Om hoeveel politici gaat het eigenlijk?quote:Op dinsdag 1 juli 2014 07:04 schreef Megumi het volgende:
Dit is natuurlijk slecht te verkopen aan de burger die de broekriem steeds strakker aan moet halen volgens de poltici met hun ruime salaris en vergoedingen.
In principe hebben alle poltici recht op deze riante regeling? Snap je vraag derhalve niet.quote:Op dinsdag 1 juli 2014 07:18 schreef Worteltjestaart het volgende:
[..]
Om hoeveel politici gaat het eigenlijk?
Want dat wist jij natuurlijk al voordat je deze post plaatste!
Ik zie het probleem niet.
Waar het denk ik om gaat is dat deze regeling wel erg riant is in vergelijking met de ontslag rechten en plichten van een normale arbeider in het bedrijfsleven. Dat geld trouwens niet alleen voor poltici maar ook voor de ambtenaren trouwens.quote:Op dinsdag 1 juli 2014 07:21 schreef Worteltjestaart het volgende:
De vraag is, hoeveel bewindslieden de afgelopen drie jaar de genoemde 2Mio hebben moeten verdelen, en hoeveel oud-Kamerleden in die 3 jaar, die 12Mio.
In mijn ogen is het gewoon een beroep. En als je deze mensen met dit beroep gewoon dezelfde rechten en plichten geeft. Ben je ook van dit soort discussies af. En ik denk dan verder en ook aan de EU waar een politicus 300 euro per dag verdient door alleen een pasje in de muur te steken en dan weer snel naar huis kan.quote:Op dinsdag 1 juli 2014 07:26 schreef Worteltjestaart het volgende:
Dat riante valt wel mee, hij is er niet voor niets. Zonder een regeling die 'rianter' is dan de standaard WW krijg je niemand die zijn baan wil opgeven om politiek te doen.
quote:
De kans om op enig moment gewipt te worden, niet meer herkozen te worden, of gedwongen zijn op te stappen is inherent aan het 'vak'quote:Op dinsdag 1 juli 2014 05:46 schreef niels0 het volgende:
Ze krijgen het zelfs als ze zelf opstappen.
Dat risico loopt een straatveger ook, waar is zijn riante vergoeding?quote:Op dinsdag 1 juli 2014 07:32 schreef quinoahipster het volgende:
De kans om op enig moment gewipt te worden, niet meer herkozen te worden, of gedwongen zijn op te stappen is inherent aan het 'vak'
Dat kan je vinden. Is niet zo.quote:
Want daar gaat dit stuk om?quote:En ik denk dan verder en ook aan de EU waar een politicus 300 euro per dag verdient door alleen een pasje in de muur te steken en dan weer snel naar huis kan.
Nee.quote:
Het is gewoon een beroep. Het verkopen van plannen die vaak niet werken. Met als doel stemmen te winnen. Net wat iemand doet in een call center die altijd belt wanneer je geen tijd hebt.quote:Op dinsdag 1 juli 2014 07:32 schreef quinoahipster het volgende:
[..]
[..]
De kans om op enig moment gewipt te worden, niet meer herkozen te worden, of gedwongen zijn op te stappen is inherent aan het 'vak'
Daar moeten dus voorzieningen voor zijn qua inkomen, zodat dát geen drempel kan zijn om een politieke functie te gaan bekleden.
Vertel dat die 55.000 mensen maar die volgend jaar hun baan in de zorgsector verliezen, dat ze niet zomaar gewipt worden.quote:
Volgens mij moet jij gewoon optiefen naar KLB of zo.quote:Op dinsdag 1 juli 2014 07:36 schreef Megumi het volgende:
[..]
Het is gewoon een beroep. Het verkopen van plannen die al dan niet werken. Met als doel stemmen te winnen. Net wat iemand doet in een call center die altijd belt wanneer je geen tijd hebt.Zit dan ook aan een slaris op dat niveau te denken.
Die krijgen gewoon een ontslagvergoeding als ze ontslagen worden zonder dat hun contract ten einde is.quote:Op dinsdag 1 juli 2014 07:38 schreef Woelwater het volgende:
Vertel dat die 55.000 mensen maar die volgend jaar hun baan in de zorgsector verliezen, dat ze niet zomaar gewipt worden.
Vergelijk het met WW regels, het is veel meer, veel langer, en als je zelf ontslag neemt krijg je het zelfde, moet jij eens proberen als je je baan opzegt.quote:Op dinsdag 1 juli 2014 07:26 schreef Worteltjestaart het volgende:
Dat riante valt wel mee, hij is er niet voor niets. Zonder een regeling die 'rianter' is dan de standaard WW krijg je niemand die zijn baan wil opgeven om politiek te doen. Dat wil je niet.
Maar het is duidelijk dat je de vraag niet wil beantwoorden, wezenlijk voor de argumentatie hoe 'riant' die regeling wel niet is.
Het is toch gewoon een feit dat de ontslag regelingen en vergoedingen voor ambtenaren en poltici een stuk rianter zijn dan voor een normale arbeider. En dat jij het daar niet mee eens bent is natuurlijk aan jou. Ik zie geen reden om daarom maar op te tiefen. Ben wel nieuwsgierig wat voor beroep je hebt.quote:Op dinsdag 1 juli 2014 07:43 schreef Worteltjestaart het volgende:
[..]
Volgens mij moet jij gewoon optiefen naar KLB of zo.
Kun je daar feitenvrij verder discussiëren.
Het argument dat er zonder extra regelingen er geen mens meer politicus wil worden snijd geen hout denk ik. De SP lukt het tenslotte wel om voldoende mensen te vinden. Terwijl die alle extraatjes moeten inleveren.quote:Op dinsdag 1 juli 2014 07:51 schreef Sunshine1982 het volgende:
Wortel is vast een fervente VVD stemmer
Ik vraag je al iets van 4 posts om dat feit eens te beargumenteren door aan te geven hoeveel die politici waar dit topic over gaat daadwerkelijk ontvangen.quote:
Ik zit in ieder geval niet in de politiek, wat je waarschijnlijk probeert te insinueren; ik ben research scientist.quote:Ben wel nieuwsgierig wat voor beroep je hebt.
Neequote:Op dinsdag 1 juli 2014 07:51 schreef Sunshine1982 het volgende:
Wortel is vast een fervente VVD stemmer
Hoeveel is denk ik niet belangrijk. Wel dat ze een riantere ontslag regeling hebben. En 12 miljoen euro op 150 kamerleden is best een hoop geld. Om wat cijfers te noemen dan. Zeker al het er maar weinig zijn die er gebruik van maken. Als dat de richting is die jij wil op gaan.quote:Op dinsdag 1 juli 2014 08:03 schreef Worteltjestaart het volgende:
[..]
Ik vraag je al iets van 4 posts om dat feit eens te beargumenteren door aan te geven hoeveel die politici waar dit topic over gaat daadwerkelijk ontvangen.
Dat is om te voorkomen dat ze tijdens hun bewindsperiode druk gaan solliciteren en lobbyen voor een baantje voor na hun werk als volksvertegenwoordiger.quote:
Precies, dat wil je die arme politici toch ook niet aan doenquote:Op dinsdag 1 juli 2014 08:16 schreef Sunshine1982 het volgende:
Maar voor mensen die hun baan kwijtraken, hun huis moeten verkopen, die als ze boodschappen moeten pinnen geen saldo zien in het apparaat
Ik denk dat je daar niet bang voor hoeft te zijn.quote:Op dinsdag 1 juli 2014 08:22 schreef Woelwater het volgende:
[..]
Precies, dat wil je die arme politici toch ook niet aan doen
Zie LPF, PVV. Zo'n nieuwe politieke beweging moet opeens tig zetels zien te vullen en allerlei comboys komen daar op af.quote:Op dinsdag 1 juli 2014 08:03 schreef Megumi het volgende:
Tevens denk ik dat je met riante regelingen en bonussen juist een soort mensen aantrekt die je eigenlijk niet wil hebben maar dat is een mening.
Bij het leveren van wanprestaties het plegen van fraude en of diefstal wordt je als normale arbeider terecht ontslagen en heb je geen recht op vergoedingen. Dit geld inderdaad niet voor politici.quote:Op dinsdag 1 juli 2014 08:26 schreef EdvandeBerg het volgende:
[..]
Zie LPF, PVV. Zo'n nieuwe politieke beweging moet opeens tig zetels zien te vullen en allerlei comboys komen daar op af.
En wat de gevestigde partijen betreft; meeste politici netwerken zich een slag in rondte en springen bij ontslag vrolijk op de baantjescarroussel, altijd wel ergens een vacature voor burgemeester, directeur van een woningcorporatie of een 'topfunctie' in de zachte sector.
Zelfs totaalprutsers als Netelenbos en Vogelaar komen weer aan de bak
Maar het ultieme voorbeeld waarom de huidige regels aangepast moeten worden is wel Kathleen Ferrier. Die heeft precies uitgekiend wanneer ze kon stoppen met werken om daarna nog 10 jaar op kosten van de staat niks te doen. Weerzinwekkend
Over 3 jaar; 4 Mio/jaar op 150 is nog geen ¤30k bruto (!) per persoon. Minder dan modaal.quote:Op dinsdag 1 juli 2014 08:07 schreef Megumi het volgende:
En 12 miljoen euro op 150 kamerleden is best een hoop geld.
Dat is wel een oud stukquote:Op dinsdag 1 juli 2014 08:33 schreef Megumi het volgende:
Bij het leveren van wanprestaties het plegen van fraude en of diefstal wordt je als normale arbeider terecht ontslagen en heb je geen recht op vergoedingen. Dit geld inderdaad niet voor politici.
http://mijn-kijk-op.infon(...)is-onacceptabel.html
De meeste ontslag regelingen die ik voor bij zie komen bij een normale werknemer zijn in elk geval geen 30.000 euro bruto. En 30.000 bruto per jaar extra per kamerlid uitgeven best een hoop geld dus. Bovenop wat ze al verdienen.quote:Op dinsdag 1 juli 2014 08:37 schreef Worteltjestaart het volgende:
[..]
Over 3 jaar; 4 Mio/jaar op 150 is nog geen ¤30k bruto (!) per persoon. Minder dan modaal.
Jaaa, héél riant!
Wat?quote:Op dinsdag 1 juli 2014 08:41 schreef Megumi het volgende:
De meeste ontslag regelingen die ik voor bij zie komen bij een normale werknemer zijn in elk geval geen 30.000 euro bruto. En 30.000 bruto per jaar extra per kamerlid uitgeven best een hoop geld dus. Bovenop wat ze al verdienen.
Absoluut.quote:Op dinsdag 1 juli 2014 08:38 schreef SicSicSics het volgende:
Maar bij veroordeling lijkt het me een goede zaak om bepaalde rechten af te nemen.
Kantonrechtersformule laat wat anders zien.quote:Op dinsdag 1 juli 2014 08:41 schreef Megumi het volgende:
De meeste ontslag regelingen die ik voor bij zie komen bij een normale werknemer zijn in elk geval geen 30.000 euro bruto. En 30.000 bruto per jaar extra per kamerlid uitgeven best een hoop geld dus. Bovenop wat ze al verdienen.
Als je een bedrijf hebt dat het zich kan permitteren zomaar 150 man op straat te zetten (we hebben het niet over een faillissement dus!) is 12 Mio aan ontslagvergoedingen peanuts.quote:Ik denk dat als ik aan een afdeling van 150 man per jaar nog eens per man 30.000 euro bruto kwijt ben ik me zorgen zou moeten maken.
Respc. dikke 105000,- en kleine 180000,- p.p. gemiddeld dus.quote:Eind vorig jaar ontvingen negentien oud-bewindslieden en 67 oud-Kamerleden een uitkering.
Ook dat is natuurlijk wel uit te leggen. Het afbreukrisico afdekken. Als ik mijn (top) functie in het bedrijfsleven neerleg en (in het meest extreme geval) op dag 1 ruzie krijg met mijn partijvoorzitter en ik moet weg, maar ik kan niet meer terug naar mijn oude functie...quote:Op dinsdag 1 juli 2014 09:21 schreef twiFight het volgende:
Daarnaast krijg je als je zelfs maar één dag tweedekamerlid bent al 6 maanden wachtgeld.
Dus een minister die aangesteld wordt voor 3 jaar en waar de TK na een half jaar geen vertrouwen meer in heeft en die derhalve op straat wordt gezet moet gewoon volledig doorbetaald worden voor de rest van de contractsduur.quote:Op dinsdag 1 juli 2014 07:30 schreef Megumi het volgende:
In mijn ogen is het gewoon een beroep. En als je deze mensen met dit beroep gewoon dezelfde rechten en plichten geeft. Ben je ook van dit soort discussies af.
Heeft met deze discussie geen reet te maken.quote:En ik denk dan verder en ook aan de EU waar een politicus 300 euro per dag verdient door alleen een pasje in de muur te steken en dan weer snel naar huis kan.
Hun niveau is doorgaans ook zwaar ondermaats!quote:Op dinsdag 1 juli 2014 07:54 schreef Megumi het volgende:
De SP lukt het tenslotte wel om voldoende mensen te vinden. Terwijl die alle extraatjes moeten inleveren.
Dan gaan zij toch lekker de politiek in?quote:Op dinsdag 1 juli 2014 08:16 schreef Sunshine1982 het volgende:
Ik snap dat als je een goeie baan hebt, dat dit allemaal best ver van je af kan staan. Maar voor mensen die hun baan kwijtraken, hun huis moeten verkopen, die als ze boodschappen moeten pinnen geen saldo zien in het apparaat, is dit moeilijk te verteren.
quote:Op dinsdag 1 juli 2014 09:28 schreef Worteltjestaart het volgende:
Als er eind vorig jaar nog 67 waren, en ze geen wachtgeld meer krijgen als ze een nieuwe baan hebben, zal het gemiddelde over de afgelopen drie jaar alleen maar hoger liggen.
Het loon van een parlementariër ligt op ongeveer ¤100.000 per jaar. Het wachtgeld is dus een stuk lager.
. Dat zijn leuke bedragen om te vangen wanneer je werkloos bent. Uiteraard broodnodig om de energierekening en de pindakaas te kunnen betalen.quote:Het wachtgeld is in het algemeen in het eerste jaar 80%, en in het tweede jaar en daarna 70% van het laatste salaris als politicus
Ik zie niet in waarom dit anders zou moeten zijn. Als een normaal persoon van baan wisselt en het na een week voor gezien houdt (ruzie of niet, dat interesseert niemand) dan is die verwijtbaar werkloos en kan die fluiten naar zijn geld. En ook zo'n persoon kan meestal niet terug naar zijn oude baan. Er zijn overal wel al dan niet logisch klinkende redenen voor te bedenken hoor, maar aan het einde van de dag wordt er met twee heeeeele verschillende maten gemeten als je de wachtgeldregeling vergelijkt met de ww.quote:Op dinsdag 1 juli 2014 09:28 schreef SicSicSics het volgende:
[..]
Ook dat is natuurlijk wel uit te leggen. Het afbreukrisico afdekken. Als ik mijn (top) functie in het bedrijfsleven neerleg en (in het meest extreme geval) op dag 1 ruzie krijg met mijn partijvoorzitter en ik moet weg, maar ik kan niet meer terug naar mijn oude functie...
Hypothetisch natuurlijk...
Ik snap die eerste opmerking nooit zo goed. Omdat het niet gelijk een hoog genoeg bedrag oplevert, moeten we het vooral maar niet doen? Dan kun je elke bezuiniging wel schrappen en de zorg in het land afschaffen, want alleen dat zet zoden aan de dijk. Zelfs een miljardenpost als de HRA wordt niet eens aangepakt, dus als je het over een emmer op de gloeiende plaat hebt wordt er alsnog niets gedaan. Bezuinigen moet je sowieso altijd doen, want het is weggegooid geld als er geen goede reden is om het uit te geven. En duizenden kleine bezuinigingen tellen toch op.quote:Op dinsdag 1 juli 2014 09:29 schreef DroogDok het volgende:
Sowieso gaat het hier qua bezuinigen om een druppel op een gloeiende plaat. Verder is die wachtgeldregeling er mede voor om te zorgen dat een politicus gewoon zijn werk kan doen zonder zich zorgen te hoeven maken over een leven na de politiek. Het helt politici onafhankelijk te houden.
Wordt er misbruik van gemaakt? Vast, dat wordt er van elke regeling. Aanpakken en terugbetalen lijkt me dan een prima optie.
Sterker nog, genoeg kamerleden die meerdere banen hebben. Die zijn dan nooit werkloos. Ik ga er wel vanuit dat die dan ook niet van de wachtgeldregeling gebruik kunnen maken.quote:Op dinsdag 1 juli 2014 09:55 schreef probeer het volgende:
Kan er iemand (ik niet, geen tijd voor) niet eens onderzoek doen naar de gemiddelde tijd dat iemand een baan zoekt? Voor zowel politici, als een normale WAO-er?
Ik bedoel maar te zeggen .. dat hele argument dat politici moeilijk aan een baan komen, is toch makkelijk te onderzoeken?
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |