De makers van de hitserie ‘Desperate Housewives’ hebben een nieuwe topproductie gemaakt die vanaf 3 juli te zien is op TLC: Devious Maids. De even komische als ontroerende serie draait om het leven van vijf Latijns-Amerikaanse dienstmeisjes die werken voor de rijke jetset van Beverly Hills.
Maar deze dienstmeisjes (gespeeld door een sterrencast bestaande uit Ana Ortiz, Dania Ramirez, Roselyn Sanchez, Edy Ganem en Judy Reyes) zijn geen gewone brave werksters. Ze zijn net zo slim, bijdehand, eigenzinnig, onuitstaanbaar en bij vlagen duivels als hun welgestelde bazen. Ze houden er naast hun dagelijkse poetswerk elk hun eigen dromen en ambities op na en deinzen er niet voor terug om die te bereiken.
Dit leidt tot een hilarische botsing tussen twee werelden die normaal gescheiden zijn, maar nu door intriges en affaires met elkaar samenvloeien. ‘Devious Maids’ speelt zich af tegen de achtergrond van een mysterieuze moord op het dienstmeisje Flora tijdens een feest in het huis van haar werkgever. Haar collega-vriendinnen willen deze duistere moordzaak het liefst zo snel mogelijk vergeten, maar één dienstmeisje gaat actief op zoek naar de schokkende waarheid. Vanuit een overigens wel heel persoonlijke belangstelling.
Aanstaande donderdag zien we in de tweede aflevering hoe Zoila zich begint te irriteren aan Valentina’s pogingen om Remi voor zich te winnen. Ondertussen neemt Carmen het ervan in het huis van haar baas, maar hoe ver laat Sam haar gaan? En Marisol vindt een manier om meer te weten te komen over de moord op Flora.
Praat mee met #DeviousMaids via Facebook en Twitter.
Devious Maids is elke donderdag om 21:00 uur te zien op TLC.
De maids:
Marisol Duarte![Marisol-640x400.jpg]()
Marisol is een hoogopgeleide vrouw die zich voordoet als dienstmeisje. Haar eigenlijke doel is om te achterhalen wat er precies is gebeurd bij de moord op Flora en wie er achter zit. Reden is dat haar eigen zoon volgens haar hiervan ten onrechte wordt verdacht. Om in het wereldje te komen, en zo dichter bij het vuur, solliciteert ze als dienstmeisje bij Taylor en Michael Stappord, een pasgetrouwd stel met een gecompliceerde liefdesgeschiedenis. Marisol voldoet totaal niet aan het stereotype van een Latijns-Amerikaanse werkster, want ze spreekt accentloos Amerikaans. Al snel lukt het haar om ook toegang te krijgen tot het huis van Evelyn en Adrian Powell waar de moord plaatsvond.
Marisol wordt gespeeld door Ana Ortiz, de Amerikaanse zangeres en actrice die onder meer bekend is van haar rol als Hilda in de tv-serie Ugly Betty. Ook speelde ze in de films Tortilla Heaven en Labor Pains. Ortiz’ eigen familiegeschiedenis leest als een plot uit Devious Maids: “Mijn oma was een prachtige vrouw die werkte als dienstmeisje voor een rijke familie in Puerto Rico. Ze had een affaire met hun zoon die uiteindelijk leidde tot de geboorte van mijn vader.”
Zoila Diaz![Zoila-640x400.jpg]()
Zoila werkt samen met haar dochter Valentina voor de welgestelde Genevieve Delatour. Ze is een zeer beschermende moeder die niet wil dat Valentina een relatie begint met Remi, de zoon des huizes. Ze gelooft niet dat een relatie tussen een dienstmeisje en een werkgever kan werken en heeft daarbij haar eigen verleden als voorbeeld. Zelf had ze ooit een relatie met Henri, de broer van Genevieve, maar die besloot uiteindelijk voor een andere vrouw te kiezen. Als Henri na al die jaren ineens bij Genevieve op de stoep staat, komen alle herinneringen weer boven.
Zoila wordt gespeeld door Judy Reyes, een Amerikaans actrice, scenarioschrijver en filmregisseur van Dominicaanse afkomst. Ze is vooral bekend als verpleegster Carla Espinosa uit de Amerikaanse tv-serie Scrubs. Over het werk van werksters heeft ze een persoonlijke herinnering: “Mijn moeder maakte schoon in heel veel huizen. Ze deed alles om te zorgen dat ze haar kinderen kon onderhouden. Ze zei daarbij ‘ik doe dit, zodat jullie het later niet hoeven te doen’ maar zonder enige vorm van schaamte.”
Rosie Falta![Rosie-640x4002.jpg]()
Rosie is een Mexicaanse immigrant die illegaal naar Amerika kwam na de dood van haar man. Ze heeft daarbij wel haar zesjarige zoontje achter moeten laten die ze nu met alle juridische middelen probeert over te brengen, maar tot nu toe zonder succes. Ze werkt als nanny voor Peri en Spence Westmore, een acteursechtpaar dat constant ruzie maakt. Rosie botst met name met Peri die zich meer druk maakt om zichzelf en haar succesvolle filmcarrière dan om anderen, laat staan haar eigen man die ze bedriegt met een andere acteur. Rosie kiest partij voor Spence die op zijn beurt weer bovenmatige interesse krijgt in Rosie.
Rosie wordt gespeeld door Dania Ramírez, een actrice uit de Dominicaanse Republiek die haar acteerdebuut maakte als Jay-Z's vriendin in Streets Is Watching. Ze is vooral bekend als Maya Herrera in de televisieserie Heroes en ook als Callisto in X-Men. Ramirez voelt een speciale band met haar personage Rosie in Devious Maids aangezien haar moeder ook illegaal naar Amerika ging toen zij zelf zes maanden oud was. Net als het zoontje van Rosie werd ook Ramirez opgevoed door haar oma (en tante). “Ik wilde daarom erg graag dit verhaal vertellen.” Zelf heeft Ramirez ooit afscheid moeten nemen van haar eigen dienstmeisje toen die wel erg ‘dichtbij’ haar leven kwam. “Ze raakte zwanger en noemde haar dochter Dania. Vervolgens vroeg ze me om te betalen voor haar dochters verjaardagsfeest.”
Valentina![Valentina-640x400.jpg]()
De beeldschone 18-jarige Valentina werkt in het huis van de Genevieve Delatour, een ietwat emotioneel labiele welgestelde vrouw die alleen woont met haar studerende zoon Remi. Valentina is verliefd op Remi en probeert hem te versieren. Dit wekt ergernis op bij haar moeder Zoila met wie ze in het huis werkt en die haar verbiedt om een relatie te beginnen met de zoon van hun werkgever. Maar Valentina laat zich niet uit te veld slaan en zet uiteindelijk zelfs de hulp van Genevieve in om haar zoon te veroveren.
Valentina wordt gespeeld door de 24-jarige actrice Edy Ganem, een Amerikaanse van Mexicaanse en Libanese afkomst. Eerder leende zij haar stem voor de animatieserie The Cleveland Show en speelde zij in ¡Rob!. Ze beschouwt zichzelf in het echt ook als een onafhankelijke vrouw. “Toen ik voor het eerst in LA ging wonen, had ik totaal geen geld om een woning te huren. Ik maakte daarom een deal met mijn huisgenoot om de gemeenschappelijke ruimtes schoon te maken en de hondenpoep op te rapen.”
Carmen Luna![Carmen-640x400.jpg]()
Carmen heeft een dubbele agenda als ze aan het werk gaat als dienstmeisje bij de beroemde zanger Alejandro. Carmen is namelijk zelf zangeres en songwriter en hoopt via Alejandro door te breken. Ze had alleen niet gerekend op de bazige Russische huismanager Odessa, die Alejandro op een militante wijze voor iedereen afschermt. Carmen is echter niet iemand die zich snel aan de kant laat zetten en probeert, met de hulp van huisknecht Sam, toch dichterbij Alejandro te komen.
Carmen wordt gespeeld door Roselyn Sánchez, een Puerto Ricaanse singer-songwriter, model en actrice die vooral bekend is als FBI-agent Elena Delgado in Without a Trace. Ook speelde Sánchez in de films Rush Hour 2, Boat Trip, The Game Plan en Act of Valor. Ze heeft zelf al jaren een Mexicaans dienstmeisje Olga die volgens Roselyn super-enthousiast is dat Roselyn in deze serie speelt. Roselyn beschouwt haar als ‘onderdeel van de familie’.
De families:
De westmores![The-Westmores-480x4801.jpg]()
Peri en Spence Westmore zijn het typische ongelukkige koppel in Hollywood. Peri's ontluikende acteercarrière geeft haar alles wat ze ooit heeft gewild: roem. Dit succes stijgt haar al snel naar het hoofd en heeft als gevolg dat ze onredelijke dingen verwacht van haar geduldige man en dienstmeisje Rosie. Spence is een liefdevolle en toegewijde vader, maar Peri lijkt geen tijd te hebben voor haar pasgeboren zoon. Als het huwelijk uit elkaar begint te vallen neemt Spence Rosie in vertrouwen, maar wat zal er gebeuren als Spence beseft dat hij er genoeg van heeft?
De stappords![De-Stappords-480x480.jpg]()
Michael en Taylor Stoppard komen uit twee verschillende werelden. Taylor komt uit een klein stadje en wilde haar dromen waarmaken in Los Angeles, waar ze is getrouwd met Michael Stappord. Michael is een knappe advocaat met een koffertje vol belangrijke cliënten en geheimen. Taylor is verrast als blijkt dat ze aan Marisol een trouwe vriendin heeft en kan praten over de moeilijkheden van haar zwangerschap en de strijd tussen haar en Michael’s ex-vrouw. De Stappords lijken het perfecte koppel in Beverly Hills, maar dat duurt niet lang; iedereen heeft geheimen…
De Powells![De-Powells-480x480.jpg]()
Evelyn en Adrian Powell zijn een excentriek koppel die zich in de rijkste cirkels van Beverly Hills bevinden. Hun gemeenschappelijke interesses zijn extravagante feesten, vreemde hobby’s en duistere geheimen. Als hun dienstmeisje, Flora, in hun huis wordt vermoord is het niet de vraag óf Adrian het heeft gedaan, maar hoe hij erbij betrokken is. Evelyn en hij zijn uit elkaar gegroeid na jaren van tragedie en schandalen, maar wat is er in het verleden dan gebeurd? De Powells zijn vastbesloten om die geheimen het graf mee in te nemen.
De Delatours![De-Delatours-480x480.jpg]()
Genvieve is een rijke gescheiden vrouw en de moeder van Remi Delatour. Ze is gewend aan luxe en is wanhopig op zoek naar liefde en aandacht van een man, maar vooral van haar zoon. Ze heeft een goede relatie met haar dienstmeisje Zoila, die daar al 20 jaar werkt. Remi studeert, maar gaat weer thuis wonen en het duurt niet lang voordat Zoila’s dochter (die ook voor de Delatours werkt) zijn hart heeft gestolen. Maar zal Remi’s moeilijke verleden de stevige funderingen van deze familie in gevaar brengen?
Alejandro Rubio![Alejandro-Rubio-480x480.jpg]()
Alejandro is een Latijns-Amerikaanse zanger en lijkt het allemaal te hebben. Hij heeft talent, een knappe kop en natuurlijk veel succes. Niets is wat het lijkt, want zijn liefdesleven is leeg. Waarom zou hij niemand kunnen vinden? Hij is altijd aan het rondreizen voor zijn concerten en vertrouwd erop dat zijn huis veilig is bij zijn gekwalificeerde personeel, waaronder zijn nieuwe dienstmeisje Carmen. Als Carmen daar komt werken begint ze met het veranderen van zijn leven op manieren die hij nooit had kunnen bedenken…