Dat lukt mij ook allemaal, ondanks dat ik op m'n 17e het huis uit ben gegaan en op kamers gaan. Daar heb ik niet tot m'n 27e voor thuis hoeven wonen. Heb alleen geen Zwitsers horlogequote:Op dinsdag 3 juni 2014 08:08 schreef CoolGuy het volgende:
[..]
ja, want als voordeel heb je dan dat je goed kunt sparen, en niet meer hoeft te lenen van de bank dan nodig is. Je weet wel, je kunt gewoon je inboedel zelf kopen en zo, en je kunt een gedeelte op het huis aanbetalen zodat je hypotheek een stuk lager is dan wat er voor het huis gevraagd wordt.
Het bijkomende voordeel is dan dat je niet 'onder water' staat én dat je, mocht je werkloos worden, je gewoon met de 70% die je dan aan WW krijgt nog steeds met gemak alles kunt betalen.
Je weet wel: SPAREN. Iets waar veel mensen hier de mond van vol hebben, maar als je concessies moet doen om goed te kunnen sparen zodat je GEEN probleem hebt op de woningmarkt, ineens een vies woord wordt.
s...horlogeS, meervoud.quote:Op dinsdag 3 juni 2014 20:39 schreef OngeschiktX het volgende:
[..]
Dat lukt mij ook allemaal, ondanks dat ik op m'n 17e het huis uit ben gegaan en op kamers gaan. Daar heb ik niet tot m'n 27e voor thuis hoeven wonen. Heb alleen geen Zwitsers horloge![]()
![]()
De houding van veel mensen is ook door de jaren heen anders geworden.quote:Op dinsdag 3 juni 2014 20:50 schreef CoolGuy het volgende:
[..]
s...horlogeS, meervoud.
Dat kan natuurlijk. Ik heb gestudeerd in de stad waar ik woon, dus waarom zou ik dan op kamers gaan? Dat kostte me dus geen geld. Bijkomend voordeel was dat ik mn studie niet zelf betaald heb en geen studieschuld had.
Toen dacht ik, tja, ik kan natuurlijk in een of ander appartementje gaan wonen maar dat wil ik niet, ik wil direct een normale woning incl tuin en zo. Dus ik heb geen k.k. hoeven te financieren, gedeelte van het huis niet, de nieuwe keuken niet, de inboedel niet, het schilderwerk etc niet, want dat geld had ik allemaal zelf.
Ik hou simpelweg van zoveel mogelijk zekerheid, dus ik wilde zeker weten dat ik met 70% mn shit kon blijven betalen, en dat kan ik. Als ik hier toch vaak mensen zie reageren die alles maar duur vinden en overal over klagen en weet ik veel wat, huizen zijn te duur, vooral thuis blijven wonen en sparen blablabla, en dan doe ik dat, en dan is 't niet goed. Fuck it, dan sta ik liever aan de andere kant, en dan hoef ik niet te klagen dat ik iets te duur vind. Wat mensen daar verder van vinden lig ik niet wakker van
Je kunt een hoop klachten besparen door verstandige beslissingen nemen.quote:Op dinsdag 3 juni 2014 21:01 schreef sitting_elfling het volgende:
Bovendien is zeiken en klagen typisch Nederlands.
Lekker makkelijk.
Verstandige beslssingen? Dat is Japans voor de meeste FOKkers!quote:Op dinsdag 3 juni 2014 21:13 schreef Halcon het volgende:
[..]
Je kunt een hoop klachten besparen door verstandige beslissingen nemen.
Huis ook met minder inkomen kunnen betalen en kunnen verkopen zonder restschuld, scheelt al een hoop gezever. Je hebt het helemaal in eigen hand.
Oh, en ik zit op een uur van Zaventem.
Klopt. Daarom is veel van dat gezeur ook hypocriet en vervelend. Zeuren moet je doen over dingen waar je weinig tot geen invloed op hebt.quote:Op dinsdag 3 juni 2014 21:24 schreef sitting_elfling het volgende:
[..]
Verstandige beslssingen? Dat is Japans voor de meeste FOKkers!
Meeste mensen willen het niet in eigen hand hebben. Gewoon keihard schreeuwen (in de hoop dat alles gaat dalen) en dan hopen dat ze iets goedkoop kunnen pakken. En dan trots pochen waar je ook bent.
Hoezo zit ik er dan aan vast? Ik kan het toch verkopen? Ja, dan ben ik het geld dat ik er in gestoken heb kwijt, maar ik heb geen schuld, dus in die zin zit ik niet vast. Voor dat geld wat ik er in gestoken heb heb ik ook al die jaren dan woongenot gehad, en ondertussen heb ik in al die jaren natuurlijk wel gespaard (want ja, dat kan).quote:Op dinsdag 3 juni 2014 21:00 schreef sitting_elfling het volgende:
[..]
De houding van veel mensen is ook door de jaren heen anders geworden.
Ik kom dagelijks nog ZO veel dure troep tegen op Funda, daar wordt je echt niet goed van. Veel mensen blijven vasthouden aan die belachelijke prijs want -> financiele issues.
Nadeel van een huis (gedeeltelijk) cash betalen op jonge leeftijd (25/30) is dat je er aan vast zit. Wat nu als je een gezin ergens anders krijgt? Of werk? Besides op die leeftijd ga je nog niet settlen. Ik zoek dus iets met maximaal een uur van schiphol af. Of van JFK of city airport, dat maakt allemaal niet zo veel. Mobiliteit is belangrijk.
M'n punt was vooral dat het met vroeg uit huis gaan ook gewoon kan. Ik denk dat je houding tov geld veel belangrijker is dan zo'n keuze. Dat je thuis bent blijven wonen is prima, maar je suggereert met je post dat het niet kan als je 'als studentje zijnde op je zelf gaat'.quote:Op dinsdag 3 juni 2014 20:50 schreef CoolGuy het volgende:
[..]
s...horlogeS, meervoud.
Dat kan natuurlijk. Ik heb gestudeerd in de stad waar ik woon, dus waarom zou ik dan op kamers gaan? Dat kostte me dus geen geld. Bijkomend voordeel was dat ik mn studie niet zelf betaald heb en geen studieschuld had.
Toen dacht ik, tja, ik kan natuurlijk in een of ander appartementje gaan wonen maar dat wil ik niet, ik wil direct een normale woning incl tuin en zo. Dus ik heb geen k.k. hoeven te financieren, gedeelte van het huis niet, de nieuwe keuken niet, de inboedel niet, het schilderwerk etc niet, want dat geld had ik allemaal zelf.
Ik hou simpelweg van zoveel mogelijk zekerheid, dus ik wilde zeker weten dat ik met 70% mn shit kon blijven betalen, en dat kan ik. Als ik hier toch vaak mensen zie reageren die alles maar duur vinden en overal over klagen en weet ik veel wat, huizen zijn te duur, vooral thuis blijven wonen en sparen blablabla, en dan doe ik dat, en dan is 't niet goed. Fuck it, dan sta ik liever aan de andere kant, en dan hoef ik niet te klagen dat ik iets te duur vind. Wat mensen daar verder van vinden lig ik niet wakker van
Nah, ik ben dan niet liever 10 jaar eerder het huis uit, want dan ben je dus, uitgaande van mijn eigen situatie, 17 als je t huis uit gaat, en dan ben je echt niet in staat om hetzelfde te doen op hetzelfde niveau als dat je dat '10 jaar later' doet.quote:Op dinsdag 3 juni 2014 21:41 schreef OngeschiktX het volgende:
[..]
M'n punt was vooral dat het met vroeg uit huis gaan ook gewoon kan. Ik denk dat je houding tov geld veel belangrijker is dan zo'n keuze. Dat je thuis bent blijven wonen is prima, maar je suggereert met je post dat het niet kan als je 'als studentje zijnde op je zelf gaat'.
Ik geef straks grofweg 60% van m'n netto inkomen uit (totale uitgaven dus, niet alleen aan wonen), dus 70% me WW is geen enkel probleem. In die 60% heb ik dan niet eens vakantiegeld, extra vergoedingen en overuren meegerekend. k.k. heb ik ook niet gefinancierd, evenals de keuken, badkamer, meubels en meerwerken aan m'n huis. En dat kan prima na op kamers gewoond te hebben. Persoonlijk heb ik dan liever 10 jaar eerder het huis uit dan die horloges, maar dat is ieders eigen keuze.![]()
Nee natuurlijk kon ik niet op m'n 17e een huis van een paar ton kopen, daar had ik toen ook helemaal geen behoefte aan. Ik heb lekker in een studentenhuis gewoond en een hoop lol gehad. Zeker niet zo schoon als bij pap en mams, maar ook niet de stereotype ranzige bende en m'n eigen kamer was uitzonderlijk netjes. Uiteindelijke kan ik op m'n 27e ook prima leven zonder geld zorgen. Jij kiest voor 10 jaar lang thuis wonen en dan horloges kunnen kopen, ik kies voor 10 jaar eerder het huis uit, prima toch?quote:Op dinsdag 3 juni 2014 21:52 schreef CoolGuy het volgende:
[..]
Nah, ik ben dan niet liever 10 jaar eerder het huis uit, want dan ben je dus, uitgaande van mijn eigen situatie, 17 als je t huis uit gaat, en dan ben je echt niet in staat om hetzelfde te doen op hetzelfde niveau als dat je dat '10 jaar later' doet.
Daarbij hoef ik ook echt niet per se thuis weg op mn 17e, dat vind ik wel zo'n onzin. Misschien ingegeven door mn omgeving, maar als ik de mensen om me heen zie, in wat voor zooi die leven als student zijnde, nee dank je, dat trekt me to-taal niet. En eerst ergens in een appartementje zitten hokken en het daarna 'goed' doen trekt me ook niet. Ik wilde het in 1x goed doen.
Kijk daar ga je al, ik hoefde niet te reizen, dat issue had ik al niet. Nee ik heb veel gereisd in die jaren (buitenland). Dat heb ik vooral gedaan, die horloges is pas iets van de laatste 2 jaar.quote:Op dinsdag 3 juni 2014 22:09 schreef OngeschiktX het volgende:
[..]
Nee natuurlijk kon ik niet op m'n 17e een huis van een paar ton kopen, daar had ik toen ook helemaal geen behoefte aan. Ik heb lekker in een studentenhuis gewoond en een hoop lol gehad. Zeker niet zo schoon als bij pap en mams, maar ook niet de stereotype ranzige bende en m'n eigen kamer was uitzonderlijk netjes. Uiteindelijke kan ik op m'n 27e ook prima leven zonder geld zorgen. Jij kiest voor 10 jaar lang thuis wonen en dan horloges kunnen kopen, ik kies voor 10 jaar eerder het huis uit, prima toch?
Toen ik het huis uitging was het niet eens omdat ik perse weg wilde, maar 4 uur reizen per dag zag ik niet zo zitten.
Ik doe altijd dingen goedkoop. Omdat ik een gore hekel heb aan geld weggeven. Waarom een nieuwe auto in een dealer kopen terwijl je hem ook veel goedkoper ergens anders vandaan kunt halen?quote:Op dinsdag 3 juni 2014 21:52 schreef CoolGuy het volgende:
Daar komt bij dat ik nu, als ik wat wil, het gewoon kan doen. Ik doe nooit iets goedkoop, en ik wil er niet over hoeven na te denken, gewoon omdat dat voor mij de ultieme luxe is. Géén zorgen hebben over geld. Niet dat geld op zich gelukkig maakt, maar met geld is het wel een stuk makkelijker dan zonder geld.
Het feit alleen al dat ik in deze topicreeks, en de topicreeks die hier voor zat ik zoveel mensen zag klagen over alles wat vooral allemaal te duur is, waarvan ik denk 'dat is helemaal niet duur', in dié positie wil ik me bevinden, dat dat zo is. Dan hoef ik nl niet te denken dat iets te duur is. Ik wil niet hoeven nadenken als ik bv ergens een horloge zie liggen of ik dat wel kan betalen of dat ik daar eventueel iets anders voor moet laten, of zoals vorige week een nieuwe tv. Dat moet gewoon kunnen. Dat geldt niet alleen met een huis zo, maar dat geldt met alles.
Deze baas weet.quote:Op dinsdag 3 juni 2014 22:04 schreef Sloggi het volgende:
De waarde kennen van geld is ook wat waard.
Ik ga dan weer op vakantie wanneer ik daar zin in heb. Ik wil geen rekening hoeven houden met 'wanneer het druk is'. Ik wil op vakantie wanneer ik daar zin in heb. En dat moet kunnen.quote:Op dinsdag 3 juni 2014 22:40 schreef sitting_elfling het volgende:
[..]
Ik doe altijd dingen goedkoop. Omdat ik een gore hekel heb aan geld weggeven. Waarom een nieuwe auto in een dealer kopen terwijl je hem ook veel goedkoper ergens anders vandaan kunt halen?
Ik ga vaak met vakantie, maar nooit tijdens momenten wanneer het druk is. Nieuwe tv? Die haal ik wel van ebay/marktplaats whatever. Netto scheelt zoiets op een jaar gewoon verschrikkelijk veel geld.
Ik zie het nut er niet van in om een product te kopen in de winkel terwijl je dat identieke product van die winkel niet eens kunt verkopen voor die prijs op dat zelfde moment op een 2e hands website. Dan koop ik liever het identieke product en pis ik die 200 euro weg op de beleggers rekening.
Uitzondering is goed voedsel.
Want? Zie reactie van Sloggi.
[..]
Deze baas weet.
Heel veel mensen weten gewoon totaal niet de waarde van geld. Echt ontzettend veel.
Oh dat sowieso. Geen vuiltje aan de lucht. Ik heb altijd zin in vakantie als de rest aan het werk is en wanneer de rest vakantie heeft ga ik wel werken (quote:Op dinsdag 3 juni 2014 22:43 schreef CoolGuy het volgende:
[..]
Ik ga dan weer op vakantie wanneer ik daar zin in heb. Ik wil geen rekening hoeven houden met 'wanneer het druk is'. Ik wil op vakantie wanneer ik daar zin in heb. En dat moet kunnen.
Ik doe per definitie niet aan 2e hands. Ik koop altijd alles nieuw. Gewoon, omdat ik dat prettiger vindt. Jij vind het prettiger om dat niet te doen. Nou, daar is toch helemaal niks mis mee? In beide gevallen zijn we blij met wat we doen en hoe we het doen, dan is er toch geen vuiltje aan de lucht?
Je snapt goed wat ik bedoel. Je zegt zelf 'wanneer het niet druk is', oftewel, niet wanneer iedereen op vakantie gaat, oftewel, niet in het hoogseizoen. Ik maak me daar niet druk om, ik ga wanneer ik wil. Ja, ik zie ook overal geld en waarde in. Natuurlijk, doh, voor niets gaat de zon op. Maar ik koop niks 2e hands, en ik maak me ook niet druk over wat het 2e hands opbrengt, want ik verkoop niks, ik geef altijd weg.quote:Op dinsdag 3 juni 2014 22:51 schreef sitting_elfling het volgende:
[..]
Oh dat sowieso. Geen vuiltje aan de lucht. Ik heb altijd zin in vakantie als de rest aan het werk is en wanneer de rest vakantie heeft ga ik wel werken (). Ik zie overal geld en waarde in. Helaas. Ik koop een TV? Dan is dat 2e hands en wel op zo'n manier dat ik er nog extra geld voor kan krijgen als ik hem niet meer wil.
Ik ben echt niet iemand die op de kleintjes let maar het is gewoon een manier van leven. Net zoals michaelmoore geniet van zijn villa in Bulgarije.
Onbetaalbaar, deze serie van CoolGuyquote:Op woensdag 4 juni 2014 00:00 schreef CoolGuy het volgende:
[..]
Je snapt goed wat ik bedoel. Je zegt zelf 'wanneer het niet druk is', oftewel, niet wanneer iedereen op vakantie gaat, oftewel, niet in het hoogseizoen. Ik maak me daar niet druk om, ik ga wanneer ik wil. Ja, ik zie ook overal geld en waarde in. Natuurlijk, doh, voor niets gaat de zon op. Maar ik koop niks 2e hands, en ik maak me ook niet druk over wat het 2e hands opbrengt, want ik verkoop niks, ik geef altijd weg.
Bijvoorbeeld: ik heb nu een nieuwe TV gekocht. Dat betekent dat de TV die nu in de woonkamer hangt naar boven gaat, en dat de TV die nu op de slaapkamer hangt 'over' is. Jij zou die w.s. verkopen, en je zou er w.s. ook nog een paar 100 euro voor vangen (het is een 42 inch Panasonic, de PZ85), aangezien het ding nieuw, in 2008, 1800 euro kostte. Alle respect dat je dat ding dan verkoopt en dat geld vangt.
Ik doe dat niet. Ik heb namelijk simpelweg geen zin in dat gedoe. Dan moet ik dus voor, wat, 300 euro ofzo, dat ding op Marktplaats gaan zetten en dan krijg ik een stel malloten die dan voor 50 euro korting moeilijk gaan praten en zo. Mij niet gezien. Ik geef het ding veel liever aan mijn vriendin, ter vervanging van haar TV. Ze zal er superblij mee zijn en dat zie ik dan liever dan die paar 100 euro. Sommige dingen zijn namelijk wel degelijk onbetaalbaar
Ik heb het idee dat voor jou hoe dan ook een hoop dingen onbetaalbaar zijn.quote:Op woensdag 4 juni 2014 00:10 schreef macondo het volgende:
[..]
Onbetaalbaar, deze serie van CoolGuy
Vraagje, CoolGuy - werd je alleen heel erg op school gepest of ook bij je sportvereniging? En wanneer ging het over?
Grappig altijd dat getut dat iets nieuw moet zijn. Tot mensen het weer over de huizenmarkt hebben, dan is het opeens prima om een tweedehands product te kopen. Of derdehands, vierdehands of nog veel ouder...quote:Op dinsdag 3 juni 2014 22:43 schreef CoolGuy het volgende:
Ik doe per definitie niet aan 2e hands. Ik koop altijd alles nieuw. Gewoon, omdat ik dat prettiger vindt.
Ja ik vind t op zich wel prachtig dat jullie zo happen. Das mooi jongen. Die geeft inderdaad dezelfde tijd aan, heb je helemaal gelijk in. Die redenering kun je op alles toepassen.quote:Op woensdag 4 juni 2014 08:20 schreef Kapsalon het volgende:
CoolGuy mede gezien het grote aantal reacties van jouw hand in dit topic krijg ik de indruk dat je je wel degelijk druk maakt om de mening van anderen. Succes met je horloges
ik heb er overigens een van de Hema. Geeft dezelfde tijd aan als die van jou. En m'n vriendin zorgt ook voor me als ze geen afgedankte tweedehands panasonic tv van me krijgt. Maar goed, ieder z'n keuzes
Dat is waar je van houdt natuurlijk. Sommige mensen houden van de charme van een hele oude boerderij bv. Ik heb daar persoonlijk niets mee, maar andere mensen vinden t geweldig. Als die persoon daar nou helemaal mee in z'n nopjes is, dan is dat toch helemaal tof, ongeacht wat jouw persoonlijke visie daar op is?quote:Op woensdag 4 juni 2014 08:18 schreef RemcoDelft het volgende:
[..]
Grappig altijd dat getut dat iets nieuw moet zijn. Tot mensen het weer over de huizenmarkt hebben, dan is het opeens prima om een tweedehands product te kopen. Of derdehands, vierdehands of nog veel ouder...
Wat loop jij stoer te doen vanaf je zolderkamertje dan?quote:Op woensdag 4 juni 2014 00:10 schreef macondo het volgende:
[..]
Onbetaalbaar, deze serie van CoolGuy
Vraagje, CoolGuy - werd je alleen heel erg op school gepest of ook bij je sportvereniging? En wanneer ging het over?
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |