Gisteren was het dan zo ver, de nieuwe tour van Lady Gaga ging in première in Florida. Reviews zijn er nog niet echt te vinden op het internet, maar wel al tientallen filmpjes van de concerttour. Allereerst moet ik zeggen dat ik echt teleurgesteld ben na het zien van de eerste beelden en na het lezen van de eerste verhalen. Laten we eerlijk zijn, bij de echte fans kan er sowieso niks fout zijn, maar toch lees ik op verschillende sites, zoals Twitter, dat de show niet echt een succes was. Waar het 'Born This Way Ball' vooral bekend stond om zijn grote kasteel, strakke pakjes en choreografie en de loepzuivere stem van Gaga, slaat deze show de plank compleet mis.
Eigenlijk kunnen we gelijk al beginnen met de kritiek op de setlist. Helaas ontbreekt hier vrijwel ieder spoor van nummers die op het vorige album, 'Born This Way' stonden. Ik mis toch echt singles als 'Edge of Glory' en 'Marry the Night'. Ook een van haar bekendste platen 'Judas' wordt niet gezongen. De setlist bestaat in totaal uit 24 nummers, waaronder twee nummers die nog niet eerder zijn verschenen. Dat is vrij aardig voor een hele show, echter zitten er een aantal medley's en intercludes bij, waardoor de show niet echt bijster lang duurt. Dit zagen we ook al bij haar vorige tournee, toen ze een akoestische versie van 'Princess Die' speelde op haar motorpiano, over het leven van prinses Diana. Opmerkelijk is dat een van de singles van haar nieuwe album, waarnaar deze tournee is vernoemd, 'Artpop', niet in de setlist te vinden is. Het gaat hier om 'Dope' (voorheen: 'I wanna be with you'), een krachtig nummer waar Gaga veel promotie heeft gemaakt. Dit is sowieso al een heel groot minpunt te noemen. Hieronder staat de setlist.
SPOILER
Om spoilers te kunnen lezen moet je zijn
ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis
Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.Het volgende punt is eigenlijk wel het decor. Wat valt dat tegen zeg. Het lijkt net of het helemaal nog niet af is. Bij haar vorige tournee stond er een gigantisch kasteel op het podium, waarbij zelfs het kleinste detail nog perfect was. Nu is er gekozen voor een groter podium, vrijwel door heel de zaal, maar voor maar een paar kleine decorstukken. Een paar schelpen en een tempel, denkend aan een onderwaterwereld of de berg Olympus, wat weer verwijst naar haar 'goddelijke nummer', Venus. Toch valt het totaal plaatje zwaar tegen. Gelukkig wordt er af en toe wat gewerkt met lichteffecten, die verder wel allemaal in orde zijn, zo dat het geheel wat mooier wordt.
Ook haar kleding is eigenlijk best triest te noemen. Het is net of je aan bent beland in een of andere slechte 'Studio 100' musical. Even dacht ik zelfs dat ik bij 'de kleine Zeemeermin' zat in het Efteling theater, met in de hoofdrollen een van de dames van K3. De pakjes van 'The Born This Way Ball Tour' waren allemaal strak en erg designvol. Bij haar nieuwe tournee richt Gaga zich duidelijk op de Japanse markt, ze leek net een kopie van een Japanse tiener. De uitbundige kledingstukken zijn in Japan de normaalste zaak van de wereld, maar niet echt Gaga-waardig. Alles ziet er vrij goedkoop en simpel uit, wat ook geldt voor de kledingstukken van haar dansers en danseressen. Die het overigens niet zo zwaar hebben deze keer qua dans. De choreografie is echt veel eenvoudiger dan bij haar vorige concertreeks.
Al laatste nog even een punt over het live gezang van Lady Gaga. Ik ben echt al jaren fan van haar, maar wat ik nu echt opmerkte bij YouTube-beelden is dat het meeste eigenlijk allemaal geplaybackt was. Normaal kun je dat als artiest nog wel een beetje verbergen, maar nu hoorde je het echt duidelijk. Dat is echt zonde, want Gaga heeft echt zo'n mooie, warme stem en kan ook zo goed live zingen. Dat ze goed live kan zingen, maakte ze trouwens wel goed bij het encore, toen ze 'Gypsy' zong, dat was net zoals altijd: betoverend.
Dit is trouwens allemaal puur gebaseerd op verhalen en filmpjes op het internet. Ik hoop dat Gaga en haar team nog flink gaan sleutelen aan haar show, want ik kan namelijk niet wachten om haar te zien in Nederland. Helaas heb ik geen meet & greet tickets (a 900 euro), maar ik weet zeker dat ik me zal vermaken. Al lijkt het nu meer op een concert van Nicki Minaj.
Zijn er nog meer FOK!-gebruikers die gaan? En wat vinden jullie er van tot nu toe?
[ Bericht 0% gewijzigd door #ANONIEM op 05-05-2014 18:05:43 ]