Dit eigenlijk. Er is niet eens een supermarkt.quote:Op vrijdag 11 april 2014 09:57 schreef Sunshine1982 het volgende:
Ik snap wel dat je die dagen bij haar als leeg en doelloos ervaart. Als je naar talentenjachten moet kijken
Maar wat ik niet snap; waarom is er bij haar niks te doen? Woont ze in the middle of nowhere? Jullie kunnen daar toch ook samen sporten, de bus pakken, in de tuin lekker in de zon zitten etc.
quote:
Het lijkt er niet op dat ze met tegenzin mee gaat hardlopen, terrasje pakken enzovoort.quote:Op vrijdag 11 april 2014 10:06 schreef Sunshine1982 het volgende:
Mja, ze kan niet van jou verwachten dat je constant daar voor de buis hangt. Daar zijn jullie gewoon te jong voor...
Maar is het niet zo dat ze jouw zin doet als ze bij jou is en dat ze dan van jou verwacht dat jij haar zin doet als je bij haar bent? In dat geval zullen jullie compromissen moeten sluiten. Lukt dat niet, dan verschillen jullie gewoon teveel van elkaar denk ik.
En vind jij het ook echt nodig dat ze afvalt? Wat is haar lengte+gewicht? Mja, sporten is sowieso goed. Ook voor je geest.quote:Op vrijdag 11 april 2014 10:11 schreef DeGemiddeldeConsument het volgende:
[..]
Het lijkt er niet op dat ze met tegenzin mee gaat hardlopen, terrasje pakken enzovoort.
Ze wil zelf graag afvallen en ik probeer (nadruk op probeer) haar daarbij te helpen. Hardlopen is dus vooral in haar belang. Toch gek dat ze het in haar eigen woonplaats dan nooit wil doen.
Maakt toch niet uit of TS dat wil, en wat haar lengte/gewicht is?quote:Op vrijdag 11 april 2014 10:13 schreef GwaiLow het volgende:
[..]
En vind jij het ook echt nodig dat ze afvalt? Wat is haar lengte+gewicht? Mja, sporten is sowieso goed. Ook voor je geest.
Voor haar is de situatie inderdaad normaal. Ik snap bijvoorbeeld totaal niet dat ze op achttien jarige leeftijd niet zelf mag bepalen hoe ze haar weekend indeelt. Ik was daar destijds (ben nu twintig) heel vrij in. Levert soms wat onbegrip op, deze verschillen. Als ik erover begin krijgt ze het gevoel alsof ik wil dat ze kiest voor mij of haar familie, wat niet aan de orde is.quote:Op vrijdag 11 april 2014 10:08 schreef Chocovloek het volgende:
Tja, wel wat heftiger dan bij jou natuurlijk, maar ik snap precies wat je bedoelt. Het vervelende is dat je vriendin niet beter weet, voor haar is de situatie dus normaal. Je kan het proberen uit te leggen, maar waar het voor haar op neer zal komen is dat jij je eigenlijk 'te goed' voelt om daar telkens alleen maar TV te gaan kijken. Want dat is immers ook zo. Super vervelend, maar je kan er weinig aan doen.
Wil je vriendin niet liever op kamers binnenkort, als haar thuis situatie zo kut is? En zit je zelf op kamers?
Nee, maakt ook niet uit of TS dat wilt. Ben gewoon benieuwdquote:Op vrijdag 11 april 2014 10:15 schreef CherryOnTop het volgende:
[..]
Maakt toch niet uit of TS dat wil, en wat haar lengte/gewicht is?Zij wil afvallen, dat is toch voldoende om te weten.
1.82 vs 92 kilo. Zo ongeveerquote:Op vrijdag 11 april 2014 10:13 schreef GwaiLow het volgende:
En vind jij het ook echt nodig dat ze afvalt? Wat is haar lengte+gewicht? Mja, sporten is sowieso goed. Ook voor je geest.
Dat is het dilemma dusquote:Op vrijdag 11 april 2014 10:15 schreef CherryOnTop het volgende:
Raar dat ze bij jou wel wil hardlopen en thuis nietDan zouden jullie in ieder geval iets te doen hebben daar. Ik zou er overigens ook geen zin in hebben om bij zo'n familie in huis te zitten moet ik eerlijk zeggen, kan me goed voorstellen dat je liever gewoon thuis blijft en leuke dingen doet dan. Maar ja zo zie je je vriendin natuurlijk niet meer
Hmm de beste optie zou zijn dit proberen uit te leggen aan haar. Maar meer in de zin van dat jij gewoon een actiever persoon bent, dat je bang bent voor sleur en dat je graag leuke dingen wil doen met haar nu je nog jong bent en dat gewoon allemaal kan. Trakteer haar een keer op een weekendje/nachtje weg en geef dat als voorbeeld?quote:Op vrijdag 11 april 2014 10:16 schreef DeGemiddeldeConsument het volgende:
[..]
Voor haar is de situatie inderdaad normaal. Ik snap bijvoorbeeld totaal niet dat ze op achttien jarige leeftijd niet zelf mag bepalen hoe ze haar weekend indeelt. Ik was daar destijds (ben nu twintig) heel vrij in. Levert soms wat onbegrip op, deze verschillen. Als ik erover begin krijgt ze het gevoel alsof ik wil dat ze kiest voor mij of haar familie, wat niet aan de orde is.
Ik zelf zit niet op kamers. Start in september met een nieuwe studie en heb nog geen idee wat ik precies allemaal ga doenMijn vriendin zal niet op kamers gaan waarschijnlijk.
Goed idee. Ik denk dat zij dit ook een goed idee vind.quote:Op vrijdag 11 april 2014 10:18 schreef CherryOnTop het volgende:
Kun je het niet zo doen: zij 1 avond per week naar jou, jij 1 avond per week naar haar, en 1 avond per week ergens anders afspreken om wat te drinken 's avonds/wandeling te maken/bioscoopje pakken/whatever. Dan zit je nog maar hoogstens 1 avond per week bij haar thuis.
Een hoop gezeik bij haar thuis, iets dat ze altijd wil voorkomen.quote:Op vrijdag 11 april 2014 10:20 schreef Sunshine1982 het volgende:
Wat is het ergste wat er kan gebeuren als ze naar jou gaat. Huisarrest?
Het gaat al van 4 dagen elkaar zien naar 3 dagen dan, dus dan heeft ie niet echt reden om te zeuren.quote:Op vrijdag 11 april 2014 10:21 schreef DeGemiddeldeConsument het volgende:
[..]
Goed idee. Ik denk dat zij dit ook een goed idee vind.
Ben echter wel bang dat haar vader zal gaan zeuren dat ze dan te weinig thuis is, zoals nu ook al het geval was. Toen we iets kregen dacht ik dat het na een tijd wel minder zou worden, mooi niet dus.
Klopt. En ik wil juist voorkomen dat ze het gevoel krijgt dat ze moet kiezen tussen mij en haar vader. Ik wil allesbehalve zo'n situatie.quote:Op vrijdag 11 april 2014 10:20 schreef Chocovloek het volgende:
Hmm de beste optie zou zijn dit proberen uit te leggen aan haar. Maar meer in de zin van dat jij gewoon een actiever persoon bent, dat je bang bent voor sleur en dat je graag leuke dingen wil doen met haar nu je nog jong bent en dat gewoon allemaal kan. Trakteer haar een keer op een weekendje/nachtje weg en geef dat als voorbeeld?
Daarnaast tja, dat ligt aan de opvoeding daar kan zij zelf erg weinig aan doen dus is het ook vervelend naar haar toe als jij daar over klaagt. Ik denk dat zij het zelf ook frustrerend vind, maar blijkbaar niet frustrerend genoeg om er iets aan te doen. Jij kunt haar ook niet dwingen zich af te zetten tegen haar ouders, dat zal ze zelf moeten doen. Waarschijnlijk voelt ze wel hoe jij er over denkt en krijgt ze daarom het idee dat je haar 'dwingt' te kiezen.
nou ja, daar valt iets voor te zeggen natuurlijk...quote:Op vrijdag 11 april 2014 10:22 schreef DeGemiddeldeConsument het volgende:
[..]
Een hoop gezeik bij haar thuis, iets dat ze altijd wil voorkomen.
Ze is op dat gebied erg gevoelig.
Hopen dat hij dat snapt, en niet weer hypocriet gaat doen zoals vakerquote:Op vrijdag 11 april 2014 10:22 schreef CherryOnTop het volgende:
Het gaat al van 4 dagen elkaar zien naar 3 dagen dan, dus dan heeft ie niet echt reden om te zeuren.
Sterker nog: zeg 'm dat je het snapt dat hij haar iets meer thuis wil zien en dat jullie daarom hebben besloten nog maar 3 dagen af te spreken ipv 4, heb je gelijk pa in de pocket
Tja dat zal wel even schipperen blijven, maar op een gegeven moment ken je je vriendin zo goed dat je je daar niet druk meer over hoeft te maken lijkt me.quote:Op vrijdag 11 april 2014 10:26 schreef DeGemiddeldeConsument het volgende:
[..]
Klopt. En ik wil juist voorkomen dat ze het gevoel krijgt dat ze moet kiezen tussen mij en haar vader. Ik wil allesbehalve zo'n situatie.
Soms lijken we zo erg op elkaar; mening over bepaalde zaken/interesses/gevoelens
Maar ook weer totaal niet; achtergrond/ambitie/hoe we met bepaalde dingen opgaan.
Juist hierdoor weet ik soms niet welke manier van handelen/reageren het beste is. Soms wordt ze boos om iets heel kleins, en de andere keer blijft ze kalm op momenten waarop ik verwacht dat ze boos wordt.
Je 'analyse' klopt.quote:Op vrijdag 11 april 2014 10:28 schreef Chocovloek het volgende:
Tja dat zal wel even schipperen blijven, maar op een gegeven moment ken je je vriendin zo goed dat je je daar niet druk meer over hoeft te maken lijkt me.
Verschillen jullie ook in opleidingsniveau? Want ik krijg een beetje het idee dat de verhoudingen een beetje ongelijk zijn (ik lees over een leuke, intelligente, sportieve jongen met een vriendin die niet zo sportief, actief en ambitieus is met een familie die vrijwel allemaal laag opgeleid zijn dus vandaar dat ik het me afvraag).
Naja dat is natuurlijk helemaal prima. Ik weet niet hoe jij je daar bij voelt, ik heb zelf 3,5 jaar een relatie gehad met een MBO-er (doe nu zelf uni maar toen nog HBO) en het was op een gegeven moment niet 'genoeg' voor mij, intellectueel gezien. Ook had ik gigantisch veel problemen met mijn schoonfamilie, nog wel meer dan jij vermoed ik, dus dan loopt het natuurlijk al niet lekker meer.quote:Op vrijdag 11 april 2014 10:32 schreef DeGemiddeldeConsument het volgende:
[..]
Je 'analyse' klopt.
Ik denk er eigenlijk nooit echt over na, maar wat je zegt is in bepaalde mate wel de waarheid.
Ben sportief, doe hbo en probeer er het beste van te maken.
Mijn vriendin doet mbo niv 2, is niet meer sportief (ze deed vroeger wel aan sport) en haar familie is inderdaad niet bijster intelligent, met alle respect voor mijn schoonfamilie natuurlijk. Maar een belastingaangifte invullen of verzekering aanvragen vinden ze al moeilijk.
In het begin vormde het totaal geen probleem. Ik heb altijd gezegd dat ik niet naar opleidingsniveau kijk. Ik heb zelf ook mbo niveau 4 gedaan, maar dit kwam omdat ik als tiener/puber er met de pet naar gooide. Mijn vriendin heeft daadwerkelijk moeite met het niveau.quote:Op vrijdag 11 april 2014 10:34 schreef Chocovloek het volgende:
Naja dat is natuurlijk helemaal prima. Ik weet niet hoe jij je daar bij voelt, ik heb zelf 3,5 jaar een relatie gehad met een MBO-er (doe nu zelf uni maar toen nog HBO) en het was op een gegeven moment niet 'genoeg' voor mij, intellectueel gezien. Ook had ik gigantisch veel problemen met mijn schoonfamilie, nog wel meer dan jij vermoed ik, dus dan loopt het natuurlijk al niet lekker meer.
Gelukkig komt de zomervakantie eraan, meer tijd voor andere activiteiten behalve televisie kijken. Ze wil graag met mij gaan zwemmen, fietsen, naar het strand enzovoort, dat scheelt weer!quote:Op vrijdag 11 april 2014 10:34 schreef Chocovloek het volgende:
Als ik jou was, zou ik je verwachtingen proberen bij te stellen en ondertussen proberen je vriendin wat meer te porren voor leuke activiteiten. Maar het kan zijn dat dit niet werkt op de lange termijn en dan moet je bij jezelf nagaan of je voor acceptatie gaat of voor meer uitdaging.
Maar goed het is en blijft vervelend, want een op een zijn jullie als persoon wel goed voor elkaar natuurlijk.
Blij dat te lezen! Ziet er goed uit dan. Het is vervelend dat je vriendin het niveau verschil lastig vindt om mee om te gaan, maar als ze ziet dat het jou gewoon oprecht niets kan schelen trekt dat hopelijk ook wel weer bij.quote:Op vrijdag 11 april 2014 10:40 schreef DeGemiddeldeConsument het volgende:
[..]
In het begin vormde het totaal geen probleem. Ik heb altijd gezegd dat ik niet naar opleidingsniveau kijk. Ik heb zelf ook mbo niveau 4 gedaan, maar dit kwam omdat ik als tiener/puber er met de pet naar gooide. Mijn vriendin heeft daadwerkelijk moeite met het niveau.
Het is ook allemaal een beetje tegenstrijdig. Bepaalde meisjes van het hbo vind ik qua interesses beter bij mij passen, maar op andere gebieden weer totaal niet. Mijn vriendin is erg lief, knap en zorgzaam, eigenschappen waardoor ik verliefd op haar werd
[..]
Gelukkig komt de zomervakantie eraan, meer tijd voor andere activiteiten behalve televisie kijken. Ze wil graag met mij gaan zwemmen, fietsen, naar het strand enzovoort, dat scheelt weer!
Volgens mij bedoelt ie dat ze het niveau van haar opleiding moeilijk vindt, niet het niveauverschil tussen haar en TS...quote:Op vrijdag 11 april 2014 10:43 schreef Chocovloek het volgende:
[..]
Het is vervelend dat je vriendin het niveau verschil lastig vindt om mee om te gaan
Ik denk dat veel andere eigenschappen van mijn vriendin het intelligentieverschil enigszins compenseren. Ze geeft me echt het gevoel dat ze er voor mij is, en dat ik zo alles aankan.quote:Op vrijdag 11 april 2014 10:43 schreef Chocovloek het volgende:
Blij dat te lezen! Ziet er goed uit dan. Het is vervelend dat je vriendin het niveau verschil lastig vindt om mee om te gaan, maar als ze ziet dat het jou gewoon oprecht niets kan schelen trekt dat hopelijk ook wel weer bij.
Ik vind het knap van je! Voor mij valt gewoon een gehele bevolkingsgroep af, omdat ik door mijn ervaringen voor mezelf nooit weer zoiets wil mee door maken haha.
Ah oke. Naja alsnog heeft dat betrekking op haar niveau waar ze moeite mee heeft. Lijkt me lastig om mee om te gaan inderdaad.quote:Op vrijdag 11 april 2014 10:46 schreef CherryOnTop het volgende:
[..]
Volgens mij bedoelt ie dat ze het niveau van haar opleiding moeilijk vindt, niet het niveauverschil tussen haar en TS...
Begrijpelijk! Sowieso heeft dat inderdaad weinig met intelligentie e.d. te maken.quote:Op vrijdag 11 april 2014 10:47 schreef DeGemiddeldeConsument het volgende:
[..]
Ik denk dat veel andere eigenschappen van mijn vriendin het intelligentieverschil enigszins compenseren. Ze geeft me echt het gevoel dat ze er voor mij is, en dat ik zo alles aankan.![]()
Mijn ex was een stuk intelligenter, maar gaf mij dit gevoel niet. Als dat gevoel er niet is, werkt het automatisch niet.
Dat bedoelde ik inderdaad. Alhoewel ze soms wel vindt dat ik lastige woorden gebruik.quote:Op vrijdag 11 april 2014 10:46 schreef CherryOnTop het volgende:
Volgens mij bedoelt ie dat ze het niveau van haar opleiding moeilijk vindt, niet het niveauverschil tussen haar en TS...
Moet trouwens nog wel even vermelden dat mijn vriendin soms bang is dat ik haar zal verlaten voor een knapper, intelligenter en leuker meisjequote:Op vrijdag 11 april 2014 10:48 schreef Chocovloek het volgende:
Begrijpelijk! Sowieso heeft dat inderdaad weinig met intelligentie e.d. te maken.
Dat is altijd zo denk ik haha. Lijkt me ook wel een angst die enigszins terecht is, je geeft al aan dat ze zelf over haar niveau inzit dus die onzekerheid zit er al in. Dan is de redenatie die ze maakt niet zo moeilijk te volgen.quote:Op vrijdag 11 april 2014 10:50 schreef DeGemiddeldeConsument het volgende:
[..]
Moet trouwens nog wel even vermelden dat mijn vriendin soms bang is dat ik haar zal verlaten voor een knapper, intelligenter en leuker meisjeGewoon onzekerheid i guess. Krijg ik er toch niet uit.
Dit is nogal een topictwist van het feit dat jij je niet vermaakt bij je vriendin thuis. Naar verkapte zelf-egostrelerij. Dat jij je niet vermaakt bij je vriendin thuis wijst mij ook op een lage dosis EQ. Jij kunt jezelf schijnbaar niet geestelijk prikkelen, en gaat dan blijkbaar maar passief je zitten vervelen. Kan je niet voorstellen om wat te gaan doen ofzo? Een gezelschapsspel of weet ik veel wat...quote:Op vrijdag 11 april 2014 10:49 schreef DeGemiddeldeConsument het volgende:
[..]
Dat bedoelde ik inderdaad. Alhoewel ze soms wel vindt dat ik lastige woorden gebruik.
Ik heb ooit een stuk van haar huiswerk getypt, waarna ze de 'moeilijke' woorden eruit haalde, omdat ze bang was dat de leraar het anders door zou hebben.
Het liefst heb ik wel dat ze uiteindelijk niveau 3, of het liefst 4 haalt. De kans op een baan wordt dan aanzienlijk vergroot en het gaat dan ook puur om haar geluk.quote:Op vrijdag 11 april 2014 10:51 schreef Chocovloek het volgende:
Dat is altijd zo denk ik haha. Lijkt me ook wel een angst die enigszins terecht is, je geeft al aan dat ze zelf over haar niveau inzit dus die onzekerheid zit er al in. Dan is de redenatie die ze maakt niet zo moeilijk te volgen.
Ik had ook eens zulks schoonouders, die hingen alleen maar voor tv met snacks erbijquote:Op vrijdag 11 april 2014 10:53 schreef inslagenreuring het volgende:
[..]
Kan je niet voorstellen om wat te gaan doen ofzo? Een gezelschapsspel of weet ik veel wat...
Dit inderdaad.quote:Op vrijdag 11 april 2014 10:55 schreef CherryOnTop het volgende:
Ik had ook eens zulks schoonouders, die hingen alleen maar voor tv met snacks erbijZelfs een spel doen hadden ze nooit zin in. Ik kwam er dan ook bijna nooit
Dat moet geen probleem zijn als je jezelf er 'thuisvoelt' dan kan je toch ook gewoon je eigen ding doen, en relaxed enzo?quote:Op vrijdag 11 april 2014 10:55 schreef CherryOnTop het volgende:
[..]
Ik had ook eens zulks schoonouders, die hingen alleen maar voor tv met snacks erbijZelfs een spel doen hadden ze nooit zin in. Ik kwam er dan ook bijna nooit
Buiten dat ik me daar dus helemaal niet thuis voelde: je gaat toch niet naar je vriend/vriendin/schoonouders, om dan vervolgens in je eentje wat anders te gaan zitten doen? Ik had nog wel het fatsoen om dan maar een paar uurtjes bij ze te gaan zitten en niet te laten merken dat ik er geen zak aan vond.quote:Op vrijdag 11 april 2014 10:56 schreef inslagenreuring het volgende:
[..]
Dat moet geen probleem zijn als je jezelf er 'thuisvoelt' dan kan je toch ook gewoon je eigen ding doen, en relaxed enzo?
In je eentje wat anders doen is natuurlijk bullshit. Maar je gaat jezelf toch niet stierlijk zitten vervelen om maar 'beleefd' te doen. Wie in godsnaam verwacht dat nou van je ?quote:Op vrijdag 11 april 2014 10:58 schreef CherryOnTop het volgende:
[..]
Buiten dat ik me daar dus helemaal niet thuis voelde: je gaat toch niet naar je vriend/vriendin/schoonouders, om dan vervolgens in je eentje wat anders te gaan zitten doen? Ik had nog wel het fatsoen om dan maar een paar uurtjes bij ze te gaan zitten en niet te laten merken dat ik er geen zak aan vond.
Je gaat toch niet tegen mensen waar je op bezoek bent zeggen "hey ik verveel me altijd stierlijk bij jullie dus ik kom niet meer/ga lekker wat anders doen". Zolang je vriend(in) een goede band heeft en wil hebben met zijn/haar ouders heb je je dan maar even aan te passen vind ik. En waar hebben we het over, een paar uurtjes, nou ja jammer dan die overleef je wel ondanks dat het niet leuk is.quote:Op vrijdag 11 april 2014 11:02 schreef inslagenreuring het volgende:
[..]
In je eentje wat anders doen is natuurlijk bullshit. Maar je gaat jezelf toch niet stierlijk zitten vervelen om maar 'beleefd' te doen. Wie in godsnaam verwacht dat nou van je ?
Nee dat zeg je natuurlijk niet, kalfje. Aanpassen moet altijd, maar je structureel vervelen als je 'daar' bent gaat natuurlijk de perken te buiten. En op termijn gaat dat gewoon je relatie opbreken, vooral als er geen uitzicht is op verandering.quote:Op vrijdag 11 april 2014 11:07 schreef CherryOnTop het volgende:
[..]
Je gaat toch niet tegen mensen waar je op bezoek bent zeggen "hey ik verveel me altijd stierlijk bij jullie dus ik kom niet meer/ga lekker wat anders doen". Zolang je vriend(in) een goede band heeft en wil hebben met zijn/haar ouders heb je je dan maar even aan te passen vind ik. En waar hebben we het over, een paar uurtjes, nou ja jammer dan die overleef je wel ondanks dat het niet leuk is.
Logisch. Vriendjes komen en gaan op die leeftijd en je familie is voor altijd. Breken met je ouders over een vriendje is dan ook zo'n beetje het stomste dat een jonge meid kan doen.quote:Op vrijdag 11 april 2014 10:22 schreef DeGemiddeldeConsument het volgende:
[..]
Een hoop gezeik bij haar thuis, iets dat ze altijd wil voorkomen.
Ze is op dat gebied erg gevoelig.
Nou ja ligt eraan. Misschien heb je wel kutouders en is dat vriendje net hetgene dat je over de streep trekt om het huis uit te gaan en een eigen leven te beginnen.quote:Op vrijdag 11 april 2014 11:44 schreef Ouder1 het volgende:
[..]
Logisch. Vriendjes komen en gaan op die leeftijd en je familie is voor altijd. Breken met je ouders over een vriendje is dan ook zo'n beetje het stomste dat een jonge meid kan doen.
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |