren met iemand die vastgeroest is in zijn riedeltje van: Moslim = goed, niet-moslim = fout, moslim = slachtoffer, niet-moslim = dader, zelfs als de moslim het mes hanteert?
Ontkennen van de eigen verantwoordelijkheid van de moslim en altijd, stelselmatig de niet-moslim de verantwoordelijkheid van alles wat maar vies/slecht/afkeuringswaardig is in de schoenen schuiven.
Iets met balk en splinter.
Op maandag 3 februari 2014 08:10 schreef Enchanter het volgende:[/b]
In discussie gaan met Koos Vogels :') , een grotere mongool is er niet :r
pi_142360378
quote:
0s.gif Op woensdag 16 juli 2014 13:51 schreef Ouder1 het volgende:

[..]

Hoe valt er een fatsoenlijke discussie te voeren met iemand die vastgeroest is in zijn riedeltje van: Moslim = goed, niet-moslim = fout, moslim = slachtoffer, niet-moslim = dader, zelfs als de moslim het mes hanteert?
Ontkennen van de eigen verantwoordelijkheid van de moslim en altijd, stelselmatig de niet-moslim de verantwoordelijkheid van alles wat maar vies/slecht/afkeuringswaardig is in de schoenen schuiven.
Dat zijn me de onzinnige stromannen wel.
  woensdag 16 juli 2014 @ 13:54:19 #19
205222 betyar
Egyedül vagyunk
pi_142360398
Moslimhaters zijn net zo erg als moslimextremisten.
pi_142360737
quote:
5s.gif Op woensdag 16 juli 2014 12:11 schreef Mutant01 het volgende:

[..]

Zelfde strekking me dunkt. Of vind je het een erger omdat het betrekking heeft op jezelf?
Nee, een heel andere strekking.
quote:
Parasieten die leven op hun gastheer maar die tegelijk vergiftigen. Zo ongelooflijk dom. De hand die je voedt afhakken.. en dan janken dat je niet meer gevoed wordt.
Mensen die hier naartoe komen of hier blijven terwijl ze dit land niet zien als hun land omdat de levensomstandigheden hier veel beter zijn dan het land dat zij als hun land zien.. maken gebruik van de welvaart en voorzieningen hier maar zetten zich tegelijkertijd dusdanig tegen Nederland en de Nederlanders af dat een gezamenlijke samenleving onmogelijk wordt. De hand die hen voedt is de Nederlandse gastvrijheid en tolerantie en met hun gedrag (overlast, criminaliteit, discriminatie, vandalisme en hatelijke uitingen) hakken zij die hand af, bereiken zij de grenzen van die tolerantie en gastvrijheid om vervolgens te janken dat Nederland niet meer tolerant en gastvrij is.
quote:
En ik hoop dat de moslims eindelijk wakker worden uit die diepe coma en we voorgoed massaal vertrekken uit dit verdorven land waarna Allaah het in 1 keer onder water laat verdwijnen in sha Allaah...
Een regelrechte doodsverwensing voor alle Nederlanders.

Dat noem jij eenzelfde strekking? 8)7
  woensdag 16 juli 2014 @ 14:09:36 #21
38496 Perrin
Toekomst. Made in Europe.
pi_142360952
quote:
0s.gif Op woensdag 16 juli 2014 13:54 schreef betyar het volgende:
Moslimhaters zijn net zo erg als moslimextremisten.
Twee zijden van dezelfde medaille
And what rough beast, its hour come round at last,
Slouches towards Bethlehem to be born?
pi_142360981
quote:
0s.gif Op woensdag 16 juli 2014 13:54 schreef betyar het volgende:
Moslimhaters zijn net zo erg als moslimextremisten.
Zit uiteindelijk weinig verschil tussen. Mooi voorbeeld is altijd dat beiden voor kledingwetten strijden.
pi_142360991
quote:
0s.gif Op woensdag 16 juli 2014 12:16 schreef Mutant01 het volgende:

[..]

Het is een probleem als er mythes verkondigd worden, met als doel tweedracht te zaaien.
Welke mythes bedoel je?
De Armeense genocide een leugen is?
Dat alle Nederlandse vrouwen hoeren zijn?
Dat alle Nederlanders racisten zijn?
Dat allochtonen niets van hun leven kunnen maken hier doordat de Nederlander het hen onmogelijk maakt?
Dat het westen, de Nederlander, schuld is aan alles wat er fout gaat in de islamitische wereld?

Dat soort mythes?
  woensdag 16 juli 2014 @ 14:37:39 #24
155616 Proximo
For god, king & country
pi_142361973
Kan die wereldwijde oorlog niet een keer uitbreken? Doodmoe wordt je van dit nieuws wat we allemaal al weten behalve een paar blinden in den haag ;(
Life is visceral, rather than intellectual. And the most visceral practitioners of life are those who characterise themselves as “intellectuals”
pi_142362131
quote:
15s.gif Op woensdag 16 juli 2014 14:37 schreef Proximo het volgende:
Kan die wereldwijde oorlog niet een keer uitbreken? Doodmoe wordt je van dit nieuws wat we allemaal al weten behalve een paar blinden in den haag ;(
Zie hier weer een voorbeeld van een post die prima op Marokko.nl past. Namens Ouder1 bedankt.

[ Bericht 1% gewijzigd door Xa1pt op 16-07-2014 14:47:50 ]
abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
Forum Opties
Forumhop:
Hop naar:
(afkorting, bv 'KLB')